Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City

Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City 29.11.2011, 21:58, Sebastian Czarnecki 1037 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City, rozgrywanego w ramach ćwierćfinału Carling Cup. Mecz w ogóle nie przypominał starcia dwóch zespołów, które w Premier League słyną z ładnej i ofensywnej gry, bowiem oglądaliśmy bardzo nudne widowisko. Co prawda obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje, jednak sam mecz nie zachwycił. Ostatecznie The Citizens okazali się drużyną po prostu lepszą, wykorzystując dogodną szansę na zdobycie gola.

Obie strony rozpoczęły mecz w mocno odmienionych składach, bowiem większość zespołu wciąż odczuwała zmęczenie po weekendowych zmaganiach na przestrzeni Premier League. Mecz w rozgrywkach Carling Cup okazał się dobrym momentem na rotację w składach oraz danie szansy zawodnikom, którzy nie otrzymują regularnie szans na grę.

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Fabiański - Miquel, Squillaci, Koscielny, Djourou - Benayoun, Frimpong, Coquelin, Oxlade-Chamberlain - Park, Chamakh.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy poświęconą tragicznej śmierci Gary'ego Speeda, który w niedzielę popełnił samobójstwo.

Pierwsze minuty meczu to głównie gra w środku pola. Rezerwowe jedenastki obu drużyn wzajemnie się badały i ostrożnie wyprowadzały kolejne ataki. Przez ten czas wielokrotnie popis dali kibice Arsenalu, którzy za każdym razem buczeli i gwizdali w stronę Samira Nasriego, gdy tylko ten dobiegał do futbolówki.

W 10. minucie do głosu pierwszy raz doszli Obywatele, kiedy to prawą flanką szarżował Adam Johnson. Anglik swobodnie minął niedoświadczonego Miquela i huknął na bramkę Fabiańskiego, jednak zabrakło mu kilkunastu centymetrów. Minutę później za ciosem poszli gospodarze, którzy przeprowadzili świetną akcję. Na prawym skrzydle odnalazł się Coquelin, który posłał piłkę w pole bramkowe, prosto do wybiegającego Parka. Koreańczyk zdołał oddać strzał, jednak został dobrze przyblokowany przez Onuohę, a na dodatek kapitalną interwencją popisał się Pantilimon.

Kolejne minuty nie przyniosły większego widowiska. Gra ponownie przeważała w środkowej części boiska, a obie strony skupiały się bardziej na ataku pozycyjnym, aniżeli na szybkich kontrach. Częściej do głosu dochodzili gospodarze, jednak nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na stworzenie dogodnej sytuacji na pokonanie Pantilimona. Jedynym wyjątkiem był potężny strzał Chamberlaina zza pola karnego, z którym jednak bardzo dobrze poradził sobie rumuński golkiper.

W 33. minucie Roberto Mancini postanowił najwyraźniej nieco rozruszać ospałą ofensywę swojego zespołu, którą dowodził notorycznie wygwizdywany Samir Nasri. Widać było, że buczenie bardzo przeszkadzało mu w grze i był tylko cieniem zawodnika, który w lecie opuszczał Emirates Stadium. Murawę boiska opuścił jednak nie Francuz, a Kolarov, za którego desygnowany do gry został Sergio Aguero.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis, a Lee Probert zaprosił obie drużyny na przerwę.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się strzałem z dystansu Edina Dżeko. Próba odważna, aczkolwiek daleka od perfekcji.

Gra ponownie skupiła się w środku pola, jednak znowu częściej atakowali gospodarze. Popłoch na prawym skrzydle notorycznie siał Oxlade-Chamberlain, który swoimi rajdami mocno dał się we znaki drużynie Obywateli. Młody Anglik był nawet bliski zdobycia bramki, ale kolejny raz jego przeszkodą okazał się Costel Pantilimon.

