Nketiah z hat-trickiem! Arsenal 5-0 Sheffield United

Nketiah z hat-trickiem! Arsenal 5-0 Sheffield United 28.10.2023, 16:54, Łukasz Wandzel 717 komentarzy

Ed, Edd, Eddie – tak można skwitować trzy trafienia autorstwa Eddiego Nketiaha w zwycięstwie Arsenalu nad Sheffield United. Napastnik Arsenalu fantastycznie wykorzystał swój czas na boisku pod nieobecność Gabriela Jesusa, który z powodu kontuzji oglądał mecz z trybun. W spotkaniu przeciwko ostatniej drużynie w tabeli Mikel Arteta zdecydował się na rotację. Dzięki temu w wyjściowym składzie znalazł się m.in. Jakub Kiwior. Bezpieczne prowadzenie umożliwiło także wprowadzenie rezerwowych, którzy walnie przyczynili się do wysokiej wygranej.

Arsenal: Raya – White (66' Tomiyasu), Saliba, Kiwior, Zinczenko – Smith Rowe (73' Vieira), Rice (89' Elneny), Havertz – Saka (73' Nelson), Nketiah, Martinell (66' Trossard)

Sheffield United: Foderingham – Bogle (71' Baldock), Trusty, Robinson, Thomas – Norwood, Spinane, Souza – McAtee (71' Fleck), Hamer – Brewster

Pierwsza połowa nie należała do najbardziej intensywnych 45 minut, jakie Kanonierzy rozegrali w tym sezonie. Podopieczni Artety zaczęli ustawieni ofensywnie. Trzon defensywy tworzyła tylko trójka obrońców, ponieważ Ołeksandr Zinczenko dużo czasu spędzał na połowie rywali. Zespół Sheffield przetrwał mocny start Arsenalu, jednak niczym nie zagroził gospodarzom, a do tego narażał się na kontry. David Raya dwukrotnie po złapaniu piłki posyłał dalekie podanie na skrzydło.

Mimo częstych ataków lewą stroną i dużej aktywności Gabriela Martinellego to Declan Rice w 28. minucie wypracował koledze z drużyny szansę na gola. Środkowy pomocnik wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Eddie Nketiah swoim przyjęciem przechytrzył Austona Trusty'ego i otworzył wynik spotkania.

Na więcej emocji trzeba było poczekać do drugiej połowy. Tuż po przerwie Nketiah miał już dublet. Foderingham źle odbił piłkę przy rzucie rożnym, czym sprezentował futbolówkę napastnikowi Arsenalu, który z bliskiej odległości trafił do siatki. Napędzony kolejnym trafieniem Anglik w 58. minucie popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki w róg bramki.

Wysoki wynik umożliwił Artecie wprowadzenie jeszcze kilku rezerwowych. 10 minut doliczonego czasu gry spędził na murawie Mohamed Elneny, a około 30 dostali Takehiro Tomiyasu, Leandro Trossard, Reiss Nelson i Fabio Vieira. Ten ostatni wywalczył rzut karny, który sam wykonał. Portugalczyk strzałem po ziemi podwyższył na 4-0, a w końcówce wynik meczu ustalił Tomiyasu.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gofer999 komentarzy: 1473829.10.2023, 12:47

@polandblood: :D:D:D:D

Damper komentarzy: 242929.10.2023, 12:45

Statystyki strzeleckie od sezonu 2021/2022. Gole na czas gry.

Zbawiciel Ivan Toney: 35 bramek w 6156 minut gry. Średnia: gol na 176 minut.

Łamaga Eddie Nketiah: 24 bramki w 3941 minut gry. Średnia: gol na 164 minuty.

Z czego Ivan Toney 12 goli z karnych. Eddie Nketiah 0 goli z karnych.

enrique komentarzy: 1937829.10.2023, 12:45

Ja z Nketiahem nie mam żadnego cyklu, dla mnie to nie jest napastnik na miarę Arsenalu walczącego o trofea, i żaden pojedyńczy świetny mecz tego nie zmieni.
Serio ten hatrrick przeciwko najgorszej drużynie w lidze, która zgromadziła cały 1 PUNKT, zamglił Wam jego występy w ostatnich 5-6 meczach gdzie koleś nie istniał i marnował na potęgę? Jego regularność jest ZEROWA.

