Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City

Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City 29.11.2011, 21:58, Sebastian Czarnecki 1037 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City, rozgrywanego w ramach ćwierćfinału Carling Cup. Mecz w ogóle nie przypominał starcia dwóch zespołów, które w Premier League słyną z ładnej i ofensywnej gry, bowiem oglądaliśmy bardzo nudne widowisko. Co prawda obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje, jednak sam mecz nie zachwycił. Ostatecznie The Citizens okazali się drużyną po prostu lepszą, wykorzystując dogodną szansę na zdobycie gola.

Obie strony rozpoczęły mecz w mocno odmienionych składach, bowiem większość zespołu wciąż odczuwała zmęczenie po weekendowych zmaganiach na przestrzeni Premier League. Mecz w rozgrywkach Carling Cup okazał się dobrym momentem na rotację w składach oraz danie szansy zawodnikom, którzy nie otrzymują regularnie szans na grę.

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Fabiański - Miquel, Squillaci, Koscielny, Djourou - Benayoun, Frimpong, Coquelin, Oxlade-Chamberlain - Park, Chamakh.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy poświęconą tragicznej śmierci Gary'ego Speeda, który w niedzielę popełnił samobójstwo.

Pierwsze minuty meczu to głównie gra w środku pola. Rezerwowe jedenastki obu drużyn wzajemnie się badały i ostrożnie wyprowadzały kolejne ataki. Przez ten czas wielokrotnie popis dali kibice Arsenalu, którzy za każdym razem buczeli i gwizdali w stronę Samira Nasriego, gdy tylko ten dobiegał do futbolówki.

W 10. minucie do głosu pierwszy raz doszli Obywatele, kiedy to prawą flanką szarżował Adam Johnson. Anglik swobodnie minął niedoświadczonego Miquela i huknął na bramkę Fabiańskiego, jednak zabrakło mu kilkunastu centymetrów. Minutę później za ciosem poszli gospodarze, którzy przeprowadzili świetną akcję. Na prawym skrzydle odnalazł się Coquelin, który posłał piłkę w pole bramkowe, prosto do wybiegającego Parka. Koreańczyk zdołał oddać strzał, jednak został dobrze przyblokowany przez Onuohę, a na dodatek kapitalną interwencją popisał się Pantilimon.

Kolejne minuty nie przyniosły większego widowiska. Gra ponownie przeważała w środkowej części boiska, a obie strony skupiały się bardziej na ataku pozycyjnym, aniżeli na szybkich kontrach. Częściej do głosu dochodzili gospodarze, jednak nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na stworzenie dogodnej sytuacji na pokonanie Pantilimona. Jedynym wyjątkiem był potężny strzał Chamberlaina zza pola karnego, z którym jednak bardzo dobrze poradził sobie rumuński golkiper.

W 33. minucie Roberto Mancini postanowił najwyraźniej nieco rozruszać ospałą ofensywę swojego zespołu, którą dowodził notorycznie wygwizdywany Samir Nasri. Widać było, że buczenie bardzo przeszkadzało mu w grze i był tylko cieniem zawodnika, który w lecie opuszczał Emirates Stadium. Murawę boiska opuścił jednak nie Francuz, a Kolarov, za którego desygnowany do gry został Sergio Aguero.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis, a Lee Probert zaprosił obie drużyny na przerwę.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się strzałem z dystansu Edina Dżeko. Próba odważna, aczkolwiek daleka od perfekcji.

Gra ponownie skupiła się w środku pola, jednak znowu częściej atakowali gospodarze. Popłoch na prawym skrzydle notorycznie siał Oxlade-Chamberlain, który swoimi rajdami mocno dał się we znaki drużynie Obywateli. Młody Anglik był nawet bliski zdobycia bramki, ale kolejny raz jego przeszkodą okazał się Costel Pantilimon.

Coraz odważniej zaczęli atakować podopieczni Roberto Manciniego, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na przeforsowanie świetnie spisującej się defensywy Arsenalu. Jednym świetnym odbiorem popisał się Coquelin, jednak ostoją obrony Arsenalu był Laurent Koscielny, który w przeciągu niecałych pięciu minut zaliczył trzy światowej klasy przechwyty.

