Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich

Karne ratunkiem Arsenalu - 2:0 z West Bromwich 08.12.2012, 16:50, Łukasz Kęczkowski 2306 komentarzy

Pomóż w charytatywnej zbiórce

Dwa rzuty karne i dwa gole. Tak w skrócie wyglądał mecz Arsenalu z West Bromwich Albion. Kanonierom udało się w końcu odnieść wygraną po ostatniej słabej passie. Równo o 16:00 czasu polskiego sędzia, pan Mike Jones rozpoczął spotkanie.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Wilshere, Cazorla, Oxlade-Chamberlain, Gervinho, Giroud.

WBA: Myhill; Reid, McAuley, Olsson, Ridgewell; Morrison, Mulumbu; Odemwingie, Gera, Brunt; Long.

W 7. minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Liam Ridgewell. W jego miejsce Steve Clarke wpuścił Gorana Popova.

W 11. minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak strzał z dystansu Cazorli był bardzo niecelny.

W 17. minucie ładnie prawym skrzydłem przedarł się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak jego dośrodkowanie było zbyt wysokie dla Oliviera Girouda. Do piłki udało się dopaść Santiemu Cazorli, jednak jego strzał z woleja nie trafił w światło bramki.

21. minuta przyniosła kolejny atak podopiecznych Wengera. Do prostopadłego podania od Cazorli doszedł Chamberlain, wyłożył piłkę Giroudowi, jednak Francuz został w ostatniej chwili uprzedzony przez obrońcę WBA. Jeżeli doszedłby jednak do tej piłki, ewentualna bramka nie zostałaby uznana, gdyż sędzia liniowy zasygnalizował wcześniej spalonego u Aleksa Oxlade-Chamberlaina.

Dwie minuty później do bezpańskiej piłki w okolicy pola karnego Kanonierów doszedł Chris Brunt i zdecydował się na oddanie technicznego strzału po długim rogu bramki Szczęsnego. Na szczęście dla londyńczyków futbolówka poszybowała nad spojeniem ich bramki.

25. minuta i rzut karny dla Arsenalu! W polu karnym WBA faulowany przez Reida został Santi Cazorla, a sędzia bez wahania wskazał na wapno. Powtórki wykazały, że nie było kontaktu między zawodnikami i Mike Jones nie powinien podyktować rzutu karnego w tej sytuacji. Do futbolówki podszedł Mikel Arteta i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Myhilla. 1-0 dla Kanonierów!

W 36. minucie ładny strzał głową na bramkę Szczęsnego oddał Olsson, jednak sędzia odgwizdał spalonego, a polski bramkarz złapał piłkę.

Już dwie minuty później zagrożenie pod bramką Myhilla stworzyli Kanonierzy. Gervinho wstrzelił piłkę spod linii końcowej, a Wilshere atakował ją wślizgiem, jednak jego uderzenie nie trafiło do bramki.

W 40. minucie dośrodkowanie jednego z graczy WBA trafiło w rękę Pera Mertesackera. Gdy podopiecznie Clarke'a domagali się rzutu karnego sędzia zdecydował, że niemiecki defensor był faulowany i podyktował rzut wolny dla Arsenalu.

Chwilę później strzał jednego z graczy Arsenalu przejął Gervinho i sam zdecydował się na uderzenie na bramkę Myhilla, jednak ten z największym trudem odbił futbolówkę do boku.

W 45. minucie na strzał przewrotką zdecydował się Alex Oxlade-Chamberlain, jednak uderzenie Anglika było zdecydowanie mniej efektywne niż efektowne.

Po dwóch doliczonych minutach sędzia zakończył pierwszą połowę i zaprosił graczy obu drużyn na przerwę.

Po piętnastu minutach obie drużyny wróciły na plac gry w niezmienionych składach.

W 55. minucie żółte kartki obejrzeli Olsson i Giroud. Po jednym ze starć obaj panowie mieli sobie coś do powiedzenia, a sędzia zdecydował się utemperować ich zachowanie. Trzy minuty później za dyskusje z arbitrem żółty kartonik otrzymał Chris Brunt.

W 60. minucie w dogodnej sytuacji oko w oko z Myhillem znalazł się Gervinho, jednak był naciskany przez obrońcę i jego strzał trafił wprost w bramkarza West Bromu.

