Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0

Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0 20.09.2017, 22:03, Patryk Bielski 1425 komentarzy

Kanonierzy nie bez problemu pokonali w trzeciej rundzie Pucharu Ligi zespół Doncaster 1-0. Jedyną bramkę dla londyńczyków zdobył Theo Walcott, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Alexisa Sancheza. Nieskuteczność Arsenalu pod bramką Lawlora mogła sporo kosztować londyńczyków, gdyż Rovers w drugiej części meczu kilkakrotnie byli bliscy wyrównania stanu gry.

Arsene Wenger desygnował na te spotkanie dość mocny skład, w którym nie zabrakło lidera zespołu - Alexisa Sancheza. Kibiców Arsenalu szczególnie ucieszyła jednak obecność powracającego do wysokiej formy Jacka Wilshere'a oraz wschodzącej gwiazdy Reissa Nelsona.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Holding - Nelson, Wilshere, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Alexis, Giroud.

Doncaster: Lawlor - Mason, Wright, Butler, Blair - Houghton, Whiteman, Rowe, Kongolo, Coppinger - May.

Pierwsze piętnaście minut meczu zwiastowało długą noc dla obrońców Wikingów. The Gunners mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, jednak Theo Walcott przegrał pojedynek z Lawlorem po podaniu Elneny'ego.

Nie minęło pięć minut, a kibice ponownie zerwali się z krzesełek. Tym razem głównym bohaterem spektaklu był Olivier Giroud. Francuz dobrze wyszedł do prostopadłego podania Wilshere'a, pięknie złożył się do przewrotki, jednak futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Ależ to byłoby trafienie!

W pierwszym kwadransie szczególnie dobrze wyglądała współpraca Maitlanda-Nilesa z Alexisem na lewej stronie boiska. Piłkę co rusz dostarczał im Jack Wilshere, który rządził i dzielił w środku pola. Różnica dwóch klas drużyn była aż nadto widoczna, a mecz - co zrozumiałe - w niczym nie przypominał niedzielnej potyczki z Chelsea, gdzie podopieczni Wengera musieli wykazać się sporą dojrzałością i koncentracją.

W 20. minucie ponownie dał o sobie znać Giroud. Francuz był bliski zdobycia bramki głową, jednak uderzył tuż nad poprzeczką po dobrym dośrodkowaniu Elneny'ego z prawej flanki.

Kanonierzy wyszli wreszcie na prowadzenie w 25. minucie meczu. Alexis Sanchez doskonale wypatrzył wbiegającego w pole karne Theo Walcotta, posłał mu prostopadłą piłkę, a Anglik niczym rasowy snajper "wkleił się w obronę rywali", przyjął futbolówkę i uderzył ją nad interweniującym bramkarzem. 1-0!

Goście swoją najlepszą akcję w pierwszej części meczu stworzyli w 45. minucie meczu. Kongolo zagrał na skrzydło do obiegającego go Maya, a ten oddał mocny strzał, który ugrzęzł jednak w bocznej siatce bramki strzeżonej przez Ospinę.

Arsenal dobrze rozpoczął drugą połowę spotkania. W 50. minucie powinno być 2-0, jednak tym razem Theo Walcott pomylił się w sytuacji sam na sam z Lawlorem i po zagraniu Girouda uderzył piłkę nad poprzeczką. Ta sytuacja mogła zabić mecz, a jak się okazało, wyraźnie natchnęła Doncaster do ofensywniejszej gry.

Cztery minuty później w polu karnym Kanonierów dogodną okazję zmarnował Rowe, który poślizgnął się i nie trafił w piłkę.

W 59. minucie błąd popełnił Reiss Nelson, kiedy przegrał pojedynek główkowy z Mayem. Sporą szybkością wykazał się jednak Maitland-Niles, który świetnie zaasekurował swojego kolegę z zespołu, dogonił rywala i odebrał mu piłkę. Doncaster nabrał jednak wiatru w żagle i coraz śmielej atakował bramkę The Gunners. W 74. minucie Arsenal znów podarował futbolówkę rywalom. Tym razem zbyt lekko do Ospiny zagrał Maitland-Niles. 20-latek był jednak tego wieczoru w świetnej dyspozycji i szybko naprawił swój błąd.

W 84. minucie na murawie pojawił się Willock, zmieniając Reissa-Nelsona. 17-latek nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Anglik był wyraźnie poza grą na prawym wahadle, a o mały włos nie przyczyniłby się również do utraty bramki przez swoją drużynę.

Dwie minuty później Doncaster było bardzo blisko wyrównania. Piłkę głową po rzucie rożnym uderzył Blair, jednak doskonale interweniował Ospina, wybijając futbolówkę z samego okienka bramki.

W końcówce stan spotkania mógł podwyższyć jeszcze Jack Wilshere, jednak jego uderzenie z dystansu doskonale zablokował Butler.