W 67. minucie wreszcie groźny atak przeprowadzili Kanonierzy. Yossi Benayoun uruchomił trochę źle ustawionego Chamakha, co przyczyniło się bardzo złym strzałem Marokańczyka. Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę: za Parka na boisko wszedł Gervinho.

W 84. minucie Obywatele objęli prowadzenie. Futbolówkę wychodzącą na aut uratował Dżeko, po czym posłał świetnie prostopadłe podanie do Adama Johnsona. Anglik odegrał do wychodzącego Aguero, a ten nie dał szans Łukaszowi Fabiańskiemu. 1:0 dla Manchesteru City.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obywatele jedną akcją zadecydowali o losach spotkania, które nie stało na najwyższym poziomie. Dzisiejszego wieczora zadecydowała tylko i wyłącznie skuteczność, bowiem obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje do zadecydowania o wyniku tej potyczki.

Capital One CupEmirates StadiumManchester City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Jaloszka123 komentarzy: 4929.11.2011, 23:05

Ten puchar było najłatwiej zdobyć!@@@;( teraz to już HU** ;(

damian199656 komentarzy: 762629.11.2011, 23:05

A teraz sobie wyobraźcie, że RVP ma kontuzję. Myślicie że moglibyśmy wtedy spaść z ligi? Tu nie żartuję. Jedyny kto mógłby strzelać dla nas gole to Walcott lub Santos.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.11.2011, 23:05

przestańcie już bronić tego Parka. grał dzisiaj do dupy i tyle. jak ma tak grać dalej to niech się bierze na tą służbę.

100czek komentarzy: 2329.11.2011, 23:05

@Kaziu09
100% prawdy!

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4829.11.2011, 23:05

LOL, zgadnijcie kto wg. Sky Sports jest MOTM. Czekam na Wasze typy.

WayneRooney10 komentarzy: 929.11.2011, 23:05

Słabi jesteście:-D

Agher komentarzy: 278429.11.2011, 23:05

T

Arshavin super, fakt - ale za krótko by oceniać! Ja tam jestem pod wrażeniem tego składu. Jak zobaczyłem rozpiskę zawodników do pierwszej jedenastki na dzisiaj, to obstawiałem sromotną porażkę. A jak juz pisałem dzis - przegrlaismy jedną kontrą.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 229.11.2011, 23:05

zamiast Gervinho ? zdecydowanie najlepszy skrzydłowy. on gra świetnie biorąc pod uwagę, że w Anglii jest 5 miesięcy !

ncba komentarzy: 55529.11.2011, 23:04

Odpadliśmy, nie przynosząc wstydu swoją grą. W tamtym sezonie zabrakło nam pary w końcówce sezonu bo zawodnicy grali za dużo. Teraz pozostaje LM i EPL. Na plus dzisiaj Coq, Frimpong, Ox.

RuteQ komentarzy: 93129.11.2011, 23:04

a i do osób chwalących Cocquelina- dla mnie był do zmiany już w przerwie. Do tego jego zachowanie przy bramce dla city tragiczne. Moim zdaniem główny winowajca tej kontry- powinien od razu zacząc biec w stonę bramki widząc biegnącego Dżeko a mógłby przeciąc to podanie lub wspomoc obrońce..

WayneRooney10 komentarzy: 929.11.2011, 23:04

Theo10 komentarzy: 832029.11.2011, 23:04

Powiem tak : jedni grają, a drudzy wygrywają. Ale to jest właśnie cecha mistrzów - nic nie grać i wygrać mecz jedną kapitalną akcją. Tego nam brakuje. Na "+" z pewnością Frimpong i świetny AOC. Kapitalne zawody, tradycyjnie już, zagrał Kościelny. Zawiodłem się za to na Conquelinie i Chamakhu (ciągle miałem nadzieję że uda mu się odbudować formę). Nie ma co płakać, trzeba skupić się na lidze i wrócić do TOP4.