W 62. minucie na drugą zmianę zdecydował się Steve Clarke. W miejsce bezbarwnego dzisiaj Odemwingiego pojawił się Lukaku.

Minutę później po indywidualnym rajdzie Oxlade-Chamberlaina sędzia podyktował drugi rzut karny dla Arsenalu! Młody Anglik został sfaulowany przez McAuley'a. Do piłki ponownie podszedł Mikel Arteta, kolejny raz uderzył w środek bramki i zdobył swojego drugiego gola w tym spotkaniu! 2:0 dla Kanonierów!

W 67. minucie nagrodzony żółtym kartonikiem został Per Mertesacker.

W 76. minucie ostatnią zmianę przeprowadził Steve Clarke. Rosenberg zastąpił Gerę. Minutę później na pierwszą roszadę zdecydował się Arsene Wenger. Coquelin wszedł na boisko w miejsce Oxlade-Chamberlaina.

W 78. minucie żółtą kartę za faul na Gervinho obejrzał Reid. Rzut wolny wykonywał Mikel Arteta, jednak piłka po strzale Hiszpana pofrunęła obok słupka bramki Myhilla.

W 79. minucie obrona Arsenalu odrobinę przysnęła, jednak ostatecznie strzał Rosenberga udało się zablokować Mertesackerowi. Jeszcze w tej samej minucie drugą zmianę przeprowadził Wenger. Na boisku zameldował się Rosicky, a ku ławce rezerwowych skierował się Gervinho.

W 86. minucie ładny strzał z dystansu oddał jeden z graczy West Bromu, jednak Szczęsny nie miał większych problemów z obroną tego uderzenia.

W 88. minucie Wenger przeprowadził ostatnią już zmianę, zdjął z boiska Cazorlę, wprowadził Podolskiego.

W 90. minucie w idealnej pozycji znalazł się Lukas Podolski. Jego strzał musiał trafić co najmniej w światło bramki, lecz tak się nie stało i uderzenie Niemca poleciało ponad bramką.

Po czterech minutach doliczonego czasu gry sędzia dał znak zawodnikom, że pora zakończyć spotkanie. 2:0 dla Arsenalu.

Raport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
lukaszz komentarzy: 27909.12.2012, 16:47

skyrim

Jak oglądałeś na YT, to większość tych samych sytuacji powtarza się w każdym filmiku.

Wow.
To ciekawe dlaczego na YT królują popisy płaczącej baletnicy.

Bellers komentarzy: 123609.12.2012, 16:43

***** z takim składem będzie ciężko nawet o punkt z West Hamem

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 109.12.2012, 16:43

na Goodison musi być remis.

ifran komentarzy: 5409.12.2012, 16:42

czy w arsenalu grają jeszcze jacys niemieccy pilkarze oprocz poldiego , pera , gnabryego i eisfelda? np . w jakis glebokich rezerwach bo na niemiecki potrzebuje

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747409.12.2012, 16:42

wiedzialem ze RVP to strzeli

a co do wyniku to dla widowiskowosci ligi wynik h....y 3 zespol traci az 10 pkt do United ale kolejek jeszcze duzo wiec wszystko moze sie zdarzyc

lukaszz komentarzy: 27909.12.2012, 16:42

skyrim

Nie zamierzasz podawać żadnych sytuacji, bo po prostu takich jest mało, są ale jest mało, to tak samo jak bym napisał że United sędziowie pomagają w każdym meczu, ale pewnie oglądałeś mecz który się przed chwilą skończył i widziałeś że jednej prawidłowej brami dla United sędzia nie uznał.

