NLD dla Arsenalu! Wygrana 2-0 na stadionie Tottenhamu

NLD dla Arsenalu! Wygrana 2-0 na stadionie Tottenhamu 15.01.2023, 18:39, Łukasz Wandzel 4687 komentarzy

W ostatnich latach derby północnego Londynu zwykle wygrywał gospodarz tych starć. Jednak tym razem Arsenal przyjechał na teren Spurs jako lider tabeli, by rozegrać mecz z zespołem szukającym równej formy, i po raz drugi w tym sezonie okazał się lepszy. Kanonierzy już w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie po golu samobójczym autorstwa Hugo Llorisa, a przed przerwą zdołali je podwyższyć trafieniem z dystansu w wykonaniu Martina Odegaarda. W drugiej połowie drużyna Artety nie była już tak groźna w ofensywie, lecz skutecznie się broniła i zdobyła komplet punktów, zachowując przy tym czyste konto.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (86' Tomiyasu) – Partey, Xhaka, Odegaard (90+4' Fabio Vieira) – Saka, Nketiah (90+3' Smith Rowe), Martinelli (79' Tierney)

Tottenham: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (88' Davies) – Doherty (71' Richarlison), Hojbjerg, Sarr (76' Bissouma), Sessegnon (76' Perisić) – Kulusevski (88' Gil), Kane, Son

Pasywność gospodarzy ułatwiła Kanonierom asymilację na stadionie Kogutów w pierwszych minutach meczu. Arsenal rozpoczął, grając swoje, a standardowy w jego wykonaniu pressing sprawił Tottenhamowi nie lada kłopoty. Za pierwszym razem skończyło się tylko na niepewnym zagraniu Hugo Llorisa, jednak kolejny błąd Francuza oznaczał już otwarcie wyniku przez liderów tabeli.

W 14. minucie Thomas Partey posłał celne długie podanie do Bukayo Saki, który ściął z piłką ze skrzydła i uderzył w kierunku bramki z ostrego kąta. Futbolówka, zamiast zostać odbita rękami przez Llorisa, odbiła się rąk golkipera Tottenhamu i wpadła do bramki, a wicemistrzowi świata zapisano to jako trafienie samobójcze. Po wyjściu na prowadzenie Kanonierzy grali jeszcze lepiej i zdominowali grę. W 36. minucie Martin Odegaard podwyższył na 2-0 niskim strzałem z dystansu.

W pierwszej połowie szczególnie wyróżniał się Thomas Partey. Choć reprezentantowi Ghany na początku spotkania zdarzały się niefrasobliwe zagrania, to właśnie on wypracowywał wolne przestrzenie dla drużyny i wcale nie pozostawał cichym bohaterem, ponieważ w 25. minucie wspaniale uderzył z powietrza, lecz zabrakło centymetrów do przepięknego gola.

Z kolei Tottenham w pierwszej odsłonie spotkania stworzył zaledwie dwie szanse. Najpierw w 18. minucie Ryan Sessegnon wbiegł w pole karne, po czym podał do Sona, jednak uderzenie Koreańczyka świetnie zatrzymał Aaron Ramsdale. Bramkarz Arsenalu drugi raz obudzić musiał się tuż przed gwizdkiem na przerwę, interweniując przy główce Harry'ego Kane'a.

Podopieczni Antonio Conte nieco groźniej zaprezentowali się w drugich 45 minutach. Wyraźnie pobudzeni po przerwie ruszyli do ataku, z kolei Kanonierzy grali dużo mniej efektownie. Piłkarze Mikela Artety spisali się jednak w dwóch kluczowych fragmentach tej części meczu. Najpierw przetrwali intensywny kwadrans Tottenhamu po przerwie, a później nie oddali czystego konta także w końcówce, w której gospodarze jeszcze raz próbowali przycisnąć. Niekwestionowanym bohaterem drugiej połowy był Aaron Ramsdale, ratujący zespół za każdym razem, gdy było to konieczne. Tottenham 0-2 Arsenal, COYG!

