Nketiah z hat-trickiem! Arsenal 5-0 Sheffield United

Nketiah z hat-trickiem! Arsenal 5-0 Sheffield United 28.10.2023, 16:54, Łukasz Wandzel 717 komentarzy

Ed, Edd, Eddie – tak można skwitować trzy trafienia autorstwa Eddiego Nketiaha w zwycięstwie Arsenalu nad Sheffield United. Napastnik Arsenalu fantastycznie wykorzystał swój czas na boisku pod nieobecność Gabriela Jesusa, który z powodu kontuzji oglądał mecz z trybun. W spotkaniu przeciwko ostatniej drużynie w tabeli Mikel Arteta zdecydował się na rotację. Dzięki temu w wyjściowym składzie znalazł się m.in. Jakub Kiwior. Bezpieczne prowadzenie umożliwiło także wprowadzenie rezerwowych, którzy walnie przyczynili się do wysokiej wygranej.

Arsenal: Raya – White (66' Tomiyasu), Saliba, Kiwior, Zinczenko – Smith Rowe (73' Vieira), Rice (89' Elneny), Havertz – Saka (73' Nelson), Nketiah, Martinell (66' Trossard)

Sheffield United: Foderingham – Bogle (71' Baldock), Trusty, Robinson, Thomas – Norwood, Spinane, Souza – McAtee (71' Fleck), Hamer – Brewster

Pierwsza połowa nie należała do najbardziej intensywnych 45 minut, jakie Kanonierzy rozegrali w tym sezonie. Podopieczni Artety zaczęli ustawieni ofensywnie. Trzon defensywy tworzyła tylko trójka obrońców, ponieważ Ołeksandr Zinczenko dużo czasu spędzał na połowie rywali. Zespół Sheffield przetrwał mocny start Arsenalu, jednak niczym nie zagroził gospodarzom, a do tego narażał się na kontry. David Raya dwukrotnie po złapaniu piłki posyłał dalekie podanie na skrzydło.

Mimo częstych ataków lewą stroną i dużej aktywności Gabriela Martinellego to Declan Rice w 28. minucie wypracował koledze z drużyny szansę na gola. Środkowy pomocnik wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Eddie Nketiah swoim przyjęciem przechytrzył Austona Trusty'ego i otworzył wynik spotkania.

Na więcej emocji trzeba było poczekać do drugiej połowy. Tuż po przerwie Nketiah miał już dublet. Foderingham źle odbił piłkę przy rzucie rożnym, czym sprezentował futbolówkę napastnikowi Arsenalu, który z bliskiej odległości trafił do siatki. Napędzony kolejnym trafieniem Anglik w 58. minucie popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki w róg bramki.

Wysoki wynik umożliwił Artecie wprowadzenie jeszcze kilku rezerwowych. 10 minut doliczonego czasu gry spędził na murawie Mohamed Elneny, a około 30 dostali Takehiro Tomiyasu, Leandro Trossard, Reiss Nelson i Fabio Vieira. Ten ostatni wywalczył rzut karny, który sam wykonał. Portugalczyk strzałem po ziemi podwyższył na 4-0, a w końcówce wynik meczu ustalił Tomiyasu.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Thierry77 komentarzy: 340129.10.2023, 21:17

Ładnie. Żwirek drugą przywalił Napoli :) zawsze go lubiłem i szanowałem. Z niczego potrafił strzelić. A w grze tyłem do bramki to chyba w tym momencie nikt na świecie nie jest lepszy niż Oli

Kredens komentarzy: 370029.10.2023, 21:15

@Kris3Tears napisał: "Nieśmiertelny Giroud z bramką przeciwko Napoli"

już z 2

Kris3Tears komentarzy: 442529.10.2023, 21:10

Nieśmiertelny Giroud z bramką przeciwko Napoli

Moczyknur komentarzy: 183829.10.2023, 21:07

Co Checo Perez zje*ał. Se pojeździł w Meksyku.

enrique komentarzy: 1922529.10.2023, 20:40

@Dziadyga napisał: "Najdebilniejszy kraj Europy,no tak capow nie cierpię,że masakra.."

