Nieskuteczny Arsenal eliminuje Swansea z FA Cup!

Nieskuteczny Arsenal eliminuje Swansea z FA Cup! 16.01.2013, 21:21, Sebastian Czarnecki 2861 komentarzy

Dominacja Arsenalu od pierwszej do ostatniej minuty spotkania - szkoda tylko, że na bramkę przyszło nam czekać aż do 86. minuty meczu, a na awans aż do drugiego spotkania. Mimo wszystko Swansea zostało ograne, a na podopiecznych Arsene'a Wengera w kolejnej rundzie będzie czekać drugoligowe Brighton

Kanonierzy mimo całkowitej kontroli na boisku, w ogóle nie potrafili strzelić gola. Walcott pudłował na potęgę, Giroud podawał do Vorma, Cazorla był całkowicie niewidoczny, a znać o sobie dawał tylko podczas swoich nieudanych strzałów z dystansu. Na ratunek Arsenalowi po raz kolejny przyszedł Jack Wilshere - serce drużyny. Anglik kolejny raz był najlepszy na boisku, walczył do upadłego i strzelił zwycięskiego gola. Czegóż więcej oczekiwać od tego zawodnika? Od niego nic, ale na pewno skuteczność napastników pozostawia wiele do życzenia.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Coquelin, Diaby (81. Ramsey) - Walcott, Wilshere, Cazorla - Giroud

Swansea: Vorm - Richards, Chico, Bartley, Tiendalli - Britton, Agustien (59. Hernandez) - Dyer, De Guzman (61. Ki), Routledge - Graham (71. Michu)

Już w pierwszych minutach goście połakomili się na szybkie zdobycie bramki. Danny'ego Grahama poniosła jednak fantazja, a jego mocny strzał ze znacznej odległości nie miał prawa znaleźć drogi do bramki.

Następne minuty nie były zbyt emocjonujące. Inicjatywę wyraźnie przejęli Kanonierzy, ale nie potrafili jednocześnie zagrozić bramce strzeżonej przez Vorma. A to raz Walcott otrzymał podanie za plecy, a to skutecznie broniły się Łabędzie, a to znowu nieporadnie atakowali Kanonierzy.

Sytuacja na boisku nieco się ożywiła w okolicy 20. minuty, kiedy to groźnie z rzutu wolnego uderzał Vermaelen, ale piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera głową wybił jeden z obrońców Łabędzi, ale chwilę później do niepilnowanej futbolówki doszedł Coquelin, który oddał mocny strzał wolejem z pierwszej piłki, tyle że prosto w Vorma, który pewnie obronił uderzenie.

W 25. minucie zawrzało pod bramką Arsenalu. Dośrodkowanie z lewego skrzydła głową na gola mógł zamienić były Kanonier - Kyle Bartley - ale trafił tylko w poprzeczkę, co wybawiło Wojtka Szczęsnego z opresji.

Dopiero ponad dziesięć minut później mieliśmy okazję obejrzeć ciekawą sytuację w tym meczu. Samodzielnym rajdem uraczył nas Jack Wilshere, który odegrał do Walcotta, a ten oddał strzał, który został zablokowany. Ładna akcja obu zawodników, ale wykończenie nie należało już do najlepszych.

Najlepszą okazję meczu w ostatnich sekundach pierwszej połowy miał Thomas Vermaelen, który wykorzystał błąd w obronie Swansea i oddał mocny strzał z bliskiej odległości. Michael Vorm był jednak na posterunku i nogami zatrzymał strzał kapitana The Gunners.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic godnego uwagi. Sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy stanie 0-0.

Drugą połowę od mocnego ciosu zaczęli Kanonierzy. Już chwilę po powrocie na boisko Theo Walcott miał stuprocentową okazję do strzelenia gola, po tym jak wyszedł na wolną pozycję po perfekcyjnym podaniu z głębi pola. Anglik wyszedł sam na sam z bramkarzem i kolejny raz dał powód do zastanowienia, czy aby na pewno zasługuje na pozycję wysuniętego napastnika Arsenalu, gdyż chybił jak amator.

Dwie minuty później groźnie z dystansu strzelał Cazorla, ale pomylił się o kilkanaście centymetrów. To był pierwszy moment, w którym Cazorla potwierdził swoją obecność na boisku - wcześniej był całkowicie niewidoczny.