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Rafson95 komentarzy: 1059519.01.2023, 23:26

@ZielonyLisc:
Bo City wygrywa już co chwilę więc to im nie robi różnicy czy raz sobie wygraja czy nie.
A Arsenal zrobi im roznice bo wyjdzie z grona przegrywów, a United tam zostanie

Joker_224 komentarzy: 522219.01.2023, 23:19

@ZielonyLisc: stagnacja

ZielonyLisc komentarzy: 2029419.01.2023, 23:17

Nie rozumiem tych dzbanów z de*ilpejdż, ich bardziej by bolało mistrzostwo Arsenalu niż ich przeciwników z tego samego miasta ^^

bizooon komentarzy: 698819.01.2023, 23:15

@fabregas1987 napisał: "Mamy nad Spurs 14 punktów przewagi przy 2 rozegranych mniej spotkaniach :D"
Lata farciarsko wygrywanych meczy w końcówkach a w tym sezonie rlewidentnie to sie odwróciło. Son bez formy i drużyna w doopie. W zeszłym sezonie Conte zrobił mega wynik bo Son był w transie. Kupili mu Richarlisona który nie pasuje do tej ekipy wcale moim zdaniem ( tylko krzywym ryjem ewentualnie, bo w sumie Totki oprócz Sona to takie brzydale że ja yebie. Tam chyba patrzą na to jako atut)

worldcup komentarzy: 116319.01.2023, 23:10

@miki9971: 1 bramka więcej i by wyszło :/

kwiatinho komentarzy: 1313219.01.2023, 23:09

Panowie wiadomka że szkoda że City udało się wygrać ale z drugiej strony niedługo zrealizujemy plan minimum na ten sezon. Kto by się spodziewał że w połowie stycznia Top4 będzie nie tylko marzeniem ale i obowiązkiem

Damper komentarzy: 241219.01.2023, 23:05

W KFC zrobił się taki pierdzielnik, że oni się z tego długo nie wygrzebią. Paliwo na którym jechali przez ostatnie sezony czyli duet Kane&Son zaczyna się kończyć. Nie wiem czy Kane po takim sezonie nie będzie chciał znowu wymusić jakiegoś transferu, bo chłop serio marnuje tam karierę. Son w ogóle zgubił formę. A na innych pozycjach to oni mają bryndzę. Cała ich formacja defensywna, zaczynając od bramkarza to jest jeden wielki żart. Nadchodzą chude lata dla totków i bardzo dobrze.

tomaszszef komentarzy: 155119.01.2023, 23:04

Kfc zawsze farcą. Gole do szatni byly fartem i gdyby nie to to by bylo 4-0

SzamanTheGunner komentarzy: 89619.01.2023, 23:04

City też farciarze swoją drogą.. zamiast spojenia to miało wejść..inny mecz by był z pewnością

Dziadyga komentarzy: 838619.01.2023, 23:04

HWD kurczakom.Jak frajerami byli tak są i niech gniją.

miki9971 komentarzy: 6612 newsów: 219.01.2023, 23:02

@worldcup: postawiłem… ale dodałem Lazio powyżej 1,5. Bramki…

emes37 komentarzy: 31419.01.2023, 23:02

@minio7: pewnie Freda hehe, a nie czekaj to nie ten memczester

SzamanTheGunner komentarzy: 89619.01.2023, 23:02

Jak te bałwany... Kurczaki.. jak można z 2:0 przegrać 2:4. To jest centralnie wstyd. Ehh

Garfield_pl komentarzy: 2831319.01.2023, 23:00

Dobry meczyk to był do oglądania, taki chaotyczny ,ale dla postronnych widzów spoko ;) kuraki sfrajerzyli , ale to norma, i nie żal mi ich :D

Freo98 komentarzy: 647619.01.2023, 22:59

@Damper: Z tym że mamy chyba najmłodszą kadrę, to tacy piłkarze są też potrzebni, mimo iż w mniejszym klubie grał, to jednak doświadczenie może być bardzo pomocne

bizooon komentarzy: 698819.01.2023, 22:58

@MarkOvermars napisał: "Szacun dla City"
Bez kitu, nie szacun dla Totków. Conte chyba na Sona nie ma pomysłu.

