NLD dla Arsenalu! Wygrana 2-0 na stadionie Tottenhamu

NLD dla Arsenalu! Wygrana 2-0 na stadionie Tottenhamu 15.01.2023, 18:39, Łukasz Wandzel 4687 komentarzy

W ostatnich latach derby północnego Londynu zwykle wygrywał gospodarz tych starć. Jednak tym razem Arsenal przyjechał na teren Spurs jako lider tabeli, by rozegrać mecz z zespołem szukającym równej formy, i po raz drugi w tym sezonie okazał się lepszy. Kanonierzy już w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie po golu samobójczym autorstwa Hugo Llorisa, a przed przerwą zdołali je podwyższyć trafieniem z dystansu w wykonaniu Martina Odegaarda. W drugiej połowie drużyna Artety nie była już tak groźna w ofensywie, lecz skutecznie się broniła i zdobyła komplet punktów, zachowując przy tym czyste konto.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (86' Tomiyasu) – Partey, Xhaka, Odegaard (90+4' Fabio Vieira) – Saka, Nketiah (90+3' Smith Rowe), Martinelli (79' Tierney)

Tottenham: Lloris – Romero, Dier, Lenglet (88' Davies) – Doherty (71' Richarlison), Hojbjerg, Sarr (76' Bissouma), Sessegnon (76' Perisić) – Kulusevski (88' Gil), Kane, Son

Pasywność gospodarzy ułatwiła Kanonierom asymilację na stadionie Kogutów w pierwszych minutach meczu. Arsenal rozpoczął, grając swoje, a standardowy w jego wykonaniu pressing sprawił Tottenhamowi nie lada kłopoty. Za pierwszym razem skończyło się tylko na niepewnym zagraniu Hugo Llorisa, jednak kolejny błąd Francuza oznaczał już otwarcie wyniku przez liderów tabeli.

W 14. minucie Thomas Partey posłał celne długie podanie do Bukayo Saki, który ściął z piłką ze skrzydła i uderzył w kierunku bramki z ostrego kąta. Futbolówka, zamiast zostać odbita rękami przez Llorisa, odbiła się rąk golkipera Tottenhamu i wpadła do bramki, a wicemistrzowi świata zapisano to jako trafienie samobójcze. Po wyjściu na prowadzenie Kanonierzy grali jeszcze lepiej i zdominowali grę. W 36. minucie Martin Odegaard podwyższył na 2-0 niskim strzałem z dystansu.

W pierwszej połowie szczególnie wyróżniał się Thomas Partey. Choć reprezentantowi Ghany na początku spotkania zdarzały się niefrasobliwe zagrania, to właśnie on wypracowywał wolne przestrzenie dla drużyny i wcale nie pozostawał cichym bohaterem, ponieważ w 25. minucie wspaniale uderzył z powietrza, lecz zabrakło centymetrów do przepięknego gola.

Z kolei Tottenham w pierwszej odsłonie spotkania stworzył zaledwie dwie szanse. Najpierw w 18. minucie Ryan Sessegnon wbiegł w pole karne, po czym podał do Sona, jednak uderzenie Koreańczyka świetnie zatrzymał Aaron Ramsdale. Bramkarz Arsenalu drugi raz obudzić musiał się tuż przed gwizdkiem na przerwę, interweniując przy główce Harry'ego Kane'a.

Podopieczni Antonio Conte nieco groźniej zaprezentowali się w drugich 45 minutach. Wyraźnie pobudzeni po przerwie ruszyli do ataku, z kolei Kanonierzy grali dużo mniej efektownie. Piłkarze Mikela Artety spisali się jednak w dwóch kluczowych fragmentach tej części meczu. Najpierw przetrwali intensywny kwadrans Tottenhamu po przerwie, a później nie oddali czystego konta także w końcówce, w której gospodarze jeszcze raz próbowali przycisnąć. Niekwestionowanym bohaterem drugiej połowy był Aaron Ramsdale, ratujący zespół za każdym razem, gdy było to konieczne. Tottenham 0-2 Arsenal, COYG!

