Nieskuteczny Arsenal eliminuje Swansea z FA Cup!

Nieskuteczny Arsenal eliminuje Swansea z FA Cup! 16.01.2013, 21:21, Sebastian Czarnecki 2861 komentarzy

Dominacja Arsenalu od pierwszej do ostatniej minuty spotkania - szkoda tylko, że na bramkę przyszło nam czekać aż do 86. minuty meczu, a na awans aż do drugiego spotkania. Mimo wszystko Swansea zostało ograne, a na podopiecznych Arsene'a Wengera w kolejnej rundzie będzie czekać drugoligowe Brighton

Kanonierzy mimo całkowitej kontroli na boisku, w ogóle nie potrafili strzelić gola. Walcott pudłował na potęgę, Giroud podawał do Vorma, Cazorla był całkowicie niewidoczny, a znać o sobie dawał tylko podczas swoich nieudanych strzałów z dystansu. Na ratunek Arsenalowi po raz kolejny przyszedł Jack Wilshere - serce drużyny. Anglik kolejny raz był najlepszy na boisku, walczył do upadłego i strzelił zwycięskiego gola. Czegóż więcej oczekiwać od tego zawodnika? Od niego nic, ale na pewno skuteczność napastników pozostawia wiele do życzenia.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Coquelin, Diaby (81. Ramsey) - Walcott, Wilshere, Cazorla - Giroud

Swansea: Vorm - Richards, Chico, Bartley, Tiendalli - Britton, Agustien (59. Hernandez) - Dyer, De Guzman (61. Ki), Routledge - Graham (71. Michu)

Już w pierwszych minutach goście połakomili się na szybkie zdobycie bramki. Danny'ego Grahama poniosła jednak fantazja, a jego mocny strzał ze znacznej odległości nie miał prawa znaleźć drogi do bramki.

Następne minuty nie były zbyt emocjonujące. Inicjatywę wyraźnie przejęli Kanonierzy, ale nie potrafili jednocześnie zagrozić bramce strzeżonej przez Vorma. A to raz Walcott otrzymał podanie za plecy, a to skutecznie broniły się Łabędzie, a to znowu nieporadnie atakowali Kanonierzy.

Sytuacja na boisku nieco się ożywiła w okolicy 20. minuty, kiedy to groźnie z rzutu wolnego uderzał Vermaelen, ale piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera głową wybił jeden z obrońców Łabędzi, ale chwilę później do niepilnowanej futbolówki doszedł Coquelin, który oddał mocny strzał wolejem z pierwszej piłki, tyle że prosto w Vorma, który pewnie obronił uderzenie.

W 25. minucie zawrzało pod bramką Arsenalu. Dośrodkowanie z lewego skrzydła głową na gola mógł zamienić były Kanonier - Kyle Bartley - ale trafił tylko w poprzeczkę, co wybawiło Wojtka Szczęsnego z opresji.

Dopiero ponad dziesięć minut później mieliśmy okazję obejrzeć ciekawą sytuację w tym meczu. Samodzielnym rajdem uraczył nas Jack Wilshere, który odegrał do Walcotta, a ten oddał strzał, który został zablokowany. Ładna akcja obu zawodników, ale wykończenie nie należało już do najlepszych.

Najlepszą okazję meczu w ostatnich sekundach pierwszej połowy miał Thomas Vermaelen, który wykorzystał błąd w obronie Swansea i oddał mocny strzał z bliskiej odległości. Michael Vorm był jednak na posterunku i nogami zatrzymał strzał kapitana The Gunners.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic godnego uwagi. Sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy stanie 0-0.

Drugą połowę od mocnego ciosu zaczęli Kanonierzy. Już chwilę po powrocie na boisko Theo Walcott miał stuprocentową okazję do strzelenia gola, po tym jak wyszedł na wolną pozycję po perfekcyjnym podaniu z głębi pola. Anglik wyszedł sam na sam z bramkarzem i kolejny raz dał powód do zastanowienia, czy aby na pewno zasługuje na pozycję wysuniętego napastnika Arsenalu, gdyż chybił jak amator.

Dwie minuty później groźnie z dystansu strzelał Cazorla, ale pomylił się o kilkanaście centymetrów. To był pierwszy moment, w którym Cazorla potwierdził swoją obecność na boisku - wcześniej był całkowicie niewidoczny.

W 62. minucie miało miejsce spore zamieszanie w polu karnym Swansea. Najpierw samodzielnie szturmował Wilshere, by potem jego strzał zatrzymał Vorm. Kilka chwil później groźnie lewym skrzydłem atakował Cazorla, znowu strzelał Wilshere, a potem z dwóch metrów dobijał Walcott. Anglik trafił jednak w klatkę piersiową Danny'ego Grahama i jeszcze spierał się z sędzią, że ten zagrał ręką, choć nie zagrał. Walcott kolejny raz chybił w idealnej okazji strzeleckiej.