Coraz odważniej zaczęli atakować podopieczni Roberto Manciniego, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na przeforsowanie świetnie spisującej się defensywy Arsenalu. Jednym świetnym odbiorem popisał się Coquelin, jednak ostoją obrony Arsenalu był Laurent Koscielny, który w przeciągu niecałych pięciu minut zaliczył trzy światowej klasy przechwyty.

W 67. minucie wreszcie groźny atak przeprowadzili Kanonierzy. Yossi Benayoun uruchomił trochę źle ustawionego Chamakha, co przyczyniło się bardzo złym strzałem Marokańczyka. Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę: za Parka na boisko wszedł Gervinho.

W 84. minucie Obywatele objęli prowadzenie. Futbolówkę wychodzącą na aut uratował Dżeko, po czym posłał świetnie prostopadłe podanie do Adama Johnsona. Anglik odegrał do wychodzącego Aguero, a ten nie dał szans Łukaszowi Fabiańskiemu. 1:0 dla Manchesteru City.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obywatele jedną akcją zadecydowali o losach spotkania, które nie stało na najwyższym poziomie. Dzisiejszego wieczora zadecydowała tylko i wyłącznie skuteczność, bowiem obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje do zadecydowania o wyniku tej potyczki.

Capital One CupEmirates StadiumManchester City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ntn_17 komentarzy: 72029.11.2011, 23:17

Jak dla mnie Benayoun zagrał całkiem dobrze, widać, że posiada duże umiejętności techniczne. Biegał, starał się, dogrywał jak dla mnie na +
Oczywiście AOC był dzisiaj kapitalny :) tak samo Kościelny. Szkoda, że Boss tak późno dokonał zmian. No i chciałem zobaczyć w akcji Ozyakupa na pewno spisałby się lepiej niż Żółty

Arsnl_Fan komentarzy: 629.11.2011, 23:17

Ja tam nie żałuję, że odpadliśmy.Dwa mecze dodatkowe (półfinał) i to dodatkowe dla 1 jedenastki, bo tylko jakbyśmy trafili na Cardiff gralibyśmy 2 składem. Do tego w przypadku awansu i nie wygrania finału możliwe załamanie formy jak rok temu. Poza tym można się skupić na innych, ważniejszych pucharach. No i w końcu jak na składy obu ekip to zagraliśmy dobrze a nawet więcej, a mogła być kompromitacja.

Maciek_AFC komentarzy: 248629.11.2011, 23:16

bardzo ladnie grali, z przyjemnoscia ogladalem ten mecz :)

'...I know I am, I'm sure I am, I'm Arsenal till I die!'

wronka23 komentarzy: 408929.11.2011, 23:16

cescafc; dunskie drewno bylo lepsze bo czasem sie odbilo od niego i wpadlo do siatki

mskafc komentarzy: 579629.11.2011, 23:16

creative4

siedze teraz na twitterze i czekam na jakies sprostowanie tej akcji Na$ri vs Frimpong, bo sam jestem strasznie ciekaw co nasz pitbull odstawil :D

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.11.2011, 23:16

@WayneRooney10
Ty lepiej martw się o swoje pseudo piekło. Każdemu zdarzają się wpadki, a nam zdarzyła się z Fulham, ale co nie zmienia faktu, że doganiamy czołówkę.

WayneRooney10 komentarzy: 929.11.2011, 23:16

@Gigi każda wymowka jest dobra;-D

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4829.11.2011, 23:16

@cretiv4

Frimpong go zwyzywał po meczu, a z tego co ludzie wypisują, wygląda na to, że prawie się pobili w tunelu. Że niby Nasri go strzelił, po czym uciekł do szatni i musieli Emmy'ego trzymać, żeby mu nie wymierzył sprawiedliwości :P