Kraj leżący w Europie, który z Europą z roku na rok ma coraz mniej wspólnego. Coraz więcej dziczy, coraz mniej Francuzów. Te zmiany postępują w takim tempie, że jak ktoś tego nie przystopuje (a się na to nie zanosi, to istnieje możliwość, że za kilkanaście lat wprowadzą tam prawo szariatu.

Dziadyga komentarzy: 831529.10.2023, 20:36

@enrique napisał: "Widzę że we Francji patola mocno promowana - trener Lyonu po ataku tych matołów wygląda jak na zdjęciu - https://pbs.twimg.com/media/F9oRDnbWUAAtBMa?format=jpg&name=medium - i zamiast z automatu dać walkowera, to nakazano rozegrać mecz zgodnie z planem.

Tej kraj jest już stracony."

Najdebilniejszy kraj Europy,no tak capow nie cierpię,że masakra..

Sanchoo komentarzy: 153529.10.2023, 20:34

ETH oczywiście zrzuca winę na sędziego przy karnym. Podając przykład z naszego meczu z Utd, gdzie Gabriel trzymał się z Hojlundem.

enrique komentarzy: 1922529.10.2023, 20:34

Tej kraj jest już stracony.

Piotrek95 komentarzy: 964529.10.2023, 20:25

@GreKa napisał: "Zastanawiam się zatem, dlaczego my zaliczyliśmy remis ?"

Bo każdy mecz w Premier League jest inny

GreKa komentarzy: 339429.10.2023, 20:23

@dan: no coś w tym jest :⁠-⁠)

dan komentarzy: 59629.10.2023, 20:18

@GreKa: bo mieliśmy Jorginho a oni farta karny i farfocel Mudryka.

Womanizer komentarzy: 992829.10.2023, 20:16

Poczytałem z 15 minut debilpage, ubaw po pachy. Co tam wypisują to bańka mała xD

GreKa komentarzy: 339429.10.2023, 20:14

@sickstick napisał: "kwestii Rasha nie ma co mu umniejszać w sytuacji gdy cały jego klub to bag"
Rash jest pod formą i to grubo. Ja nie jestem obiektywny , ale to jest fakt , który opisują kibice ManU. Jego aktualny dorobek to nie wina ogólnie kaszy w wykonaniu zespołu, a sama gra piłkarza.
W zeszłym sezonie, ich wynik to głównie zasługa Rasha. Dopóki miał formę jakoś szło..Podpisał kontrakt ,forma się zesr..a.

@polishbrigadesx napisał: "BREAKING NEWS:
OM OBRZUCAŁA NAJPRAWDOPODOBNIEJ KAMIENIAMI AUTOKAR Z PIŁKARZAMI I CAŁYM SZTABEM OLYMPIQUE LYON. RANNY ZOSTAŁ FABIO GROSSO - TRENER LYONU. ISTNIEJE PRAWDOPODOBIEŃSTWO, ŻE MECZ MARSYLIA - LYON ZOSTANIE ODWOŁANY. CZEKAMY NA OFICJALNE STANOWISKA KLUBÓW.
VIA. RMCsport"

Cytując Bońka "na zachodzie już dawno sobie poradzili z pseudo kibicami"

grzegorz1211 komentarzy: 1030529.10.2023, 20:10

polishbrigadesx komentarzy: 1020929.10.2023, 20:08

BREAKING NEWS:
VIA. RMCsport

Perconte komentarzy: 62829.10.2023, 20:03

@wajktor1998 napisał: ": ja tez uwielbiam, ale jednak bardziej smakuja jak graja o cos i są rownorzednym rywalem, jak sa na 8 miejscu to az tak to nie smakuje xd lepiej jakby city cos stracilo dzisiaj"

