Nieskuteczny Arsenal eliminuje Swansea z FA Cup!

Nieskuteczny Arsenal eliminuje Swansea z FA Cup! 16.01.2013, 21:21, Sebastian Czarnecki 2861 komentarzy

Dominacja Arsenalu od pierwszej do ostatniej minuty spotkania - szkoda tylko, że na bramkę przyszło nam czekać aż do 86. minuty meczu, a na awans aż do drugiego spotkania. Mimo wszystko Swansea zostało ograne, a na podopiecznych Arsene'a Wengera w kolejnej rundzie będzie czekać drugoligowe Brighton

Kanonierzy mimo całkowitej kontroli na boisku, w ogóle nie potrafili strzelić gola. Walcott pudłował na potęgę, Giroud podawał do Vorma, Cazorla był całkowicie niewidoczny, a znać o sobie dawał tylko podczas swoich nieudanych strzałów z dystansu. Na ratunek Arsenalowi po raz kolejny przyszedł Jack Wilshere - serce drużyny. Anglik kolejny raz był najlepszy na boisku, walczył do upadłego i strzelił zwycięskiego gola. Czegóż więcej oczekiwać od tego zawodnika? Od niego nic, ale na pewno skuteczność napastników pozostawia wiele do życzenia.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Coquelin, Diaby (81. Ramsey) - Walcott, Wilshere, Cazorla - Giroud

Swansea: Vorm - Richards, Chico, Bartley, Tiendalli - Britton, Agustien (59. Hernandez) - Dyer, De Guzman (61. Ki), Routledge - Graham (71. Michu)

Już w pierwszych minutach goście połakomili się na szybkie zdobycie bramki. Danny'ego Grahama poniosła jednak fantazja, a jego mocny strzał ze znacznej odległości nie miał prawa znaleźć drogi do bramki.

Następne minuty nie były zbyt emocjonujące. Inicjatywę wyraźnie przejęli Kanonierzy, ale nie potrafili jednocześnie zagrozić bramce strzeżonej przez Vorma. A to raz Walcott otrzymał podanie za plecy, a to skutecznie broniły się Łabędzie, a to znowu nieporadnie atakowali Kanonierzy.

Sytuacja na boisku nieco się ożywiła w okolicy 20. minuty, kiedy to groźnie z rzutu wolnego uderzał Vermaelen, ale piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera głową wybił jeden z obrońców Łabędzi, ale chwilę później do niepilnowanej futbolówki doszedł Coquelin, który oddał mocny strzał wolejem z pierwszej piłki, tyle że prosto w Vorma, który pewnie obronił uderzenie.

W 25. minucie zawrzało pod bramką Arsenalu. Dośrodkowanie z lewego skrzydła głową na gola mógł zamienić były Kanonier - Kyle Bartley - ale trafił tylko w poprzeczkę, co wybawiło Wojtka Szczęsnego z opresji.

Dopiero ponad dziesięć minut później mieliśmy okazję obejrzeć ciekawą sytuację w tym meczu. Samodzielnym rajdem uraczył nas Jack Wilshere, który odegrał do Walcotta, a ten oddał strzał, który został zablokowany. Ładna akcja obu zawodników, ale wykończenie nie należało już do najlepszych.

Najlepszą okazję meczu w ostatnich sekundach pierwszej połowy miał Thomas Vermaelen, który wykorzystał błąd w obronie Swansea i oddał mocny strzał z bliskiej odległości. Michael Vorm był jednak na posterunku i nogami zatrzymał strzał kapitana The Gunners.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic godnego uwagi. Sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy stanie 0-0.

Drugą połowę od mocnego ciosu zaczęli Kanonierzy. Już chwilę po powrocie na boisko Theo Walcott miał stuprocentową okazję do strzelenia gola, po tym jak wyszedł na wolną pozycję po perfekcyjnym podaniu z głębi pola. Anglik wyszedł sam na sam z bramkarzem i kolejny raz dał powód do zastanowienia, czy aby na pewno zasługuje na pozycję wysuniętego napastnika Arsenalu, gdyż chybił jak amator.

