Nieskuteczny Arsenal eliminuje Swansea z FA Cup!

Nieskuteczny Arsenal eliminuje Swansea z FA Cup! 16.01.2013, 21:21, Sebastian Czarnecki 2861 komentarzy

Dominacja Arsenalu od pierwszej do ostatniej minuty spotkania - szkoda tylko, że na bramkę przyszło nam czekać aż do 86. minuty meczu, a na awans aż do drugiego spotkania. Mimo wszystko Swansea zostało ograne, a na podopiecznych Arsene'a Wengera w kolejnej rundzie będzie czekać drugoligowe Brighton

Kanonierzy mimo całkowitej kontroli na boisku, w ogóle nie potrafili strzelić gola. Walcott pudłował na potęgę, Giroud podawał do Vorma, Cazorla był całkowicie niewidoczny, a znać o sobie dawał tylko podczas swoich nieudanych strzałów z dystansu. Na ratunek Arsenalowi po raz kolejny przyszedł Jack Wilshere - serce drużyny. Anglik kolejny raz był najlepszy na boisku, walczył do upadłego i strzelił zwycięskiego gola. Czegóż więcej oczekiwać od tego zawodnika? Od niego nic, ale na pewno skuteczność napastników pozostawia wiele do życzenia.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Coquelin, Diaby (81. Ramsey) - Walcott, Wilshere, Cazorla - Giroud

Swansea: Vorm - Richards, Chico, Bartley, Tiendalli - Britton, Agustien (59. Hernandez) - Dyer, De Guzman (61. Ki), Routledge - Graham (71. Michu)

Już w pierwszych minutach goście połakomili się na szybkie zdobycie bramki. Danny'ego Grahama poniosła jednak fantazja, a jego mocny strzał ze znacznej odległości nie miał prawa znaleźć drogi do bramki.

Następne minuty nie były zbyt emocjonujące. Inicjatywę wyraźnie przejęli Kanonierzy, ale nie potrafili jednocześnie zagrozić bramce strzeżonej przez Vorma. A to raz Walcott otrzymał podanie za plecy, a to skutecznie broniły się Łabędzie, a to znowu nieporadnie atakowali Kanonierzy.

Sytuacja na boisku nieco się ożywiła w okolicy 20. minuty, kiedy to groźnie z rzutu wolnego uderzał Vermaelen, ale piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera głową wybił jeden z obrońców Łabędzi, ale chwilę później do niepilnowanej futbolówki doszedł Coquelin, który oddał mocny strzał wolejem z pierwszej piłki, tyle że prosto w Vorma, który pewnie obronił uderzenie.

W 25. minucie zawrzało pod bramką Arsenalu. Dośrodkowanie z lewego skrzydła głową na gola mógł zamienić były Kanonier - Kyle Bartley - ale trafił tylko w poprzeczkę, co wybawiło Wojtka Szczęsnego z opresji.

Dopiero ponad dziesięć minut później mieliśmy okazję obejrzeć ciekawą sytuację w tym meczu. Samodzielnym rajdem uraczył nas Jack Wilshere, który odegrał do Walcotta, a ten oddał strzał, który został zablokowany. Ładna akcja obu zawodników, ale wykończenie nie należało już do najlepszych.

Najlepszą okazję meczu w ostatnich sekundach pierwszej połowy miał Thomas Vermaelen, który wykorzystał błąd w obronie Swansea i oddał mocny strzał z bliskiej odległości. Michael Vorm był jednak na posterunku i nogami zatrzymał strzał kapitana The Gunners.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic godnego uwagi. Sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy stanie 0-0.

Drugą połowę od mocnego ciosu zaczęli Kanonierzy. Już chwilę po powrocie na boisko Theo Walcott miał stuprocentową okazję do strzelenia gola, po tym jak wyszedł na wolną pozycję po perfekcyjnym podaniu z głębi pola. Anglik wyszedł sam na sam z bramkarzem i kolejny raz dał powód do zastanowienia, czy aby na pewno zasługuje na pozycję wysuniętego napastnika Arsenalu, gdyż chybił jak amator.

Dwie minuty później groźnie z dystansu strzelał Cazorla, ale pomylił się o kilkanaście centymetrów. To był pierwszy moment, w którym Cazorla potwierdził swoją obecność na boisku - wcześniej był całkowicie niewidoczny.

W 62. minucie miało miejsce spore zamieszanie w polu karnym Swansea. Najpierw samodzielnie szturmował Wilshere, by potem jego strzał zatrzymał Vorm. Kilka chwil później groźnie lewym skrzydłem atakował Cazorla, znowu strzelał Wilshere, a potem z dwóch metrów dobijał Walcott. Anglik trafił jednak w klatkę piersiową Danny'ego Grahama i jeszcze spierał się z sędzią, że ten zagrał ręką, choć nie zagrał. Walcott kolejny raz chybił w idealnej okazji strzeleckiej.

