NLD dla Arsenalu! Wygrana 2-0 na stadionie Tottenhamu

NLD dla Arsenalu! Wygrana 2-0 na stadionie Tottenhamu 15.01.2023, 18:39, Łukasz Wandzel 4687 komentarzy

W ostatnich latach derby północnego Londynu zwykle wygrywał gospodarz tych starć. Jednak tym razem Arsenal przyjechał na teren Spurs jako lider tabeli, by rozegrać mecz z zespołem szukającym równej formy, i po raz drugi w tym sezonie okazał się lepszy. Kanonierzy już w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie po golu samobójczym autorstwa Hugo Llorisa, a przed przerwą zdołali je podwyższyć trafieniem z dystansu w wykonaniu Martina Odegaarda. W drugiej połowie drużyna Artety nie była już tak groźna w ofensywie, lecz skutecznie się broniła i zdobyła komplet punktów, zachowując przy tym czyste konto.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (86' Tomiyasu) – Partey, Xhaka, Odegaard (90+4' Fabio Vieira) – Saka, Nketiah (90+3' Smith Rowe), Martinelli (79' Tierney)

Tottenham: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (88' Davies) – Doherty (71' Richarlison), Hojbjerg, Sarr (76' Bissouma), Sessegnon (76' Perisić) – Kulusevski (88' Gil), Kane, Son

Pasywność gospodarzy ułatwiła Kanonierom asymilację na stadionie Kogutów w pierwszych minutach meczu. Arsenal rozpoczął, grając swoje, a standardowy w jego wykonaniu pressing sprawił Tottenhamowi nie lada kłopoty. Za pierwszym razem skończyło się tylko na niepewnym zagraniu Hugo Llorisa, jednak kolejny błąd Francuza oznaczał już otwarcie wyniku przez liderów tabeli.

W 14. minucie Thomas Partey posłał celne długie podanie do Bukayo Saki, który ściął z piłką ze skrzydła i uderzył w kierunku bramki z ostrego kąta. Futbolówka, zamiast zostać odbita rękami przez Llorisa, odbiła się rąk golkipera Tottenhamu i wpadła do bramki, a wicemistrzowi świata zapisano to jako trafienie samobójcze. Po wyjściu na prowadzenie Kanonierzy grali jeszcze lepiej i zdominowali grę. W 36. minucie Martin Odegaard podwyższył na 2-0 niskim strzałem z dystansu.

W pierwszej połowie szczególnie wyróżniał się Thomas Partey. Choć reprezentantowi Ghany na początku spotkania zdarzały się niefrasobliwe zagrania, to właśnie on wypracowywał wolne przestrzenie dla drużyny i wcale nie pozostawał cichym bohaterem, ponieważ w 25. minucie wspaniale uderzył z powietrza, lecz zabrakło centymetrów do przepięknego gola.

Z kolei Tottenham w pierwszej odsłonie spotkania stworzył zaledwie dwie szanse. Najpierw w 18. minucie Ryan Sessegnon wbiegł w pole karne, po czym podał do Sona, jednak uderzenie Koreańczyka świetnie zatrzymał Aaron Ramsdale. Bramkarz Arsenalu drugi raz obudzić musiał się tuż przed gwizdkiem na przerwę, interweniując przy główce Harry'ego Kane'a.

Podopieczni Antonio Conte nieco groźniej zaprezentowali się w drugich 45 minutach. Wyraźnie pobudzeni po przerwie ruszyli do ataku, z kolei Kanonierzy grali dużo mniej efektownie. Piłkarze Mikela Artety spisali się jednak w dwóch kluczowych fragmentach tej części meczu. Najpierw przetrwali intensywny kwadrans Tottenhamu po przerwie, a później nie oddali czystego konta także w końcówce, w której gospodarze jeszcze raz próbowali przycisnąć. Niekwestionowanym bohaterem drugiej połowy był Aaron Ramsdale, ratujący zespół za każdym razem, gdy było to konieczne. Tottenham 0-2 Arsenal, COYG!

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

metjuAFC komentarzy: 5706 newsów: 119.01.2023, 22:47

Szkoda, że Totki pękły. Liczyłem, że City straci punkty no ale tak to jest jak się prześpi początek drugiej połowy.
Tak przy okazji myślicie panowie, że na Trossardzie nasze okienko się skończy czy Arczi z Edu dopiero się rozkręcają?

minio7 komentarzy: 276019.01.2023, 22:46

Ciekawe kogo dziś Richarlison będzie tarmosił po meczu

Skotii komentarzy: 1713 newsów: 819.01.2023, 22:46

Cieniutkie te Spursy w tym sezonie. Trzeba patrzeć na siebie i pełna para na niedzielę.

Patriko komentarzy: 530419.01.2023, 22:46

Real właśnie też odwrócił wynik, również przegrywali 0-2 do przerwy z Villarreal, a teraz na 3-2 strzelił Ceballos.

lukasz845 komentarzy: 455619.01.2023, 22:45

Postawiłem na kuponie zwycięstwa tottków i Realu. Mistrzowie huśtawek

AleksandraAngielska komentarzy: 313 newsów: 919.01.2023, 22:45

Villarreal to samo z Realem w Pucharze Hiszpanii - z prowadzenia 2-0 do przerwy na 2-3 po przerwie.

