Nieskuteczny Arsenal eliminuje Swansea z FA Cup!

Nieskuteczny Arsenal eliminuje Swansea z FA Cup! 16.01.2013, 21:21, Sebastian Czarnecki 2861 komentarzy

Dominacja Arsenalu od pierwszej do ostatniej minuty spotkania - szkoda tylko, że na bramkę przyszło nam czekać aż do 86. minuty meczu, a na awans aż do drugiego spotkania. Mimo wszystko Swansea zostało ograne, a na podopiecznych Arsene'a Wengera w kolejnej rundzie będzie czekać drugoligowe Brighton

Kanonierzy mimo całkowitej kontroli na boisku, w ogóle nie potrafili strzelić gola. Walcott pudłował na potęgę, Giroud podawał do Vorma, Cazorla był całkowicie niewidoczny, a znać o sobie dawał tylko podczas swoich nieudanych strzałów z dystansu. Na ratunek Arsenalowi po raz kolejny przyszedł Jack Wilshere - serce drużyny. Anglik kolejny raz był najlepszy na boisku, walczył do upadłego i strzelił zwycięskiego gola. Czegóż więcej oczekiwać od tego zawodnika? Od niego nic, ale na pewno skuteczność napastników pozostawia wiele do życzenia.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Coquelin, Diaby (81. Ramsey) - Walcott, Wilshere, Cazorla - Giroud

Swansea: Vorm - Richards, Chico, Bartley, Tiendalli - Britton, Agustien (59. Hernandez) - Dyer, De Guzman (61. Ki), Routledge - Graham (71. Michu)

Już w pierwszych minutach goście połakomili się na szybkie zdobycie bramki. Danny'ego Grahama poniosła jednak fantazja, a jego mocny strzał ze znacznej odległości nie miał prawa znaleźć drogi do bramki.

Następne minuty nie były zbyt emocjonujące. Inicjatywę wyraźnie przejęli Kanonierzy, ale nie potrafili jednocześnie zagrozić bramce strzeżonej przez Vorma. A to raz Walcott otrzymał podanie za plecy, a to skutecznie broniły się Łabędzie, a to znowu nieporadnie atakowali Kanonierzy.

Sytuacja na boisku nieco się ożywiła w okolicy 20. minuty, kiedy to groźnie z rzutu wolnego uderzał Vermaelen, ale piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera głową wybił jeden z obrońców Łabędzi, ale chwilę później do niepilnowanej futbolówki doszedł Coquelin, który oddał mocny strzał wolejem z pierwszej piłki, tyle że prosto w Vorma, który pewnie obronił uderzenie.

W 25. minucie zawrzało pod bramką Arsenalu. Dośrodkowanie z lewego skrzydła głową na gola mógł zamienić były Kanonier - Kyle Bartley - ale trafił tylko w poprzeczkę, co wybawiło Wojtka Szczęsnego z opresji.

Dopiero ponad dziesięć minut później mieliśmy okazję obejrzeć ciekawą sytuację w tym meczu. Samodzielnym rajdem uraczył nas Jack Wilshere, który odegrał do Walcotta, a ten oddał strzał, który został zablokowany. Ładna akcja obu zawodników, ale wykończenie nie należało już do najlepszych.

Najlepszą okazję meczu w ostatnich sekundach pierwszej połowy miał Thomas Vermaelen, który wykorzystał błąd w obronie Swansea i oddał mocny strzał z bliskiej odległości. Michael Vorm był jednak na posterunku i nogami zatrzymał strzał kapitana The Gunners.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic godnego uwagi. Sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy stanie 0-0.

Drugą połowę od mocnego ciosu zaczęli Kanonierzy. Już chwilę po powrocie na boisko Theo Walcott miał stuprocentową okazję do strzelenia gola, po tym jak wyszedł na wolną pozycję po perfekcyjnym podaniu z głębi pola. Anglik wyszedł sam na sam z bramkarzem i kolejny raz dał powód do zastanowienia, czy aby na pewno zasługuje na pozycję wysuniętego napastnika Arsenalu, gdyż chybił jak amator.