W 68. minucie blisko strzelenia gola był Giroud. Francuz stał tyłem do bramki, mając za sobą dwóch obrońców, obrócił się i sprawnie ich wyminął, a następnie oddał mocny strzał lewą nogą... ale w środek bramki.

Trzy minuty później kolejną kapitalną okazję strzelecką miał Walcott. Anglik znalazł się tuż pod bramką Vorma, a następnie oddał strzał... obrok bramki. Dlaczego aż tak bardzo się pomylił? Pewnie nawet sam nie wiedział.

Stadion oszalał, Bacary Sagna oddał piękny strzał z dystansu, który pewnie obronił Vorm.

W 79. minucie kolejną groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Z okolicy 11. metra strzelał - choć to za dużo powiedziane, bo to wyglądało bardziej jako podanie do bramkarza - Giroud, ale bez problemu wyczuł to Vorm.

Minutę później mogło być 1-0, ale dla gości. Groźnie po ziemi ze sporego dystansu huknął Ki, a Szczęsny z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny.

W 80. minucie Kanonierzy mieli kolejną fantastyczną okazję strzelecką. Po kapitalnym dośrodkowaniu z prawej strony, Theo Walcott ukradkiem ruszył do piłki, rozejrzał się, czy aby nikt go nie śledzi, a następnie wyskoczył i strzelił... powietrze. W tym samym momencie piłka swobodnie odbiła się od słupka i wpadła w ręce Vorma.

Chwilę później Wenger przeprowadził pierwszą zmianę, Ramsey wszedł za Diaby'ego.

W KOŃCU! Aż 86 minut nieskutecznych popisów ze strony Arsenalu musieli czekać kibice, żeby obejrzeć bramkę na 1-0, ale za to jaką! Świetna akcja środkiem pola, Cazorla do Girouda, a ten od razu odegrał do wychodzącego Wilshere'a, który mocnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Vormowi na obronę!

Do końca meczu nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Kanonierzy dopiero w ostatnich minutach zapewnili sobie awans do 4. rundy FA Cup, ale z dwojga złego - lepiej późno niż wcale.

FA CupRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ArseneAl komentarzy: 2341718.01.2013, 13:17

3,5 roczny kontrakt czyli umowa mu wygaśnie w lecie 2016.

Lukiner komentarzy: 194918.01.2013, 13:16

anglia.goal.pl/index.php?dzial=aktualnosci&artykul=242012

Oggy komentarzy: 948918.01.2013, 13:15

Hola hola ale 3 lata od wygasającego teraz kontraktu czy zmiana kontraktu obecnego nowych warunkach i termin ustalony na 3 lata od teraz?

pronik komentarzy: 517918.01.2013, 13:13

Midgardsorm;
na sky chyba 3 lata podaja

Adkins zwolniony na jego miejsce Mauricio Pochettino

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7218.01.2013, 13:13

ale Soton zrobiło głupote. nie zdziwie się jak teraz spadną.

Lateralus komentarzy: 90318.01.2013, 13:12

Borekenema

Fakt zapomniałem o tej umowie. Nigdy nie byłem zwolennikiem długich kontraktów.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.01.2013, 13:11

Skoro o Theo piszą już BBC i SkySports, to wiedzcie, że coś się dzieje. Szkoda tylko, że umowa na 3,5 roku.

axe komentarzy: 66518.01.2013, 13:10

@Michal123
youtube.com/watch?v=edQz9SyT5Kk

pronik komentarzy: 517918.01.2013, 13:09

najpierw bylo info o 5letnim kontrakcie pozniej 4,5 3,5 a skonczylo sie na 3 latach.Chyba Walcott nie chcial sie wiazac na dlugo z Arsenalem

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 118.01.2013, 13:08

@Oggy
ale swoją drogą system małych tygodniówek i dużych premii wyszedł kiedyś Arsenalowi na dobre.
heh ile można się dowiedzieć z biografii Mersona

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.01.2013, 13:08

Mauricio Pochettino zastąpił Nigela Adkinsa na stanowisku menedżera Southampton.

Cesku komentarzy: 106118.01.2013, 13:08

Mam pewne wątpliwości czy zwolnienie Adkinsa wynika z powodów czysto sportowych, bo jakoś ciężko mi jest wyobrazić sobie jakim brakiem mózgu musieliby się odznaczać włodarze So'tonu, żeby wyrzucić go po remisie z Chelsea.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 118.01.2013, 13:07

@Lateralus
Pardew nie zostanie zwolniony przez ten nieszczęsny 8 letni kontrakt. Ashley żydzi kasy na wszystkom więc też nie wyda na zerwanie kontraktu...

Lukiner komentarzy: 194918.01.2013, 13:06

Ponoć Walcott zostanie u nas jeszcze przez trzy i pół roku :)

konalio komentarzy: 93918.01.2013, 13:06

skysports.com/football/news/11661/8407130/Sky-sources-Theo-Walcott-agrees-new-three-year-deal-with-Arsenal

Podobno Theo podpisał, oby SkySports się nie myliło.

