Mecz bez historii. Newcastle 0-0 Arsenal

Mecz bez historii. Newcastle 0-0 Arsenal 13.08.2011, 19:36, Szymon Ortyl 2500 komentarzy

Dzisiejszy mecz, Kanonierzy zmuszeni byli rozegrać bez "kontuzjowanych" Samira Nasriego i Cesca Fabregasa, niemniej jednak drużynie walczącej o mistrzostwo Anglii, pokonanie Newcastle nie powinno nastręczać wielu problemów.

Entuzjazm rozochoconych rozpoczęciem sezonu kibiców z pewnością przygasł przez pierwsze 15 minut, gdyż oprócz strzału Rosickiego z 2 minuty na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Dopiero w 17 minucie, pierwszą akcję przeprowadził debiutujący dziś w drużynie Kanonierów Gervinho, jednak Robin van Persie nie zdołał zamienić podania Iworyjczyka na bramkę dla The Gunners.

4 minuty później, po dośrodkowaniu Bartona potężnym strzałem popisał się Jonas, jednak piłka minęła bramkę Szczęsnego. Po chwili Alex Song ukarany został żółtą kartką za faul na Tiote.

W 30. minucie, Simpson wybił piłkę z linii bramkowej, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego van Persiego i strzale głową Koscielnego. 15 minut później Robin van Persie zmarnował genialne podanie od Andrieja Arszawina stojąc niemal oko w oko z Timem Krulem. W samej końcówce pierwszej połowy, żółtą kartką za faul na Gervinho ukarany został Colloccini.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania, żółtymi kartkami ukarani zostali Aaron Ramsey i Tomas Rosicky. 4 minuty później po strzale van Persiego z rzutu wolnego piłka minimalnie minęła bramkę Tima Krula.

W 60. minucie po dobrej akcji Obertana, fenomenalną interwencją popisał się Thomas Vermaelen. Minutę później Theo Walcott zastąpił na placu gry Andrieja Arszawina. Po chwili, Theo Walcott oddał strzał wprost w rękawice Tima Krula. Chwilę później Alex Song nadepnął na nogi Bartona, jednak zrobił to na tyle sprytnie, iż sędzia nie zauważył przewinienia. Była to pierwsza z fatalnych decyzji sędziego tego wieczoru.

W 66. minucie żółtą kartką za faul na Ramsey'u ukarany został Tiote. 10 minut później zahaczany lekko Gervinho w teatralny sposób upadł w polu karnym. Nie spodobało się to Bartonowi, który trzymając za koszulkę zaczął podnosić go do pionu. Wywiązała się bijatyka, po której czerwoną kartką za klepnięcie Bartona w twarz ukarany został Gervinho, a Barton zobaczył zaledwie żółtą kartkę. Za wmieszanie się w całą sytuację żółtą kartką ukarany został także Wojciech Szczęsny. Warto zaznaczyć, iż sędzia nie przerwał akcji zanim doszło do ataku Bartona na Gervinho, więc sędzia powinien podyktować rzut karny dla Kanonierów.

Po kilku minutach na boisku pojawili się Emmanuel Frimpong i Johan Djourou, jednak ich wejście nie zmieniło obrazu gry. Do końca spotkania obie drużyny grały zachowawczo, starając się za wszelką cenę nie stracić bramki.

Wywiad z Arsenem Wengerem po meczu z Newcastle

Newcastle UnitedPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924314.08.2011, 21:37

Dokładnie, po za tym Marvin Martin to bardziej uzdolniony pilkarz od Ayewa - tak przynajmniej twierdza francuzi

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17214.08.2011, 21:36

Kogo dać za Vidica?

MateuszK4nonier komentarzy: 440414.08.2011, 21:36

Wróćć, a może N'Zogbia byłby lepszym rozwiązaniem niż Y.Toure ?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3014.08.2011, 21:36

@Marex
Boss nie zaprzeczył Maty. To był po prostu błąd w tłumaczeniu, wypowiedź Boss'a oznaczała bardziej, że nie będzie na konferencji poruszał tematu Juan'a.

Ciekawie by to wygladało:

Szczesny - Sagna, Cahill, Vermaelen, mimo wszystko Gibbs - Song, Wilshere - Gervinho, Martin, Haazard - van Persie

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17214.08.2011, 21:31

mitmichael

Dokładnie. Mam nadzieję, że Wenger nie jest głupi, widzi co z tego Hazarda za grajek i nie przepuści takiej OKAZJI jak by nie patrzeć + Martin i Cahill i ja nie mam żadnych pretensji do Arsene za transfery i uważam spokojnie, że idziemy na mistrza.