W 62. minucie miało miejsce spore zamieszanie w polu karnym Swansea. Najpierw samodzielnie szturmował Wilshere, by potem jego strzał zatrzymał Vorm. Kilka chwil później groźnie lewym skrzydłem atakował Cazorla, znowu strzelał Wilshere, a potem z dwóch metrów dobijał Walcott. Anglik trafił jednak w klatkę piersiową Danny'ego Grahama i jeszcze spierał się z sędzią, że ten zagrał ręką, choć nie zagrał. Walcott kolejny raz chybił w idealnej okazji strzeleckiej.

W 68. minucie blisko strzelenia gola był Giroud. Francuz stał tyłem do bramki, mając za sobą dwóch obrońców, obrócił się i sprawnie ich wyminął, a następnie oddał mocny strzał lewą nogą... ale w środek bramki.

Trzy minuty później kolejną kapitalną okazję strzelecką miał Walcott. Anglik znalazł się tuż pod bramką Vorma, a następnie oddał strzał... obrok bramki. Dlaczego aż tak bardzo się pomylił? Pewnie nawet sam nie wiedział.

Stadion oszalał, Bacary Sagna oddał piękny strzał z dystansu, który pewnie obronił Vorm.

W 79. minucie kolejną groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Z okolicy 11. metra strzelał - choć to za dużo powiedziane, bo to wyglądało bardziej jako podanie do bramkarza - Giroud, ale bez problemu wyczuł to Vorm.

Minutę później mogło być 1-0, ale dla gości. Groźnie po ziemi ze sporego dystansu huknął Ki, a Szczęsny z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny.

W 80. minucie Kanonierzy mieli kolejną fantastyczną okazję strzelecką. Po kapitalnym dośrodkowaniu z prawej strony, Theo Walcott ukradkiem ruszył do piłki, rozejrzał się, czy aby nikt go nie śledzi, a następnie wyskoczył i strzelił... powietrze. W tym samym momencie piłka swobodnie odbiła się od słupka i wpadła w ręce Vorma.

Chwilę później Wenger przeprowadził pierwszą zmianę, Ramsey wszedł za Diaby'ego.

W KOŃCU! Aż 86 minut nieskutecznych popisów ze strony Arsenalu musieli czekać kibice, żeby obejrzeć bramkę na 1-0, ale za to jaką! Świetna akcja środkiem pola, Cazorla do Girouda, a ten od razu odegrał do wychodzącego Wilshere'a, który mocnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Vormowi na obronę!

Do końca meczu nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Kanonierzy dopiero w ostatnich minutach zapewnili sobie awans do 4. rundy FA Cup, ale z dwojga złego - lepiej późno niż wcale.

FA CupRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 15:50

No tak ale szkoda ze nie jest tak na mlodcyh budowane jak kiedys.
Teraz taka generacja mlodziezy jest ze moze pokonac kazdego.

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 15:49

Co ciekawe agentem oxa jest ta sama spolka co i Cavaniego , De gea, isco , llorente
Wsystkich poza bramkarzem sciagnac :D

Matheo14 komentarzy: 55118.01.2013, 15:48

Podolski jest chory i nie wiadomo czy zagra z Chelsea.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 118.01.2013, 15:48

Yakub97, to w sumie mało mnie obchodzi ;p bo za długo czekaliśmy aż nasza młoda generacja się zgra i wybuchnie talentem zdobywając trofea, jeśli nie będzie trofeów i pieniędzy to młodzieży się długo nie utrzyma.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.01.2013, 15:48

Valdes jest gorszy od Szczensego, nie jest to nawet top 20 jeśli chodzi bramkarzy.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.01.2013, 15:47

Podolski chory.

Snow in London. Unfortunately I couldn't train. I'm sick and hopefully fit again until Sunday.

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 15:43

Nawet to za co kiedys ceniono Arsenal upada.
Kiedys znany byl arsenal z mlodych pilkarzy a teraz srednia wieku wynosi 26 lat to atletico czy dormunt ma mlodzszy sklad

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 118.01.2013, 15:42

Arsenal23, mnie się wydaje że się prędzej rzucą na de geę

Choina komentarzy: 211218.01.2013, 15:40

Nom niby tak, ale Toral o ile się nie mylę mieszka w Anglii wraz ze swoją matką, więc może go tam nie będzie ciągnąć

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.01.2013, 15:39

Latem będzie saga odnośnie tego ,że Barcelona chce kupić Szczęsnego, 50 procent szans im daje na ten transfer

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 15:36

Choina > Na nich Boss nie może opierać przyszłości :D Lada moment i im się odezwie DNA Barcelony. Barca czeka, aż ich ogramy, a potem się do nas zwróci z prośbą o ich powrót. Szczególnie Bellerina, bo na prawej obronie Barcelona raczej nie ma młodych talentów. Powoli Alves i Adriano będą kończyć kariery, więc Bellerin byłby dla nich idealny za parę lat.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 15:34

Pozytywem tej umowy jest to, że wkońcu nasz zarząd rozbił strukturę płac :D
Negatywem jest to, że Theo nie zasługuje na więcej kasy od Jacka czy Santiego. Patrząc na statystyki to jednak tak.

