Mecz bez historii. Newcastle 0-0 Arsenal

Mecz bez historii. Newcastle 0-0 Arsenal 13.08.2011, 19:36, Szymon Ortyl 2500 komentarzy

Dzisiejszy mecz, Kanonierzy zmuszeni byli rozegrać bez "kontuzjowanych" Samira Nasriego i Cesca Fabregasa, niemniej jednak drużynie walczącej o mistrzostwo Anglii, pokonanie Newcastle nie powinno nastręczać wielu problemów.

Entuzjazm rozochoconych rozpoczęciem sezonu kibiców z pewnością przygasł przez pierwsze 15 minut, gdyż oprócz strzału Rosickiego z 2 minuty na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Dopiero w 17 minucie, pierwszą akcję przeprowadził debiutujący dziś w drużynie Kanonierów Gervinho, jednak Robin van Persie nie zdołał zamienić podania Iworyjczyka na bramkę dla The Gunners.

4 minuty później, po dośrodkowaniu Bartona potężnym strzałem popisał się Jonas, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego. Po chwili Alex Song ukarany został żółtą kartką za faul na Tiote.

W 30. minucie, Simpson wybił piłkę z linii bramkowej, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego van Persiego i strzale głową Koscielnego. 15 minut później Robin van Persie zmarnował genialne podanie od Andrieja Arszawina stojąc niemal oko w oko z Timem Krulem. W samej końcówce pierwszej połowy, żółtą kartką za faul na Gervinho ukarany został Colloccini.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania, żółtymi kartkami ukarani zostali Aaron Ramsey i Tomas Rosicky. 4 minuty później po strzale van Persiego z rzutu wolnego piłka minimalnie minęła bramkę Tima Krula.

W 60. minucie po dobrej akcji Obertana, fenomenalną interwencją popisał się Thomas Vermaelen. Minutę później Theo Walcott zastąpił na placu gry Andrieja Arszawina. Po chwili, Theo Walcott oddał strzał wprost w rękawice Tima Krula. Chwilę później Alex Song nadepnął na nogi Bartona, jednak zrobił to na tyle sprytnie, iż sędzia nie zauważył przewinienia. Była to pierwsza z fatalnych decyzji sędziego tego wieczoru.

W 66. minucie żółtą kartką za faul na Ramsey'u ukarany został Tiote. 10 minut później zahaczany lekko Gervinho w teatralny sposób upadł w polu karnym. Nie spodobało się to Bartonowi, który trzymając za koszulkę zaczął podnosić go do pionu. Wywiązała się bijatyka, po której czerwoną kartką za klepnięcie Bartona w twarz ukarany został Gervinho, a Barton zobaczył zaledwie żółtą kartkę. Za wmieszanie się w całą sytuację żółtą kartką ukarany został także Wojciech Szczęsny. Warto zaznaczyć, iż sędzia nie przerwał akcji zanim doszło do ataku Bartona na Gervinho, więc sędzia powinien podyktować rzut karny dla Kanonierów.

Po kilku minutach na boisku pojawili się Emmanuel Frimpong i Johan Djourou, jednak ich wejście nie zmieniło obrazu gry. Do końca spotkania obie drużyny grały zachowawczo, starając się za wszelką cenę nie stracić bramki.

Wywiad z Arsenem Wengerem po meczu z Newcastle

Newcastle UnitedPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
maslok komentarzy: 34514.08.2011, 21:56

Arsenal_1886
4 mln ? WOW ! Nawet za darmo mógłby odejść, z całym szacunkiem dla Manu.

Matti komentarzy: 278714.08.2011, 21:56

szaman15 --- to prawda. Niestety.

Kolo komentarzy: 19514.08.2011, 21:56

Fabs juz ci proponowalem Baines'a, badz A.Cole, Ivanovic, oni maja teraz dosc latwy kalendarz. Ale jak chcesz moze byc i Cahill choc watpie, ze bedzie strzelal co tydzien, a Bolton nie jest jakas potega mimo dobrego startu. :)

szaman15 komentarzy: 94714.08.2011, 21:56

A_1886 to wiedzą wiecej niż A.COM :D

Jutro prezentacja Fabregasa w Barcelonie. Nie wiem czy ktoś to mówił już. Wieć trzeba szukać kogoś do środka pola. Najlepiej jakiegoś kreatywnego rozgrywającego macie jakieś propozycje??

Moje to Jadson/Gourcuff/Hamsik/Arteta. :D

tradusio komentarzy: 458 newsów: 114.08.2011, 21:55

Zamień Vidica na Cahilla. Nie ma tam lepszych obrońców w PL za tę cenę.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.08.2011, 21:55

szaman15 > Tak , dobrze słyszałeś :D

FabsAFC > W następnym meczu Bolton gra u siebie z City ,więc będzie miał o wiele więcej do roboty w defensywie niż w meczu z QPR .

szaman15 komentarzy: 94714.08.2011, 21:55

na TVP1 powiedzieli że transfer Fabsa jest potwierdzony czy mi sie wydaje? :D

Kolo komentarzy: 19514.08.2011, 21:54

Nafciarz ile tych rezerwowych? Sklad niezly, kto byl kapitanem?