Ale niech udowodni że się mylę - z chęcią wezmę to na klatę i walnę posta tutaj na forum jak bardzo się myliłem, pod warunkiem że w kolejnych meczach też zacznie zdobywać bramki.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 129.10.2023, 12:43

@Gofer999: :D

Dziadyga komentarzy: 839729.10.2023, 12:43

@alexis1908 napisał: "przecież Nketiah w tym sezonie zagrał więcej minut niż Jesus XD Ty oglądasz mecze czy starasz się na siłę łudzą wepchnąć ze Eddie jest dobry ?"

A po co umniejszacie Nketii? Ja jego fanem nie jestem,ale swoją robotę często robi.Nawet te 2 karne wywalczone jak ktoś wspomnial.A jesus jak się rzuci w polu karnym to politowanie sędziów xD

ZielonyLisc komentarzy: 2029629.10.2023, 12:38

Nketiahowa sinusoida trwa w najlepsze

alexis1908 komentarzy: 364029.10.2023, 12:37

@alexis1908: ludziom *

@Dziadyga: przecież Nketiah w tym sezonie zagrał więcej minut niż Jesus XD Ty oglądasz mecze czy starasz się na siłę łudzą wepchnąć ze Eddie jest dobry ?

NaliniAFC komentarzy: 97429.10.2023, 12:33

@Dziadyga: ludzie na patrzą na to ale on do tych 5 bramek ma wywalczone 2 karne jak dobrze pamiętam

Dziadyga komentarzy: 839729.10.2023, 12:19

@Mastec30 napisał: "No nie wiem czy robi. Z tego 3 gole w 1 meczu więc pozostałe 2 na 9 spotkań. To jest to co do niego należy ? Dla mnie mało"

A ile on czasu gra? Niech dostanie tyle minut co Jesus to zobaczymy wtedy,fakt jest taki,że ma 5 bramek a Gabriel 1...

Rafson95 komentarzy: 1060229.10.2023, 12:17

Wizjoner Wenger z 10-15 lat temu mówił o nieskuteczności strzałów z dystansu i zabraniał tego zawodnikom ;p

Gofer999 komentarzy: 1473829.10.2023, 12:07

@polandblood: Nic o Sacramento? :D:D:D:D

TlicTlac komentarzy: 603129.10.2023, 12:06

@sickstick napisał: "Ostatnio ta kwestia była poruszana w studia Viaplay - ogólnie w piłce nożnej co raz mniej się strzela z dystansu, wg statystyk w Premier League jest takich strzałów nawet o połowę mniej niż jeszcze 10 lat temu. Powód? Fatalna skuteczność takich strzałów - wczoraj Nketiahowi wpadło, ale wątpię że przez kolejny sezon-dwa wpadnie mu znowu coś takiego."

Ja bym do tego dodał dużo, dużo lepszych bramkarzy, przecież wcześniej Ci bramkarze nie byli tak elastyczni, nie rzucali się po "niemożliwe" piłki jak to robią Courtois czy Alisson np.

kaljot komentarzy: 70629.10.2023, 11:59

szkoda ze niema tutaj 2 czatow jeden ogolny a drugi tylko wazne info typu transfery kontuzje lub inne smaczki :P nie kazdemu cce sie czytac problemy obyczajowe ludzi , poloityczne inne sporty ;p ja np chcialbym sie cos dowiedziec na kanonierach o kanonierach a nie czytac mix wszytkiego :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 129.10.2023, 11:51

@Jack_Herrer: Co do sędziowania to gorzej niż w Premier League nie będzie.

Jak wysoko Wemby będzie w DPOTY? Welcome to the NBA, będzie miał z Giannisem? Nie wierzę w Phoenix. Tam nie ma ani jednego konkretnego centra. Na ile meczów RS starczy zdrowia Durantowi? Nuggets w końcu zaczynają sezon ze zdrowym Murrayem. Kolejne MVP dla Jokicia? Czy może Giannis będzie miał "revenge seasoon"? Czy Zion da radę był zdrowy cały sezon? Ciekawi mnie jego gra w PO. Na ten moment to jest jest wszystko takie "rough". Wszystko oparte tylko na sile. Thunder wyglądają świetnie. SGA, Giddey i Chet. Co z Clippersami? Ktoś nadal liczy, że zagrają cały sezon bez kontuzji? PG13 mówił w podcastcie, że ten sezon wchodzi na pełnej. Minesota? Dla mnie tam nic się nie zmieni jak nie rozdzielą pary Towns - Gobert. To nie są lata 2000. Sorry, ale nie widzę PO dla Warriors. Chuck dobrze ich podsumował, a CP3 tam, to dla mnie nieporozumienie. Kolejny sezon bez PO dla Luki? Będzie trade request jeszcze w tym sezonie? Nie podoba mi się co tam tworzy Cuban i Kidd. Na wschodzie w sumie nikt się nie liczy poza Bostonem i Milwaukee. Jak bardzo Dame odciazy Giannisa i jednoczesnie jak bardzo będzie brakować defensywnie Jrue? Mamy wybitnie mocny zachód i słaby wschód, a Adam Silver postanowił wrócić do All Star Game z konferencjami. Gdzie tu logika?