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Barney (zawieszony) komentarzy: 2102020.01.2023, 11:11

@songoku95:

Nie to nie jest kilka lat grania na wysokim poziomie wielu pilkarzy ostatnio dobija po 35lat na wysokim i wy myslicie :ze to juz regula.
Kiedys kazdy zjezdzal do bazy po 30 i z wieloma nadal tak jest. Nie kazdy bedzie gral tak dlugo.

GreKa komentarzy: 342120.01.2023, 11:11

@songoku95 napisał: "31 lat to jest ciągle kilka lat grania na wysokim poziomie"
Nie dla k.com . Tutaj to już dziad i emerytura

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102020.01.2023, 11:10

@kylo100:

To chyba plota 19 baniek za jakiegos no name. Slyszal ktos o nim ma malo minut nawet w swoim zespole transfermarkt wycenia go na 1mln no xD

songoku95 komentarzy: 2348620.01.2023, 11:09

IMO na Son jeżeli będzie tylko dostępny na rynku to kluby rzucą się na niego. To jest ciągle król strzelców PL mogący zagrać na każdej pozycji w ataku. 31 lat to jest ciągle kilka lat grania na wysokim poziomie.

worldcup komentarzy: 116320.01.2023, 11:07

@vitold: o matko, to współczuję... Ale przynajmniej już niedługo do niedzieli i mam nadzieję zwycięstwa z United :D

Ups147 komentarzy: 349720.01.2023, 11:07

@worldcup: o stary, właśnie o tym samym pomyślałem. Myślałem że już koło 13 jest..

Womanizer komentarzy: 993420.01.2023, 11:04

@darek250s: Wiedzą że w niedziele egzekucja. To już sie zaczynają wyżywać na zapas. Tym bardziej że Casemiro wypadł i strach w oczy zajrzał.

kylo100 komentarzy: 372620.01.2023, 11:03

@TalkingBallTM
Cedric close to leaving and Fresneda talks accelerating.
Mikel personally spoken to Fresneda and Fresneda is most keen on Arsenal and convinced on project.
Fee will be around £19m + add ons. Permanent deal but likely to be loaned back until summer, small chance he joins now.

ArsenalChampion komentarzy: 812320.01.2023, 11:01

@Jopciu napisał: "Chłopy chyba mam ideał, kobieta do mnie z tekstem że podróż poślubna zamiast na zanzibar ona chce do Londynu na tydzień i iść na mecz bo ze mną ogląda mecze od roku i jej się podoba XDD"
Patrząc na twoje ulubione kluby to najpierw do Londynu, a potem do Manchesteru?

ozzy95 komentarzy: 1995 newsów: 120.01.2023, 11:01

Dziwne tak z ręką rozmawiać.

vitold komentarzy: 46220.01.2023, 11:00

@worldcup: A daj spokój, ja do 21. :D

kylo100 komentarzy: 372620.01.2023, 10:59

@darek250s: W niedziele zejdą do ziemianek :)

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 920.01.2023, 10:59

@IPiotrek napisał: "Jak myślicie, czy w tym roku będziemy obchodzić "St Totteringham's day" :) ???"
pytanie nie powinno brzmiecz "czy", a "KIEDY".

co do mistrzostwa, nie ma co być pewnym, ale co do St. Totteringham's day nie mam wątpliwości.

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 520.01.2023, 10:56

W ogóle chciałem poczytać opinie kibiców United na temat ich ostatniego meczu, występu ich nowego nabytku, a tam 90 procent o Arsenalu. Niesamowite XD

Trzeba zmienić nazwę strony na arsenalpage chyba

minio7 komentarzy: 276020.01.2023, 10:56

Czekam na oficjalkę z ręką w spodniach

worldcup komentarzy: 116320.01.2023, 10:55

Wam też się dzisiaj dłuży w pracy? U mnie to byle do 15 wytrzymać...

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 220.01.2023, 10:54

Ty masz niezłe rozdwojenie jaźni XD

kylo100 komentarzy: 372620.01.2023, 10:48

@Jopciu: Naiwnych szukaj na devilpage atencjuszku :)

Mastec30 komentarzy: 625720.01.2023, 10:47

@GunnersFan9: Niech se gadają co chcą. Ja się tym obecnie ciesze bo mamy dobrą sytuacje klubową, stabilną i widać ewidentnie, że boli ich Wielki Arsenal :D jak to się potocznie mówi

Womanizer komentarzy: 993420.01.2023, 10:44

Patrząc co wyprawia KFC, to jeden rywal mniej do top4 już w przyszłym sezonie. Conte odejdzie, Kane raczej też. Przyjdzie jakiś Thomas Frank, będzie budował projekt i grał Richarlisonem na "9" albo kupią sobie jakiegoś Davida.

