NLD dla Arsenalu! Wygrana 2-0 na stadionie Tottenhamu

NLD dla Arsenalu! Wygrana 2-0 na stadionie Tottenhamu 15.01.2023, 18:39, Łukasz Wandzel 4687 komentarzy

W ostatnich latach derby północnego Londynu zwykle wygrywał gospodarz tych starć. Jednak tym razem Arsenal przyjechał na teren Spurs jako lider tabeli, by rozegrać mecz z zespołem szukającym równej formy, i po raz drugi w tym sezonie okazał się lepszy. Kanonierzy już w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie po golu samobójczym autorstwa Hugo Llorisa, a przed przerwą zdołali je podwyższyć trafieniem z dystansu w wykonaniu Martina Odegaarda. W drugiej połowie drużyna Artety nie była już tak groźna w ofensywie, lecz skutecznie się broniła i zdobyła komplet punktów, zachowując przy tym czyste konto.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (86' Tomiyasu) – Partey, Xhaka, Odegaard (90+4' Fabio Vieira) – Saka, Nketiah (90+3' Smith Rowe), Martinelli (79' Tierney)

Tottenham: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (88' Davies) – Doherty (71' Richarlison), Hojbjerg, Sarr (76' Bissouma), Sessegnon (76' Perisić) – Kulusevski (88' Gil), Kane, Son

Pasywność gospodarzy ułatwiła Kanonierom asymilację na stadionie Kogutów w pierwszych minutach meczu. Arsenal rozpoczął, grając swoje, a standardowy w jego wykonaniu pressing sprawił Tottenhamowi nie lada kłopoty. Za pierwszym razem skończyło się tylko na niepewnym zagraniu Hugo Llorisa, jednak kolejny błąd Francuza oznaczał już otwarcie wyniku przez liderów tabeli.

W 14. minucie Thomas Partey posłał celne długie podanie do Bukayo Saki, który ściął z piłką ze skrzydła i uderzył w kierunku bramki z ostrego kąta. Futbolówka, zamiast zostać odbita rękami przez Llorisa, odbiła się rąk golkipera Tottenhamu i wpadła do bramki, a wicemistrzowi świata zapisano to jako trafienie samobójcze. Po wyjściu na prowadzenie Kanonierzy grali jeszcze lepiej i zdominowali grę. W 36. minucie Martin Odegaard podwyższył na 2-0 niskim strzałem z dystansu.

W pierwszej połowie szczególnie wyróżniał się Thomas Partey. Choć reprezentantowi Ghany na początku spotkania zdarzały się niefrasobliwe zagrania, to właśnie on wypracowywał wolne przestrzenie dla drużyny i wcale nie pozostawał cichym bohaterem, ponieważ w 25. minucie wspaniale uderzył z powietrza, lecz zabrakło centymetrów do przepięknego gola.

Z kolei Tottenham w pierwszej odsłonie spotkania stworzył zaledwie dwie szanse. Najpierw w 18. minucie Ryan Sessegnon wbiegł w pole karne, po czym podał do Sona, jednak uderzenie Koreańczyka świetnie zatrzymał Aaron Ramsdale. Bramkarz Arsenalu drugi raz obudzić musiał się tuż przed gwizdkiem na przerwę, interweniując przy główce Harry'ego Kane'a.

Podopieczni Antonio Conte nieco groźniej zaprezentowali się w drugich 45 minutach. Wyraźnie pobudzeni po przerwie ruszyli do ataku, z kolei Kanonierzy grali dużo mniej efektownie. Piłkarze Mikela Artety spisali się jednak w dwóch kluczowych fragmentach tej części meczu. Najpierw przetrwali intensywny kwadrans Tottenhamu po przerwie, a później nie oddali czystego konta także w końcówce, w której gospodarze jeszcze raz próbowali przycisnąć. Niekwestionowanym bohaterem drugiej połowy był Aaron Ramsdale, ratujący zespół za każdym razem, gdy było to konieczne. Tottenham 0-2 Arsenal, COYG!

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
daniken komentarzy: 351719.01.2023, 22:24

Tak się pucowali po pierwszej połowie zapominając że mecz trwa dwie xd ,niech im jeszcze kiilka wbiją

GreKa komentarzy: 342119.01.2023, 22:23

@AleksandraAngielska napisał: "Klub mem."
A najgorsze że każdy z nas liczył na nich

KAPI_IWWT komentarzy: 19019.01.2023, 22:23

Mówcie co chcecie ale Kane to jest TOOOP!

@aaron napisał: "What do you think of tottenham?"

ostriket komentarzy: 665619.01.2023, 22:22

Serio, jedyny pożytek z Kurczaków w tym sezonie że mamy na nich punktów zdobytych...
Tak to najlepiej jakby spadli bo frajerza jak beniaminek

Wisnia44 komentarzy: 75919.01.2023, 22:22

Nie mogę pojąć, że Kane nie odszedł dawno temu.
Gość jest dla zawodnikiem dla zespołu o klasę lepszym.

A gdzie jedziec bez głowy?

Ale City też zostawia sporo miejsca, zwłaszcza ze swojej lewej strony.

Perisic dzisiaj tragedia, tak się dał objechać Mahrezowi przy akcji na 1:2 a teraz taką setę po ziemi

zwierz komentarzy: 162519.01.2023, 22:19

W doliczonym czasie gry Kane strzela na 2-3 i ściąga koszulkę, żeby zaprezentować wytatuowaną armatę na klacie.

Tak to widzę.

Ranczomen komentarzy: 1236219.01.2023, 22:19

Perisić ty sieroto :(

bobslej22 komentarzy: 836219.01.2023, 22:19

Czy tylko mnie wkur... ten kibic który wyje w prawym głośniku telewizora ?

gunner1990 komentarzy: 372619.01.2023, 22:19

Ale mecz ulala , oby nasz z memczesterem dorównał chociaż w 50%

Filiparsenal komentarzy: 65719.01.2023, 22:18

jak tak patrze w jakiej formie są united i city to mysle ze nie mamy sie czego obawiac bo oni na pewno beda jeszcze tracic punkty

zgubilemlodowke komentarzy: 70919.01.2023, 22:18

Ale te kurczaki mają słabą psychę. Coś im wpadnie to praktycznie za każdym razem przez najbliższe co najmniej kilkanaście minut grają jak jakieś przedszkolaki. Czas zmienić majtki i grać dalej.

Slaviola komentarzy: 1237719.01.2023, 22:18