Damper komentarzy: 242929.10.2023, 11:43

@rafal1990 napisał: "@Damper:

Gol to gol z akacji czy z karnego. A karniaka tez trzeba trafić w światło bramki a nie każdy to potrafi jak pokazuje życie."

Po prostu Nketiah, gdyby był wykonawcą karnych miałby sporo lepszy bilans bramkowy. Odegaard gdyby nie 2 wykonywane karne zostałby z bilansem 1 gol, 1 asysta w lidze. Saka bez karnych miałby 2 gole w lidze. Nie mów mi, że to nie wpływa na postrzeganie zawodnika i nie zafałszowuje obrazu. Edek 5 bramek z gry, wywalczone karne, które strzelali sobie inni nabijając statystyki. A dostaje jeszcze najwięcej po głowie, podczas gdy inni zawodnicy spijają śmietankę. To nie jest sprawiedliwe ocenianie. Od Edka wymaga się cudów, mimo, że ma w zespole status backup napastnika i zarabia 100k a nie 200 czy 300.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19229.10.2023, 11:39

@polandblood: pewnie, że są. Moje przewidywania są takie, że poziom sędziowania z szorowania po dnie oceanu przebije się przez muł aż do jądra ziemii.

sickstick komentarzy: 283029.10.2023, 11:27

@Matelko napisał: "Ten gol z dystansu piekny. Często powtarzam, ze za mało oddajemy strzałów zza pola karnego."

rafal1990 komentarzy: 39729.10.2023, 11:26

@Damper:

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 129.10.2023, 11:24

Fani NBA są? Nowy sezon się rozpoczął? Jakieś przewidywania?

rafal1990 komentarzy: 39729.10.2023, 11:24

Eddie eksplodował w tym meczu (Pozytywnie) XD

Damper komentarzy: 242929.10.2023, 11:14

@Mastec30 napisał: "@Damper: Ja go z nikim nie porównuje ale poza tym Hattrickiem tylko 2 gole na 9 spotkań to średni wynik. Może teraz odpali ale do tej pory zawodził"

Gdzie w pozostałych np. wywalczył karnego z CP (kluczowa akcja dla meczu), wywalczył karnego z BOU a z Chelsea zagrał 20 minut.

Mastec30 komentarzy: 627529.10.2023, 11:09

sWinny komentarzy: 786129.10.2023, 11:07

Dzisiaj trzeba trzymać kciuki za United. No może remis, ale wolałbym zwycięstwo mulow.

Matelko komentarzy: 321429.10.2023, 11:01

Ponoć Nketiah był wyznaczony żeby strzelać karnego ale oddał go Fabio bo temu niedługo urodzi się dziecko. Piekny gest taki ludzki.

Damper komentarzy: 242929.10.2023, 10:59

@Mastec30 napisał: "@Damper napisał: "5 goli, asysta i 2 wywalczone karne w 800 minut gry. Robi, co do niego należy."

Wszystkie gole z gry. Edek nigdy nie strzela karnych a porównuje się jego statystyki z napastnikami, którzy nabijają gole karnymi.

Matelko komentarzy: 321429.10.2023, 10:59

Mastec30 komentarzy: 627529.10.2023, 10:55

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976229.10.2023, 10:49

@Dziadyga napisał: "Cały czas dyskusja o tym,że Nketiah na farcie strzelił hatricka? Pełno tutaj ludków takich jak Arteta tzn ma swoich ulubieńców i co ktoś nie zrobi to przypadek.Zamiast chłopa docenić,że strzelił w różnych sytuacjach itd to jazda,że tylko Sheffield.A ile bramek to strzelił Kai wczoraj? A Jesus pewnie max 1 bramka by była wczoraj..jak wgl."

