Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0

Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0 20.09.2017, 22:03, Patryk Bielski 1425 komentarzy

Kanonierzy nie bez problemu pokonali w trzeciej rundzie Pucharu Ligi zespół Doncaster 1-0. Jedyną bramkę dla londyńczyków zdobył Theo Walcott, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Alexisa Sancheza. Nieskuteczność Arsenalu pod bramką Lawlora mogła sporo kosztować londyńczyków, gdyż Rovers w drugiej części meczu kilkakrotnie byli bliscy wyrównania stanu gry.

Arsene Wenger desygnował na te spotkanie dość mocny skład, w którym nie zabrakło lidera zespołu - Alexisa Sancheza. Kibiców Arsenalu szczególnie ucieszyła jednak obecność powracającego do wysokiej formy Jacka Wilshere'a oraz wschodzącej gwiazdy Reissa Nelsona.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Holding - Nelson, Wilshere, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Alexis, Giroud.

Doncaster: Lawlor - Mason, Wright, Butler, Blair - Houghton, Whiteman, Rowe, Kongolo, Coppinger - May.

Pierwsze piętnaście minut meczu zwiastowało długą noc dla obrońców Wikingów. The Gunners mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, jednak Theo Walcott przegrał pojedynek z Lawlorem po podaniu Elneny'ego.

Nie minęło pięć minut, a kibice ponownie zerwali się z krzesełek. Tym razem głównym bohaterem spektaklu był Olivier Giroud. Francuz dobrze wyszedł do prostopadłego podania Wilshere'a, pięknie złożył się do przewrotki, jednak futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Ależ to byłoby trafienie!

W pierwszym kwadransie szczególnie dobrze wyglądała współpraca Maitlanda-Nilesa z Alexisem na lewej stronie boiska. Piłkę co rusz dostarczał im Jack Wilshere, który rządził i dzielił w środku pola. Różnica dwóch klas drużyn była aż nadto widoczna, a mecz - co zrozumiałe - w niczym nie przypominał niedzielnej potyczki z Chelsea, gdzie podopieczni Wengera musieli wykazać się sporą dojrzałością i koncentracją.

W 20. minucie ponownie dał o sobie znać Giroud. Francuz był bliski zdobycia bramki głową, jednak uderzył tuż nad poprzeczką po dobrym dośrodkowaniu Elneny'ego z prawej flanki.

Kanonierzy wyszli wreszcie na prowadzenie w 25. minucie meczu. Alexis Sanchez doskonale wypatrzył wbiegającego w pole karne Theo Walcotta, posłał mu prostopadłą piłkę, a Anglik niczym rasowy snajper "wkleił się w obronę rywali", przyjął futbolówkę i uderzył ją nad interweniującym bramkarzem. 1-0!

Goście swoją najlepszą akcję w pierwszej części meczu stworzyli w 45. minucie meczu. Kongolo zagrał na skrzydło do obiegającego go Maya, a ten oddał mocny strzał, który ugrzęzł jednak w bocznej siatce bramki strzeżonej przez Ospinę.

Arsenal dobrze rozpoczął drugą połowę spotkania. W 50. minucie powinno być 2-0, jednak tym razem Theo Walcott pomylił się w sytuacji sam na sam z Lawlorem i po zagraniu Girouda uderzył piłkę nad poprzeczką. Ta sytuacja mogła zabić mecz, a jak się okazało, wyraźnie natchnęła Doncaster do ofensywniejszej gry.

Cztery minuty później w polu karnym Kanonierów dogodną okazję zmarnował Rowe, który poślizgnął się i nie trafił w piłkę.

W 59. minucie błąd popełnił Reiss Nelson, kiedy przegrał pojedynek główkowy z Mayem. Sporą szybkością wykazał się jednak Maitland-Niles, który świetnie zaasekurował swojego kolegę z zespołu, dogonił rywala i odebrał mu piłkę. Doncaster nabrał jednak wiatru w żagle i coraz śmielej atakował bramkę The Gunners. W 74. minucie Arsenal znów podarował futbolówkę rywalom. Tym razem zbyt lekko do Ospiny zagrał Maitland-Niles. 20-latek był jednak tego wieczoru w świetnej dyspozycji i szybko naprawił swój błąd.

W 84. minucie na murawie pojawił się Willock, zmieniając Reissa-Nelsona. 17-latek nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Anglik był wyraźnie poza grą na prawym wahadle, a o mały włos nie przyczyniłby się również do utraty bramki przez swoją drużynę.

Dwie minuty później Doncaster było bardzo blisko wyrównania. Piłkę głową po rzucie rożnym uderzył Blair, jednak doskonale interweniował Ospina, wybijając futbolówkę z samego okienka bramki.

W końcówce stan spotkania mógł podwyższyć jeszcze Jack Wilshere, jednak jego uderzenie z dystansu doskonale zablokował Butler.

W dzisiejszym spotkaniu można wyróżnić Jacka Wilshere, który dał jasny sygnał Wengerowi, że jest gotów do walki o miejsce w podstawowym składzie zespołu. Dobrze zaprezentował się także Maitland-Niles oraz - do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić - Alexis Sanchez. Kanonierzy zagrali jednak dwie różne połowy, co może nieco niepokoić fanów. Nie zapominajmy jednak, że rozgrywki Pucharu Ligi rządzą się własnymi prawami i należy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy, w której na własnym stadionie zmierzymy się z Norwich City.