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17214.08.2011, 21:54

To co z tym Vidicem. Kim go zastąpić? Cahillem? To nie był tylko jednorazowy wyskok?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.08.2011, 21:53

Arsenal keeper Manuel Almunia is reportedly set to join La Liga's side Malaga, in the coming days - Fee believed to be in the region of Ł4m

4 mln to marzenia :D Dobrze będzie jak dostaniemy minimum jeden :D

David92 komentarzy: 640014.08.2011, 21:53

Rezerwowi dzialaja tylko wtedy jak ktos z podstawowego skladu nie zagra w danej kolejce to automatycznie wskakuje za niego ktos z rezerwy.

schade komentarzy: 386214.08.2011, 21:52

tradusio -> No właśnie dam mu też jeszcze szansę :)

tradusio komentarzy: 458 newsów: 114.08.2011, 21:52

Jak nie dodają jak dają, w zeszłym sezonie w po kolejce robiły się autozmiany jeżeli ktoś z podst. XI nie zagrał.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17214.08.2011, 21:51

tradusio

rezerwowi nie dodają ci punktów, tylko pierwsza 11

Boję się, że to jednakowy występ Cahilla. Dać go za Vidica?

Nafciarz1990 komentarzy: 90614.08.2011, 21:51

Mój skład FPL.
Szczesny-Cahill,Jagielka,Luiz,Shawcross-Larsson,Van der Vaart,Bale,Rodwell-Van Persie,Gervinho.

Ławka: Taarabt,Mucha,Kaboul,Shawcross,Beattie

tradusio komentarzy: 458 newsów: 114.08.2011, 21:50

Ja mam Taarabta i jedynie myślałem, czy aby go nie zmienić na De Jonga. Ale natenczas daję szanse Taarabtowi:)

Ja miałem Brunta na rezerwie. Dziś nie zagrał Bale i Wilshere, a 5 pkt wpadło chociaż za rezerwowego:)

schade komentarzy: 386214.08.2011, 21:49

Jak myślicie czy zamienić Taarabta na kogoś lepszego?

Pinguite komentarzy: 1502014.08.2011, 21:49

Heh, nie będę wam doradzał bo jeszcze przegram :P Mam w planach zwyciężyc, nie to co Kanonierzy :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223714.08.2011, 21:49

Charles - ja tak grałem oba sezony ;) Nie było kolejek bez 3-4 transferów ;)

popekns komentarzy: 742014.08.2011, 21:48

Fabs: zdecydowanie Cahill! 11 punktów w tej kolejce.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17214.08.2011, 21:48

Kogo za Vidica? Mam Hangelanda i Jose Enrique oprócz Serba. Cahilla?Ivanovica?Bainesa?

schade komentarzy: 386214.08.2011, 21:47

Kurcze szkoda, że Baines nie zagrał. Nabiłby pewni kilka pkt...

Pinguite komentarzy: 1502014.08.2011, 21:47

Ej, a po co ta rezerwa? Można wprowadzic rezerwowego zamiast tego z podstawy i naliczy mi pkty? :D Fajnie by było jakby mozna jedna zmiane zrobic ;p

MateuszK4nonier komentarzy: 440414.08.2011, 21:47

stefcio15@
Niektórzy liczą punkty z rezerwowymi.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3014.08.2011, 21:45

A tak btw to stwierdziłem, że w pierwszym sezonie z FPL mam w dupie punkty i robię transfery za wszystkie po każdej kolejce ;P Ofc if needed ;d

schade komentarzy: 386214.08.2011, 21:44

Rodallega mnie zawiódł swoim nędznym 1 punkcikiem.

Kolo komentarzy: 19514.08.2011, 21:44

Fabs@
Czemu nie Baines'a? Albo A. Cole, Ivanovic?
A lepiej wystawic w next Suareza czy Gibbsa? :P Myslicie, ze wdupczymy z Live? :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223714.08.2011, 21:43

Mateusz - przecież rezerwowi nie grają, więc chyba nikt nie liczy ich punktów...

MateuszK4nonier komentarzy: 440414.08.2011, 21:43

Mid@
Razem z punktami rezerwowych ?

Charles - hi hi! Żartowniś :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223714.08.2011, 21:42

Mid - jak widać to stosunkowo dużo. Dobry wynik to 60+... Ja w FPL klepię 3 sezon ;)

Kondzio - i tak już zastąpiłem Kuyta - Nanim. Głupi pomysł, ale więcej transferów nie robię.

@mitmichale
Z tą małą różnicą, że Marvin to rozgrywający, a Ayew skrzydłowy...

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41214.08.2011, 21:41

Ja mam bodaj 54 punkty. Nie wiem nawet czy to dużo, bo w temacie FPL jestem nowy.

KondzioElite komentarzy: 618714.08.2011, 21:40

@Marcin
I nic nie zdziałał. Jak cała AV. Myślę, że jeszcze 2-3 tygodnie aż zacznie się rozumieć z resztą kolegów.

popekns komentarzy: 742014.08.2011, 21:40