W dzisiejszym spotkaniu można wyróżnić Jacka Wilshere, który dał jasny sygnał Wengerowi, że jest gotów do walki o miejsce w podstawowym składzie zespołu. Dobrze zaprezentował się także Maitland-Niles oraz - do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić - Alexis Sanchez. Kanonierzy zagrali jednak dwie różne połowy, co może nieco niepokoić fanów. Nie zapominajmy jednak, że rozgrywki Pucharu Ligi rządzą się własnymi prawami i należy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy, w której na własnym stadionie zmierzymy się z Norwich City.

Skrót spotkania:

Doncaster RoversPuchar LigiRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
praptak komentarzy: 883422.09.2017, 20:52

@Mihex: No właśnie, to nie dziwne :P? Ja zwróciłem uwagę na wszystkie żarty a te o penisach mi umknęły :P

Mihex komentarzy: 2360422.09.2017, 20:43

@praptak: Bo prawie wszystkie żarty były o tym, więc jakoś tak zwróciłem uwagę xD

praptak komentarzy: 883422.09.2017, 20:37

Dla mnie Giroud nie jest cyrkowcem ale tę bramkę strzeli w taki sposób i po takiej akcji, że to nie do końca sprawiedliwe echo. Powinien już wcześniej pewne nagrody za nią otrzymać, kiedyś w PRO 6 nie dało rady tego strzelić a tam można było prawie wszystko.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.09.2017, 20:33

Dla mnie bramka żiru jest w top 3. A jakby walnął wczoraj tą przewrotkę to by miał jeszcze jedną w topce.

Wczoraj się złożył tak majestatycznie do tej przewrotki, że ja jestem do tej pory w szoku.

praptak komentarzy: 883422.09.2017, 20:26

@Mihex:
Dlaczego akurat żarty o penisach Cię poruszyły ;>?
...

kamilo_oo komentarzy: 2356722.09.2017, 20:22

Dobra, czas na Ekstraklase

XandeR komentarzy: 970022.09.2017, 20:21

Hahaha ta muza :D

Dzie te ziomale co miały na topie być?!?!

Jak to nie dla beki to wychodze

Busze29 komentarzy: 19022.09.2017, 20:21

@filo94: Obecność 1 i 2

Xanthi komentarzy: 98422.09.2017, 20:20

@lordoftheboard: ja mam przod lukaku aguero i lacazete od sobotniej kolejki
Zobaczymy co z tego wyjdzie i po raz pierwszy zmieniam kapitana pomimo tego ze lukaku mnie nie zawiodl to jednak city gra z crystal palace ktore nawet bramki nie strzelilo...

@Adrian12543
A dziś mam wrażenie, że komentatorzy w ogóle nie wiedzieli o tych reklamach i nawet za nie nie przeprosili. Pewnie dlatego, że transmisja bezpośrednio z Gliwic.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 222.09.2017, 19:48

Jakiś fajny horror polecicie na wieczór? Dzięki!

Dominik11 komentarzy: 2020722.09.2017, 19:40

Największy udziałowiec Arsenalu Stanley Kroenke wraz z synem Joshem zgłosili drużynę reprezentującą Los Angeles do rozgrywek Overwatch League. Jest to liga, w której ekipy z całego świata rywalizują w grę firmy Blizzard - Overwatch. Okres przedsezonowy startuje już 6 grudnia, a sezon zasadniczy rusza 10 stycznia przyszłego roku.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.09.2017, 19:40

Coś im się w Eurosporcie chyba popsuło, bo już drugi raz w ciągu kilku minut przerwali transmisję reklamami.

kamilo_oo komentarzy: 2356722.09.2017, 19:40

Ogladam sobie mecz Piast - Arka, a tu nagle reklamy, gdy bramkarz zaczyna akcje :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2017, 19:34

jak nie Tuzza i Hewrra to pozostaje tylko jeden wybór

praptak komentarzy: 883422.09.2017, 19:18

@Mihex:
ten czas nie pójdzie na marne

Mihex komentarzy: 2360422.09.2017, 19:17

@praptak: Prawdę mówiąc nie. Znalazłem go dość dawno i praktycznie same piosenki, w jego występy inne się nie zagłębiałem, a potem o nim zapomniałem xD

thide komentarzy: 32389 newsów: 185222.09.2017, 19:13

jak rap to tylko

TUZZZZZA

praptak komentarzy: 883422.09.2017, 19:12

@Mihex:
Kozak. A widziałeś/słyszałeś jego występ na żywo (choć odtwarzany)? Myślałem że skonam ze śmiechu.

