Nketiah z hat-trickiem! Arsenal 5-0 Sheffield United

Nketiah z hat-trickiem! Arsenal 5-0 Sheffield United 28.10.2023, 16:54, Łukasz Wandzel 717 komentarzy

Ed, Edd, Eddie – tak można skwitować trzy trafienia autorstwa Eddiego Nketiaha w zwycięstwie Arsenalu nad Sheffield United. Napastnik Arsenalu fantastycznie wykorzystał swój czas na boisku pod nieobecność Gabriela Jesusa, który z powodu kontuzji oglądał mecz z trybun. W spotkaniu przeciwko ostatniej drużynie w tabeli Mikel Arteta zdecydował się na rotację. Dzięki temu w wyjściowym składzie znalazł się m.in. Jakub Kiwior. Bezpieczne prowadzenie umożliwiło także wprowadzenie rezerwowych, którzy walnie przyczynili się do wysokiej wygranej.

Arsenal: Raya – White (66' Tomiyasu), Saliba, Kiwior, Zinczenko – Smith Rowe (73' Vieira), Rice (89' Elneny), Havertz – Saka (73' Nelson), Nketiah, Martinell (66' Trossard)

Sheffield United: Foderingham – Bogle (71' Baldock), Trusty, Robinson, Thomas – Norwood, Spinane, Souza – McAtee (71' Fleck), Hamer – Brewster

Pierwsza połowa nie należała do najbardziej intensywnych 45 minut, jakie Kanonierzy rozegrali w tym sezonie. Podopieczni Artety zaczęli ustawieni ofensywnie. Trzon defensywy tworzyła tylko trójka obrońców, ponieważ Ołeksandr Zinczenko dużo czasu spędzał na połowie rywali. Zespół Sheffield przetrwał mocny start Arsenalu, jednak niczym nie zagroził gospodarzom, a do tego narażał się na kontry. David Raya dwukrotnie po złapaniu piłki posyłał dalekie podanie na skrzydło.

Mimo częstych ataków lewą stroną i dużej aktywności Gabriela Martinellego to Declan Rice w 28. minucie wypracował koledze z drużyny szansę na gola. Środkowy pomocnik wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Eddie Nketiah swoim przyjęciem przechytrzył Austona Trusty'ego i otworzył wynik spotkania.

Na więcej emocji trzeba było poczekać do drugiej połowy. Tuż po przerwie Nketiah miał już dublet. Foderingham źle odbił piłkę przy rzucie rożnym, czym sprezentował futbolówkę napastnikowi Arsenalu, który z bliskiej odległości trafił do siatki. Napędzony kolejnym trafieniem Anglik w 58. minucie popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki w róg bramki.

Wysoki wynik umożliwił Artecie wprowadzenie jeszcze kilku rezerwowych. 10 minut doliczonego czasu gry spędził na murawie Mohamed Elneny, a około 30 dostali Takehiro Tomiyasu, Leandro Trossard, Reiss Nelson i Fabio Vieira. Ten ostatni wywalczył rzut karny, który sam wykonał. Portugalczyk strzałem po ziemi podwyższył na 4-0, a w końcówce wynik meczu ustalił Tomiyasu.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11729.10.2023, 17:10

Martinelli w sytuacji Hojlunda pyta Edersona w który róg chce. Zabrakło mu szybkości

lordoftheboard komentarzy: 822929.10.2023, 17:09

@1886gunner1886: Haevetrz? XD

sickstick komentarzy: 278129.10.2023, 17:09

@Freo98 napisał: "Jak mi pokażesz takich 10 to obstawiam że te 9 o których mówisz będzie kompletnie odmeinnymi atakami"
Powiem tak. Kiedy w niedawnym meczy Arsenal-United Gabriel w identyczny sposób przytrzymał Hjolunda, to jakoś nie pamiętam żebyś pisał tutaj że sędzia nam pomógł bo powinien być karny dla United. Wręcz przeciwnie, była tutaj powszechna beka że United chce za to karnego.

