Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City

Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City 29.11.2011, 21:58, Sebastian Czarnecki 1037 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City, rozgrywanego w ramach ćwierćfinału Carling Cup. Mecz w ogóle nie przypominał starcia dwóch zespołów, które w Premier League słyną z ładnej i ofensywnej gry, bowiem oglądaliśmy bardzo nudne widowisko. Co prawda obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje, jednak sam mecz nie zachwycił. Ostatecznie The Citizens okazali się drużyną po prostu lepszą, wykorzystując dogodną szansę na zdobycie gola.

Obie strony rozpoczęły mecz w mocno odmienionych składach, bowiem większość zespołu wciąż odczuwała zmęczenie po weekendowych zmaganiach na przestrzeni Premier League. Mecz w rozgrywkach Carling Cup okazał się dobrym momentem na rotację w składach oraz danie szansy zawodnikom, którzy nie otrzymują regularnie szans na grę.

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Fabiański - Miquel, Squillaci, Koscielny, Djourou - Benayoun, Frimpong, Coquelin, Oxlade-Chamberlain - Park, Chamakh.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy poświęconą tragicznej śmierci Gary'ego Speeda, który w niedzielę popełnił samobójstwo.

Pierwsze minuty meczu to głównie gra w środku pola. Rezerwowe jedenastki obu drużyn wzajemnie się badały i ostrożnie wyprowadzały kolejne ataki. Przez ten czas wielokrotnie popis dali kibice Arsenalu, którzy za każdym razem buczeli i gwizdali w stronę Samira Nasriego, gdy tylko ten dobiegał do futbolówki.

W 10. minucie do głosu pierwszy raz doszli Obywatele, kiedy to prawą flanką szarżował Adam Johnson. Anglik swobodnie minął niedoświadczonego Miquela i huknął na bramkę Fabiańskiego, jednak zabrakło mu kilkunastu centymetrów. Minutę później za ciosem poszli gospodarze, którzy przeprowadzili świetną akcję. Na prawym skrzydle odnalazł się Coquelin, który posłał piłkę w pole bramkowe, prosto do wybiegającego Parka. Koreańczyk zdołał oddać strzał, jednak został dobrze przyblokowany przez Onuohę, a na dodatek kapitalną interwencją popisał się Pantilimon.

Kolejne minuty nie przyniosły większego widowiska. Gra ponownie przeważała w środkowej części boiska, a obie strony skupiały się bardziej na ataku pozycyjnym, aniżeli na szybkich kontrach. Częściej do głosu dochodzili gospodarze, jednak nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na stworzenie dogodnej sytuacji na pokonanie Pantilimona. Jedynym wyjątkiem był potężny strzał Chamberlaina zza pola karnego, z którym jednak bardzo dobrze poradził sobie rumuński golkiper.

W 33. minucie Roberto Mancini postanowił najwyraźniej nieco rozruszać ospałą ofensywę swojego zespołu, którą dowodził notorycznie wygwizdywany Samir Nasri. Widać było, że buczenie bardzo przeszkadzało mu w grze i był tylko cieniem zawodnika, który w lecie opuszczał Emirates Stadium. Murawę boiska opuścił jednak nie Francuz, a Kolarov, za którego desygnowany do gry został Sergio Aguero.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis, a Lee Probert zaprosił obie drużyny na przerwę.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się strzałem z dystansu Edina Dżeko. Próba odważna, aczkolwiek daleka od perfekcji.

Gra ponownie skupiła się w środku pola, jednak znowu częściej atakowali gospodarze. Popłoch na prawym skrzydle notorycznie siał Oxlade-Chamberlain, który swoimi rajdami mocno dał się we znaki drużynie Obywateli. Młody Anglik był nawet bliski zdobycia bramki, ale kolejny raz jego przeszkodą okazał się Costel Pantilimon.