City punktów z ogórkami nie traci :D

GreKa komentarzy: 339429.10.2023, 20:03

Powiem Wam ,. największy szok kolejki to mecz Chelsea z Brentford. Oglądałem pierwszą połowę. Brentford nie wychodził z połowy, a Chelsea non stop posiadanie piłki. Musiałem wyjść w gości, myślę Chelsea walnie z 3/4 na luzie.... zamurowało mnie :⁠-⁠)
Zastanawiam się zatem, dlaczego my zaliczyliśmy remis ?

sickstick komentarzy: 278129.10.2023, 20:01

W kwestii Rasha nie ma co mu umniejszać w sytuacji gdy cały jego klub to bagno. Zaryzykuję stwierdzenie że gdyby magicznie zamienić Rasha i Martinelliego miejscami, to Anglik w barwach Arsenalu by wymiatał, zaś Brazylijczyk w barwach United by cieniował.

Dziadyga komentarzy: 831529.10.2023, 20:00

Wielka przyjemność dziś była oglądać mecz że szwagrem kibicem mułów,jak on ich jepal xD jak wyzywał i klnal hahaha,wszyscy w domu mieli kupę śmiechu,nawet stwierdził,że "ściąga ta czerwona szmate tych ****ow,bo wstyd się pokazać w taxi" xD to był cytat,więc bez ostrzeżeń mi tu,bo jestem na włosku :D

sickstick komentarzy: 278129.10.2023, 19:56

Roma w II połowie meczu z Interem wykręciła xG = 0.00. Jose dalej wierny swej filozofi

GreKa komentarzy: 339429.10.2023, 19:49

@Piotrek95 napisał: "Ja jestem dumny że przed sezonem pisałem, że tamten rok na totalnym farcie i w tym będzie zjazd"
No ja to tłumaczyłem naszemu guru, wszechwiedzącemu, ale on nadal uważał, że to top of the top wszystkich rankingów

enrique komentarzy: 1922529.10.2023, 19:48

Ajax Amsterdam na samym dnie tabeli Eredivisie, 5 punktów po 8 kolejkach, z 25 punktami straty do lidera PSV, który dzisiaj ich pokonał 5:2.

Kredens komentarzy: 370029.10.2023, 19:40

@wajktor1998 napisał: "jak sa na 8 miejscu to az tak to nie smakuje xd lepiej jakby city cos stracilo dzisiaj"

Nawet jakby byli na 18, to będzie wspaniale smakowało. Jeszcze ta smutna mina Wasyla w studio, ach coś pięknego

enrique komentarzy: 1922529.10.2023, 19:40

Lubię United w wersji ETH - widzę coraz większą regularność w robieniu z nich klubu na miarę środka tabeli, i nie jest to jakiś sarkazm z mojej strony - zwykłe stwierdzenie faktu.

wajktor1998 komentarzy: 125129.10.2023, 19:38

@Perconte: ja tez uwielbiam, ale jednak bardziej smakuja jak graja o cos i są rownorzednym rywalem, jak sa na 8 miejscu to az tak to nie smakuje xd lepiej jakby city cos stracilo dzisiaj

Be4Again komentarzy: 341429.10.2023, 19:37

Tekst E07H o tym, że tylko jego ManU jest w stanie rywalizować z City bardzo źle się zestarzał :D :D

Damper komentarzy: 235729.10.2023, 19:35

Szkoda, że City dostało mecz na OT w takim okresie gry United. Zamiast ciężkiego wyjazdu mieli spacerek. Nas ten wyjazd czeka w przedostatniej kolejce w maju i to pewnie będzie prawdziwa wojna, a nie zabawa, którą miało dzisiaj City.

Theo44 komentarzy: 427629.10.2023, 19:31

@Garfield_pl: i ja sie z nim zgadzam. Zreszta niewielkie pieniadze mu placa to moze potrenowac z rezerwami... 300wy w te czy we wte. Ja mysle, ze w koncu ktos tam pojdzie po rozum do glowy i wyrzuci za zbity tych darmozjadow Fernandesa i Rashforda, rozwiaza kontrakty z Casemiro i Veranem i podpisza kontrakty najlepiej dozywotnie z Lindelofem i Maguirem. Do tego ze 2 transfery po 100 baniek kazdy z mega gwiazdami typu Neymar i sklad praktycznie dopiety na lata!