miki9971 komentarzy: 6564 newsów: 229.11.2011, 23:16

Zagraliśmy bardzo dobre zawody, pomimo porażki jestem dumny z naszej MŁODZIEŻY i paru DOŚWIADCZONYCH graczy. Kościelny dziś bezbłędny, przy bramce nie mógł nic zrobić, walczył już na samym początku o piłkę, po utracie. (Nie z jego winy.)
Chamberlain ? Ten Chłopak, jeśli tylko Papa pozwoli i uświadomi sobie, że jego miejsce jest w środku pomocy, razem z Jackiem i Ramseyem, stworzą taką pomoc, że narody będą klękać przed nami... Ogólnie nasz atak na minus, nie rozumiem za bardzo Benayoun'a niby dobry mecz, ale częściej grał jako " Napastnik " niż pomocnik...

bobslej22 komentarzy: 834829.11.2011, 23:15

WayneRooney10 - ssij pałę Fergusonowi i spier dalaj z forum. Zobaczysz rewanż na ES jak muły bedą bez formy a My u szczytu . Pasuje ci 10-0 ???

ste100 komentarzy: 331829.11.2011, 23:15

Ktoś może kojarzy, ile bramek zdobył dla nas Szamak w ciągu ostatniego roku ?

limonka95 komentarzy: 96629.11.2011, 23:15

Przegrana zawsze boli ale trzeba zaliczyć ten mecz na +. Chamberlain wyprówał sobie flaki próbując zdziałać coś w ofensywie i mieliśmy więcej sytuacji bramkowych niż city ale niestety ich skuteczność i postawa bramkarza sprawiła to że to oni zwyciężyli.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549829.11.2011, 23:15

@WayneRooney10 Ty a pamiętasz może 1-6?

cescafc komentarzy: 47229.11.2011, 23:15

Chamakh zaczyna mnie lekko irytować...zauwazyliście ze gdy dostaje piłke w polu karnym to jest totalnie osrany? wszystko gra do tyłu byle sie tylko pozbyć piłki a ten jego drybling.... zaczyna mi powoli przypominać "dunskie drewno"

mateuszek123310 komentarzy: 36729.11.2011, 23:14

maskafc
właśnie o to chodzi Wenger jest niesamowity...a porównując dzisiejsze składy i dzisiejszą grę to powiedziałbym że AOC już jest lepszy niż np Nasri a przynajmniej na pewno w dzisiejszym meczu

schade komentarzy: 386229.11.2011, 23:14

Powinna być dogrywka, należała się naszym chłopakom! A tu jedna pieprzona kontra i po zabawie! Ale City jak zawsze... musi wygrać. Nie wiem jak się by to potoczyło w dogrywce, ale pod koniec kontrolowaliśmy grę. O jeden puchar mniej... Tak naprawdę to był puchar, w który powinniśmy najbardziej celować w tym roku. Ci żałośni komentatorzy mnie dobijali. Szczególnie ten z faktu. Co za buc. Widać, że był za City. Gervinho jest naprawdę słaby: jego przewidywalne zwody i nędzne strzały doprowadzają do szału. Nędza Czamczaka jest jeszcze gorsza. Na niego nie ma co tracić czasu. Park? On grał? A no tak, oddał jeden groźny strzał. I to ma być zmiennik RvP? Haha! Benayoun zagrał przeciętnie, ale coś tam pokazał. A z plusów: zdecydowanie AOC! MUSI więcej grać. Kapitalny występ. Brawo oczywiście dla Kosy, Miquela, SS18, Ping Ponga i Coquelona. Dobra już mi lżej :) Musiałem trochę napisać żeby się wyładować :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.11.2011, 23:14

Arsenal's team tonight cost around Ł33m, Manchester City's cost Ł129m.

ste100 komentarzy: 331829.11.2011, 23:14

@pamplemousse
Tyle tylko, że jego obecność na boisku to redukowanie składu do 10-ciu zawodników.
Taka jest prawda. Drużynie nie pomaga, a w sytuacjach strzeleckich zapomina co się robi z piłką.