Coraz odważniej zaczęli atakować podopieczni Roberto Manciniego, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na przeforsowanie świetnie spisującej się defensywy Arsenalu. Jednym świetnym odbiorem popisał się Coquelin, jednak ostoją obrony Arsenalu był Laurent Koscielny, który w przeciągu niecałych pięciu minut zaliczył trzy światowej klasy przechwyty.

W 67. minucie wreszcie groźny atak przeprowadzili Kanonierzy. Yossi Benayoun uruchomił trochę źle ustawionego Chamakha, co przyczyniło się bardzo złym strzałem Marokańczyka. Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę: za Parka na boisko wszedł Gervinho.

W 84. minucie Obywatele objęli prowadzenie. Futbolówkę wychodzącą na aut uratował Dżeko, po czym posłał świetnie prostopadłe podanie do Adama Johnsona. Anglik odegrał do wychodzącego Aguero, a ten nie dał szans Łukaszowi Fabiańskiemu. 1:0 dla Manchesteru City.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obywatele jedną akcją zadecydowali o losach spotkania, które nie stało na najwyższym poziomie. Dzisiejszego wieczora zadecydowała tylko i wyłącznie skuteczność, bowiem obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje do zadecydowania o wyniku tej potyczki.

Capital One CupEmirates StadiumManchester City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mskafc komentarzy: 579629.11.2011, 23:10

w ogole nie wiedzialem, ze Dzeko dysponuje taka predkoscia, bylem pod wrazeniem.

songoku95 komentarzy: 2348629.11.2011, 23:10

tak czytam te posty i plakac mi sie chce! Za co winicie AW?? ze dal Parkai chamkha?? A kogo mial dac RvP?? Jasne niech chlopak padnie kondycjnie to niefifa zegrasz caly sezon jednym skladem Co chcecie odSS zagral ddobrze i jak jakis cham, knur potrafi go nazwac patalachem. To pokazuje twoja kulture kretynie. + tego meczu sa takie ze SS,Chamakh graja wkoncu cos graja Chambo famtastycznie Fabian pewnie chociaz musi grac i to jest wazne

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.11.2011, 23:10

Conrado

Racja:)

Theo10 komentarzy: 831629.11.2011, 23:10

rafal1987 : Jaki błąd? Błędem było by ich wystawienie. Zdecydowanie wyższym priorytetem od CC jest TOP4 PL, a piłkarze z podstawowego składu potrzebują odpoczynku. RvP nie może grać w każdym meczu.

damian199656 komentarzy: 762629.11.2011, 23:10

ToMo_18-> Afobe powinien siedzieć przynajmniej na ławce. A kolejnymi napastnikami powinni być Vela i jakiś młody (Aneke/Watt/Freeman). Na pewno są lepsi od parka i chamakha

ONA81 komentarzy: 84029.11.2011, 23:10

@wonka23
Się trochę powtarzasz^^ Arshy się nie czepiaj, grał raptem 5 minut.

GunnerForLife komentarzy: 335529.11.2011, 23:09

Gigi

Nie sprawdziłem , ale to on zrobił tą zabójczą kontrę i to on był aktywny w City i dlatego .

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.11.2011, 23:09

nie ma co gadać, że to zlekceważyliśmy. chcecie żeby Robin wypadł ze skałdu jak Jack? piłkarze też muszą odpoczywać a nie nawijać jak maszynki.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 129.11.2011, 23:09

Gigi, Edinowi Dzeko nalezy sie MOTM, to on wypracowal zwycieska akcje.

