Nketiah z hat-trickiem! Arsenal 5-0 Sheffield United

Nketiah z hat-trickiem! Arsenal 5-0 Sheffield United 28.10.2023, 16:54, Łukasz Wandzel 717 komentarzy

Ed, Edd, Eddie – tak można skwitować trzy trafienia autorstwa Eddiego Nketiaha w zwycięstwie Arsenalu nad Sheffield United. Napastnik Arsenalu fantastycznie wykorzystał swój czas na boisku pod nieobecność Gabriela Jesusa, który z powodu kontuzji oglądał mecz z trybun. W spotkaniu przeciwko ostatniej drużynie w tabeli Mikel Arteta zdecydował się na rotację. Dzięki temu w wyjściowym składzie znalazł się m.in. Jakub Kiwior. Bezpieczne prowadzenie umożliwiło także wprowadzenie rezerwowych, którzy walnie przyczynili się do wysokiej wygranej.

Arsenal: Raya – White (66' Tomiyasu), Saliba, Kiwior, Zinczenko – Smith Rowe (73' Vieira), Rice (89' Elneny), Havertz – Saka (73' Nelson), Nketiah, Martinell (66' Trossard)

Sheffield United: Foderingham – Bogle (71' Baldock), Trusty, Robinson, Thomas – Norwood, Spinane, Souza – McAtee (71' Fleck), Hamer – Brewster

Pierwsza połowa nie należała do najbardziej intensywnych 45 minut, jakie Kanonierzy rozegrali w tym sezonie. Podopieczni Artety zaczęli ustawieni ofensywnie. Trzon defensywy tworzyła tylko trójka obrońców, ponieważ Ołeksandr Zinczenko dużo czasu spędzał na połowie rywali. Zespół Sheffield przetrwał mocny start Arsenalu, jednak niczym nie zagroził gospodarzom, a do tego narażał się na kontry. David Raya dwukrotnie po złapaniu piłki posyłał dalekie podanie na skrzydło.

Mimo częstych ataków lewą stroną i dużej aktywności Gabriela Martinellego to Declan Rice w 28. minucie wypracował koledze z drużyny szansę na gola. Środkowy pomocnik wrzucił piłkę w pole karne, gdzie Eddie Nketiah swoim przyjęciem przechytrzył Austona Trusty'ego i otworzył wynik spotkania.

Na więcej emocji trzeba było poczekać do drugiej połowy. Tuż po przerwie Nketiah miał już dublet. Foderingham źle odbił piłkę przy rzucie rożnym, czym sprezentował futbolówkę napastnikowi Arsenalu, który z bliskiej odległości trafił do siatki. Napędzony kolejnym trafieniem Anglik w 58. minucie popisał się świetnym strzałem sprzed szesnastki w róg bramki.

Wysoki wynik umożliwił Artecie wprowadzenie jeszcze kilku rezerwowych. 10 minut doliczonego czasu gry spędził na murawie Mohamed Elneny, a około 30 dostali Takehiro Tomiyasu, Leandro Trossard, Reiss Nelson i Fabio Vieira. Ten ostatni wywalczył rzut karny, który sam wykonał. Portugalczyk strzałem po ziemi podwyższył na 4-0, a w końcówce wynik meczu ustalił Tomiyasu.

Premier LeagueRaport pomeczowySheffield United autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Mastec30 komentarzy: 622529.10.2023, 18:26

W sumie to by mogła być czerwona Brazola. Celowo wysprzęglił kopa, nawet nie próbując celować w piłkę. Przydałoby mu się

Sanchoo komentarzy: 153529.10.2023, 18:24

Jakim cudem tu nei było czerwonej Antonego?

Artu komentarzy: 190129.10.2023, 18:15

Łudziłem sie ze Utd urwie jakieś punkty Obywatelom. No nic niech siedzą w środku tabeli.

Adamarsenal1 komentarzy: 319829.10.2023, 18:15

City gra fajnie, ale ostatnio nie wiele gorzej tam grało pare drużyn, Brighton czy Kopenhaga, a komentatorzy bogów z tego City robią.

GreKa komentarzy: 339429.10.2023, 18:04

Ilekroć widzę Rashforda, przypomina mi się jak Rivaldo pod niebiosa go wychwalał. Każdy mecz bez gola, to taka satysfakcja, że gościu się mylił.

gregory3213 komentarzy: 90729.10.2023, 18:03

a onana jak boruc

gregory3213 komentarzy: 90729.10.2023, 18:01

Rashford jak Nketiah

gregory3213 komentarzy: 90729.10.2023, 17:45

Twarowski, jednym z najlepszych aktorów w tym spotkaniu jest Rodri (szczególnie przy karnym)

Freo98 komentarzy: 643229.10.2023, 17:45

@daniken: ogólnie to go ma chyba 90% graczy, więc to średni sposób za dużego znaczenia to nie ma hah

pioafc komentarzy: 4392 newsów: 229.10.2023, 17:45

City zagrało dokładnie taką samą akcję jak przed przerwą i 2:0.
Głęboko wierzę, że Pep zrobił to z premedytacją haha

daniken komentarzy: 351429.10.2023, 17:44

Haaland na kapitanie w fpl,dawaj hattricka!