songoku95 komentarzy: 2348629.11.2011, 23:14

Smieja sie z tych z polsatu, n-ki a sami... ah szkoda slow :\

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4829.11.2011, 23:14

Szkoda, ale może to i lepiej, że jak Liverpool, City i MU (zapewne) będą dodatkowo grać w CC, to my będziemy odpoczywać. Mogliśmy to wygrać, bo nasi chłopcy pokazali się świetnie na tle tych wszystkich gwiazdek. Rozczarował mnie właściwie najbardziej Park, Chamakh jak zwykle nieporadnie, ale widać u niego mały progress, co oczywiście nie jest wystarczające. Ale patrząc dzisiaj na grę Miquela, AOC-a, Frimponga, Coquelina wiem, że przyszłość rysuje się w różowych barwach. Ci chłopcy pokazali się dzisiaj z bardzo dobrej strony i liczę, że już niedługo będą stanowić o sile Arsenalu. Całkiem nieźle zagrali też doświadczeni, aczkolwiek ostatnio bardzo krytykowani - Seb i DJ. Kościelny fenomenalnie, ale to w sumie nic nowego. Szkoda, ale imo w takim składzie, nie mamy się czego wstydzić, jest tylko wielki niedosyt, że mogliśmy młodzianami ograć te chodzące petrodolary..

creatiVe4 komentarzy: 376429.11.2011, 23:14

"Frimpong miła pogawędka z Nasrim" może mi ktoś wytłumaczyć, bo mnie chyba coś ominęło???

wronka23 komentarzy: 408929.11.2011, 23:14

malyglod jak to był dobry mecz to ty sięwogóle na piłce nie znasz;/

WayneRooney10 komentarzy: 929.11.2011, 23:13

Pamiętacie 8:2?:-D Tu bylo tylko 1:0 nie placzcie:-P Ale to nie zmienia faktu ze jesteście faktycznie słabi,z Fulham po 1:-DBedzie Liga Europy:-P

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.11.2011, 23:13

@Topek
Fakt, że ma kontuzje, ale jak wróci to jest lepszym wyjściem niż nasi obecni rezerwowi napastnicy.

maltesers komentarzy: 28929.11.2011, 23:13

@malyglod moglbys wytlumaczyc w jaki sposob jestes pod wrazeniem naszej gry? Bo nie bardzo chce mi sie w to wierzyć

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.11.2011, 23:13

cenię Wengera i stoję za nim murem ale niech w końcu przejrzy na oczy i wypierd**i z zespołu Chamakha i Parka a w ich miejsce kupi KLASOWEGO napastnika! trzecim może być Benio albo Campbell, aż takie to trudne?

Keith komentarzy: 21029.11.2011, 23:13

Chlopaki, spokojnie... Druga linia + napastnicy Manchesteru kosztuja na oko 120 mln ;), Nasza natomiast to chlopaki, ktorzy maja ok 20 lat (druga linia).

Chociaz z drugiej strony... 40 milonowy transfer strzelil zwycieska bramke, a free transfer potykal sie o pilke....

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11729.11.2011, 23:13

Ludzie uspokójcie się, ty tylko(aż?) CC. Dzisiaj zagraliśmy naprawdę niezły mecz z drużyną, która na papierze wygląda 2x mocniej.
Potrzeba nam zdecydowanie napastnika...moje propozycje: Lewandowski, Sow
Na + dzisiaj: Cała obrona(Kościelny profesor), oraz Coquelin, Pimpong(nie tylko za grę, ale też za "miłą" pogawędkę z Nasrim), oraz AOC.
Głowy do góry!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.11.2011, 23:12

ncba > Podobno .

wronka23 komentarzy: 408929.11.2011, 23:12

ja na miejscu wengera wzialbym na lawkerobina iwypscil jak by byla potrzeba ( pisalem to juz przed spotkaniem:P) zawsze rzeba miec asa w rekawie . przeciez ostatnia wrzutka szamak ino glowe dostawic ale nei musial sie minac . nawet robin wstal bo juz niewytrzymal:D

pamplemousse komentarzy: 186029.11.2011, 23:12

@ste100

To chyba wie kazdy. Pokazujemy tylko jaka jest roznica, nie sory, przepasc!, miedzy nim a jego "zmiennikami"

ste100 komentarzy: 331829.11.2011, 23:12

Polać PingPongowi.

