Mecz bez historii. Newcastle 0-0 Arsenal

Mecz bez historii. Newcastle 0-0 Arsenal 13.08.2011, 19:36, Szymon Ortyl 2500 komentarzy

Dzisiejszy mecz, Kanonierzy zmuszeni byli rozegrać bez "kontuzjowanych" Samira Nasriego i Cesca Fabregasa, niemniej jednak drużynie walczącej o mistrzostwo Anglii, pokonanie Newcastle nie powinno nastręczać wielu problemów.

Entuzjazm rozochoconych rozpoczęciem sezonu kibiców z pewnością przygasł przez pierwsze 15 minut, gdyż oprócz strzału Rosickiego z 2 minuty na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Dopiero w 17 minucie, pierwszą akcję przeprowadził debiutujący dziś w drużynie Kanonierów Gervinho, jednak Robin van Persie nie zdołał zamienić podania Iworyjczyka na bramkę dla The Gunners.

4 minuty później, po dośrodkowaniu Bartona potężnym strzałem popisał się Jonas, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego. Po chwili Alex Song ukarany został żółtą kartką za faul na Tiote.

W 30. minucie, Simpson wybił piłkę z linii bramkowej, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego van Persiego i strzale głową Koscielnego. 15 minut później Robin van Persie zmarnował genialne podanie od Andrieja Arszawina stojąc niemal oko w oko z Timem Krulem. W samej końcówce pierwszej połowy, żółtą kartką za faul na Gervinho ukarany został Colloccini.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania, żółtymi kartkami ukarani zostali Aaron Ramsey i Tomas Rosicky. 4 minuty później po strzale van Persiego z rzutu wolnego piłka minimalnie minęła bramkę Tima Krula.

W 60. minucie po dobrej akcji Obertana, fenomenalną interwencją popisał się Thomas Vermaelen. Minutę później Theo Walcott zastąpił na placu gry Andrieja Arszawina. Po chwili, Theo Walcott oddał strzał wprost w rękawice Tima Krula. Chwilę później Alex Song nadepnął na nogi Bartona, jednak zrobił to na tyle sprytnie, iż sędzia nie zauważył przewinienia. Była to pierwsza z fatalnych decyzji sędziego tego wieczoru.

W 66. minucie żółtą kartką za faul na Ramsey'u ukarany został Tiote. 10 minut później zahaczany lekko Gervinho w teatralny sposób upadł w polu karnym. Nie spodobało się to Bartonowi, który trzymając za koszulkę zaczął podnosić go do pionu. Wywiązała się bijatyka, po której czerwoną kartką za klepnięcie Bartona w twarz ukarany został Gervinho, a Barton zobaczył zaledwie żółtą kartkę. Za wmieszanie się w całą sytuację żółtą kartką ukarany został także Wojciech Szczęsny. Warto zaznaczyć, iż sędzia nie przerwał akcji zanim doszło do ataku Bartona na Gervinho, więc sędzia powinien podyktować rzut karny dla Kanonierów.

Po kilku minutach na boisku pojawili się Emmanuel Frimpong i Johan Djourou, jednak ich wejście nie zmieniło obrazu gry. Do końca spotkania obie drużyny grały zachowawczo, starając się za wszelką cenę nie stracić bramki.

Pinguite komentarzy: 1502014.08.2011, 22:16

Ok, sprzedałem Gervinho. Jestem rozczarowany, chętnie bym wymienił kogoś innego, ale musiałem. Ehh, no musiał dostac to czerwo... No cóż. Kupiłem Dżeko. Liczę na niego ;)

mitmichael komentarzy: 4924314.08.2011, 22:14

Sciagnac Kloppa i Gotze idzie do Nas :) ale wole swoj pierwszy pomysl z Haazardem i Martinem, a Gervinho za Walcotta - albo Walcott za Gervinho, zalezy ktory bedzie lepszy :)

Matti > Mario nie przejdzie do nas ,a szkoda ;/
Wielki talent . Chłopak ma wielki potencjał .
Podobnie jak Hazard .
Ta dwójka będzie genialna w przyszłości ;p

Matti komentarzy: 278714.08.2011, 22:12

Panowie jeszcze ewentualnie pozostaje jeden zawodnik, który był łączony z nami Mario Getze :D

maslok komentarzy: 34514.08.2011, 22:12

ToKo95 - oglądam i mam nadzieję zobaczyć porażkę Barcy.

szaman15 komentarzy: 94714.08.2011, 22:11

@Toko ja oglądam, cieszy mnie dobra postawa RM

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.08.2011, 22:11

Power10 > Sahin chciał trafić do Realu ,więc raczej byśmy nie mieli szans .