Dwie minuty później groźnie z dystansu strzelał Cazorla, ale pomylił się o kilkanaście centymetrów. To był pierwszy moment, w którym Cazorla potwierdził swoją obecność na boisku - wcześniej był całkowicie niewidoczny.

W 62. minucie miało miejsce spore zamieszanie w polu karnym Swansea. Najpierw samodzielnie szturmował Wilshere, by potem jego strzał zatrzymał Vorm. Kilka chwil później groźnie lewym skrzydłem atakował Cazorla, znowu strzelał Wilshere, a potem z dwóch metrów dobijał Walcott. Anglik trafił jednak w klatkę piersiową Danny'ego Grahama i jeszcze spierał się z sędzią, że ten zagrał ręką, choć nie zagrał. Walcott kolejny raz chybił w idealnej okazji strzeleckiej.

W 68. minucie blisko strzelenia gola był Giroud. Francuz stał tyłem do bramki, mając za sobą dwóch obrońców, obrócił się i sprawnie ich wyminął, a następnie oddał mocny strzał lewą nogą... ale w środek bramki.

Trzy minuty później kolejną kapitalną okazję strzelecką miał Walcott. Anglik znalazł się tuż pod bramką Vorma, a następnie oddał strzał... obrok bramki. Dlaczego aż tak bardzo się pomylił? Pewnie nawet sam nie wiedział.

Stadion oszalał, Bacary Sagna oddał piękny strzał z dystansu, który pewnie obronił Vorm.

W 79. minucie kolejną groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Z okolicy 11. metra strzelał - choć to za dużo powiedziane, bo to wyglądało bardziej jako podanie do bramkarza - Giroud, ale bez problemu wyczuł to Vorm.

Minutę później mogło być 1-0, ale dla gości. Groźnie po ziemi ze sporego dystansu huknął Ki, a Szczęsny z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny.

W 80. minucie Kanonierzy mieli kolejną fantastyczną okazję strzelecką. Po kapitalnym dośrodkowaniu z prawej strony, Theo Walcott ukradkiem ruszył do piłki, rozejrzał się, czy aby nikt go nie śledzi, a następnie wyskoczył i strzelił... powietrze. W tym samym momencie piłka swobodnie odbiła się od słupka i wpadła w ręce Vorma.

Chwilę później Wenger przeprowadził pierwszą zmianę, Ramsey wszedł za Diaby'ego.

W KOŃCU! Aż 86 minut nieskutecznych popisów ze strony Arsenalu musieli czekać kibice, żeby obejrzeć bramkę na 1-0, ale za to jaką! Świetna akcja środkiem pola, Cazorla do Girouda, a ten od razu odegrał do wychodzącego Wilshere'a, który mocnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Vormowi na obronę!

Do końca meczu nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Kanonierzy dopiero w ostatnich minutach zapewnili sobie awans do 4. rundy FA Cup, ale z dwojga złego - lepiej późno niż wcale.

FA CupRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41312 newsów: 118.01.2013, 00:23

Predzej zakreca sie przy de gei

Gofer999 komentarzy: 1473218.01.2013, 00:21

Plota jakaś poszła )że niby 30 mln za kogoś wysłaliśmy) a wy dalej to przeżywacie, zupełnie jakbyście nie znali Wengera i zarządu.

ali000 komentarzy: 61718.01.2013, 00:20

Nie chce nikomu tu robic dodatkowej nadzieji, ale we wloskiej telewizji dosyc glosno o Cavanim i Arsenalu !

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041318.01.2013, 00:20

Oficjalnie: Valdes nie przedłuży kontraktu z Barceloną.

Myślicie że przykleją się do Wojtka? I będzie kolejna saga transferowa?