W 68. minucie blisko strzelenia gola był Giroud. Francuz stał tyłem do bramki, mając za sobą dwóch obrońców, obrócił się i sprawnie ich wyminął, a następnie oddał mocny strzał lewą nogą... ale w środek bramki.

Trzy minuty później kolejną kapitalną okazję strzelecką miał Walcott. Anglik znalazł się tuż pod bramką Vorma, a następnie oddał strzał... obrok bramki. Dlaczego aż tak bardzo się pomylił? Pewnie nawet sam nie wiedział.

Stadion oszalał, Bacary Sagna oddał piękny strzał z dystansu, który pewnie obronił Vorm.

W 79. minucie kolejną groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Z okolicy 11. metra strzelał - choć to za dużo powiedziane, bo to wyglądało bardziej jako podanie do bramkarza - Giroud, ale bez problemu wyczuł to Vorm.

Minutę później mogło być 1-0, ale dla gości. Groźnie po ziemi ze sporego dystansu huknął Ki, a Szczęsny z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny.

W 80. minucie Kanonierzy mieli kolejną fantastyczną okazję strzelecką. Po kapitalnym dośrodkowaniu z prawej strony, Theo Walcott ukradkiem ruszył do piłki, rozejrzał się, czy aby nikt go nie śledzi, a następnie wyskoczył i strzelił... powietrze. W tym samym momencie piłka swobodnie odbiła się od słupka i wpadła w ręce Vorma.

Chwilę później Wenger przeprowadził pierwszą zmianę, Ramsey wszedł za Diaby'ego.

W KOŃCU! Aż 86 minut nieskutecznych popisów ze strony Arsenalu musieli czekać kibice, żeby obejrzeć bramkę na 1-0, ale za to jaką! Świetna akcja środkiem pola, Cazorla do Girouda, a ten od razu odegrał do wychodzącego Wilshere'a, który mocnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Vormowi na obronę!

Do końca meczu nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Kanonierzy dopiero w ostatnich minutach zapewnili sobie awans do 4. rundy FA Cup, ale z dwojga złego - lepiej późno niż wcale.

FA CupRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.01.2013, 14:42

Injury rules Sandro out for rest of season

www1. skysports.com/football/news/11675/8407589/Injury-rules-Sandro-out-for-rest-of-season

no to Scotty wskakuje do składu na dobre :D

gunners14 komentarzy: 228418.01.2013, 14:41

Conrado-> Jesteś za nerwowy, hahahaha. :D Lepiej weź ze sobą jakąś szypę 29 do odśnieżania! xD

Jeśli Theo przedłuży to nie sądzę, żeby Boss dokonał jakichkolwiek transferów.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.01.2013, 14:40

paniczAFC

Jakby mieli płacić takie tygodniówki to QPR nie ciągnęłoby się w dolnej połowie tabeli, choć kto wie.

Barney komentarzy: 2095118.01.2013, 14:40

jesli z to umowa to prawda to gora do jutra poczekamy na oficjalke moze dzisiaj oglasza. Wtedy Wenger bedzie mogl sie wziasc za transfery.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.01.2013, 14:37

gunners14 > nie denerwuj mnie nawet! :D

gunners14 komentarzy: 228418.01.2013, 14:36

Conrado-> Za ten akt agresji już więcej razy nie piszę Ci wyników. A śnieg pada w Londynie, bardzo dobrze!

:P

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.01.2013, 14:34

gunners14 > haha, nie no.. Theo podpisał :D trawją tutaj tylko sprzeczki do kiedy i ile będzie zarabiał :D

Clifford komentarzy: 105718.01.2013, 14:33

c888@
AKurat ty wklejasz tyle linków tutaj że powinieneś wiedzieć że to nie są żadne ploty.

BTW.
W niedziele para: Twarowski Nahorny komentuje mecz United z KFC ...

gunners14 komentarzy: 228418.01.2013, 14:32

Conrado-> Nerwusie, nie naskakuj na mnie.
:(

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.01.2013, 14:31

gunners14 > ploty i tyle, nie napalaj się.

gunners14 komentarzy: 228418.01.2013, 14:31

Cholera, jestem tak ciekawa czy Theo na serio przedłużył tą umowę. Ajajaja! :D

Pinguite komentarzy: 1502018.01.2013, 14:30

Taa, Napoli gra w LE.

Barney komentarzy: 2095118.01.2013, 14:29

Witam panowie Walcott przedluza umowe. Źródlo bardzo dobre SKY Sports.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 218.01.2013, 14:26

A tak btw. Napoli gra w Lidze Europejskiej? Bo marzy mi się pojedynek Cavaniego z Falcao :D

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 218.01.2013, 14:24

Nie żebym coś sugerował albo coś, ale w sumie coś mogłobyć na rzeczy z ofertą za Cavaniego. Bo prezes powiedział, że go nie sprzeda za żadną cenę, a normalnie to by powiedział, że nie było ofert i to są plotki. Chociaż i tak nie uwierzę w ten trasnfer ;)

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 218.01.2013, 14:24

3,5 roku :d?