TlicTlac komentarzy: 601929.10.2023, 17:05

@1886gunner1886 napisał: "Jakie to jest drewno jak oni mogli dać Niego 80 baniek"

Maguire?

Marcel90 komentarzy: 816929.10.2023, 17:05

@1886gunner1886 napisał: "A na debilpage oczywiście głosy że pokrzywdzeni przez sędziego. Bezmyślne zachowanie Hojlunda."

Czesc osob pisze, ze naciągany a cześć, ze słuszny. U nas reakcja byłaby dokładnie taka sama

Freo98 komentarzy: 643229.10.2023, 17:05

@sickstick: Jak mi pokażesz takich 10 to obstawiam że te 9 o których mówisz będzie kompletnie odmeinnymi atakami

Olczyck komentarzy: 106229.10.2023, 17:05

@Adamarsenal1: tam już lepiej nie wchodzić nawet jak dostaną 5:0 to będą mówić że nieprawidłowy karny ustawił mecz

1886gunner1886 komentarzy: 144129.10.2023, 17:04

Jakie to jest drewno jak oni mogli dać Niego 80 baniek

Freo98 komentarzy: 643229.10.2023, 17:03

@thegunners101: no nie było szarpania, dosłownie przez to że sie zatrzymał i go złapał obrocil go całkowicie. Jakby chociaż biegł za nim a tak podziałał jeszcze siła taka że musiało Rodriego obrocic

Adamarsenal1 komentarzy: 319829.10.2023, 17:03

A na debilpage już porównania do meczu z nami, jak Gabriel niby faulował hojlunda xDD tylko tam była walka bark w bark, a nie ewidentne trzymanie zawodnika.

Moczyknur komentarzy: 183829.10.2023, 17:02

Mógł się wywrócić lub strzelać wcześniej.

thegunners101 komentarzy: 248129.10.2023, 17:02

@Freo98: W takim razie w każdym meczu od następnej kolejki mam nadzieję po 5 karnych w meczu. Ten karny to żart, nie było szarpania, Rodri poczuł dotyk i przyaktorzył. Gabriel nasz ile razy był wręcz szarpany za koszulkę i bez karnego się obywało to nie wspomnę.

Kris3Tears komentarzy: 442529.10.2023, 17:02

Boże Foden

sickstick komentarzy: 278129.10.2023, 17:02

Karny prawidłowy, ale faktem jest też że na 10 takich sytuacji, w 9 VAR nie zainterweniuje.

Olczyck komentarzy: 106229.10.2023, 17:01

@thegunners101: ja mam to gdzies dla nas karnego nie było w meczu że smerfami i kibice United mówili że bardzo dobrze więc niech mają za swoje

1886gunner1886 komentarzy: 144129.10.2023, 17:01

sickstick komentarzy: 278129.10.2023, 17:00

Póki co Hjolund zdecydowanie groźniejszy w polu karnym niż Haaland. Oczywiście mowa o polu karnym Man United.

Piotrek95 komentarzy: 964529.10.2023, 16:59

@thegunners101: przecież to czysty karny, zero kontrowersji

Freo98 komentarzy: 643229.10.2023, 16:59

@thegunners101: Przecież to jest całkowicie clear karny. Wychodzi na pozycje a hojlund nawet z nim nie biegnie. Jakby kontynuowal chociaz ruch razem za nim to za takie przytrzymywanie by nie było karnego

Nie no, Hojlund 5iq

Olczyck komentarzy: 106229.10.2023, 16:58

Hojlund po tym meczu agent 007 moim zdaniem gorszy transfer od Havertza

thegunners101 komentarzy: 248129.10.2023, 16:58

Sorry, ale jak to jest clear and obvious w Anglii, to brak słów. W derbach, gdzie go nawet nie pociągnął tylko tam lekko objął, w każdym meczu się szarpią za koszulki i to jest walka. Nie rozumiem tej decyzji (United ofc nie cierpię).

Bezel3012 komentarzy: 14429.10.2023, 16:57

Tu karny a w meczu Borussi bramkarz z impetem rękami w kostkę piłkarza Frankfurtu wleciał i nie było...