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041318.01.2013, 00:15

Bainsa nie kupimy napewno, Wenger nie będzie blokował kariery Gibbsowi, i raczej dobrze bo lubię tego kolesia :)

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 00:14

Jaki zabojczy usmiech i ten fryz :D:D

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041318.01.2013, 00:13

gooner66

Ja planuję w przyszłym tygodniu :) To grzech nie iść na filmy Tarantino :)

gooner66 komentarzy: 113018.01.2013, 00:11

To jest Ox.

Traitor komentarzy: 10326 newsów: 2418.01.2013, 00:10

Wilshere po strzeleniu gola z Swansea, rzucil sie w Arshavina, czy to byl Ox? Bo slaba jakosc i nie rozpoznaje :P

gooner66 komentarzy: 113018.01.2013, 00:09

Wybiera się ktoś na premierę Django?

pajdi komentarzy: 378018.01.2013, 00:07

Kompanemu anulowali kartkę z meczu z nami, więc zagra już w weekend.

A tutaj mała ciekawostka, Rickie Lambert, zawodnik Southampton, na 33 wykonywane rzuty karne zdobył 33 bramki.

dolny komentarzy: 265718.01.2013, 00:04

Tak, to miałem na myśli ;)

grzybek88 komentarzy: 69218.01.2013, 00:02

dolny
prawda leży pośrodku ;)

dolny komentarzy: 265717.01.2013, 23:59

Skończmy na tym, że przed meczem możesz pytać czy spotkanie wydaje się atrakcyjne, a po meczu możesz stwierdzić czy mecz był rzeczywiście atrakcyjny ;)

arsenalfann komentarzy: 1024317.01.2013, 23:59

dailymail.co.uk/sport/football/article-2263858/Jack-Wilshere-pictured-West-Ham-shirt.html
Mały Jack ;p

grzybek88 komentarzy: 69217.01.2013, 23:57

dolny
lol po meczu to możesz określić czy Ci się podobał czy nie, przed określasz prestiż itp co składa się na atrakcyjność... taa gdzie się nie rozglądniesz, po różnych sondach itp zawsze jest sformułowane takie pytanie jak: "które spotkanie dla Pani/Pana wydaje się bardziej atrakcyjne...?"

gooner66 komentarzy: 113017.01.2013, 23:57

Ludziom to się musi nieźle nudzić.

Qarol komentarzy: 1450217.01.2013, 23:56

OFFO komentarzy: 354517.01.2013, 23:56

2-3 (hahaha 203 to bym sobie zrobił zakupy)

shark31 komentarzy: 601317.01.2013, 23:55

I o to chodzilo zarzadowi Napoli zeby wszedzie o tym pisali. Oni nie mogli by sobie pozwolic na odrzucenie takiej kwoty, ba nawet 35mln nie odrzuca.
Jak ktos ma ten artykol o Caanim to podlinkujcie go mu pls.

OFFO komentarzy: 354517.01.2013, 23:55

przecież to jest wiadome ze 30 mln funtów to jest za mało za Cavaniego 40-50 mln funtow to jest bardziej odpowiednia suma czy jesteśmy w stanie wydać taką kwotę(w lecie sezonu 2011/2012 wydaliśmy 64.725.000 € na kilku zawodników) wiec wydanie 30-45 mln funtow na zawodnika jest to mało prawdopodobne ale nie niemozliwe

alo ok załuzmy ze wydajemy 50 mln funtów na Cavaniego(dla mnie to bedzie o 10-20 za dużo)

bo ja za taka kwotę wolą bym kupić 203 zawodników
np(to tylko przykład bez poważnego namysłu)
Lewandowski 20mln euro
Isco 18mln euro
Diame 3,5 mln euro
Bainesa 15 mln euro

Dla mnie kupowanie Cavaniego by było opłacalne do 30 mln euro ale jak napisałem na początku to jest za mało dla Napoli

ale ja z doświadczenia wiem ze bedzie Diame i no-name (co i tak będzie sukcesem)

gooner66 komentarzy: 113017.01.2013, 23:52

Wygoogluj sobie "Edinson Cavani 55 mln".