Ty to też z tym Jesusem jak kulą w płot trafiasz, gość jest szklany i przez to bardzo nieprzydatny ale jak już jest na boisku to wpływ na grę ma ogromny, m.in. dzięki niemu Saka, Gabi czy Martin mają kosmiczne statystyki g/a

Nigdy nie będzie napastnika, który wszystko będzie strzelał, np taki Haaland zmarnował w tym sezonie aż 9 dużych szans, najwięcej w lidze, ale 9 goli też strzelił

Spejsik komentarzy: 343929.10.2023, 10:45

Cykl Nketiaha na k.com:
- w dwóch meczach nie strzelił gola - sprzedać go, za słaby nawet na rezerwowego
- w trzecim meczu strzelił 2/3 bramki - nie no, dobry ten Nketiah jako rezerwowy

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976229.10.2023, 10:45

@KapitanJack10 napisał: "Czy Ty jesteś normalny? Czy Ty umiesz czytać i rozumiesz o co mi chodzi?
Gówno mnie obchodzi czy Nketiah tym meczem coś udowodnił komukolwiek. Obchodzi mnie to, że wygraliśmy mecz bez problemów, małym nakładem sił, z kilkoma zmianami a wszystko jest przykryte jakąś malkontencką dyskusją o nieprzydatności najlepszego w tym meczu piłkarza. Czy nie możemy napisać po prostu "Super mecz Eddie" tylko musimy dodać "ale i tak jesteś patalachem"?
A co do wieku to też wyjechałeś tak przemyślanie, że nawiązałeś do weteranów pamiętających Henryka i Dennisa. 20 lat minęło człowieku, ostatnie 10 to był dramat i zamiast się cieszyć, że lepiej wygląda, to mam być "racjonalny", bo w 2005 to było lepiej? Pomyśl."

Piekny komentarz, chyba z 15 plusów kliknąłem

Każdy może sobie krytykować ale to już jest męczące jak po 5 minutach meczu ktoś pisze że np. gramy w 9 bo Nketiah i Havertz na boisku

Nketiah jest jaki jest, każdy zdaje sobie sprawę że Arsenal potrzebuje topowych zawodników w ataku, bo to kluczowa pozycja a Edek nie gwarantuje takiej jakości ale warto sobie pomyśleć że on na ten moment może poza City czy Newcastle gralby w każdym klubie Premier League

Dziadyga komentarzy: 839729.10.2023, 10:41

Damper komentarzy: 242929.10.2023, 10:37

@Mastec30 napisał: "@Damper napisał: "Edek jak na rezerwowego napastnika jest bardzo dobry. Nie wiem jak można nie doceniać tego co robi i ciągle go hejtować."

Bo w tym sezonie to nie jest rezerwowy napastnik. Już uzbierał 800minut. Tak się sytuacja ułożyła, że często wychodzi w podstawowym składzie. 8/10 meczów w PL wychodzil w podstawowym składzie. Od kogoś takiego już można i trzeba wymagać"

5 goli, asysta i 2 wywalczone karne w 800 minut gry. Robi, co do niego należy.

tomaszszef komentarzy: 155729.10.2023, 10:34

Wczoraj nketiah pokazal pazur. Zeby utrzymac sie w afc to takich wystepow potrzebuje wiecej i napastnika bronią liczby zawsze. Wole aby on grał na 9-tce niz havertz .

pablofan komentarzy: 205229.10.2023, 10:32

@clash123: bo za klasowego zawodnika obecnie 100 milionów to minimum, a średni od 50 w zwyż i tylko kwestia negocjacji jak duzo klub przepłaci ;)

Mastec30 komentarzy: 627529.10.2023, 10:31

Matelko komentarzy: 321429.10.2023, 10:31

Ale to by była historia gdyby Arsenal wygrał majstra a Nketiah został królem strzelców hehe

Damper komentarzy: 242929.10.2023, 10:27

clash123 komentarzy: 189029.10.2023, 10:23

Z tym Havertzem to jest tak że niby jakieś liczby robi, niby gra jest poprawna , niby spektakularnych błędów nie ma, niby robi sporo roboty na boisku której nie jest łatwo zauważyć a jest pożyteczna ( niby poprawnie porusza się bez piłki , niby udziela się efektywnie w defensywie . Ale....właśnie , ale od piłkarza z takim potencjałem i za tyle milionów wymaga się znacznie więcej . Nie daje nawet połowę tego co daje nam Rice na przykład. Wciąż mam nadzieję że wskoczy na znacznie wyższy poziom bo to prezentuje mógł Arsenal kupić za połowę pieniędzy wydanych na niego