Kanonier95 komentarzy: 288229.11.2011, 23:09

tak czysto matematycznie to skoro MU dostało od nich po dupie 1:6 a my z MU 8:2 to praktycznie powinno byc 14:3 więc patrząc na 1:0 to tak źle nie bylo :P

W obronie , poza tą jedną zabójczą kontrą było dobrze , skrzydłowi też zagrali dobry mecz , zawiedli napastnicy , tyle w temacie.

pamplemousse komentarzy: 186029.11.2011, 23:09

Własnie, co jak co ale SS sie nawet nadaje na rezerwe ;)

samir123456 komentarzy: 15329.11.2011, 23:08

szlak mnie zaraz trafi a miało być tak pięknie szkoda

bobslej22 komentarzy: 836129.11.2011, 23:08

W ogóle ide na facebook-a i nawciskam tym pedał om ze sport klub .

wronka23 komentarzy: 408929.11.2011, 23:08

Arszawin dwa pierwsze kontakty z pilka straty ;/
Park, Chamakh - tym panom juz podziekujemy to jest kpina co wy zagraliscie ,
jak siezaklada koszulke z armatgana piersi to si zapier....dala a nie chodzi po boisku.
maskara nie gra w miare pierwszy skald nie ma Arsenalu;/

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4829.11.2011, 23:08

@GFL

Nie wiem czy sprawdziłeś.. Jeżeli jednak trafiłeś, to brawo. MOTM WG. SKY SPORTS: EDIN DZEKO. Dziękuję, postoję.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.11.2011, 23:08

młodzi chłopcy typu Frimpong, Coquelin, czy Chamberlain żyły sobie wypruwali a te dwa pachoły stałe w ataku i gówno z tego jest.

Theo10 komentarzy: 831629.11.2011, 23:08

Panami w studiu sportclubu nie ma co się przejmować, bo delikatnie mówiąc, zajeżdża od nich prostactwem i buractwem.

sWinny komentarzy: 785829.11.2011, 23:08

Bez przesady zagraliśmy bardzo bardzo dobry mecz. MC oddało 1 strzał i mówi się trudno. Podjeliśmy ryzyko i straciliśmy bramkę i tyle. I pamiętajcie SS>$$

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3429.11.2011, 23:08

Spokojnie, mamy niedługo kolejne spotkanie z City a wtedy na pewno wyjdziemy pierwszą 11

kwiatinho komentarzy: 1313229.11.2011, 23:08

Ogolnie mi sie nasza gra podobala nawet bardzo. Mlodzi pilkarze pokazali sie z dobrej strony. APC byl gwiazda tego zespolu fajnie zagrali tez Miquel Kosa Frimpong Cocquelin i nawet nasz SS. Fabian nie mial szans sie pokazac. Szkoda ze porazka ale bedzie mniej meczow do rozegrania. Widac bylo reakcje Robina i Wengera po zmarnowanej sytuacji Chamakha. Fajne emocje i dobry mecz. City wystawilo lepszy sklad i bramkarz byl genialny

KaZ komentarzy: 7029.11.2011, 23:07

Powiedzcie mi CarlingCup jest jednrazowym meczem tak ?? czyli naski odpadli... wnioskuje z tego że musi być większy cel

Kanonier95 komentarzy: 288229.11.2011, 23:07

nosz ***** :(

Adu (zawieszony) komentarzy: 549829.11.2011, 23:07

nie oszukujmy się, młodzi grali, zagrali nieźle oprócz kilku zawodników z porażeniem mózgowym, w lidze oczywiście grałby Song,Theo,Artera,RvP,Santos,Ramsey których dziś nie było więc sie nie martwie ;)

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 129.11.2011, 23:07

WayneRooney10 to nie my z nimi dostalismy u siebie 1:6

pamplemousse komentarzy: 186029.11.2011, 23:06

@Gigi

Szamak? :P

crisfootball41 komentarzy: 87429.11.2011, 23:06

Śmieszą mnie wasze komentarze i naprawdę dobrze się bawię przy nich. Po co to tak przeżywać? Robicie to przynajmniej jakby to był finał CC...! ;D

Dajcie spokój, mówi się trudno wygrał lepszy... wróć... wygrał skuteczniejszy... niestety. Nie zawsze wygrywa ten który grał lepiej i z tym trzeba się pogodzić. Co by nie mówić mamy jeszcze 3 trofea do zdobycia więc potrójna korona czeka! Spokojnie panowie i panie! ;D ; ).