GreKa komentarzy: 342119.01.2023, 22:56

To nie Mahrez jest dobry, to KFC jest dramatem

SzamanTheGunner komentarzy: 89619.01.2023, 22:56

Ależ liczyłem że nasi najwięksi przyjaciele urwą w końcówce punkciki tym słabiakom arabskim, ale nawet do tego się nie nadają

worldcup komentarzy: 116319.01.2023, 22:56

A ktoś dzisiaj rano pisał, że ma wrażenie, że 4:2 będzie... Ciekawe czy kupon poszedł :D

Damper komentarzy: 241219.01.2023, 22:55

Kurde, skoro Mahrez, który zaraz kończy 32 lata jest w takim sztosie to może ja za bardzo martwię się o Leandro, który skończył dopiero 28, a podpisaliśmy z nim kontrakt na 3,5 roku. Chyba zbyt pesymistycznie podchodzę do tego transferu :-D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698219.01.2023, 22:55

W niedzielę obowiązkowo 3 punkty!

MarkOvermars komentarzy: 915019.01.2023, 22:55

Szacun dla City

Freo98 komentarzy: 647619.01.2023, 22:55

@bizooon: akurat w tej kadrze wcale tak zle richarlison nie wyglądał, inny piłkarz. Co nie zmienia faktu że człwoiek debil

Marcel90 komentarzy: 817919.01.2023, 22:54

Trzeba liczyc na siebie :)

minio7 komentarzy: 276019.01.2023, 22:53

City już w tym sezonie jednemu równie cienkiemu co Tottki zespołowi zaaplikowała 4 bramki w 45 minut, tylko ze wtedy w pierwszej połowie

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976219.01.2023, 22:53

Soton dużo lepiej potrafi bronić niż ta banda

W tej obronie to nie ma pół dobrego piłkarza nawet

bizooon komentarzy: 698819.01.2023, 22:53

Jal dla mnie Martinelli już dawno Richarlisona przegonił w jakości piłkarskiej. Może w reprezentancji nasz Gabi nie ma posłuchu bo to cichy chłopak, a ten dzban w białych włosach to kogut XD

bizooon komentarzy: 698819.01.2023, 22:51

Drużyna Conte bez obrońcy jednego sensownego j z ręcznikiem w bramce. Świat na głowę upadł

Supertramp21 komentarzy: 64219.01.2023, 22:50

No oby City teraz nie poszło z falą

Ziebka komentarzy: 265919.01.2023, 22:50

@Jopciu: ale trafiłeś z tym mahrezem dzisiaj piękne show dał dla mnie i tak Saka>Mahrez ! Bo nasz a co !!

DexteR_000 komentarzy: 764319.01.2023, 22:50

niby czlowiek wiedzioł a jednak sie ludzil

Ranczomen komentarzy: 1236219.01.2023, 22:49

Boże co za sieroty.Widać, że to kurczaki xD

arsenallord komentarzy: 29757 newsów: 11719.01.2023, 22:49

Uff, Richarlison cały czas tyle samo goli dla Tottenhamu w Premier League co ja. Myślałem, że może dziś mnie wyprzedzić

TlicTlac komentarzy: 602519.01.2023, 22:49

Lenglet w Barcelonie też tak odwalał, dlatego go sprzedali :d

Dziadyga komentarzy: 838619.01.2023, 22:49

Hehe golas

ozzy95 komentarzy: 1996 newsów: 119.01.2023, 22:49

Nie no dobra, jak można było liczyć na Tottenham... Coś mnie się sufit na łeb się spadł.

InoGArtic komentarzy: 25419.01.2023, 22:49

Przespany początek drugiej połowy spowodował, że już nie byli w stanie wejść w odpowiedni rytm.

minio7 komentarzy: 276019.01.2023, 22:49