Nketiah z hat-trickiem! Arsenal 5-0 Sheffield United

Nketiah z hat-trickiem! Arsenal 5-0 Sheffield United 28.10.2023, 16:54, Łukasz Wandzel 717 komentarzy

Ed, Edd, Eddie – tak można skwitować trzy trafienia autorstwa Eddiego Nketiaha w zwycięstwie Arsenalu nad Sheffield United. Napastnik Arsenalu fantastycznie wykorzystał swój czas na boisku pod nieobecność Gabriela Jesusa, który z powodu kontuzji oglądał mecz z trybun. W spotkaniu przeciwko ostatniej drużynie w tabeli Mikel Arteta zdecydował się na rotację. Dzięki temu w wyjściowym składzie znalazł się m.in. Jakub Kiwior. Bezpieczne prowadzenie umożliwiło także wprowadzenie rezerwowych, którzy walnie przyczynili się do wysokiej wygranej.

Arsenal: Raya – White (66' Tomiyasu), Saliba, Kiwior, Zinczenko – Smith Rowe (73' Vieira), Rice (89' Elneny), Havertz – Saka (73' Nelson), Nketiah, Martinell (66' Trossard)

Sheffield United: Foderingham – Bogle (71' Baldock), Trusty, Robinson, Thomas – Norwood, Spinane, Souza – McAtee (71' Fleck), Hamer – Brewster

Pierwsza połowa nie należała do najbardziej intensywnych 45 minut, jakie Kanonierzy rozegrali w tym sezonie. Podopieczni Artety zaczęli ustawieni ofensywnie. Trzon defensywy tworzyła tylko trójka obrońców, ponieważ Ołeksandr Zinczenko dużo czasu spędzał na połowie rywali. Zespół Sheffield przetrwał mocny start Arsenalu, jednak niczym nie zagroził gospodarzom, a do tego narażał się na kontry. David Raya dwukrotnie po złapaniu piłki posyłał dalekie podanie na skrzydło.

Mimo częstych ataków lewą stroną i dużej aktywności Gabriela Martinellego to Declan Rice w 28. minucie wypracował koledze z drużyny szansę na gola. Środkowy pomocnik wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Eddie Nketiah swoim przyjęciem przechytrzył Austona Trusty'ego i otworzył wynik spotkania.

Na więcej emocji trzeba było poczekać do drugiej połowy. Tuż po przerwie Nketiah miał już dublet. Foderingham źle odbił piłkę przy rzucie rożnym, czym sprezentował futbolówkę napastnikowi Arsenalu, który z bliskiej odległości trafił do siatki. Napędzony kolejnym trafieniem Anglik w 58. minucie popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki w róg bramki.

Wysoki wynik umożliwił Artecie wprowadzenie jeszcze kilku rezerwowych. 10 minut doliczonego czasu gry spędził na murawie Mohamed Elneny, a około 30 dostali Takehiro Tomiyasu, Leandro Trossard, Reiss Nelson i Fabio Vieira. Ten ostatni wywalczył rzut karny, który sam wykonał. Portugalczyk strzałem po ziemi podwyższył na 4-0, a w końcówce wynik meczu ustalił Tomiyasu.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
alexis1908 komentarzy: 364028.10.2023, 19:35

Havertz w każdym meczu wygląda coraz lepiej jest żywszy bardziej aktywny lepiej się czuję w naszym systemie nie tak łatwo się wyleczyć z genów CFC będą jeszcze z niego ludzie szkoda że w tej ostatniej akcji bramki nie strzelił .

FlameDood komentarzy: 147828.10.2023, 19:32

ESR i Kai zagrali przeciętne spotkanie. Obaj mieli bardzo słabą pierwszą połowę, w drugiej już obaj lepiej zagrali, byli bardziej widoczni ale nadal to nie jest to. ESR niby asysta ale to było zwykłe podanie nic więcej.

jsky007 komentarzy: 66328.10.2023, 19:26

@Kiepomen: liczyłem, ze Kai przy takiej obronie się odnajdzie w końcu ale już tracę w niego wiarę.

Marcel90 komentarzy: 819228.10.2023, 19:25

@Elastico07: zobacz prawa stope gracza Newcastle jak sie wykrecila, bardzo glupi faul i przypadkowy ale zahaczyl go moim zdaniem koreanczyk

Elastico07 komentarzy: 1256828.10.2023, 19:21

Gdzie tam karny był dla Newcastle,błąd sędziego w mojej opinii

@Kiepomen napisał: "Minus to niestety nieszczęsny havertz który był jak zwykle nieobecny i anemiczny"
Największy minus to esr,havertz zagrał dużo lepszy mecz niż on

enrique komentarzy: 1937828.10.2023, 19:16

@kaziu874 napisał: "Czy Bellingham to najlepszy piłkarz świata na ten moment?
Czy Nketiah strzelając hattricka wykorzystał limit bramek na następne mecze?"