Dwie minuty później groźnie z dystansu strzelał Cazorla, ale pomylił się o kilkanaście centymetrów. To był pierwszy moment, w którym Cazorla potwierdził swoją obecność na boisku - wcześniej był całkowicie niewidoczny.

W 62. minucie miało miejsce spore zamieszanie w polu karnym Swansea. Najpierw samodzielnie szturmował Wilshere, by potem jego strzał zatrzymał Vorm. Kilka chwil później groźnie lewym skrzydłem atakował Cazorla, znowu strzelał Wilshere, a potem z dwóch metrów dobijał Walcott. Anglik trafił jednak w klatkę piersiową Danny'ego Grahama i jeszcze spierał się z sędzią, że ten zagrał ręką, choć nie zagrał. Walcott kolejny raz chybił w idealnej okazji strzeleckiej.

W 68. minucie blisko strzelenia gola był Giroud. Francuz stał tyłem do bramki, mając za sobą dwóch obrońców, obrócił się i sprawnie ich wyminął, a następnie oddał mocny strzał lewą nogą... ale w środek bramki.

Trzy minuty później kolejną kapitalną okazję strzelecką miał Walcott. Anglik znalazł się tuż pod bramką Vorma, a następnie oddał strzał... obrok bramki. Dlaczego aż tak bardzo się pomylił? Pewnie nawet sam nie wiedział.

Stadion oszalał, Bacary Sagna oddał piękny strzał z dystansu, który pewnie obronił Vorm.

W 79. minucie kolejną groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Z okolicy 11. metra strzelał - choć to za dużo powiedziane, bo to wyglądało bardziej jako podanie do bramkarza - Giroud, ale bez problemu wyczuł to Vorm.

Minutę później mogło być 1-0, ale dla gości. Groźnie po ziemi ze sporego dystansu huknął Ki, a Szczęsny z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny.

W 80. minucie Kanonierzy mieli kolejną fantastyczną okazję strzelecką. Po kapitalnym dośrodkowaniu z prawej strony, Theo Walcott ukradkiem ruszył do piłki, rozejrzał się, czy aby nikt go nie śledzi, a następnie wyskoczył i strzelił... powietrze. W tym samym momencie piłka swobodnie odbiła się od słupka i wpadła w ręce Vorma.

Chwilę później Wenger przeprowadził pierwszą zmianę, Ramsey wszedł za Diaby'ego.

W KOŃCU! Aż 86 minut nieskutecznych popisów ze strony Arsenalu musieli czekać kibice, żeby obejrzeć bramkę na 1-0, ale za to jaką! Świetna akcja środkiem pola, Cazorla do Girouda, a ten od razu odegrał do wychodzącego Wilshere'a, który mocnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Vormowi na obronę!

Do końca meczu nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Kanonierzy dopiero w ostatnich minutach zapewnili sobie awans do 4. rundy FA Cup, ale z dwojga złego - lepiej późno niż wcale.

FA CupRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
arsenalfann komentarzy: 1024318.01.2013, 13:57

kontrakt*

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 13:54

@kwiatinho
Sam się nie ośmieszaj. Warunki zależy od tego jak uzgodnią strony. Umowa może wejść w życie zarówno w dniu wygaśnięcia starej jako jej przedłużenie albo w dniu jej podpisania.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 13:52

Teraz nawet L'Equipe pisze o nowej umowie
Theo ;p To już jest raczej pewne.

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 13:52

Nie mozna bylo zrobic tego samego z RvP???
Nie sprzedawac go i jego gra pomoglaby nam znalezc sie minimum w top3 i wtedy i on i Theo przedluzyliby

Kysio2607 komentarzy: 1336018.01.2013, 13:52

Mądra decyzja Theo. Zobaczy, czy w Arsenalu coś się ruszy, czy znowu będą zadowalać się miejscem w TOP4. W razie czego odejdzie jeszcze w młodym wieku.

arsenalfann komentarzy: 1024318.01.2013, 13:52

Wojtek do kiedy kontakt ma?

kwiatinho komentarzy: 1312818.01.2013, 13:52

Skyrim
Nie bądź śmieszny... Jak podpisujesz nową umowę to zaczyna działać natychmiastowo... Reszte to sobie dopowiadasz. Jeśli ma trwać przez 3.5 roku to do końca czerwca 2016