KondzioElite komentarzy: 618714.08.2011, 21:30

Ja zaeksperymantuje z defensywą. Może się uda :)

mitmichael komentarzy: 4924314.08.2011, 21:30

Marvin Martin za + Eden Haazard + Cahill i mozemy powalczyc bez Cesca i Samira

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17214.08.2011, 21:29

nie ma MUSI
i 40-50 ofc*

mitmichael komentarzy: 4924314.08.2011, 21:28

Gosc wyciaga takie pilki (Haazard) ze nawet Rooney by takich nie potrafił :)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17214.08.2011, 21:28

Mateusz

Hazarda, którego Wenger ma ściągnąć. To co ten chłopak wyrabia z piłką to przechodzi ludzkie pojęcie! Wenger BIERZ GO TERAZ bo za 2-3 lata jego cena będzie oscylowała w okół 5040-50 mln ojro(na obecny rynek).

tradusio komentarzy: 458 newsów: 114.08.2011, 21:27

Odpowie mi ktoś czy Bale jest kontuzjowany?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223714.08.2011, 21:26

FPL to nie gra dla mnie :D Po każdej kolejce normalnie MUSZĘ dkonać 3-4 transferów... :D

Maciekkk10 komentarzy: 258314.08.2011, 21:25

Co Hazard wozi Montpellier :O

mitmichael komentarzy: 4924314.08.2011, 21:25

Ogladam mecz Lille - Haazard akcja ze swojej strony boiska, skrobnal go jeden w noge - poleciał dalej, zaraz drugi - poleciał dalej, zaraz trzeci - poleciał dalej az w koncu 4 raz i rzut wolny :) brac go

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52014.08.2011, 21:25

Darmowy normalnie - tak samo jak robiłeś przy ustalaniu drużyny.

Kolo komentarzy: 19514.08.2011, 21:25

Ja 32, zaluje, ze nie wystawilem Daviesa, najdrozszy u mnie Nani tylko 2 pkty... No i z chelsea tez sie nie oplacalo brac graczy. Ale jeszcze 3 nie gralo, w tym kapitan Silva. :)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41214.08.2011, 21:24

ashburtongrove.co.uk/2011/08/cesc-fabregas-flies-to-barcelona-to.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+AshburtonGrove+%28AshburtonGrove.co.uk%29

justarsenal.com/andre-villas-boas-admits-he-may-buy-samir-nasri/9142

KondzioElite komentarzy: 618714.08.2011, 21:23

Ja jestem załamany Rafaelem :(

Przez niego muszę robić dodatkowe zmiany.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223714.08.2011, 21:22

W ogóle chyba w tym sezonie FPL zrezygnowała z bonusów.

KondzioElite komentarzy: 618714.08.2011, 21:22

Czekam na mecz City.

Jeśli zaprezentują się dobrze - kupię Silvę!

Sebasz - bez rezerwy, bo już widzę, że nikt nie wejdzie :/ Słaby początek. Rekord mam chyba jakieś 96 punktów.

MateuszK4nonier komentarzy: 440414.08.2011, 21:21

sebasz@
Yhym, dzięki.A ten darmowy transfer to jak zrobić ? Jestem zielony w tym FPL i nie ogarniam jeszcze.

KondzioElite komentarzy: 618714.08.2011, 21:21

@Marcin
Mi właśnie zawalił kapitan...

tradusio komentarzy: 458 newsów: 114.08.2011, 21:21

Bale jest kontuzjowany?;o

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52014.08.2011, 21:21

stefcio - rozumiem że podajesz bez rezerwowych pkt ?? wszyscy Ci grali już z podstawy ??

popekns komentarzy: 742014.08.2011, 21:20

Ja mam 26 i fapuję ^^

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223714.08.2011, 21:20

Kondzio - u mnie jutro jeszcze Kompany i Hart, więc przy czystym koncie City kończę kolejke z 49 punktami. Mogło być gorzej. Uratował mnei dobry wybór kapitana.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52014.08.2011, 21:19

mateuszK4onier - sprzedaj jednego, a drugiego wywal na ławkę poprzez zmianę ustawienia i to na tej ławki ostatnie miejsce :)

co ja mam powiedzieć ? 18 pkt.
Robina dałem na kapitana i tylko 2 pkt. mi ugrał...

MateuszK4nonier komentarzy: 440414.08.2011, 21:17

No to teraz mam syf w składzie. W składzie jest Bale i De Gea, jeden ma połamany piszczel, a drugi gra syf i jego cała podstawowa obrona jest kontuzjowana...

tradusio komentarzy: 458 newsów: 114.08.2011, 21:15