Mihex komentarzy: 2360422.09.2017, 19:09

@praptak: Jona Lajoie szanuję xD

Mihex komentarzy: 2360422.09.2017, 19:08

@lays: Wenger może po prostu miał nadzieję, że jak wystawi tak słaby skład i Alexisa z Oxem w nim to zagrają tak słabo, że wszyscy się rozmyślą co do transferu.
Niestety większość klubów nie zmienia zdania po jednym meczu i oferty wciąż były.

praptak komentarzy: 883422.09.2017, 19:07

@Gunner012:
Takie coś wgl istnieje? To nie rap tylko jakiś pop i to z parawokalistą.
Aż musiałem poszukać:

lays komentarzy: 3987122.09.2017, 19:04

Śmiesznie się czyta wywiady Wengera

- Sanchez nie był gotowy fizycznie po powrocie (zagrał z LFC)
- Ox sprzedany dzien po meczu z LFC (zagrał z LFC)
- Bellerin na lewym wahadle
- Kolasinac ławka( w kazdym wywiadzie Wenger mowi, ze swietnie wszedl w zespol)
- Lacazette tez był na ławce

Logika niesamowita, nie da sie pojac tego :D

Aa jeszcze Mustafi, ktory zagrał z Bournemouth, by grzac z LFC i teraz byc naszym jednym z najlepszych SO. Oddalismy mecz z LFC przed meczem, szkoda.

kamilo_oo komentarzy: 2356722.09.2017, 19:03

Young multi? Pierwsze słyszę

ZielonyLisc komentarzy: 2028822.09.2017, 18:53

Internety śmieszkują z OXa

Alonso komentarzy: 1282422.09.2017, 18:43

Wczoraj środkowy obrońca Lavente, Chema strzelił taką nadającą się do nominacji puskasa za rok:

Marcinafc93 komentarzy: 32842 newsów: 122.09.2017, 18:37

Znany raperer xd. Tego czegoś nie można nazwać rapem w jego wykonaniu

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 222.09.2017, 18:30

Znany raper Young Multi miał wypadek samochodowy.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 622.09.2017, 18:28

Nominacja dla tej kobitki trochę naciągana, ale pewnie niejeden by buldupił, gdyby w zestawieniu nie znalazła się żadna piłkarka.

Slaviola komentarzy: 1237722.09.2017, 18:27

Jeśli będzie inaczej to się mocno zdziwie o_0

PS: chodź nie takie rzeczy moje oczy widziały xD

Slaviola komentarzy: 1237722.09.2017, 18:26

Nie no, przecież skorpion w wykonaniu Naszego Żwirka zasługuje i to zdecydowanie na miejsce na tronie w tym "śmiesznym" konkursie ;)

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 222.09.2017, 17:24

Bramka Oliviera Giroud jest najbardziej prestiżowa z tego grona.

kamilo_oo komentarzy: 2356722.09.2017, 17:04

Jak dla mnie najładniejsza i ciężko do wykonania

qba555 komentarzy: 797 newsów: 122.09.2017, 16:59

@Adrian12543: Toć kobita strzelała. Jakąś bramkę musieli wybrać.

kamilo_oo komentarzy: 2356722.09.2017, 16:58

przewrotki Cana też nie ma ;p

Mihex komentarzy: 2360422.09.2017, 16:53

@Adrian12543: Na siłę musieli jakąś kobiecą znaleźć, a pewnie lepszych nie było :P
Pomijam fakt, że na pewno w kobiecej jakieś ładne rajdy były, a takich bramek na pęczki w niższych ligach europejskich, nie mówiąc już o wszelkich u17 no ale cóż :P

Mihex komentarzy: 2360422.09.2017, 16:47

Giroud nominowany do Puskasa, a gola Stycznia przegrał z Carrollem który nawet nie jest nominowany xDD

kamilo_oo komentarzy: 2356722.09.2017, 16:42

Najlepsze Boateng, Giroud i Hurtado, a nominacja dla babki z u17, to śmiech na sali

ThisIsOurSeason komentarzy: 234722.09.2017, 16:30

@Gunner012:
Też tak uważam.

@kamilo_oo:

Nic co z alkoholem nie jest mi obce, no może oprócz cukierków z rumem i likierem.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52422.09.2017, 16:29

Giroud został nominowany? Muszę przyznać, że jestem zaskoczony.

Traitor komentarzy: 10315 newsów: 2422.09.2017, 16:28

Panowie, akcja!

Bramka Krola Skorpiona została nominowana do nagrody Puskas, głosujemy na naszego Francuza!

ThisIsOurSeason komentarzy: 234722.09.2017, 16:07

Ja to jestem przeziębiony, a dzisiaj idę na urodzony, jak mnie wódka nie wyleczy to jutro będzie koniec świata, a jeśli mnie wyleczy to będzie koniec świata z powodu kaca. Jak żyć ?

Czeczenia komentarzy: 1249522.09.2017, 16:04

A ten Lacazette to dobije do 20 goli we wszystkich rozgrywkach? Bo w samej lidze... no, nie sądze.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 322.09.2017, 16:04