ToKo95 komentarzy: 110014.08.2011, 22:11

oglądacie grand Derby ?

mitmichael to powiem Ci że kiedyś graliśmy inaczej, to piłkarze sie na nas łamali a nie my na nich jak teraz

Power10 komentarzy: 134014.08.2011, 22:10

Kurde Wenger mógł wcześniej pomyśleć że Fabregas odejdzie i w jego miejsce Sahina. mmm to by było coś:)

szaman15 komentarzy: 94714.08.2011, 22:08

@mitmichael -> po sprzedaży Fabregasa powinnismy znowu zacząć grać jak klub z Wysp a nie jak katalonia

Matti komentarzy: 278714.08.2011, 22:08

Arsenal_1886 --- jeśli chodzi o zawodnika na miejsce Cesca to mógłby być Lucho.

maslok komentarzy: 34514.08.2011, 22:08

mitmichael -dokładnie, Jurgen Kloop prowadzi zespół bardzo podobnie do Wengera. Lubie stawiać na młodych. Transfery robi podobne do Wengera czyli młodzi i zdolni i tani.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.08.2011, 22:07

mitmichael > Byłbym za :P

mitmichael komentarzy: 4924314.08.2011, 22:06

Chodzi oczywiscie o rozgrywanie pilki - chociaz wczoraj mieli problemy, zreszta nie pierwsze w meczu z Wiesniakami

mitmichael komentarzy: 4924314.08.2011, 22:05

Jeszcze jeden transfer - za Wengera Jurgen Klopp bo Borussia pod jego wodza tak jak my (jezeli chodzi o gre) przypomina mediom Barcelone (szkoda, ze akurat do niej porownanie).

Matti komentarzy: 278714.08.2011, 22:03

Arsenal_1886 -- Jeśli miałby odejść Nasri, to ja też jestem za Hazardem.

mitmichael komentarzy: 4924314.08.2011, 22:03

Boss ma czas juz od 6 lat

szaman15 komentarzy: 94714.08.2011, 22:02

dajmy czas Bossowi do końca sierpnia, wtedy go ocenimy. osobiście wyjeżdżam za kilka dni i zamierzam jedynie oglądać mecze, nie będe śledził plotek transferowych, bo jak jeszcze nigdy, dostaje szału przez te spekulacje

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.08.2011, 22:02

Ayew: "Arsenal are a great club, but I am not thinking about that at all. I am focused on the game and Marseille, what happens, happens."

Losc Lille striker Moussa Sow has told French TV that it's his dream to play for Arsenal

Kolejny gracz z Lille ? Czemu nie ,ale wolałbym teraz po Gervinho , Hazarda :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952114.08.2011, 22:01

Wie ktoś jak gra Andre Ayew z Marsylii ?

Matti komentarzy: 278714.08.2011, 22:01

szaman15 --- hahah też mam taką nadzieje. ;p

Ale narazie tylko z nim są wiązane spekulacje, więc trudno znależć kogoś innego.

popekns komentarzy: 742014.08.2011, 22:01

maslok: no wiadomo, ale zachowuje się poza boiskiem jak prawdziwy profesjonalista.

mitmichael komentarzy: 4924314.08.2011, 22:00

Zreszta co My gadamy - z Wengerem o takich nazwiskach mozemy zapomniec. Zaraz sie okarze, ze jednak przyjdzie Jadson, ktory jak dla mnie nie pasuje do Arsenalu - nie taki pilkarz powinien zastapic Fabregasa

maslok komentarzy: 34514.08.2011, 22:00

popekns
Ja też tam nie mam urazy do Manuela bo podchodzi do swoich obowiązków bardzo profesjonalnie i powinien być przykładem dla innych ( czyt. Na$ri ). Ale gdy wchodzi na bramkę to od razu mam palpitacje serca.

szaman15 komentarzy: 94714.08.2011, 22:00

@Matti na sto procent kogoś sprowadzi, oby tylko nie Jadsona

Matti komentarzy: 278714.08.2011, 21:59

szaman15 --- ja też nie płacze, niech idzie, tylko niech AW kogoś kupi na jego miejsce, bo będzie czarno w tym sezonie.

mitmichael komentarzy: 4924314.08.2011, 21:59

Z tego co pisza w angielskich mediach (pewnie w 50% zmyslone) ze ktos polecial juz ogladac Martina - jak dla mnie predzej własnie On moze przyjsc niz Haazard

Matti komentarzy: 278714.08.2011, 21:58

mitmichael -- No on też. Ale to są tylko nasze marzenia, są one do spełnienia tylko w Fifie itp.:D

A najbardziej realny to raczej Jadson.

szaman15 komentarzy: 94714.08.2011, 21:58

@Matti, jakoś nie płacze z tego powodu, trzeba umieć odejść z klasą

Leehu komentarzy: 1049614.08.2011, 21:58

@Matti: Właśnie na tvp powiedzieli ale czekam na oficjalne info.

popekns komentarzy: 742014.08.2011, 21:58

A ja tam Manuela jako osobę lubię. Nie marudzi, że jest 3. bramkarzem, nie widzę żadnych z nim kłopotów. Spokojny gracz...

mitmichael komentarzy: 4924314.08.2011, 21:57