Oldgunner3 komentarzy: 982429.11.2011, 23:04

Cóż bardziej negatywny może byc skutek porażki bo sam puchar ligii to mimo wszystko trochę puchar pocieszenia;wystarczy przypomnieć sobie kto zdobył go w zeszłym sezonie Birmingham C. i ...spadł.Najważniejsze jest to co przewidywałem Ox rośnie na kawał gracza i boss powinien coraz częściej stawiać na niego chociażby w roli zmiennika Theo bo szkoda gościa na ławie.Dzisiaj był najlepszym graczem na boisku - świetny strzał;kilka podań i dryblingów ,b.dobra szybkość.Dorównywał mu tylko w druzynie City kolejny duży talent ang. piłki A.Johnson.

NoComent komentarzy: 77329.11.2011, 23:04

To nie wina Wengera, to nie wina Fabiana, to nie wina SS, to nie wina AOCa, to nie wina nikogo innego jak Chamacka, który zaspał przy wrzutce. Gdyby wbiegł szybciej, czy stałby już blisko bramki, to wtedy szansa na to, że Pampilignom to obroni wynosiłaby jeden do stu. Miał byc to nasz specjalista od gry głową, a w momencie, gdy ma załadowac ta bramkę, która dawałaby Nam upragniony awans mija się z piłką dosłownie na połowie metra. Zachowanie godne partacza.

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 129.11.2011, 23:04

AtheneWins, gervinho caly sezon w lille gral jako srodkowy napastnik

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.11.2011, 23:04

Bardziej mnie to irytuje ,że Nasri będzie zadowolony i będzie mógł z podniesioną głową opuścić Emirates ,a nie to ,że odpadliśmy . O dziwo .

ste100 komentarzy: 331829.11.2011, 23:04

"Wengerouty" - dobre :)

bobslej22 komentarzy: 836229.11.2011, 23:04

Pułkownik już przewiduję zmiany w Twoim profilku z dupy. Ulubiony klub Man Shity, Barcelona ( może Real po ostatnich wygranych, Lech ( może Legia po ostatnich wygranych). Wsytd za takich sezonowców jak Ty. Żal mi że ktoś taki jak Ty jest kibicem Arsenalu lub był bo znając życie po porażce spier dolisz na inne forum . K u r w a ale mnie w****..... zjebie

Kaziu09 komentarzy: 325329.11.2011, 23:04

niektórych to się tu nie da słuchać :/ zwolnić Wengera ? haha bez tego faceta Arsenal by nie istniał !

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 229.11.2011, 23:04

ale w****ienie jest ! mamy szansę pokonać tych gogusiów a tu dupa ! znwou bez pucharu ! trzeba walczyć w FA CUP !!!

polishbrigadesx komentarzy: 1022429.11.2011, 23:04

Dalbym do 1 składu AOC zamiast Gerwazego ;)

Qbkins88 komentarzy: 31829.11.2011, 23:04

pulkownik matrix -> weź się w głowe stuknij z tym 'won'

ciamak padaka zamiast stać w polu karnym i czekać na wrzutki jedyne co potrafi to on się cofa,potyka, kaszle, gupi piłkę, za cholerę nikogo nie wyprzedzi ale się qrwa cofa

aoc świtny mecz gdyby nie bramkarz city to miałby piękne okienko i kto wie czy coś jeszcze

park hmm trudno

frimpong mecz bardzo pozytywnie wyglądał napewno lepiej niż coquelin

el filaro dość dobry mecz jak na człowieka porache

kościelny git

miquel git

dj git

fabianski to jednak jeszcze nie to zbyt dużo nerwowości, za mało pewności i te minięcia się z piłką podczas wrzutek

benayoun powyżej przeciętnej

schade komentarzy: 386229.11.2011, 23:04

JA p....! pajac w studiu sportklubu: "Najlepszy piłkarz? Aguero!"

grzegi_ndg komentarzy: 89629.11.2011, 23:04

a co tam pinpong do nsriego mowil?

grzegorz1211 komentarzy: 1031129.11.2011, 23:04

Macie pretensje do szamana ale lepiej zagrał niż park, przynajmniej walczył

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1429.11.2011, 23:04

Jak dochodzimy w CC do finału to płaczą, że to puchar dla cieniasów i nic nie znaczy a jak odpadamy wcześniej to wyją jakbyśmy finał LM 3:0 przegrali. Idę stąd bo poziom niektórych jest tak żałosny, że szkoda gadać. Jutro się pochowają "wengerouty" i będzie spokój.

