Nketiah z hat-trickiem! Arsenal 5-0 Sheffield United

Nketiah z hat-trickiem! Arsenal 5-0 Sheffield United 28.10.2023, 16:54, Łukasz Wandzel 717 komentarzy

Ed, Edd, Eddie – tak można skwitować trzy trafienia autorstwa Eddiego Nketiaha w zwycięstwie Arsenalu nad Sheffield United. Napastnik Arsenalu fantastycznie wykorzystał swój czas na boisku pod nieobecność Gabriela Jesusa, który z powodu kontuzji oglądał mecz z trybun. W spotkaniu przeciwko ostatniej drużynie w tabeli Mikel Arteta zdecydował się na rotację. Dzięki temu w wyjściowym składzie znalazł się m.in. Jakub Kiwior. Bezpieczne prowadzenie umożliwiło także wprowadzenie rezerwowych, którzy walnie przyczynili się do wysokiej wygranej.

Arsenal: Raya – White (66' Tomiyasu), Saliba, Kiwior, Zinczenko – Smith Rowe (73' Vieira), Rice (89' Elneny), Havertz – Saka (73' Nelson), Nketiah, Martinell (66' Trossard)

Sheffield United: Foderingham – Bogle (71' Baldock), Trusty, Robinson, Thomas – Norwood, Spinane, Souza – McAtee (71' Fleck), Hamer – Brewster

Pierwsza połowa nie należała do najbardziej intensywnych 45 minut, jakie Kanonierzy rozegrali w tym sezonie. Podopieczni Artety zaczęli ustawieni ofensywnie. Trzon defensywy tworzyła tylko trójka obrońców, ponieważ Ołeksandr Zinczenko dużo czasu spędzał na połowie rywali. Zespół Sheffield przetrwał mocny start Arsenalu, jednak niczym nie zagroził gospodarzom, a do tego narażał się na kontry. David Raya dwukrotnie po złapaniu piłki posyłał dalekie podanie na skrzydło.

Mimo częstych ataków lewą stroną i dużej aktywności Gabriela Martinellego to Declan Rice w 28. minucie wypracował koledze z drużyny szansę na gola. Środkowy pomocnik wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Eddie Nketiah swoim przyjęciem przechytrzył Austona Trusty'ego i otworzył wynik spotkania.

Na więcej emocji trzeba było poczekać do drugiej połowy. Tuż po przerwie Nketiah miał już dublet. Foderingham źle odbił piłkę przy rzucie rożnym, czym sprezentował futbolówkę napastnikowi Arsenalu, który z bliskiej odległości trafił do siatki. Napędzony kolejnym trafieniem Anglik w 58. minucie popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki w róg bramki.

Wysoki wynik umożliwił Artecie wprowadzenie jeszcze kilku rezerwowych. 10 minut doliczonego czasu gry spędził na murawie Mohamed Elneny, a około 30 dostali Takehiro Tomiyasu, Leandro Trossard, Reiss Nelson i Fabio Vieira. Ten ostatni wywalczył rzut karny, który sam wykonał. Portugalczyk strzałem po ziemi podwyższył na 4-0, a w końcówce wynik meczu ustalił Tomiyasu.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
sebaarsenal komentarzy: 160728.10.2023, 17:58

Havertz to jest ułom jakich mało

Rynkos7 komentarzy: 690928.10.2023, 17:58

@enrique napisał: "Przeciez tam sie mecz konczy za 6 minut xD"

Ale jest 1:1 i może tam też doliczą sporo minut a to w końcu El Classico i może być sporo emocji w końcówce :D

enrique komentarzy: 1937828.10.2023, 17:57

@Rynkos7 napisał: "Macie jakiegoś pewnego strima do El Classico?"
Przeciez tam sie mecz konczy za 6 minut xD

Rynkos7 komentarzy: 690928.10.2023, 17:57

Macie jakiegoś pewnego strima do El Classico?