Choina komentarzy: 211218.01.2013, 15:33

A_1886
Nie ma sprawy ;p A tak w ogóle najlepiej by było jakby ich 2 zaczął Wenger powoli wprowadzać.

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 15:28

Theo wart 20 mln to za 3,5 roku gry zgarnie z premia dostanie 20mln
To tygodniowka jakby premie w to wliczyc wychodzi mu 117 tys tyg calkiem calkiem

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 15:27

Choina > Dzięki, że mnie poprawiłeś ;p
Chodziło mi o drugiego Hiszpana, a mianowicie o Bellerina.

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 15:27

Kurde moze sie cos ruszylo jak chca u nas zostac :D

Vasonk komentarzy: 5518.01.2013, 15:25

Goonersi pomóżcie, bo juz kilka razy próbuje się przysłuchać ale wciąż nie mam pojęcia z czego dokładnie się śmieją xD ?

youtu.be/HtnnoIGka3Q

krakuus komentarzy: 182918.01.2013, 15:25

@Yakub97 Muszą film i zdjęcia ładnie obrobić. Nie widzę w tym nic dziwnego, zawsze jest opóźnienie...

Lukiner komentarzy: 194918.01.2013, 15:24

A po co nam prawy obrońca? Sagna i Jenkinson nam nie wystarczają? Skrzydłowych nam potrzeba, skrzydłowych którzy chcą grać na skrzydle, nie będą zbiegać do środka i będą tworzyli okazje dla Girouda...

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 15:23

Kurde juz wszedzie pisze ze Theo ma nowy kontrakt a na oficjalnej stronie nie ma nic.

arsenalfann komentarzy: 1024318.01.2013, 15:22

jakiegoś Piszczka czyli Piszcza na pewno nie. Z tego co się nie mylę on podpisał kontrakt z BVB do 2017 roku. A szkoda bo by idealnie pasował do AFC.

krakuus komentarzy: 182918.01.2013, 15:21

Kolejna dobra wiadomość tego okienka ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 15:20

Co do jeszcze nowego PO to nie liczcie, że Boss kupi jakiegoś Piszczka, a prędzej jakiegoś młodego młokosa jak Aurier z Tuluzy o którym parę dni temu była mowa. Jenkinson to nasza przyszłość, więc Boss nie będzie chciał kupić kogoś lepszego od niego. Kupi tego Auriera/kogoś podobnego lub Toral powalczy z Carlem o pierwszą jedenastkę w przyszłym sezonie lub 2014/2015.

arsenalfann komentarzy: 1024318.01.2013, 15:18

Sagna ma już swoje lata, a jego forma z roku na rok niestety spada. Powoli trzeba prowadzać Carla na wyższy poziom bo on teraz będzie przyszłością naszej defensywy.

aaron komentarzy: 336618.01.2013, 15:18

transfermarkt.co.uk/en/theo-walcott/profil/spieler_33713.html

patrzcie na contract until :]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 15:17

Jak Sagna nie dostanie nowej umowy to płakać nie będę. Ostatnio miał parę słabych meczy, a również nieźle stracił na szybkości. Ze Swansea jednak zagrał solidne zawody, ale on już nigdy nie wróci do formy sprzed kontuzji. Carl pokazał na początku sezonu pod nieobecność Francuza, że będzie potrafił zastąpić go. Oczywiście potrzebny jest ktoś do rywalizacji po sezonie dla Anglika czy po wygaśnięciu umowy przez Franucza w 2014 roku. Ważniejsze jest dla mnie zatrzymanie Theo czy Wojtka na przyszłość.

arsenalfann komentarzy: 1024318.01.2013, 15:17

W Fife wygrałem Arsenalem FA Cup z QPR 5-3. Oby to się powtórzyło ;) OX hat trick.