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11709.12.2012, 16:41

Na Goodison przydałby się remis :)

Kanonier25 komentarzy: 175809.12.2012, 16:40

Ja tam za LFC jestem, tak w sumie ich tylko lubię poza Arsenalem, ale, w sumie Arsenal to kocham

Kysio2607 komentarzy: 1336009.12.2012, 16:39

pauleta

Za remisem :D

misiek1442 komentarzy: 409.12.2012, 16:39

Witam
Mecz był ciekawy szkoda zwycięstwa ManU bo było by mniej straty do lidera. A pozwole powiedzieć sobie że ja mam jeszcze nadzieje na lidera ale pod jednym warunkiem Arsenla musi wygrywać bo 15 pkt w Angli to nie jest duzo;] ManU gra przeciesz jeszcze z Live z Chelsi , ManC, Totkami, Evertonem itd wiec liczyc musimy na poprawe jakości gry naszych zawodników.
Powiem szkoda vanPersiego na ale coż zycie;];];] Aby jednak nie wygrali mistrza oni;]

MiEvo, no niby tak :/

veron, zaczynać współczuć LFC, że muszą takich zawodników wystawiać. wielki klub w dołku.

W ogóle za kim będziecie WHU czy LFC?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 209.12.2012, 16:38

El Shaarawy gol, to już chyba milionowy w tym sezonie.

Kysio2607 komentarzy: 1336009.12.2012, 16:37

Ehh genialny mecz. Zaraz Lech, więc "trochę" zwolnimy tempo.

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35509.12.2012, 16:37

dailystar.co.uk/posts/view/286915/Arshavin-key-to-Denisov-swoop/

co myślicie o denisovie?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41209.12.2012, 16:36

MiEvo

Pod koniec ostatniego sezonu mieli 8 punktów przewagi nad City - a i tak przegrali :]

Przy okazji - pożegnałem już czterocyfrową liczbę komentarzy :D

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1409.12.2012, 16:35

@pauleta19 Bo się nakładają na siebie? A w c+ już ci 2 nie puszczą w tej samej chwili.

lolis komentarzy: 2709.12.2012, 16:35

Widzę, że co poniektórzy maja kompleks United... pewnie dlatego, że wygrywają mecze w ostatnich sekundach meczu... dlatego ich tak nienawidzicie, trochę żenujące.

vinio komentarzy: 254709.12.2012, 16:35

MiEvo

a co źle napisałem ManU i City waczlą o mistrza a Chelsea raczej nie wygra mistrza, dlatego uważam ze mistrz za ten sezon jest już rozdany miedzy te 2 ekipy

cegla5055 komentarzy: 152509.12.2012, 16:35

mitmichael

oczywiscie ze RvP kosztowal tak malo ze wzgledu na kontrakt, ale chodzi mi o to ze jesli jest okazja na ryynku to sie wydaje 20-25mln za zawodnika. A;e o dziwo dla Wengera nigdy nie ma okazji. Czeka tylko na przeceny typu Cazorla. Sadze ze kupilismy go tylko i dlatego ze Malaga miala klopoty finansowe.

veron komentarzy: 459509.12.2012, 16:34

Liverpool: Reina, Johnson, Skrtel, Agger, Enrique, Lucas, Allen, Gerrard, Downing, Sterling, Shelvey

Jajogłowy Shelvey na środku ataku a na skrzydełku wspomaga go niezawodny Downingg :D

skyrim komentarzy: 807109.12.2012, 16:34

@lukaszz
To nie jest forum przyjaciół Farsy - jak chcesz ich bronić to idź na ich forum i tam delektuj się towarzystwem wzajemnej adoracji. My tu piszemy jak jest naprawdę, bez zbędnych dodatków i upiększeń. Jeśli nie umiesz przyjąć do wiadomości że Farsa to największa symulka w obecnej historii piłki nożnej - Twój problem.
Nie zamierzam Ci podawać żadnych informacji, kto kiedy oszukiwał, w jakim meczu i jak - obejrzyj JAKIKOLWIEK mecz Farsy, a sytuacji takich znajdziesz wiele.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 209.12.2012, 16:34

Statystyki mówią że Kurczaki cisną...

arthas74 komentarzy: 234309.12.2012, 16:34

pozbyliśmy się Robina a on zapewni mistrza naszym rywalom, masakra..;p

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 16:33

tak w ogóle, dlaczego nie ma meczu Everton-Tottenham na C+ ? ;o tylko WHU-Live?

matt21 komentarzy: 541409.12.2012, 16:33

Po 16 kolejkach
15 punktów straty do lidera..
chyba najwięksi pesymiści wśród kibiców Arsenalu nie przewidywali takiego obrotu spraw..