Theo44 komentarzy: 427629.10.2023, 16:53

Te cale United to jest to jest druzyna rodem z Championship z 2-3ma pilkarzami na miare PL. Pomyslec, ze w ciagu ostatnich 2 lat puscili pol duzej banki na wzmocnienia.

Olczyck komentarzy: 106229.10.2023, 16:50

Ale wczoraj oglądałem nasz mecz I włączyłem później na canal+ mecz Barcy z Realem to różnica jakości jest przerażająca dzisiaj tak samo

alexis1908 komentarzy: 360729.10.2023, 16:50

@Marcel90: Haaland strzela po 50 bramek w sezonie XD Dziwisz się że ludzie się nie będą denerwować aż tak jak coś zepsuje serio ?

Moczyknur komentarzy: 183829.10.2023, 16:48

Ale ta obrona junajted jest miałka. To jest taki bałagan, że SAF to by taką suszarkę im zrobił i szafami po nich rzucał bo by butów zabrakło…

Marcel90 komentarzy: 816929.10.2023, 16:47

Paul Tierney jako sędzia z Manchesteru, ktora czesc tego miasta woli, niebieska czy czerwona?

Piotrek95 komentarzy: 964529.10.2023, 16:46

Hojlund jak kontrę zatrzymał, zamiast podać na setkę to podanie do tyłu XD

Olczyck komentarzy: 106229.10.2023, 16:43

@Marcel90: w sumie tutaj nie było co marnować Onana był szybciej przy piłce i ją wybił jakaś tam okazja była ale na pewno nie setka

Marcel90 komentarzy: 816929.10.2023, 16:41

Jakby Nketiah zmarnował to co teraz Haaland to przez 2 tyg byłby jeszcze jechany

Olczyck komentarzy: 106229.10.2023, 16:41

Ja tam mam nadzieje ze United dostanie mocny w******* nie przepadam za nimi a jak wygrają albo ugraja pkt to znowu będą się nosić i gadać ze lecą po mistrza a potem dostaną od jakiegoś Luton

Adamarsenal1 komentarzy: 319829.10.2023, 16:35

Nie wierzę w united, ale fajnie jakby punkty city urwali.

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 229.10.2023, 16:33

Jest rok 2023, United mają w środku obrony Evansa i Maguire'a.
Pomimo rywalizacji z City - życzę United katastrofy i sromotnego lania.

kamo99111 komentarzy: 692629.10.2023, 16:32

Onana Onana nie jesteś lepszy od Majdana :-D

kamo99111 komentarzy: 692629.10.2023, 16:30

Nie mam nic przeciwko ażeby około 18:30 ten Haag stał się eleven Haagiem :-D

Olczyck komentarzy: 106229.10.2023, 16:29

@tom8203 napisał: "Młoty wyglądaj "rzadko" ostatnimi czasy ! Ogolimy ich na miękko"

Ten mecz trzeba brać z dystansem nie zdziwię się jak wyjedziemy mocnymi rezerwami a Mloty podstawa

kaziu874 komentarzy: 674629.10.2023, 16:25

Jeżeli united ugra choćby punkt z taką obroną to będą niezłe jaja.

Koroniarz komentarzy: 1019929.10.2023, 16:18

Patrząc na same nazwiska w obronie MU to jest poziom max 10 miejsca w tabeli xD

sickstick komentarzy: 278129.10.2023, 16:14

@lordoftheboard napisał: "a jakie xG wykręca caly zespół?

Statystyki trzeba umieć czytać :)"

Brendford ma niższe, co jednoznacznie pokazuje że ich gra była ułożona pod Toneya, podczas gdy gra Arsenalu pod Nketiaha ułożona nie jest -
co przekłada się na mniej dogodnych sytuacji brakowych dla napstnika. Wybacz przyjacielu, ale z tekstami 'statystyki trzeba umieć czytać' próbujesz uczyć ojca robić dzieci.

tom8203 komentarzy: 151129.10.2023, 16:14