Skrót spotkania:

Doncaster RoversPuchar LigiRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Argudo komentarzy: 10886 newsów: 622.09.2017, 16:02

Przez głupi koniec świata nawet nie obejrzę meczu z WBA... :/

lordoftheboard komentarzy: 822922.09.2017, 15:59

@Xanthi: ja Aguero.
Myślę, że zdobędzie więcej pkt niż Lacazette.

Mihex komentarzy: 2360422.09.2017, 15:57

@kamilo_oo: No ja się też dzisiaj dowiedziałem w internecie :c
Pytam ludzi skąd wiedzą, to mi kazali na interii sprawdzić. Takich źródeł nie można zignorować.

kamilo_oo komentarzy: 2356722.09.2017, 15:55

Nawet nie wiedziałem, że jutro już koniec ;(

Marioht komentarzy: 611422.09.2017, 15:50

@pauleta19:
Bardzo fajnie to ująłeś.
Podzielam Twoje przemyślenia.

A jak już człowiek zainicjuje jakiś temat, tak na luzie, na przykład w odniesieniu do poniedziałkowego meczu to zostaje zaraz utemperowany przez jednego czy drugiego, który próbuje zabłysnąć.
Więc o czym tu rozmawiać?

(Mam na myśli mój post w temacie konferencji prasowej Wengera).

Alonso komentarzy: 1282422.09.2017, 15:48

(robienie ruchu na stronie)

Miałem dziś spoko dzień aż do momentu powrotu do domu. Chyba mnie przewiało, boli mnie głowa i będę wymiotował. Mam nadzieje że wygramy z WBA. :)

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 222.09.2017, 15:44

@Mihex: Rozumim

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.09.2017, 15:44

W dni wolne od meczów ruch w komentarzach robi kilkanaście czy kilkadziesiąt osób. Z mojej perspektywy znudziło się tym osobom komentowanie tego samego, słabego Arsenalu. Nikogo już nie trzeba przekonywać, że Wenger i Kroenke powinni zrobić "out" czy że 28-letni Walcott nie wprowadzi Arsenalu na salony. Tymczasem zderzamy się z brutalną prawdą, że kibice nie mają żadnego wpływu na kluczowe decyzje podejmowane w klubie. Więc wspólne przytakiwanie sobie mija się z celem, bo większa interakcja następuje między osobą mówiącą do ściany (bo przynajmniej fale głosowe się odbijają) niż między kibicami, a zarządem Arsenalu.

Mihex komentarzy: 2360422.09.2017, 15:41

@Gunner012: Jutro koniec świata to ludzie czerpią z życia ile mogą. Tylko nasze życia są na tyle pełne, że ostatnie ich chwile spędzamy na k.com

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 222.09.2017, 15:30

Uczniów to raczej nie ma wielu.
Czyżby k.com upada?

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 622.09.2017, 15:23

Żeby o 15 połowa głównej to były komentarze z wczoraj to musi się źle dziać. Przydałaby się jakaś Arielka czy historia z kleszczami, coby rozruszać stronę.

19TOMEK91 komentarzy: 157122.09.2017, 15:14

Ostatnio taki straszny ruch na k.com, że aż dziw.
Szkoła aż tak wpływa czy to jednak WengerOuty zrobiły k.comOuty?

@darek250s: bedzie sie jeszcze lepiej mecz ogladalo i poczynania lacazete
Wkurzo mnie tylko to ze papcio sciaga naszego grajka w 60 min...

darek250s komentarzy: 10338 newsów: 522.09.2017, 13:35

@Xanthi:

Ja tez, czas w koncu miec napadziora w tym fpl bo zal

Xanthi komentarzy: 98422.09.2017, 12:59

Dobra panowie robie tak jak mowilem.
Kupuje lacazete po 5 kolejce. Mamy teraz samych papci przez miesiac wiec moim zdaniem cos ukuje :)
Szkoda tylko ze bede musial to zrobic za -4 bo mi kontuzje polapali w zespole badz czerwone kartki

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 622.09.2017, 12:37

@Mihex:

Też nie widzę sensu powoływania Tytonia, który w tym sezonie zagrał w 1 meczu i puścił 4 gole, a reprezentacji w żaden sposób nie pomoże.

Mihex komentarzy: 2360422.09.2017, 12:26

A tak poza tym bez zaskoczeń. Trochę niestety, bo nigdy nie zrozumiem po co 4 bramkarze :P
Wiem, że poziom jest wyrównany i ciężko się na 3 zdecydować, ale... Jak dla mnie powinniśmy mieć tego jednego więcej obrońcę czy pomocnika. Ostatnio jak było kiepsko w ataku to już nie było kogo kreatywnego wprowadzić, bo na ławce Teo z Wilczkiem i sami obrońcy (w tym 2 bramkarzy) :P

Mihex komentarzy: 2360422.09.2017, 12:24

@Argudo: Krychowiak dwa mecze zagrał i już wrócił xD
Choć w sumie po tych dwóch meczach można stwierdzić, że gorszy od Mąki z meczu z Danią nie będzie xD

mistiqueAFC komentarzy: 2676922.09.2017, 12:17

@19TOMEK91: Drugi raz opijamy przyjście na świat nowego kibica Chelsea.Dopiero drugi trzeba zaznaczy ć :D

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 622.09.2017, 12:14