Arsene_Wenger komentarzy: 518.01.2013, 14:23

Theo przedłużył umowę o 3,5 lata. : )

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.01.2013, 14:22

paniczAFC

Sprawdziłem jeszcze raz: "QPR złożyło mu ofertę nie do odrzucenia - ok. 80 tysięcy funtów tygodniowo."

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że daliby 160 tysięcy.

arsenalfann@
Jak co roku trenuje z nami w przerwie MLS.

paniczAFC komentarzy: 188318.01.2013, 14:17

ok. 80 to mial zarabiac w Newcastle

arsenalfann komentarzy: 1024318.01.2013, 14:17

Chwila... wypożyczony nie został. O co chodzi? Pracuje w sztabie szkoleniowym?

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 14:15

Odbyć się /raczej/ odbędzie, tyle że gra na śniegu to istny totolotek.

Clifford komentarzy: 105718.01.2013, 14:14

Akurat mecz z Łabędziami Sagni wyszedł nieźle więc może wróci stary dobry Bac. ; )

arsenalfann komentarzy: 1024318.01.2013, 14:14

A no rzeczywiście ostro tam pada.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 918.01.2013, 14:14

świetne zdjęcie z treningu!

flickr.com/photos/27453474@N02/8392380196/

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 14:10

Pl zagra ne pewno nie ma co sie łudzić że Kanonierzy dostana chwile odpoczynku przez kontynuacja maratonu

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 14:08

dailymail.co.uk/sport/football/article-2264434/Football-matches-postponed-snow.html

A tu macie obraz sytuacji.

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 14:07

Tak jak pisałem rano - śnieg robi swoje. Już odwołano ponad 10 sobotnich spotkań od League One w dół.
Jeśli śnieg się utrzyma, a patrząc za okno widzę że cały czas pada, to odwołają prawie całą kolejkę.

Yakub97 komentarzy: 574618.01.2013, 14:05

Poldi własnie zagral w meczu w sierpniu czy wrzesniu na szpicy.
Tamten mecz jednak zbyt dobrze mu nie wyszedl co nie zmienia faktu że jeszcze takowej szansy ma nieotrzymac jesli bedzie wymagala tego sytuacja

DB10 komentarzy: 149618.01.2013, 14:05

Już dajcie spokj z tym konktraktem. Na 90% zarobki TW zmienily sie od zaraz w momencie złożenia podpisu na papierze. Mimo wszystko istnieje możliwość, że dojedzie na starym do konca czerwca.

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 14:04

O tak Carl był świetny, szczególnie 3 ostatnie mecze przed powrotem Bac'a.
Trochę tak bez powodu wylądował na ławce, szczególnie że Bac jakoś ostatnio nie błyszczy, ale zapewne gra tylko dlatego że za rok kończy mu się kontrakt i jakby go posadził na ławce to tak jakby go wystawił na listę transferową.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 218.01.2013, 14:02

Ja powiem tak.
Porównując grę Jenkinsona z początku sezonu do obecnej gry Bac'a to zdecydowanie Jenkinson więcej dawał od siebie dla drużyny.

ozzy95 komentarzy: 1955 newsów: 118.01.2013, 14:02

Kontrakty pilkarzy są zawierane na czas określony. W umowie stwierdza się od jakiego dnia zawarta umowa wchodzi w życie i kiedy wygasa. To czy ta umowa będzie ważna od dnia dzisiejszego, czy od pierwszego dnia po wygaśnięciu to już sprawa wenętrzna między klubem, a zawodnikiem i jego agentem. Takich informacji do wiadomości publicznej się raczej nie podaje. Zapewne zawodnik wolałby by wypłacano mu wcześniej wyższe wynagrodzenie. Niewiadomo jednak czy kulb się na to zgodził. Zresztą z punktu widzenia kibiców jaka to różnica? Nie wszystko po prostu wygląda jak w FM-ie.

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 14:01

Ludzie umowę definiują prawnicy, a strony ustalają na jakich warunkach i od kiedy do kiedy ma obowiązywać. Może wejść w życie dziś jak i za 10 lat, o ile jest zgodna z literą prawa.

Zresztą o głupoty nie ma się co kłócić. Z komórką jak przedłużam to nowy abonament obowiązuje mi od dnia podpisania nowej umowy, ale jak przedłużałem Cyfrę 3 miesiące przed końcem umowy to wyraźnie podkreślono że nowe warunki wejdą w życie w dniu wygaśnięcia starej umowy.