kaziu874 komentarzy: 674529.10.2023, 17:40

Ajax na ostatnim miejscu w lidze z bilansem bramek 13:21 po 8 meczach. Jak zdobywali mistrzostwo 1,5 roku temu to w całym sezonie stracili 19 bramek. Jak Lyon dzisiaj nie wygra z Marsylią to będą mieli okrągłe 0 zwycięstw po 10 meczach. Niezły spadek jakości obu klubów.

zonadlapersiego komentarzy: 49129.10.2023, 17:38

Miękki karny jakich wiele. Nawet w tym meczu, można by dać czerwoną dla city za pchnięcie Hojlunda jak szedł sam na sam. Klasyczne wypaczenie

Piotrek95 komentarzy: 964529.10.2023, 17:37

City ewidentnie pod formą, jak na ich możliwości, oby jak najwięcej punktów stracili zanim się rozpedzą bo to na pewno nastąpi

My już swoje 3 pkt z nimi zrobiliśmy w tym sezonie, jak tak pomysle że w tamtym roku wystarczyło jeden mecz z nimi wygrać i od razu 6pkt odrobione i wtedy pewnie mistrz byłby nasz to smutno się robi

Marcel90 komentarzy: 816929.10.2023, 17:27

@trempa: zdążyli Tomiyasu udupić

Trempa (redaktor) komentarzy: 1146 newsów: 12129.10.2023, 17:24

@Marcel90 napisał: "dziwne ze nie łapie żadnych kartek za to"
Bardzo szkoda, że sędziowie odpuścili pokazywanie żółtych kartek za to podbieganie do sędziów, machanie łapami w ich kierunku, odkopywanie piłki po gwizdku. 2/3 kolejki wytrzymali w stosowaniu się do nowych wytycznych

GreKa komentarzy: 339429.10.2023, 17:22

Typowy Halland.

Olczyck komentarzy: 106129.10.2023, 17:21

W sumie fajny meczyk

Armata500 komentarzy: 4365 newsów: 13029.10.2023, 17:21

@Freo98 napisał: "McTominay najlepszym pilkarzem united to też jest piękny symbol"

Ja dzisiaj tam przeczytałem, że McTominay jest tylko odrobinę gorszy od Rice'a :D

MuodyWenger komentarzy: 1579 newsów: 1229.10.2023, 17:18

Żałosny jest ten skład United. Nie oglądałem żadnego ich meczu w tym sezonie. To plaga kontuzji czy już nikt nie chce u nich grać?

Freo98 komentarzy: 643229.10.2023, 17:18

McTominay najlepszym pilkarzem united to też jest piękny symbol

Marcel90 komentarzy: 816929.10.2023, 17:17

@lordoftheboard: najgorsze xG w stosunku do bramek zdobytych to mial Balogun w zeszłym sezonie :p

Freo98 komentarzy: 643229.10.2023, 17:16

United już swoje, nic nie mogą to wywracają się i machają rękoma do sędziego

Marcel90 komentarzy: 816929.10.2023, 17:16

Bruno i jego ciągle komentowanie kazdej decyzji sędziego.. Ale to jest pajac, dziwne ze nie łapie żadnych kartek za to

1886gunner1886 komentarzy: 144129.10.2023, 17:15

@TlicTlac: i on i Hojlund

Kris3Tears komentarzy: 442529.10.2023, 17:15

Już siódmy rzut rożny dla City

lordoftheboard komentarzy: 822929.10.2023, 17:15

@sickstick: no nie do końca, bo piłkarz też musi umieć wyjść na pozycję, przyjąć itd żeby to xG podbić do góry.

To że zespół gra pod napastnika nie oznacza z automatu, że jego xG będzie większe. A w tym przypadku jest dwukrotnie większe.

Plus kolejna rzecz, wykorzystanie, Jesus zawsze miał jedno z najgorszych XG-G, a taki Kane, czy Son najlepsze. Jak to wygląda w przypadku Eddiego i Toneya?

Olczyck komentarzy: 106129.10.2023, 17:14

Niech się leją tam kilka czerweni nam by bardzo pasowało

Freo98 komentarzy: 643229.10.2023, 17:12

@sickstick: No i o tym właśnie mówię. W tamtej sytuacji Gabriel wciąż podążał za rywalem, więc wciąż można tu traktować jako walke o piłkę. Tu nie dał żadnych argumentów by nie gwizdnąć karnego

Kris3Tears komentarzy: 442529.10.2023, 17:12

Oczywisty faul szczurka a ten jeszcze dyskutuje

Marcel90 komentarzy: 816929.10.2023, 17:11

@Adamarsenal1 napisał: "A na debilpage już porównania do meczu z nami, jak Gabriel niby faulował hojlunda xDD tylko tam była walka bark w bark, a nie ewidentne trzymanie zawodnika"

Myślę, ze chodzi o sytuacje w której Hojlund byl za Gabrielem a ten upadajac na ziemię, po prostu ściągnął w dół norwega. Tam spokojnie moglbyc karny. Inna sprawa, ze Hojlund po wejściu na boisko od razu staranował Gabriela i sędzia nie zareagował nawet, wtedy pozwalal sędzia na dużo więcej niz w typowym meczu EPL