MarcoMalcontent komentarzy: 74019.01.2023, 22:43

Bez jaj. Powinien być karny moim zdaniem.
Pomimo kibicowania kurom.

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 119.01.2023, 22:42

A ludzie którzy chodzą do tv w roli ekspertów piłki nożnej jarali się transferami spursów bo dużo. Zastanawiam się jak można tyle czasu piłkę oglądać i dalej nie kumać jak funkcjonuje.

Wisnia44 komentarzy: 75919.01.2023, 22:41

@Ziebka napisał: "Mam wrażenie ze haaland unika gry. Zawsze ucieka od piłki. Nie podchodzi do gry"
Bo stawiam, że on ma dostawać piłki na wolne pole. Dlatego nie idzie, żeby klepać tylko szuka sobie wolnego miejsca.

Jopciu (zawieszony) komentarzy: 8319.01.2023, 22:41

Dla ludzi mówiących ze 27/28 lat to ostatni czas dla skrzydłowego polecam obczaić 31 letniego mahreza

TlicTlac komentarzy: 602519.01.2023, 22:38

Ake to taki Ben White z City, mega solidny, zawsze przyzwoity poziom.

Thoneick komentarzy: 198919.01.2023, 22:37

Dawno Kane nie strzelał karnego

Ziebka komentarzy: 265919.01.2023, 22:37

Mam wrażenie ze haaland unika gry. Zawsze ucieka od piłki. Nie podchodzi do gry

miki9971 komentarzy: 6612 newsów: 219.01.2023, 22:36

Richarlison jeszcze z czerwona skończy pewnie, bo kretyn.

minio7 komentarzy: 276019.01.2023, 22:36

Totki chyba nie zauważyły, że przegrywają, dalej ta sama kaszana co na początku 2 połowy

miki9971 komentarzy: 6612 newsów: 219.01.2023, 22:35

Mam wrażenie, jakby Tottki grały w 9/10.

DexteR_000 komentarzy: 764319.01.2023, 22:35

@krzykus1990: Tak? to jest ta dominacja? tracac dwie bramki u siebie od slabych kurczakow?

Ziebka komentarzy: 265919.01.2023, 22:35

@danielosik:

To tak jak u nas tylko u nas wszyscy w formie

Pany, strzelili dwie to moze jeszcze jedna im sie uda :)
Tak samo mozna powiedziec i o City

Ziebka komentarzy: 265919.01.2023, 22:34

@lukasz845:
Po raz kolejny pokazali jak to nie chcą trofeów

krzykus1990 komentarzy: 525219.01.2023, 22:34

To chyba ten moment powrót City do formy i walki niestety.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698219.01.2023, 22:33

Totki wgl ławki nie mają. Nikt kto by mógł zastąpić takiego Sona który jest bez formy.

GreKa komentarzy: 342119.01.2023, 22:32

Trafił gołębie na stadionie

lukasz845 komentarzy: 455619.01.2023, 22:31

To wszystko przez tych, co chcieli dać puchar tottkom za sąsiednią pomoc - największa antyzachęta ever

InoGArtic komentarzy: 25419.01.2023, 22:29

Ktoś miał niezłe przeczucie z tym, żeby powstrzymać się od przedwczesnego hurraoptymizmu, sezon dalej trwa.

wajktor1998 komentarzy: 126419.01.2023, 22:29

przynajmniej jedno jest pewne przy takim wyniku- mamy miejsce w top4, spurs 14 pkt straty do nas i 2 mecze wiecej to moze byc nawet 20pkt nad 5 miejscem ;)

Craz komentarzy: 359719.01.2023, 22:28

Mahrez jak mu będzie mało minut w City to trzeba go tu przytulić

Dziadyga komentarzy: 838519.01.2023, 22:27

Miało być pięknie,czyli strata pkt city i Trossard a tu się okaże,że City 3 pkt a Belg obleje testy medyczne tfu,tfu xD

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 119.01.2023, 22:27

@3rdpitch napisał: "Lloris to ręcznik gorszy niż Petr Cech. Tak samo jedzie na jakiejś fałszywej „renomie”"
w 2012 roku był dobry

3rdpitch komentarzy: 456719.01.2023, 22:25

new_star komentarzy: 6853 newsów: 919.01.2023, 22:25

Umiesz liczyć? Licz na siebie. Wygrać w niedzielę i trzymać na dystansie minimum 8 punktów do 15 lutego

damianARSENAL komentarzy: 855919.01.2023, 22:25

Co pisałem w przerwie?

2:0 to najgorszy wynik

Moczyknur komentarzy: 185619.01.2023, 22:25

Mecz ręczników..

TlicTlac komentarzy: 602519.01.2023, 22:25

Mahrez game-changer jak Mbappe z Argentyną. Genialne 20 minut Algierczyka.

Perisić najgorszy mecz w Totkach chyba :d (nie trafił 100-tki, 2 bramki co najmniej jak nie 3 na jego konto - 3 chyba bardziej na Daviesa).

mck95 komentarzy: 42819.01.2023, 22:25