dolny komentarzy: 265618.01.2013, 15:16

3,5 roku, 100tys. tygodniowo i 3mln bonusu, fajnie Theo, fajnie

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 15:16

to nie jest smutne...
On kocha ten klub i gra tak by po meczu nie mógł sobie zarzucic że mógł zrobic wiecej
Jak wiekszosc zawodnikow mogla mysalec gdy w 10 na Camp Nou gralismy. PRzeciez jedna bramke wystarczylo wtedy strzelic a oni z 15 minut stali zalamani

Arsenal_1886 komentarzy: 1952118.01.2013, 15:15

Sandro piłkarz Tottenhamu wypada do końca sezonu. Szkoda mi go, bo to świetny defensywny pomocnik, taki którego bym widział w Arsenalu, ale dla nas to dobra wiadomość patrząc pod pryzmat walki o 4 miejsce. Dla Tottenhamu to spore osłabienie. Parker też dobry, ale dla mnie jednak słabszy niż Sandro.

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 15:15

Dlatego czekam.
Wierze w te źródła i cieszę się lecz czekam jak niemowle na Tytuł Theo with a new contract

kompocik88 komentarzy: 31018.01.2013, 15:15

Niesamowite, a zarazem smutne, że jak ogląda sie jego gre, walke odpiłke, nie odpuszczanie po stratach, to widać o co gra i co to dla niego znaczy, ze naprawde zostawia na boisku płuca i serce.

ArseneAl komentarzy: 2341718.01.2013, 15:12

@Yakub97
Ja jestem bardzo sceptyczny jeśli chodzi o różne plotki ale BBC się nie myli. Także Walcott podpisał umowę. Wystarczy czekać na oficjalkę.

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 15:12

Jak na oficnalnej strone Arsenalu zostanie potiwerdzone to uwierze w 100% bo wierze ww 99% jak Wenger mowil ze w 99% bedzie podpisany :D

mskafc komentarzy: 579618.01.2013, 15:11

yakub

potwierdzilo skysports, bbc, czego chcesz wiecej? :p

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 15:10

Nie ma jeszcze oficjalnego komunikatu a tu od dobrych kilku godzin zawzieta dyskusja na temat kontraktu Theo :D

mskafc komentarzy: 579618.01.2013, 15:09

Theo is not on the Arsenal Calender 2013. SHIT loool twitter meltdown that day

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.01.2013, 15:04

Tak jak nie wyobrażam sobie np. Xaviego w innej koszulce niż Barcelony, tak samo nie wyobrażam sobie, by Wilshere grał w innej drużynie niż Arsenal.

Kanonier25 komentarzy: 175818.01.2013, 15:02

skysports.com/football/news/11661/8407130/Sky-sources-Theo-Walcott-agrees-new-three-year-deal-with-Arsenal

To jest chyba potwierdzenie Sky, tak?:D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.01.2013, 14:59

Magic of Wilshere serves reminder that Wenger must protect Arsenal's crown jewel
The 21-year-old put in a masterful display at the tip of the Gunners' midfield but the club must do what it can to shield their star from the inevitable adulation coming his way

za goal com . Wenger musi chronic Wilshera bo on jest prawdziwym brylantem w koronie Arsenalu

kwiatinho komentarzy: 1312818.01.2013, 14:57

Naturalną koleją rzeczy jest że umowa zaczyna obowiązywać na nowych zasadach od momentu podpisania ją przez zarząd i Theo... Niektórzy podpisują nowe kontrakty na półtora 2 lub nawet więcej lat przed wygaśnięciem umowy. Myślicie że czekali by na podwyżkę tyle czasu? No na zdrowy chłopski rozum! Tak jest też z AOC Jackiem Aaronem Carlem i Kieranem. Z miejsca dostali nowe świadczenia. Niech każdy wierzy w co chce ale śmieszą mnie wpisy że nowy kontrakt będzie obowiązywał dopiero po wygaśnięciu starego.
Z drugiej strony Theo zrobił bardzo mądrze. Za podpisanie nowej umowy dostał na pewno kilka baniek a pewnie za ok 2 lata znowu siądą do rozmów o przedłużenie kontraktu znowu pokaźna sumka i kolejna podwyżka

Barney komentarzy: 2095118.01.2013, 14:53

mskafc dziekuwa teraz to juz pewne BBC.

David92 komentarzy: 640018.01.2013, 14:52

Ech moze wszystkie mecze sie odbeda w weekend bo w Anglii troche popada i juz dupa :/

entap komentarzy: 151218.01.2013, 14:51