Elastico07 komentarzy: 1256828.10.2023, 17:57

@BizoNxd6 napisał: "Świetny Tomi, podstawa pewna w poważnych meczach za Zinę."
W meczach gdzie będzie dużo walki i będziemy mieli mniej piłkę niż dziś.Na głębiej cofnięte drużyny zina na takie Newcastle i ogólnie top6 Tomi wg mnie

enrique komentarzy: 1937828.10.2023, 17:56

serio ? znowu ten gowniany var ?
ciagle tylko zabieraja radosc z gry

Moczyknur komentarzy: 185728.10.2023, 17:56

Egipcjanin magicznym warkoczem dał asystę.

BizoNxd6 komentarzy: 288328.10.2023, 17:55

Świetny Tomi, podstawa pewna w poważnych meczach za Zinę.

Freo98 komentarzy: 648528.10.2023, 17:55

Ale reakcja chłopaków hah

kaman17 komentarzy: 499028.10.2023, 17:55

Mamy na obronie Rols-Roycea i Mitsubishi.

enrique komentarzy: 1937828.10.2023, 17:55

teraz wiecie czemu sędzia doliczył aż 10 minut

sebaarsenal komentarzy: 160728.10.2023, 17:55

jprd szacun za skuteczność dla naszych, ale tak słabej drużyny na Emirates nie widziałem od lat. Te chłopy grają na poziomie 3/4 ligi

Cesc1994 komentarzy: 447228.10.2023, 17:55

Tomi!

Moczyknur komentarzy: 185728.10.2023, 17:55

Elneny przedłużył.

Rynkos7 komentarzy: 690928.10.2023, 17:55

@FlameDood napisał: "ale sobie zepsuć, typowy czas by stracić bramkę z niczego"

Tomiyasu!!!

@Rynkos7 napisał: "Przepisy to przepisy to raz a dwa że jak jest okazja to trzeba poprawiać bilans w tabeli."
ale sobie zepsuć, typowy czas by stracić bramkę z niczego

enrique komentarzy: 1937828.10.2023, 17:52

Akurat Kiwior potrzebuje tych minut jak powietrza, zarówno w kontekście Arsenalu jak i repry.

Rynkos7 komentarzy: 690928.10.2023, 17:52

@FlameDood napisał: "10 minut xdd mogli to Sheffield oszczędzić"

zwierz komentarzy: 163028.10.2023, 17:51

@Castillo: sędzia jeszcze na gola potężnego Kiwiora czeka.

Castillo komentarzy: 220228.10.2023, 17:49

No i na ch.. te 10 minut? Zajeżdżanie zawodników na siłę

marcin04c komentarzy: 303528.10.2023, 17:49

Dziwne zachowanie Nketiaha, zamiast walczyć o króla strzelców oddaje karniaka Vieirze.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976228.10.2023, 17:49

10 minut, jeszcze jedna trzeba dołożyć

zwierz komentarzy: 163028.10.2023, 17:49

@FlameDood: już po pierwszej powtórce było widać, że w polu. Oglądanie tego 20 razy na pętli to absurd.

FlameDood komentarzy: 147828.10.2023, 17:49

10 minut xdd mogli to Sheffield oszczędzić

Kris3Tears komentarzy: 442828.10.2023, 17:49

10 minut dodali

Haxball komentarzy: 102428.10.2023, 17:49

@alexis1908: Ale póki co najlepszym strzelcem Arsenalu w Premier League jest i z jakiegoś powodu na niego Arteta stawia. Po sezonie nie oceńmy, nie na początku. Hattricka od tak sie nie strzela, nawet z tak słabym przeciwnikiem

FlameDood komentarzy: 147828.10.2023, 17:47

Zrozumcie że oni tak długo sprawdzali czy faul był w polu karnym a nie czy on w ogóle powinien być bo karny ewidentny (choć dla sędziego w pierwszym momencie nie) :D

Kris3Tears komentarzy: 442828.10.2023, 17:47