Perconte komentarzy: 62829.10.2023, 19:22

Jak ja uwielbiam porażki United, dają mi tyle radości i jeszcze czytanie tego płaczu żałosnych ich kibiców na DP xD
Miłego wieczoru

Garfield_pl komentarzy: 2821329.10.2023, 19:22

@Theo44 napisał: "Pelna zgoda co do EDH. Rownie cieszy stabilna forma McTominaya tzn, ze to drewienko bedzie mialo jeszcze wiecej szans na "odbudowanie sie" jeszczy gdyby Martial ze dwie bramki strzelil i wskoczyl do pierwszej 11ki byloby cudnie! oczywiscie najpiekniej by bylo po 2 asystach Antonego . Zreszta ten sen mozna ciagnac w nieskonczonosc... Piekny powrot Sancho - np bramka na 1-0 z lawki w 90 min z Nott Forrest. Wyobrazacie sobie ten ogien Sancho-Martial-Antony??"
A Sancho powiedział że zaczeka aż wywalą E7H, więc oby go sprzedali a trener niech buduje nadal ta mistrzowską ekipę, najlepszą na świecie od zeszłego roku xD

Theo44 komentarzy: 427629.10.2023, 19:17

@Garfield_pl:

Womanizer komentarzy: 992829.10.2023, 19:01

City skromnie dzisiaj. My z najgorszą drużyną w lidze 5-0. Oni z jedną z gorszych w lidze tylko 3-0.

Rosomak komentarzy: 254529.10.2023, 18:54

@Olczyck: Chodzi mi o tę sytuację gdzie nasz Brazylijczyk dostał dwie żółte w jednej akcji ;)

pLYTEK komentarzy: 412029.10.2023, 18:53

@daniken:

Ale zdajesz sobie sprawę że 84% ludzi w fpl ma Haalanda , większość na kapitanie i jego punkty de facto nie dają Ci nad nikim przewagi?

Theo44 komentarzy: 427629.10.2023, 18:47

Antony juz nawet przestal irytowac. Jego zwyczajnie zaczyna byc szkoda. Gdyby nie to, ze zarabia 1000 razy wiecej ode mnie wyslalbym mu paczke na swieta.

Garfield_pl komentarzy: 2821329.10.2023, 18:35

Oby E7H został jak najdłużej w mułach xD wczoraj wygrana nasza, dziś porażka mułów, i nawet kac gigant humoru mi nie popsuje xD

Haxball komentarzy: 102429.10.2023, 18:32

Ale spacerek dla City w tym meczu, United nawet rękawic nie podjęło, nawet z szatni nie wyszli xDD
Może warto poczekać na dalszą transmisje, może ktoś tam na boisku w czerwonej koszulce się pojawi

mlody323323 komentarzy: 212329.10.2023, 18:31

@minio7: DZBAN-tony xDDDDDD

Piotrek95 komentarzy: 964529.10.2023, 18:31

@GreKa napisał: "Ilekroć widzę Rashforda, przypomina mi się jak Rivaldo pod niebiosa go wychwalał. Każdy mecz bez gola, to taka satysfakcja, że gościu się mylił."

Chociaż to żadne osiągnięcie bo całe United jest beznadziejne, można w ciemno strzelać że każdy z nich zaliczyć kiepski sezon i się sprawdzi

Slaviola komentarzy: 1237729.10.2023, 18:30

ETH po mecz:

"Zasłużyliśmy na wygraną. Bo murawa była zła, przeciwnik był zły, sędziowie byli źli, no i piłka... piłka też była zła."

Czeczenia komentarzy: 1249429.10.2023, 18:29

Arsenal u siebie 5:0.
Chelsea i United u siebie, łącznie 0:5.