Reamoner komentarzy: 467809.12.2012, 16:33

Jakie muły są zj...ane
jedna kontrowersyjna sytuacja Santiego i wielka afera, a jak arbitrzy mułom wygrywają mecze się nie mówi.
Sit alex wyrobił sobie placy u sędziów i muły mogą wszystko.
Oby City ich dogonili...

pamplemousse komentarzy: 186009.12.2012, 16:33

No i RvP znowu daje 3pkt United, co jak co Wenger zrobil swietny tranfsfer. Oni moze i maja Robina, ale my przeciez mamy 20mln ;//////////

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1409.12.2012, 16:32

Z RvP taki latający holender jak ze mnie duch święty

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2012, 16:32

@cegla5055;
Zwłasza swietnego pilkarza, ktoremu za rok konczy sie kontrakt tak jak w przypadku RvP

cegla5055 komentarzy: 152509.12.2012, 16:31

Ferguson zrobil interes zycia, ale w przeciwienstwie do Wengera on wydaje pieniadze. Wyobrazacie sobie ze Wenger daje 24mln za jednego zawodnika? Tyle Manchester zaplacil za RvP. My nigdy takiego transferu nie zrobimy.

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1409.12.2012, 16:31

Taaa mistrz w grudniu? W zeszłym sezonie mieli chyba 10 pkt nad City a i tak przegrali mistrza ; o takie tam gadanie do maja nic nie wiadomo. No oczywiście oprócz tego, że Arsenal nie wygra mistrza.

Oggy komentarzy: 948909.12.2012, 16:31

Zwisał mi wynik dzisiaj. Powiem wam że gdybyśmy to my byli na miejscu united a vanpussy zostałby u nas to strzelając tą brame w 92 czy 93 minucie holender cieszyłby się 100 razy bardziej. Tak czy owak walić najemnika.

matt21 komentarzy: 541409.12.2012, 16:31

MieVo

oskarżanie Nasriego za tą bramkę jest bezsensu. Równie dobrze mógł zblokować ten strzał. Robi się to instynktownie.
A że muły nie mają limitu na szczęście to druga sprawa.

polishbrigadesx komentarzy: 1022509.12.2012, 16:30

Muły jeszcze nie raz punkty stracą wiec z tym koronowaniem bym się wstrzymał...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.12.2012, 16:30

Mancini teraz pewnie żałuje, że nie dał 50mln za RvP :P

skyrim komentarzy: 807109.12.2012, 16:30

Co by nie było wygrali zasłużenie, bo bez sędziowskich pomyłek powinno być w pewnym momencie 0:3.
Problemem City jest tylko i wyłącznie ich manager, który trzyma na ławce takie tuzy jak Tevez czy Dżeko, a zamiast nim gra mało ostatnio użytecznym Aguero czy kompletnie beznadziejnym Balotellim.
Jak wywalą Manciniego i wezmą porządnego managera, to wtedy ManC będzie mogło się liczyć na wszystkich frontach.

DB10 komentarzy: 149609.12.2012, 16:30

RvP wziął sobie do serca przysłowie
"Jeżeli nie możesz z nimi wygrać, przyłącz się do nich"

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1409.12.2012, 16:29

City to przynajmniej wygrywa bo gra ładnie a nie jak MU na farcie albo sędziowie pomagają

lukaszz komentarzy: 27909.12.2012, 16:29

skyrim

Nie musisz być wypożyczalnia, skoro piszesz że mecz w mecz symulują, to chyba coś pamiętasz, jakieś ich symulki. Piszesz że musiał byś pisać wielostronnicowe sprawozdania, a nie możesz wymienić jednej czy dwóch konkretnych sytuacji z ostatnich meczy.

mitmichael komentarzy: 4924309.12.2012, 16:29

Jak dla mnie ten mecz przegrał Mancini wystawiajac Balotelliego od 1 minuty. Powinien grac Tevez od poczatku a potem wejsc wzmocnic druzyne Dzeko np za Toure gdyby dalej przegrywali bo i tak nie mieliby nic do stracenia

matt21 komentarzy: 541409.12.2012, 16:29

Dobry mecz.
Za każdy gol Persiego, Wenger powinien dostawać milion funtów na transfery od zarządu...