Nie i pewnie tak ;)

tom8203 komentarzy: 151528.10.2023, 19:16

No i fajnie mecz wybiegany ,jednostka treningowa zrobiona , bez ofiar! Bez oczarowana ,ale najlepsze zespoły graja czym mają do kwietnia ,mają ! Wygląda na to że Arteta wyciąga wnioski z tamtego roku!

kaziu874 komentarzy: 675528.10.2023, 19:10

Czy Bellingham to najlepszy piłkarz świata na ten moment?
Czy Nketiah strzelając hattricka wykorzystał limit bramek na następne mecze?

Kiepomen komentarzy: 435228.10.2023, 18:57

Mimo wszystko wynik trochę lepszy niż gra. Eddie dzień konia, wszystko mu wpadało. Po tych 3 bramkach Sheffield już było na deskach i po robocie. Ogólnie dobry mecz Rice'a Ziny, świetny Martinelli i Eddie. Mega mocne wejście Trossarda.

FlameDood komentarzy: 147828.10.2023, 18:56

Ciekawi mnie plan Artety na mecz z WHU w Carabao. Czy dał na ławkę Gabriela i Ode by oszczędzić ich na mecz w pucharze czy jednak dał się rozgrzać takim zawodnikom jak Kiwior, ESR przed tym meczem.

Adamarsenal1 komentarzy: 322128.10.2023, 18:54

Mikel Arteta: "Ødegaard grał w ostatnich meczach z mikrourazem, co nie było dla niego zbyt komfortowe. Mamy w składzie zawodników o niesamowitej jakości i musimy w nich wierzyć."

clash123 komentarzy: 189028.10.2023, 18:53

Szacunek dla Eddie Nketiah , teraz niech nie spuszcza z tonu i pokaże podobną skuteczność z drużynami grającymi na poziomie premier league. Mam nadzieję że się w końcu permanentnie przełamał . Potrzebujemy go w obliczu kontuzji Jesusa. Ale szacun bo każda bramka ładna

Marcel90 komentarzy: 819228.10.2023, 18:49

@Dominik11 napisał: "Brawo AFC wygrywamy.
Dobry mecz 3 bramki Edka ale wiadomo nie ma co popadać w zachwyty, to jest tyko Sheffield."

Tez nie mozna umniejszac, od United byli lepsi i tylko strzal zycia Dalota dal Utd 3 pkt. Z Tottkami tez sobie bardzo dobrze radzili i dopiero w doliczonym czasie gry kuraki wyrownaly i nastepnie wbily na 2:1. City akurat bylo znacznie lepsze, ale tez dopiero w 88 minucie trafilo na 2:1 przeciwko Sheffield. Nie liczac dzisiejszego meczu to tylko Newcastle sie przejechalo po nich 8:0

MarkOvermars komentarzy: 915228.10.2023, 18:47

@krzykus1990: No rejczel

kubeczek85 komentarzy: 88628.10.2023, 18:44

ma ktos linka do gali?

djmacius komentarzy: 382628.10.2023, 18:43

PIerwsza połowa mega nudna, w drugiej trochę goli, szybkie zmiany, więc idealny dzień meczowy.

Na Carabao poproszę o wolne dla Saki, Saliby i może Rice'a - raz dla oszczędzania, a dwa dla złapania świeżości.

Dominik11 komentarzy: 2025028.10.2023, 18:42

RICE bajka transfer diament.

Lider pełną gębą.

Dominik11 komentarzy: 2025028.10.2023, 18:41

ESR średnio ale nie ma co się dziwić nie gra dużo więc pewność siebie musi wrócić, w drugiej połowie było już lepiej i asysta.

Saka mimo bez formy to jednak Saka zawsze coś strzeli lub zaliczy asystę.

Tak jak w meczu z Chelsea słabo bardzo słabo ale asystę zaliczył.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52428.10.2023, 18:39

Przeciwnik bardzo słaby, ale właśnie w taki sposób trzeba się z podobnymi rywalami rozprawiać.

Nie oglądam innych drużyn, więc nie mam porównania, ale zdziwi mnie, choć wiem, że w tym momencie za szybko na takie rozstrzygnięcia, jeśli Rice nie zostanie ogłoszony najlepszym transferem sezonu.

