Nieskuteczny Arsenal eliminuje Swansea z FA Cup!

Nieskuteczny Arsenal eliminuje Swansea z FA Cup! 16.01.2013, 21:21, Sebastian Czarnecki 2861 komentarzy

Dominacja Arsenalu od pierwszej do ostatniej minuty spotkania - szkoda tylko, że na bramkę przyszło nam czekać aż do 86. minuty meczu, a na awans aż do drugiego spotkania. Mimo wszystko Swansea zostało ograne, a na podopiecznych Arsene'a Wengera w kolejnej rundzie będzie czekać drugoligowe Brighton

Kanonierzy mimo całkowitej kontroli na boisku, w ogóle nie potrafili strzelić gola. Walcott pudłował na potęgę, Giroud podawał do Vorma, Cazorla był całkowicie niewidoczny, a znać o sobie dawał tylko podczas swoich nieudanych strzałów z dystansu. Na ratunek Arsenalowi po raz kolejny przyszedł Jack Wilshere - serce drużyny. Anglik kolejny raz był najlepszy na boisku, walczył do upadłego i strzelił zwycięskiego gola. Czegóż więcej oczekiwać od tego zawodnika? Od niego nic, ale na pewno skuteczność napastników pozostawia wiele do życzenia.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Coquelin, Diaby (81. Ramsey) - Walcott, Wilshere, Cazorla - Giroud

Swansea: Vorm - Richards, Chico, Bartley, Tiendalli - Britton, Agustien (59. Hernandez) - Dyer, De Guzman (61. Ki), Routledge - Graham (71. Michu)

Już w pierwszych minutach goście połakomili się na szybkie zdobycie bramki. Danny'ego Grahama poniosła jednak fantazja, a jego mocny strzał ze znacznej odległości nie miał prawa znaleźć drogi do bramki.

Następne minuty nie były zbyt emocjonujące. Inicjatywę wyraźnie przejęli Kanonierzy, ale nie potrafili jednocześnie zagrozić bramce strzeżonej przez Vorma. A to raz Walcott otrzymał podanie za plecy, a to skutecznie broniły się Łabędzie, a to znowu nieporadnie atakowali Kanonierzy.

Sytuacja na boisku nieco się ożywiła w okolicy 20. minuty, kiedy to groźnie z rzutu wolnego uderzał Vermaelen, ale piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera głową wybił jeden z obrońców Łabędzi, ale chwilę później do niepilnowanej futbolówki doszedł Coquelin, który oddał mocny strzał wolejem z pierwszej piłki, tyle że prosto w Vorma, który pewnie obronił uderzenie.

W 25. minucie zawrzało pod bramką Arsenalu. Dośrodkowanie z lewego skrzydła głową na gola mógł zamienić były Kanonier - Kyle Bartley - ale trafił tylko w poprzeczkę, co wybawiło Wojtka Szczęsnego z opresji.

Dopiero ponad dziesięć minut później mieliśmy okazję obejrzeć ciekawą sytuację w tym meczu. Samodzielnym rajdem uraczył nas Jack Wilshere, który odegrał do Walcotta, a ten oddał strzał, który został zablokowany. Ładna akcja obu zawodników, ale wykończenie nie należało już do najlepszych.

Najlepszą okazję meczu w ostatnich sekundach pierwszej połowy miał Thomas Vermaelen, który wykorzystał błąd w obronie Swansea i oddał mocny strzał z bliskiej odległości. Michael Vorm był jednak na posterunku i nogami zatrzymał strzał kapitana The Gunners.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic godnego uwagi. Sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy stanie 0-0.

Drugą połowę od mocnego ciosu zaczęli Kanonierzy. Już chwilę po powrocie na boisko Theo Walcott miał stuprocentową okazję do strzelenia gola, po tym jak wyszedł na wolną pozycję po perfekcyjnym podaniu z głębi pola. Anglik wyszedł sam na sam z bramkarzem i kolejny raz dał powód do zastanowienia, czy aby na pewno zasługuje na pozycję wysuniętego napastnika Arsenalu, gdyż chybił jak amator.

Dwie minuty później groźnie z dystansu strzelał Cazorla, ale pomylił się o kilkanaście centymetrów. To był pierwszy moment, w którym Cazorla potwierdził swoją obecność na boisku - wcześniej był całkowicie niewidoczny.