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.11.2011, 23:06

joset

a Ty jesteś trollem i dajesz sie prowokować:D

vielson5g komentarzy: 10029.11.2011, 23:06

jak mozna do tej pory nie kupic porzadnego zmiennika RvP?

ste100 komentarzy: 331829.11.2011, 23:06

@NoComent
Z Szamakiem jest ten problem, że to już któryś mecz z kolei, kiedy w trudnej sytuacji partaczy najłatwiejszą sytuację. Nie trafia w piłki, źle przyjmuje, a jak trafia to źle kopie - zawsze coś, zawsze jakiś problem.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.11.2011, 23:06

@Damian199656
Dlatego musimy także z Theo zrobić środkowego napastnika gdyby kontuzje złapał Robin, albo Afobe dać, bo wolałbym oglądać go niż wypalonego Chamakha

bemer komentarzy: 1829.11.2011, 23:06

nie wiem czy ogladacie to pomeczowe "studio" na sportklubie... eksperci sa niesamowici. czesiu, krzysiu i pyjter z chrypa. niesamowici sa

ntn_17 komentarzy: 72029.11.2011, 23:06

AOC nie może biegać na pełnych obrotach przez 90 min panowie... to chyba logiczne. Jak dla mnie Gervinho dodał polotu ale jego wykończenia i pomysły na rozprowadzanie piłki w dniu dzisiejszym były bardzo słabe.

wronka23 komentarzy: 408929.11.2011, 23:06

Jaloszka123 komentarzy: 4929.11.2011, 23:06

Ciamak to cipka ma większego Irokeza niż umiejetności ;(

mskafc komentarzy: 579629.11.2011, 23:06

Gigi

NASRI ?! A nie, przeciez on nawet nie gral.

Agher komentarzy: 278429.11.2011, 23:06

Ten komentator to na moje w ogole słaby - często graczy mylił i pare bzdur powiedział o zawodnikach. Niemniej dzisiaj mimo kilku ścinek transmisja z DrhTV była miodna i plus dla nich ;)

sWinny komentarzy: 785829.11.2011, 23:05

WayneRooney-- fajny jesteś, już możesz wyjść...

ONA81 komentarzy: 84029.11.2011, 23:05

@WayneRooney10
Weź wyjdź ;|

uszko komentarzy: 84229.11.2011, 23:05

Są 3 kluby na świecie, z tych lepszych, które nie straciły godności i stawiają na młodzież, nie wydają krocia.ManUtd,Bayern i my.Jak ja bym chciał, żeby ci [...] którzy przechodzą do nich, zrozumieli, że nie gra się dla pieniędzy.Ludzie się cieszą, jak zarabiają 4-5 tyś. na miesiąc, a Nasriemu 75 tyś. tygodniowo to mało było?

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 329.11.2011, 23:05

Za to w zimę oszczędzimy sobie kilku spotkań i nie będzie tak jak rok temu, że gramy mecze przez dwa miesiące co 3 dni.. ;)
trzeba szukać pozytywów, choć wkkur...ekhm... wkurzony jestem strasznie...

Natazar komentarzy: 40129.11.2011, 23:05

Wedlug mnie
Najlepszy: Koscielny
Najgorszy: Ciamciak ..

pamplemousse komentarzy: 186029.11.2011, 23:05

Patrzac na sklad City to jestem zadowolony z naszej gry. Szkoda troche glupiej jak zwykle bramki, ale mecz dobry w naszym wykonaiu.

schade komentarzy: 386229.11.2011, 23:05

Nigdy nie miałem ochoty tak przeklinać jak dziś! Ledwo się powstrzymuję! K....!

mskafc komentarzy: 579629.11.2011, 23:05