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 13:51

Yakub97 > Sagna odejdzie w lato i będzie za niego jakiś nowy transfer lub Toral, choć jeszcze jest opcja, że pozostanie do końca umowy ( 2014 rok ), a wtedy dopiero się pomyśli o zmienniku dla Carla.

bobslej22 komentarzy: 832718.01.2013, 13:51

Ja się tam nie jaram Theo za bardzo. Wg mnie jakby odszedł to by był i transfer napastnika i skrzydłowego a tak to nie wiadomo co . Ogólnie to Theo zachowuje się jak gwiazda i jestem pewien ze nie wypełni tego kontraktu i odejdzie pewnie za dwa lata. Wg mnie średni zawodnik jeżeli gra na ataku. Na skrzydle jest dobry ale nie rewelacyjny. Boje się że w kontrakcie może być jakaś wzmianka o tym że ma grać na szpicy . Wtedy jesteśmy w czarnej du... . Niestety ale napastnik ( jak gramy z mocnym zespołem ) z niego marny. Giroud też nie świeci i wątpie że będzie grał lepiej jak Wenger go wystawia na skrzydło a Theo na szpicy. Potrzebny był nam napastnik od momentu gdy odszedł RVP i każdy to wiedział . Teraz z Theo w ataku będzie jazda . ZObaczycie. Jak faktycznie będzie inaczej i mnie zaskoczy to przeproszę za moje słowa.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.01.2013, 13:51

Dennis Bergkamp says he would be open to a return to Arsenal in the future in some kind of coaching role.
Bergkamp on #afc: "That would be one of the things that I would like to achieve. But not in the near future because we have just started.”

L'Equipe report on Theo's new deal with Le Arse. June 2016 worth €480,000 per month £100,000 a week
czyli 3,5 od teraz

Nigel Adkins has best win % of any manager in So'ton history. Rise of 48 places in league pyramid in 26 months under him #saintsfc

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 13:50

Złodzieje z Barcelony bankowo zaraz przylecą do Arsenalu by podebrać nam kolejnego piłkarza za pół ceny.

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 13:49

O ile podpisany kontrakt z Theo bedzie to nastapi saga transferowa z Sagna i Wojtkiem

NBW
Pleciesz bzdury bo Poldi zagral na szpicy na poczatku sezonu.
A przeciez Poldi ma takie wykonczenie ze moze zagrac na szpicy w razie takiej potrzeby

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 13:48

Oho, przedłużyć kontrakt ze Szczęsnym i to zaraz, bo Valdes z Barcelony właśnie ogłosił że nie przedłuży kontraktu z Barcelona i za rok odchodzi.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 13:48

Wolałbym Podolskiego od Theo na ataku, bo dla mnie jest bardziej efektywny, ale pozostanie u nas lewo skrzydłowym niestety.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 218.01.2013, 13:47

Raz grał na szpicy - w meczu z Sunderlandem bodajże, i Giroud go zmienił po czym zmarnował swoją pierwszą sete :p

arsenalfann komentarzy: 1024318.01.2013, 13:43

Kontrakt podpisany to niech teraz Wenger działa na rynku! Już nie ma wymówek, że kontrakt z Theo był priorytetem!

pronik komentarzy: 517918.01.2013, 13:42

Walcott sam chcial krotszej umowy ponoc mial oferowana 5 letnia

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 13:42

Boss no to teraz nie ma wymówek i masz kupić dwóch zawodników ! :D Zakup nowego DP, bo nie widzę wielkiego potencjału w Frimpongu.
Coquelin w tym momencie powinien się ogrywać gdzieś, a nie grać ochłapy u nas.
Potem czas na transfer napastnika lub skrzydłowego w zależności czy Theo jest widziany jako skrzydłowy czy napastnik przez Bossa.

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 13:41

ze 2 tyg temu tez kazdy o nowym kontrakcie gadal i lada godzina miala byc oficjalna informacja
Wiec teraz radze poczekac spokojnie

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 13:40

Nie Theo na szpice na takich rywali jak Reading AV czy nawet Barse bylby dobry jelsi kupi sie jeszcze jednego dobrego skrzylowego

ArseneAl komentarzy: 2341718.01.2013, 13:40