Wszędzie o tym piszą.

dolny komentarzy: 265717.01.2013, 23:52

grzybek, atrakcyjnosc meczu chyba mozemy okreslic po spotkaniu, kiedy znamy wynik, ogladalismy mecz, byl ciekawy, zywy. Nie kazdy mecz dobrych druzyn musi byc atrakcyjny pod wzgledem futbolu :)

shark31 komentarzy: 601317.01.2013, 23:51

Ta napewno odrzucilo taka kase lol... to tylko zagrywki ze strony klubu zeby wiecej za niego wyciagac. Nawet ktos dzisiaj dal tutaj artykul o tym.

dolny
słucham ?? derby Londynu, jeden z najbardziej prestiżowych meczów w PL, bo obu stronach wybitni gracze (no może po jednej trochę mniej) to wszystko składa się na atrakcyjność meczu...

shark31 komentarzy: 601317.01.2013, 23:48

gooner66 niewiem skad ty bierzesz te 60 mln lol... poszla oferata 30mln, a imo Cavani jest wart ze 35 i za tyle napewno by poszedl.
I mysle ze sporo osob ma teraz nadzieje na jakis hit transferowy.

Yakub97 komentarzy: 574617.01.2013, 23:46

Fabian by mogl go wygryzc mowie

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 117.01.2013, 23:45

Gdybym ogladal tylko ten mecz to bym pomyslal ze falcao to jakis rezerwowy napastnik :-P

dolny komentarzy: 265717.01.2013, 23:45

grzybek, nigdy przed meczem nie możesz stwierdzić czy będzie atrakcyjny czy nie, możesz jedynie się tego spodziewać :) jeśli się już tak czepiamy

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 117.01.2013, 23:32

Kurde, ten campbell by nam sie przydal. Niech wenger go kupi! :-P a tak serio to fajnie by bylo gdyby dostal to pozwolenie na prace. Niezly drybling, niezle dosrodkowania z obu nog, nie boi sie strzelac zza pola karnego

KedzioRRz komentarzy: 382717.01.2013, 23:32

@gooner66 Isco też byłby szałem, istnym cudem na kiju:D

BTW Wyobraźcie to sobie. Trio Isco-Santi-Rosa

koczan_4 komentarzy: 330217.01.2013, 23:31

IMO ta cała sytuacja z Cavanim to duża zasłona dymna, żeby Arsene mógł spokojnie sfinalizować inny transfer.

gooner66 komentarzy: 113017.01.2013, 23:29

Jak wydamy te 20 mln na Isco to IMO będzie szok, sensacja, a co dopiero 60 na Cavaniego......

KedzioRRz komentarzy: 382717.01.2013, 23:27

@Matheo14 Ja śnię o Cavanim :P

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 117.01.2013, 23:26

Jimmy, wlaczylem w 50 min :-P

Matheo14 komentarzy: 55117.01.2013, 23:25

tak sobie myślę, że jak kilka sezonów wstecz mieliśmy zimą też " lichą " sytuacje w lidze jeżeli chodzi o top4 to Wenger zrobił wielki transfer na który tak czekaliśmy jakim był wtedy Arshavin, może tym razem będzie podobnie :)

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078417.01.2013, 23:25

Wenger to już kiedys powiedział, że gdyby Fabian był większym kozakiem i nie przeżywał tak każdego spotkania to byłby najlepszym bramkarzem Premier Legaue

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 117.01.2013, 23:24

Campbell lepiej dosrodkowuje niz cala nasza druzyna razem wzieta :-P

Goonder komentarzy: 442 newsów: 117.01.2013, 23:24

Verminator

Jak słowenia wygra i my to wchodzimy z 2, a tak to jakoś 2-3 więcej niż Serbia miałaby wygrać.