Do tego muszą kupić bramkarza, środkowego obrońce i prawego, no i ewentualnie napastnika za Harrego. Proces, proces i to 2 letni minimum.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 220.01.2023, 10:44

Ekwador Manieczki

IPiotrek komentarzy: 214120.01.2023, 10:43

Jak myślicie, czy w tym roku będziemy obchodzić "St Totteringham's day" :) ???

Bukayoforever komentarzy: 353620.01.2023, 10:30

Acha, wyłączyłem wczorajszy mecz w połowie i poszedłem spać, bo myślałem, że utrzymanie 2:0 przy tak słabej formie City, to nie jest jakiś wielki trud nawet dla kurczakówXD

GreKa komentarzy: 342120.01.2023, 10:19

@69Hunter1997 napisał: "Jak można się nazwać kibicem Arsenalu, Spurs i ManU jednocześnie? xD to tak jakby powiedzieć że jesteś hetero ale czasem lubisz w d*pe"
Na jakiej podstawie twierdzisz że tak jest? Bo ktoś coś napisał?
Już to wyjaśniałem. W sensie skąd taki wpis.

69Hunter1997 komentarzy: 64120.01.2023, 10:17

@GreKa napisał: "Co się przejmujesz? Ja też jestem trollem wg niektórych bo mam w ulubionych klubach wpisane coś innego niż AFC."

zdyp komentarzy: 458020.01.2023, 10:14

@songoku95:
masz; youtu.be/hAjfwsMABIU
hehe, tez pamietam te rosloniowe podniety..

Joker_224 komentarzy: 522020.01.2023, 10:10

Swoją drogą dziwne, że PSV oddało z taką łatwością dwóch podstawowych skrzydłowych w środku sezonu (wiem, że Noni mało grał z powodu kontuzji)

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 820.01.2023, 10:09

@Mastec30 napisał: "Tam na Devilpage to naprawdę jest jakiś festiwal. Nie będę tutaj cytował ale idzie się dobrze uśmiać. Ja myślałem, że k.com jest czasem odklejone ale tam to jest inny poziom, galaktyczny"
Wiesz co jest najśmieszniejsze? To, że ujmują nam na każdym kroku. Co to za rywal Crystal Palace albo Byrtenftord? To żaden rywal. My zgarnęliśmy komplet punktów a oni dostali srogie lanie s z Palace ugrali remis. W ostatnich derbach to nie my byliśmy tacy dobrzy, tylko Tottenham taki slaby. To co dla nas jest sufitem, dla nich jest podłoga ...
Albo oni wygrali z City a my jeszcze z City nie graliśmy na pewno zgarniamy z nimi 0 punktów. Co tam że oni zostali zgwałceni w pierwszym meczu a w rewanżu strzelili kontakt przy ogromnej pomocy sędziów.

Embix komentarzy: 201020.01.2023, 10:06

@ArtetaBall napisał: "Jak się okazuje punktem przełomowym w Arsenalu były liczne sukcesy w u-21 + zatrudnienie Artety. Emery też dołożył cegiełkę poprzez stawianie na młodych. Jednym zdaniem wszystko zaczyna się układac :)"
Tak właściwie mówisz o U21 a tak szczerze... Kogo z U21 wyciągnął Arteta? Gra tymi których wprowadzili poprzedni trenerzy. On woli kupować i na akademię wogole nie stawia. Martinelli to był zakup, ESR i Sake wprowadził Emery. Wogole z tej akademii właśnie nie korzystamy

Joker_224 komentarzy: 522020.01.2023, 09:57

@filo94: o Tielemansie się tyle mówiło, że od ponad roku jest dogadany z Edu i Artetą, że przychodzi za darmo i to ma sens i zazębia się z wymianą "pokoleniową" z kończącym kontakt Momo i być może kontuzja Egipcjanina przyspieszy to przyjście.

