Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0

Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0 20.09.2017, 22:03, Patryk Bielski 1425 komentarzy

Kanonierzy nie bez problemu pokonali w trzeciej rundzie Pucharu Ligi zespół Doncaster 1-0. Jedyną bramkę dla londyńczyków zdobył Theo Walcott, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Alexisa Sancheza. Nieskuteczność Arsenalu pod bramką Lawlora mogła sporo kosztować londyńczyków, gdyż Rovers w drugiej części meczu kilkakrotnie byli bliscy wyrównania stanu gry.

Arsene Wenger desygnował na te spotkanie dość mocny skład, w którym nie zabrakło lidera zespołu - Alexisa Sancheza. Kibiców Arsenalu szczególnie ucieszyła jednak obecność powracającego do wysokiej formy Jacka Wilshere'a oraz wschodzącej gwiazdy Reissa Nelsona.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Holding - Nelson, Wilshere, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Alexis, Giroud.

Doncaster: Lawlor - Mason, Wright, Butler, Blair - Houghton, Whiteman, Rowe, Kongolo, Coppinger - May.

Pierwsze piętnaście minut meczu zwiastowało długą noc dla obrońców Wikingów. The Gunners mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, jednak Theo Walcott przegrał pojedynek z Lawlorem po podaniu Elneny'ego.

Nie minęło pięć minut, a kibice ponownie zerwali się z krzesełek. Tym razem głównym bohaterem spektaklu był Olivier Giroud. Francuz dobrze wyszedł do prostopadłego podania Wilshere'a, pięknie złożył się do przewrotki, jednak futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Ależ to byłoby trafienie!

W pierwszym kwadransie szczególnie dobrze wyglądała współpraca Maitlanda-Nilesa z Alexisem na lewej stronie boiska. Piłkę co rusz dostarczał im Jack Wilshere, który rządził i dzielił w środku pola. Różnica dwóch klas drużyn była aż nadto widoczna, a mecz - co zrozumiałe - w niczym nie przypominał niedzielnej potyczki z Chelsea, gdzie podopieczni Wengera musieli wykazać się sporą dojrzałością i koncentracją.

W 20. minucie ponownie dał o sobie znać Giroud. Francuz był bliski zdobycia bramki głową, jednak uderzył tuż nad poprzeczką po dobrym dośrodkowaniu Elneny'ego z prawej flanki.

Kanonierzy wyszli wreszcie na prowadzenie w 25. minucie meczu. Alexis Sanchez doskonale wypatrzył wbiegającego w pole karne Theo Walcotta, posłał mu prostopadłą piłkę, a Anglik niczym rasowy snajper "wkleił się w obronę rywali", przyjął futbolówkę i uderzył ją nad interweniującym bramkarzem. 1-0!

Goście swoją najlepszą akcję w pierwszej części meczu stworzyli w 45. minucie meczu. Kongolo zagrał na skrzydło do obiegającego go Maya, a ten oddał mocny strzał, który ugrzęzł jednak w bocznej siatce bramki strzeżonej przez Ospinę.

Arsenal dobrze rozpoczął drugą połowę spotkania. W 50. minucie powinno być 2-0, jednak tym razem Theo Walcott pomylił się w sytuacji sam na sam z Lawlorem i po zagraniu Girouda uderzył piłkę nad poprzeczką. Ta sytuacja mogła zabić mecz, a jak się okazało, wyraźnie natchnęła Doncaster do ofensywniejszej gry.

Cztery minuty później w polu karnym Kanonierów dogodną okazję zmarnował Rowe, który poślizgnął się i nie trafił w piłkę.

W 59. minucie błąd popełnił Reiss Nelson, kiedy przegrał pojedynek główkowy z Mayem. Sporą szybkością wykazał się jednak Maitland-Niles, który świetnie zaasekurował swojego kolegę z zespołu, dogonił rywala i odebrał mu piłkę. Doncaster nabrał jednak wiatru w żagle i coraz śmielej atakował bramkę The Gunners. W 74. minucie Arsenal znów podarował futbolówkę rywalom. Tym razem zbyt lekko do Ospiny zagrał Maitland-Niles. 20-latek był jednak tego wieczoru w świetnej dyspozycji i szybko naprawił swój błąd.

W 84. minucie na murawie pojawił się Willock, zmieniając Reissa-Nelsona. 17-latek nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Anglik był wyraźnie poza grą na prawym wahadle, a o mały włos nie przyczyniłby się również do utraty bramki przez swoją drużynę.

Dwie minuty później Doncaster było bardzo blisko wyrównania. Piłkę głową po rzucie rożnym uderzył Blair, jednak doskonale interweniował Ospina, wybijając futbolówkę z samego okienka bramki.

W końcówce stan spotkania mógł podwyższyć jeszcze Jack Wilshere, jednak jego uderzenie z dystansu doskonale zablokował Butler.

W dzisiejszym spotkaniu można wyróżnić Jacka Wilshere, który dał jasny sygnał Wengerowi, że jest gotów do walki o miejsce w podstawowym składzie zespołu. Dobrze zaprezentował się także Maitland-Niles oraz - do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić - Alexis Sanchez. Kanonierzy zagrali jednak dwie różne połowy, co może nieco niepokoić fanów. Nie zapominajmy jednak, że rozgrywki Pucharu Ligi rządzą się własnymi prawami i należy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy, w której na własnym stadionie zmierzymy się z Norwich City.