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 429.10.2023, 10:19

@Er4s: @Er4s napisał: "Możemy się jarac tu i teraz blaszka ze czarny Eddie strzelił dziś 3 gole jak po dobrych jednostkowych meczach przez ostatnie 20 lat. Jednak są wśród Nas pewnie weterani, przyjaciele Bergkampa, Adamsa i Henryego, którzy czekają na w końcu cos więcej niż chwilowa obietnica bez pokrycia."
To jest dokładnie to o czym mówię. Zagrał dobrze ALE...

sickstick komentarzy: 283029.10.2023, 10:18

@Matelko napisał: "A jeszcze nie tak dawno większość chciała Nuneza czy Vlahovica w Arsenalu:)"
Gdyby w ataku Arsenalu grał obecnie Lacazette jak w wtedy, to szczerze mówiąc też był wolała Nunez lub Vlaho zamiast niego ;)

Matelko komentarzy: 321429.10.2023, 10:16

A jeszcze nie tak dawno większość chciała Nuneza czy Vlahovica w Arsenalu:)

Gunner18AFC komentarzy: 3441 newsów: 329.10.2023, 09:53

W tamtym sezonie z najgorszym zespołem w lidze straciliśmy 4 punkty więc takie spokojne wypunktowanie ogórków jest ważne. Zagraliśmy może bez szału i fajerwerkow ale skutecznie.

Mastec30 komentarzy: 627529.10.2023, 09:46

To teraz sobie wyobraźmy, że Pan Edward strzela dublecik Newcastle ale by tu była euforia, że mamy nową topową 9tke :D

Er4s komentarzy: 320729.10.2023, 09:41

@KapitanJack10:
Ale ja wczoraj w każdym komentarzu chwaliłem Eddiego za ten mecz.

pablofan komentarzy: 205229.10.2023, 09:30

Obejrzałem wczoraj 1 odcinek dokumentu o Beckhamie.
Gdy SAR przychodził do MU, to czekali 20 lat na mistrzostwo. równo 20 sezonów temu arsenal sięgał po puchar mistrzowski i Generalnie w tym klubie jest wszystko by to osiągnąć. liga mistrzów mnie mniej rajcuje niż sama PL, a sukces w niej byłby czyms o wiele bardziej wyjątkowym.
Według mnie temu klubowi potrzebny jest tylko wirtuoz do środka pola i oczywiście jacyś lepsi medycy ;D a cała reszta jest bez zarzutu. Chemia jaka panuje w tym zespole jest niesamowita i odkąd kibicuje temu klubowi , to nie pamietam równie dobrej. Ta atmosfera musi utrzymać się jak najdłużej bo od nastu lat tak się nie czułem kibicując Arsenalowi jak przez ostatnie 2 sezony . Chyba ostatni raz to była droga do finału LM. Dlatego uważam, ze wymiana napastników gdzie i tak już jest gęsto na tej pozycji nie ma sensu.

Kiepomen komentarzy: 435229.10.2023, 09:28

@Er4s napisał: "Strzelina szampan dziwki Nketiah hattrick, Tomiyasu nawet 2 strzały na bramkę w tym gol, Elneny asysta dredlokiem, Trossard piętki, White rulety, Raya, Kiwior, Saliba celne długie piłki a ten nawet w meczu z największa maliną ligi nie wykonał nic poza podaniem w poprzek lub do tylu do najbliższego kolegi, nie napędził ani jednej akcji….
On kosztował chłopcze 70 milionów, to nie jest junior, który wpadł na 10 minut z akademii bo to by go jeszcze broniło."

W punkt

Mastec30 komentarzy: 627529.10.2023, 09:26

@Rynkos7 napisał: "A tak swoją drogą to ktoś śledzi poczynania Baloguna w Ligue1 i może powiedzieć coś na temat tego jak tam sobie radzi itd?"

Poza tymi dwoma niewykorzystanymi karnymi z Nicea yo jest całkiem nieźle. Podstawowy skład i w klubie i w reprezentacji. Gole regularnie wpadają, czego chcieć więcej

MarkOvermars komentarzy: 915229.10.2023, 09:19

Matthew Perry znaleziony martwy we własnym domu

Żegnaj Chendler

Ashmadia komentarzy: 177729.10.2023, 09:17

Eddie Nketiah strzelił w tym sezonie więcej bramek niż Marcus Rashford i Darwin Nunez razem wzięci.