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 13:06

Potwierdzone że wywalili go?

Oggy komentarzy: 948918.01.2013, 13:06

Borekenema-- heh, może nawet jeszcze wcześniej tak to wyglądało;P Napewno wartość realna kontraktów wzrosła i ciekawe czy nie więcej niż przyrost dochodów klubu. Szczerze mówiąc nie sądzę że to Wenger utrzymuje taką strukturę i ustala szczegóły kontraktów, jeśli nawet to nie powinien bo się na tym nie zna.

pronik komentarzy: 517918.01.2013, 13:05

to juz chyba prawda ze podpisal wszystkie portale juz pisza o tym

Michal123 komentarzy: 154118.01.2013, 13:05

axe@
Zapodasz linka chętnie bym zobaczył :)

axe komentarzy: 66518.01.2013, 13:04

wow, nie oglądałem meczu FA ale po tej kompilacji to Jack był niesamowity !

Lateralus komentarzy: 90318.01.2013, 13:04

Dziwna decyzja zarządu Southampton. Jest mi bardzo szkoda Adkinsa. Chłop wykonał tam kawał solidnej roboty,świetnie ułożył zespół. Z meczu na mecz grali coraz lepiej. Byłem pewny tego,że się utrzymają na następny sezon. Teraz może być różnie. Wydaje mi się,że Pardew będzie następny w kolejce na szafot.

@Oggy
może w Arsenalu czas nie mija i struktura płacowa została ta sama od czasów Grahama.

ArseneAl komentarzy: 2341718.01.2013, 13:00

@pauleta19
Naprawdę? Strasznie dziwna decyzja... Przecież facet awansował z nimi 2 razy w ciągu 2 sezonów...
Fani Soton chyba nie będą z tego powodu zadowoleni.
Polecieć to powinien teraz Lambert z AV.

tomekafc95 komentarzy: 413618.01.2013, 12:59

to soton tej decyzji moga pozałować !

Oggy komentarzy: 948918.01.2013, 12:59

malyglod-> nie wiem mnie tam bardzo ciekawią te jego PR zagrywki i bardzo jestem ciekaw jak wyglądają faktyczne widełki naszej osiągalności cd piłkarzy. Jak patrze na strukturę płac u nas to szlag mnie trafia: jest strasznie płaska i w dodatku kontrakty są totalnie nieelastyczne. Wenger to wszystko wie ale opowiada to co musi. Kiedyś tłumaczył na czym polega korporacyjna lojalność... A prawdy o tym co decyduje o czym to się być może nie dowiemy jeszcze długo:)

veron komentarzy: 459218.01.2013, 12:57

John Cross pisał o zwolnieniu Adkinsa wieć to pewne

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 118.01.2013, 12:57

jeśli chodzi o Theo to bardziej chcę aby podpisał kontrakt i był spokój z tym, by Wenger się skupił na transferach niż to, że zasługuje na tyle

veron komentarzy: 459218.01.2013, 12:56

Ale debile z tego zarządu Świętych, przecież dobrze sobie radzili, ostatnio remisy z nami i z Chelsea, wg mnie spokojnie by się utrzymali, po tym zwolnieniu może nie być tak różowo

SzamponArsenal komentarzy: 25318.01.2013, 12:56

Wiadomo ile Kot dostanie tygodniowo? ; )

kamil_malin komentarzy: 933218.01.2013, 12:56

Jedna saga się kończy, pora na następną. Pora na cyrk zwany transferami.

tomekafc95 komentarzy: 413618.01.2013, 12:55

@pauleta a gdzie to wycztales

malyglod komentarzy: 648918.01.2013, 12:54

Oggy.

bo chyba niewielu czyta te wywiady, a jeszcze mniej je czyta ze zrozumieniem.
A potem w komentarzach królują:
- o powiedział "jakość"
- o trolling

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.01.2013, 12:54

Soton wywalił Adkinsa :o to sobie moment wybrali :|

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.01.2013, 12:52

Theo Walcott has agreed in principle to a new three-and-a-half-year deal with Arsenal. (Sky Sports)

BBC+Sky Sports+ Wenger 99%, wreszcie saga się kończy :>

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.01.2013, 12:50

Agreements have now been reached between Arsenal and Theo who could put pen to paper today if legal formalities can be completed. [BBC]

Walcott on verge of signing new deal. Agreements in place. May sign today, #afc set to confirm next week

Oggy komentarzy: 948918.01.2013, 12:49

malyglod-- spoko w sumie to, że piszemy takie tezy to stał się nasz folklor trochę. Nikt do końca chyba nie wie czemu Papcio aż tak oszczędza, mimo że on się produkuje w co drugim wywiadzie o tym;P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 12:48

maciekbe > Przez tutaj dodawane co chwile nowe komentarze ta kompilacja spadnie na sam dół i każdy o niej zapomni :D Poza ten często ktoś tutaj robił newsa osobnego z tych kompilacji nie raz widziałem.

maciekbe komentarzy: 1245818.01.2013, 12:46