Skrót spotkania:

Doncaster RoversPuchar LigiRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
djmacius komentarzy: 381422.09.2017, 22:11

Lewy ratuj mój kupon

Mihex komentarzy: 2360422.09.2017, 22:11

Czyżby Bayern znowu punkty stracił w tym sezonie?

xeremeleque komentarzy: 12922.09.2017, 21:50

Ten to zawsze szmatę puści ze słabym zespołem. Typowy ręcznik.

Alonso komentarzy: 1282422.09.2017, 21:45

zdecydowanie Bayern ma tylko jednego bramkarza xD

Mihex komentarzy: 2360422.09.2017, 21:44

Oj ale Ulreich szmatę wpuścił. Może się okazać, że Bayernowi Neuera będzie brakować

kaziu874 komentarzy: 674822.09.2017, 21:44

@thide: skojarzylem od razu, ale tytułu nie znałem ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2017, 21:39

@kaziu874: możesz skojarzyć z OOOOH SANTI CAZORLA

@Mihex: ona skacze rowerem na nartach xD

Mihex komentarzy: 2360422.09.2017, 21:34

@thide: To ona z nartami biega ( ?° ?? ?°)?

xeremeleque komentarzy: 12922.09.2017, 21:32

Seven nation army ogólnie ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2017, 21:28

@Connor7: Tuzza czerpie z włoch i to nie jest ten Tuzza, bo Tuzza to 2 ziomków.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18422.09.2017, 21:26

Widzę, że największy talent w historii piłki nożnej - Toma Lemar - wyleczył już kontuzję i jest na ławce Monaco.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2017, 21:26

@XandeR: sprawdź Coals

np. Lato 2002 albo Rave 03

XandeR komentarzy: 970022.09.2017, 21:24

@thide:

No i to jest talent. Ma jakieś swoje kawałki czy tylko coveruje?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2017, 21:18

Katarzyna Kowalczyk głos nr. 1 w Polszy. wysyłać na następną Eurowizję to może wygramy.

praptak komentarzy: 883322.09.2017, 21:17

utopia była super, ale tam zdaje się był problem z kolejnymi sezonami.
Skoda

praptak komentarzy: 883322.09.2017, 21:16

Właściwie to nie jestem z rodziny Januszy Cebulowskich i brzydzę się hejterstwem, ale serio czasami nie dostrzegam tego co widzą tym inni. Widzę 10x więcej xD. A tak serio to sam szukam ostatnio muzyki z różnych dziedzin bo wiele rzeczy mnie znudziło a lubię posłuchać czegoś ciekawego.

Frytek komentarzy: 320322.09.2017, 21:15

Wielkie dzięki ! :)

XandeR komentarzy: 970022.09.2017, 21:15

@Frytek:

Oglądałem wersje filmową :)
Jak lubisz dobre obyczaje/dramaty, to najlepszy obecnie (od lat) emitowany = Shameless US
Jeżeli chodzi o utożsamianie się z bohaterami mogę też plecić Sense8.

A z topu który zawsze warto zobaczyć, pierwsze z brzegu
Utopia
Black Sails
Breaking Bad
Stranger Things

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 522.09.2017, 21:14

Najwięcej goli Lewandowski ma przeciwko Werderowi - 14. Potem drugi jest właśnie Wolfsburg - 13 bramek.

@ kaziu874:

Oryginał to: The White Stripes - Seven Nation Army, ale na potrzeby stadiony jest nieco zmieniony: https://www.youtube.com/watch?v=DUmyW-qlpxw

@thide:

Na szczęście muzyka nie ogranicza się do HH, bo świat byłby bardzo ubogi ;)

Frytek komentarzy: 320322.09.2017, 21:10

@XandeR

Ostatnio oglądałem mega serial jak dla mnie Friday Night Lights. O szkolnej drużynie footballu amerykańskiego. Ogólnie to zawodnicy mieszkali w jednym mieście i ich historie mocno się ze sobą łączyły. Można powiedzieć, że każdy mógł w tych bohaterach odnaleźć samego siebie. Fajny serial. Dawaj cokolwiek możesz. Coś potrzebuję :)

praptak komentarzy: 883322.09.2017, 21:09

@Frytek:
Sons of Anarchy, Czysta krew (pierwszy sezon), Walking dead (pierwsze 2)
@thide:
Chyba Cię rozczaruję:D To zapewne kwestia mojej wątpliwej inteligencji ale dla mnie rap zatrzymał się na albumie "kwiaty zła" a twórca potem też się skończył.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.09.2017, 21:09

@Mihex
Dziś strzelił 16. bramkę przeciwko Wilkom. Tyle samo zdobył z Augsburgiem, jednak w mniejszej liczbie spotkań.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2017, 21:07

@XandeR: jak ktoś nie ogarnia muzyki XXI wieku to nie będę mu na siłę kazał tego słuchać. Tuzza czołówka w polszy, a polsza nie jest gotowa

kaziu874 komentarzy: 674822.09.2017, 21:06

Ogląda ktoś Bayern? Ta melodia co leciała w tle po bramce, coś mi się kojarzy jakaś znana. Zna ktoś tytuł?

XandeR komentarzy: 970022.09.2017, 21:06