GreKa komentarzy: 342120.01.2023, 09:56

@Jopciu napisał: "@filo94: Mam dosyć . Nie piszę nic złego, jestem obiektywny, wyrażam swoją opinię i staram się pisać z sensem."

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 220.01.2023, 09:56

@Jopciu napisał: "Może pora spojrzeć na siebie że jest się toxiciem albo jakimś fanatykiem."

Spojrzałem i faktycznie jest jak mówisz :D
Zgadzam się, że jestem toxic, Fiona to samo mówiła :(

Adamarsenal1 komentarzy: 321620.01.2023, 09:56

Będzie jak będzie trzeba być dobrej myśli, ważne że już liga mistrzów praktycznie jest.Mistrzostwo to by była wisienka na torcie. Bo raczej mało osób to zakładało.

chicken1990 komentarzy: 120920.01.2023, 09:55

@filo94 napisał: "Tu chyba chodzi o to, że jak odejdzie Cedric co jest bardzo możliwe."
W sumie to i tak dziwne, bo boki obrony mamy najlepiej obsadzone. Zina/Tierney lewa i White/Tomiyasu na prawej. Na wypożyczeniu jest Norton-Cuffy a w akademii Walters który był z drużyną na zgrupowaniach.

GreKa komentarzy: 342120.01.2023, 09:54

olek1143: Nie wiem po co podkręcasz tutejszych trolli. Czy my jako społeczność United nie możemy wykazać się większa gracją? Musimy szukać sensacji zamiast skupić się na sobie?

No właśnie...jak tu mieć większą grację będąc kibicem ManU?

Jopciu (zawieszony) komentarzy: 8320.01.2023, 09:53

@filo94: Mam dosyć . Nie piszę nic złego, jestem obiektywny, wyrażam swoją opinię i staram się pisać z sensem. Nic złego na Arsenal na obu stronach tu i na dp nie napisałem. Może pora spojrzeć na siebie że jest się toxiciem albo jakimś fanatykiem. Zapraszam na dp jak obiektywnie jadę po Flopie Antonym. Leczycie jakieś kompleksy czy muszą się co po niektórzy wyżyć. Chyba dobrze że nie pisałem wcześniej na stronach kibicowskich bo zaczynam się takim gadaniem wkurzać i tylko ludzi do drużyny się zniechęca takim pierdzieleniem

GreKa komentarzy: 342120.01.2023, 09:49

@Adamarsenal1 napisał: "Patrząc na City zostały im tylko dwa ciężkie wyjazdy z Top6 Totki i Arsenal. Mamy dużo cięższy kalendarz do końca ciekawie będzie."
Tylko paradoks City jest taki ze z top6 wygrywają, a z lower10 przegrywają

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 220.01.2023, 09:48

@Jopciu: No i dobrze, szybciej pozbędziemy się intruza z manchesteru :D

Jopciu (zawieszony) komentarzy: 8320.01.2023, 09:46

3 ostrzeżenie dostane za wulgaryzm bo nie można tu edytować posta jak człowiek się zapomni ... Ech

GenzoArs komentarzy: 1982 newsów: 920.01.2023, 09:46

@coooyg11 napisał: "on jak i Kane przespali najlepsze etapy swojej kariery"
zgadzam się, ale od razu do głowy przychodzi: "nie to co Van Persie".

Womanizer komentarzy: 993420.01.2023, 09:46

@Adamarsenal1: City zremisowało na Etihad z Evertonem i przegrało z Brentford. W Anglii nie ma łatwego kalendarza.

Pojedziesz na Brighton czy Fulham i możesz dostać bombe w dziąsło.

Jopciu (zawieszony) komentarzy: 8320.01.2023, 09:45

@ArtetaBall: Arsenal ma świetny, młodą super kadrę z perspektywą, klub z historią ale żeby stawiać go obok Realu albo Bayernu w drodze o puchary to bym poczekał. Trzeba się skupić na wygraniu Premier League a potem na lidze mistrzów w przyszłym sezonie, bo myślę ze w LM Arsenal zaskoczy wszystkich i np z takim PSG będzię w******* 3:0 dla Arsenalu. Już ktoś napisał szczyt umiejętności Saki albo Martinelliego dopiero nadchodzi :)

Er4s komentarzy: 320420.01.2023, 09:45