TaYekARS komentarzy: 2474 newsów: 3429.11.2011, 23:12

Jak dla mnie w tym meczu zabrakło rozgrywającego. Nie widziałem żadnej prostopadłej piły, gdy się o to prosiło.

ncba komentarzy: 55529.11.2011, 23:12

Ejjj to prawda, że Frimpong pobił się z Nasrim w tunelu?

Frimpong is a fucking legend haha, apparently he get out a shirt which said BENCH and direct it at Nasri, no idea if true but hahaha

Kysio2607 komentarzy: 1336029.11.2011, 23:12

Songoku - Popieram w pełni :) Gdyby dał Robina i nabawiłby się jakieś kontuzji, to Ci wielcy znawcy wyzywaliby Wengera od debili bo nie dał mu odpocząc ^^ ehh ta mentalnosc kibica ^^

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.11.2011, 23:11

Coward Cunt RT @arseblog: Told there's been a fight in the tunnel. Nasri threw a punch at Frimpong then ran off into the away dressing room.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.11.2011, 23:11

@Damian
Właśnie, wole oglądać młodych niż tych wypalonych ...

era93 komentarzy: 3829.11.2011, 23:11

Chamakh niech idzie doły kopać, a Park niech idzie do tej swojej armi:
Brawo dla AOC

bobslej22 komentarzy: 834829.11.2011, 23:11

Wg goal.com AOC zawodnikiem meczu :)

malyglod komentarzy: 649129.11.2011, 23:11

Dobry mecz, jestem pod wrażeniem naszej gry. Dzieci spać.

maltesers komentarzy: 28929.11.2011, 23:11

1 połowa była ok, ale zeby caly mecz byli niewidoczni park, chamakh to jest poprostu granie w 9

ste100 komentarzy: 331829.11.2011, 23:11

Nie można dawać RvP na każdy mecz ludzie... To tylko człowiek, a nam będzie jeszcze potrzebny - w lidze i LM.
Problemem jest to że RvP nie ma wartościowego zmiennika - Szamak mecz w mecz udowadnia swoją klasę kierowcy koparki, a Park to nie ta liga.

Topek komentarzy: 13964 newsów: 12629.11.2011, 23:10

Afobe to na razie jest kontuzjowany, ale to lepsza opcja niż Chamakh.

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.11.2011, 23:10

Haha według Skysports Dżeko graczem meczu Nie mogę jak już to mógł ten ich bramkarz, bo dziś świetnie bronił, a od nas to Kosa, albo AOC, a nawet Frimpong :)

wronka23 komentarzy: 408929.11.2011, 23:10

arszawin SS park szamak dziekujemy panom lepiej dac mlodym takim jak frimpong ( dobry meczyk)

pamplemousse komentarzy: 186029.11.2011, 23:10

GFL, zgadzam sie! szczegolnie jakby z przodu byl Robin, to 3 sytuacje z tych pewnie by wykorzystal

- Wenger - co do pana bossa to ja bym chyba wcześniej zmainy zrobił, i już ok. 60 min. wpuścił Arshavina

Co do samego meczu, uważam, że kompletnie nie zasłużyliśmy na porażkę, gra była wyrównana, a bramka City, co tu dużo gadać, wzorowo wykonany kontratak, szkoda.
PS. Jak Na$ri był przy piłce, nie trzeba było patrzeć na to co się dzieje, wystarczyło posłuchać :)