W 62. minucie miało miejsce spore zamieszanie w polu karnym Swansea. Najpierw samodzielnie szturmował Wilshere, by potem jego strzał zatrzymał Vorm. Kilka chwil później groźnie lewym skrzydłem atakował Cazorla, znowu strzelał Wilshere, a potem z dwóch metrów dobijał Walcott. Anglik trafił jednak w klatkę piersiową Danny'ego Grahama i jeszcze spierał się z sędzią, że ten zagrał ręką, choć nie zagrał. Walcott kolejny raz chybił w idealnej okazji strzeleckiej.

W 68. minucie blisko strzelenia gola był Giroud. Francuz stał tyłem do bramki, mając za sobą dwóch obrońców, obrócił się i sprawnie ich wyminął, a następnie oddał mocny strzał lewą nogą... ale w środek bramki.

Trzy minuty później kolejną kapitalną okazję strzelecką miał Walcott. Anglik znalazł się tuż pod bramką Vorma, a następnie oddał strzał... obrok bramki. Dlaczego aż tak bardzo się pomylił? Pewnie nawet sam nie wiedział.

Stadion oszalał, Bacary Sagna oddał piękny strzał z dystansu, który pewnie obronił Vorm.

W 79. minucie kolejną groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Z okolicy 11. metra strzelał - choć to za dużo powiedziane, bo to wyglądało bardziej jako podanie do bramkarza - Giroud, ale bez problemu wyczuł to Vorm.

Minutę później mogło być 1-0, ale dla gości. Groźnie po ziemi ze sporego dystansu huknął Ki, a Szczęsny z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny.

W 80. minucie Kanonierzy mieli kolejną fantastyczną okazję strzelecką. Po kapitalnym dośrodkowaniu z prawej strony, Theo Walcott ukradkiem ruszył do piłki, rozejrzał się, czy aby nikt go nie śledzi, a następnie wyskoczył i strzelił... powietrze. W tym samym momencie piłka swobodnie odbiła się od słupka i wpadła w ręce Vorma.

Chwilę później Wenger przeprowadził pierwszą zmianę, Ramsey wszedł za Diaby'ego.

W KOŃCU! Aż 86 minut nieskutecznych popisów ze strony Arsenalu musieli czekać kibice, żeby obejrzeć bramkę na 1-0, ale za to jaką! Świetna akcja środkiem pola, Cazorla do Girouda, a ten od razu odegrał do wychodzącego Wilshere'a, który mocnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Vormowi na obronę!

Do końca meczu nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Kanonierzy dopiero w ostatnich minutach zapewnili sobie awans do 4. rundy FA Cup, ale z dwojga złego - lepiej późno niż wcale.

FA CupRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 12:31

Lukiner > Może nie do końca się sprawdzi, ale nie zdziwiłbym się :P

kubanski > Oby jednak tak nie było, bo musowo jest nam potrzebny DP i skrzydłowy/napastnik.

Hans_Zimmer komentarzy: 594818.01.2013, 12:31

1886 o Ty śpiochu.

KOMPILACJA

youtube.com/watch?v=edQz9SyT5Kk

JACK WILSHERE vs Swansea

P.S - Jest tutaj jakiś redaktor czy jakaś inna osoba odpowiedzialna aby zrobiła z tej kompilacji newsa ? ;p

kubanski komentarzy: 2392 newsów: 218.01.2013, 12:30

@Arsenal_1886
Potwierdzenie będzie na dniach, może nawet dzisiaj ale i tak nikogo nie kupimy ;-)

Lukiner komentarzy: 194918.01.2013, 12:29

Twoja teoria brzmi niczym spisek ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 12:28

malyglod > Zarząd z Bossem zapewne nie chcą nowych graczy, bo to wiąże się z wydaniem pieniędzy, więc Boss jako wymówkę braku transferów może przytoczyć sprawę Theo, która niby rzekomo się będzie toczyć do końca okienka, chociaż może być już dzisiaj załatwiona.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 12:27

Hans_Zimmer > Nic dziwnego jak wstałem o 12 :D

malyglod komentarzy: 649118.01.2013, 12:27

Arsenal_1886

a po co Boss miałby tak zrobić? Pociągnij dalej ten temat, bo bardzo mnie on interesuje.