Dominik11 komentarzy: 2025028.10.2023, 18:39

Brawo AFC wygrywamy.

Oby pokazał w następnym meczu że to nie jest przypadek dzisiejszy występ.

Marcel90 komentarzy: 819228.10.2023, 18:38

@1886gunner1886 napisał: "Panowie jak mecz bo nie mogłem oglądać?"

W pierwszej polowie dominowalismy ale nie przerodzilo sie to specjalnie w praktycznie zadne sytuacje pod bramka rywali. W drugiej byla dominacja + sytuacje z naszej strony. Sheffield w calym meczu w zasadzie nam nawet raz nie zagrozilo

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976228.10.2023, 18:36

Pełna kontrola i dominacja, Sheffield praktycznie mogło oddychać przez 100 minut.

Każdy zagrał bardzo dobrze, biorąc pod uwagę że taki United grało jak równy z równym z tym Sheffield a City czy Tottenham wyciągnęli tam 3 punkty w samej końcówce to trzeba docenić postawę Arsenalu.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19228.10.2023, 18:32

Myślę, że nie ma już co narzekać na kombinacje Artety, po raz kolejny pokazał, że wie co robi. Chociaż mógłby na którejś konferencji wypucować się co odwalił Ramsdale...

1886gunner1886 komentarzy: 147728.10.2023, 18:32

Panowie jak mecz bo nie mogłem oglądać?

Dragun11 komentarzy: 9528.10.2023, 18:30

Ogromny plus, że w końcu bez ryzyka. Całkowita przewaga, a przypominam ze lubiliśmy dać ciała ze słabszym przeciwnikiem w poprzednim sezonie.

Gofer999 komentarzy: 1473828.10.2023, 18:26

@krzykus1990: Liverpool to się wywalił na błędach jak ten Gerarda.

krzykus1990 komentarzy: 527028.10.2023, 18:25

@Gofer999: No ale Liverpool już tak

Marcel90 komentarzy: 819228.10.2023, 18:16

@enrique napisał: "Fajnie, mnie akurat gran derbi totalnie wali, wolę już oglądać Luton."

Nie zmienia to faktu, ze wysmiales jego prosbe o link do meczu, ze tam zostalo tylko 6 minut, a zobaczyl bramke na wage zwyciestwa

Czeczenia komentarzy: 1249828.10.2023, 18:13

Najpierw LeBron strzela gola Chelsea na 2:0, później Jeremy Sochan zakłada siatkę Tomiyasu. Co za dzień w NBA.

Freo98 komentarzy: 648528.10.2023, 18:12

Wszedł Robert, barcelona przestała grać. Symbol

zwierz komentarzy: 163028.10.2023, 18:11

Zwycięski gol w doliczonym czasie el clasico, a emocje jakby Puszcza Niepołomice grała z Piastem Gliwice w Pucharze Polski.

Kris3Tears komentarzy: 442828.10.2023, 18:11

Wow Bellingham

enrique komentarzy: 1937828.10.2023, 18:10

@Rynkos7 napisał: "Widzisz. Mówiłem. Brameczke Bellinghama sobie zobaczyłem."
Fajnie, mnie akurat gran derbi totalnie wali, wolę już oglądać Luton.

@enrique:

Widzisz. Mówiłem. Brameczke Bellinghama sobie zobaczyłem.

Marcel90 komentarzy: 819228.10.2023, 18:06

Ale Bellingham ma wejscie do Realu

petroniusz7 komentarzy: 1656 newsów: 228.10.2023, 18:06

Panowie, chwilowa odskocznia od meczu - burger czy pizza? BTW brawo Nketiah!

Gofer999 komentarzy: 1473828.10.2023, 18:04

@krzykus1990: Te mityczne spuchnięcie to chyba tylko w oparciu o to jak wyglądały nasze sezony. Bo City, Utd, Chealse, LEicester w swoich mistrzowskich sezonach nie zwalniały tempa.

wnw46 komentarzy: 183028.10.2023, 18:02

Nketiah hattrick XD

gbn komentarzy: 381428.10.2023, 18:02

No i fajnie!

krzykus1990 komentarzy: 527028.10.2023, 18:02

Już ponad 1/4 sezonu rozegrane a Kurnik pierwszy ;/ Coś czuje, że nawet jeśli spuchną to zajmą spokojnie miejsce w top4.

Garfield_pl komentarzy: 2835628.10.2023, 18:00