Hans_Zimmer komentarzy: 594818.01.2013, 12:26

1886 tym razem sie spozniles ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 12:25

C888 > Na Liverpool na pewno będzie dobra atmosfera ;p Na mecze z większymi ekipami na Emirates zawsze jest doping. Nawet dobry doping ostatnio był na City mimo, że przegrywaliśmy przez większość meczu.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 12:24

bbc.co.uk/sport/0/football/21078962

Theo już dziś może podpisać nową umowę z klubem ! Pozostaje jednak pewne ale. Klub może dopiero jednak za parę dni przedstawić fanom, że Theo związał się z klubem nową umową. Obstawiam, że będzie taka informacja na Arsenal.com dopiero 31 stycznia aby Boss miał wymówkę jako, że nie zdążył zakupić nowego gracza, ponieważ nie znalazł odpowiedniej jakości i zajmował się sprawą Theo. Obstawiam taki scenariusz :)

Lukiner komentarzy: 194918.01.2013, 12:23

Żal patrzeć jak Wenger zajechał tego Santiego...

janek_4 komentarzy: 123518.01.2013, 12:23

Conrado888, jestem pewna, że będzie dobra, w końcu ja tam nie jadę siedzieć i jeść ;)

tomekafc95 komentarzy: 413618.01.2013, 12:18

a jak to skyrim mowil to juz league one odwolalo pare meczy ^^

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 12:16

Będzie dobra atmosfera. Jak ludzie mają mało kasy i muszą wybierać to wybierają topowe mecze, by na nich robić atmosferę.
Najgorzej się jeździ na takie Southamptony, Stołki czy Wigany - tam kibice przyjezdni rządzą.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.01.2013, 12:12

janek_4 > myślisz, że na Live z atmosferą też będzie okej? :)

chalek21 komentarzy: 74018.01.2013, 12:12

Pingu
ale jest informacja od jednego z najwiarygodniejszych źródeł. Cieszcie się i radujcie :D
w lato trzeba poważnie pomyśleć nad wzmocnieniami. Najlepiej wydać pieniądze na Baines'a, Yanga-Mbiwa i na napastnika i gramy o wszystkie puchary !
PS. Sorry poniosło mnie :p

Pinguite komentarzy: 1502018.01.2013, 12:09

bobslej > Nie ma official info, więc chillout :P

janek_4 komentarzy: 123518.01.2013, 12:08

Skyrim, zgadzam się. Ceny są powalające. Niestety, mi pada na łeb i kupuję jak tylko widzę tanie bilety lotnicze do Londynu. A na moje nieszczęście, sporo jest tych tani. Zawsze sobie wmawiam, że mam membershipa, więc żal by się zmarnował :P Ale tak naprawdę taki wyjazd na mecz, jak jadę teraz, na jeden dzień, będzie kosztował prawie jak tydzień w Sopocie chociażby. No, ale czego się nie robi...
Co do atmosfery to się zgadzam, niestety. Chociaż na Spurs była bajka jak dla mnie. :)

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 12:04

@adrian
Ostatnio byłem na Swansea - rok temu !
Moi kumple, fani Arsenalu z membershipami też przestali jeździć... jakiś czas temu mieliśmy rozmowę żeby jechać ale po podliczeniu kosztów każdy stwierdzić że to przesada tyle płacić za bilety i się wyjazd rozleciał.
Arsenal to ostatnio dobry interes dla bogatych. Dlatego na stadionie siedzą stare, grube pikniki albo ciapate, a młodzi fani którzy robiliby atmosferę są skazani na tv.

bobslej22 komentarzy: 836218.01.2013, 12:04

No wy tu pierdu pierdu a nasza gwiazdeczka zostaje :P

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.01.2013, 12:02

skyrim > no bilet o ile dobrze kojarzę to 430zł. Membership 220zł to już jest 650zł. bilety lotnicze zamawialiśmy już w październiku także kosztuje nas to tylko 40zł w obie strony. ogólnie to sam transport z mojej podkrakowskiej miejscowości do centrum Londyun będzie mnie kosztował około 150 zł. w obie strony oczywiście :D

chalek21 komentarzy: 74018.01.2013, 12:01

bbc.co.uk/sport/0/football/21078962?

no to Theo zostaje :)

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 12:01

Widzisz, jak mam membershipa i mógłbym być na każdym meczu, ale ceny biletów powalają i jednak odpuszczam...
Nie wiem, jest tyle innych wydatków że nie daje rady wpisać jednorazowo wydatku 150f lekką ręką na listę priorytetów, jak za tą kasę mogę sobie kupić przyzwoity LCD !

janek_4 komentarzy: 123518.01.2013, 12:00

No jakoś tak, za dwa meczowe zapłaciłam chyba 790 zł.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.01.2013, 11:58

janek_4 > no ja tak w rogu właśnie :) moi kumple tam będą siedzieć. bo to te bilety za 70 funtów, tak?

skyrim > wiem wiem, obczajałem to już :D

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 11:58

Tylko 800 zł ???? Z Polski ????

Kurde, jak to możliwe, przecież sam bilet to prawie 500 zł...

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 11:56

@conrado
reservations.arsenal.com/seat.html

Wpisz tutaj te dane a zobaczysz gdzie będziesz siedział :)

janek_4 komentarzy: 123518.01.2013, 11:55

Conrado888, to masz gdzieś z boku siedzenie z tego co kojarzę. :) Ja również na North Bank, tylko, że w 101 na samej górze. :)

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.01.2013, 11:55

skyrim > około 800zł. nie licząc noclegów i pieniędzy na to żeby tam przeżyć te 3 dni :D

@skyrim
Bo to angole ;D A francuzi jakby jechali do pracy i by zaczął padać śnieg to by wsteczny wrzucili jak w 39 i 40' XD

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 11:50

@Conrado
Ile kosztuje Cię cała zabawa w mecz ?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52418.01.2013, 11:50

arsenalfann

W QPR ma dostawać ok. 80 tyś. funtów tygodniowo. Śmiesznie to brzmi ale jak na nasze warunki to duża kwota.

@arsenalfan
I to było najbardziej zabawne. Cała środkowo-wschodnia europejska obsada pojawia się w pracy jakby nigdy nic - no bo co ? trochę śniegu spadło, jakiś problem ?
A Angole w szoku. "Ale jak" ?...

janek_4 komentarzy: 123518.01.2013, 11:48

Conrado888, a gdzie masz miejsca? :)

arsenalfann komentarzy: 1024318.01.2013, 11:48

@simpll
Czyli takie QPR, drużyna z Championship płaci więcej piłkarzom niż Arsenal? To się nie dziwie, że nic nie kupujemy :)

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 11:47

@adrian
Większość ludzi nie ma osprzętu, pługu jeszcze moje oczy w UK nie widziały, o oponach zimowych miejscowi "słyszeli", o właściwościach piasku sypanego na śnieg mało kto wie.
Ludzie tu śnieg to prawdziwy ewenement, coś jak deszcz na Saharze. Wiem że to brzmi śmiesznie ale po tym numerze 3 lata temu, kiedy całe miejscowe zakłady produkcyjne stanęły na 3 dni bo nikt z pracowników nie dojechał... po takim numerze już nic mnie nie zaskoczy.

arsenalfann komentarzy: 1024318.01.2013, 11:47

Polak to wszędzie dojedzie do pracy ;)

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52418.01.2013, 11:47

Loic Remy w QPR ma dostawać całkiem niezłe pieniądze. U nas raczej tyle by nie dostał.

Michal123 komentarzy: 154118.01.2013, 11:47

adrian12643@
,,...Nie mają tam w Anglii jakichś maszyn do odśnieżania? Współczuję ci skyrim'' Czy tylko ja przeczytałem murzynów do odśnieżania ? :O

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.01.2013, 11:46

janek_4 > lecę lecę :D

Oggy komentarzy: 948918.01.2013, 11:46

Ale fail --to niech poproszą Francuzów albo Holendrów o pługi i piasek;P Kompromitacja XD skyrim- jest choć jakiś rage na władze, że nie ogarniają sytuacji?

Marzag komentarzy: 41313 newsów: 118.01.2013, 11:45

Skyrim i oggy, wkurzajace jest to slamazarstwo anglikow. Mam nadzieje ze mecz jak mial byc tak bedzie

janek_4 komentarzy: 123518.01.2013, 11:45