joset komentarzy: 13129.11.2011, 23:03

schade jaki mecz oglądałeś? Arsza grał te pare minut całkiem nieźle.

henry1996 komentarzy: 131929.11.2011, 23:03

chamakh nie widoczny szkoda bo zasłużyliśmy na wygraną szejki nie mogły sobie z nami poradzic a najbardziej doświadczonym zawodnikiem u nas był kościelny. to nie przypadek ze przegrali z napoli

Reucik komentarzy: 93729.11.2011, 23:03

czemu zdjął jedyny motor napędowy (oxa) nie rozumiem..:/ ogólnie poziom dobry, ale brak doświadczonej ofensywy i te ataki już się tak nie kleiły..

ste100 komentarzy: 331829.11.2011, 23:03

O dziwo najbardziej dziś zawiedli doświadczeni zawodnicy - Szamak, Benayoun - słabizna na maxa.
Młodzi zaprezentowali się zaś bardzo dobrze.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 229.11.2011, 23:03

Tak sie składa ze Chamakh był jedynym typowym środkowym napastnikiem w składzie (poza Parkiem który grał piachh).
Jakoś nie widziałbym sensu w wstawianiu Arshavina albo Gervinho zamiast niego ;S

Przy tej ostatniej wrzutce powinien trafić, bezapelacyjnie.

srv92 komentarzy: 60229.11.2011, 23:03

czemu najezdzacie na wengera? gralismy o wiele lepiej niz city ktore sra pieniadzami, a bramke jak to mamy w zwyczaju tracimy jak frajerzy

Agher komentarzy: 278429.11.2011, 23:03

matt21, TaYekARS macie 100% racji, AOC super mecz i powinien grać częściej. Tak przygladaja sie, to chłopakowi brak ogrania. Ale nie tej strony taktycznej, ale tej praktycznej - potrzeba mu wiecej gry, by nauczył sie ogarniac całokształt sytuacji i czytać dobrze grę. Miał sporo sytuacji, w których lepiej byłoby jakby podał niż jakby szedł sam na drybling. Pomijajac fakt, ze i tak szło mu genialnie ;)

LoveTheGunners komentarzy: 914029.11.2011, 23:03

@afc1192

haha odejdzie bo odpadlismy w 1/4 jakiegos tam CC? nie rozmeszaj mnie ok?

100czek komentarzy: 2329.11.2011, 23:03

hahahaha żenada w wykonaniu kibiców na stronie...jak wygrywamy to wenger jest Bogiem i super transfery robi a jak przegrywamy to Wenger out. Ludzie ogarnijcie się! Arsenal to Wenger!!!!!!!! Graliśmy okrojonym składem który naprawde dobrze się spisał!!!!!!!

luzak79 komentarzy: 106929.11.2011, 23:03

ku*** **ć

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 229.11.2011, 23:03

AOC spokojnie zapraszamy do pierwszego skłądu. z ławki może wchodzić bez dwóch zdań !

ntn_17 komentarzy: 72029.11.2011, 23:02

co Coquelin robił przy bramce dla City to ja nie wiem, stał jak idiota w środku pola a tu szybka akcja MC

darq komentarzy: 143229.11.2011, 23:02

Szkoda. Ale nie ma co rozpaczać, City nie wygra tego pucharu .
A co do nas . Zostały trzy fronty , będzie dobrze.
Również prosiłbym o bana dla użytkownika kubaarsenal1886 - sezonowiec , jeszcze chyba kpi wyzywając Wengera.

Smoq komentarzy: 86429.11.2011, 23:02

może anulują ten mecz tak jak anulowali walke pudziana :)

Kanonier95 komentarzy: 288229.11.2011, 23:02

beliar---> ciekawy pomysł :D

pajdi komentarzy: 378029.11.2011, 23:02

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy bez napastnika pokroju RVP długo nie pociągniemy. Kandydatem oczywistym wydaje się Podolski, który będzie do wyciągnięcia za stosunkowo nieduże pieniądze 15-20 baniek.
Gra z przodu wygląda źle bez RVP.
Co do meczu, to wyrównane spotkanie z minimalnym wskazaniem na nas, ale mało co z tego wynikało. City wypad z kontrą i mamy po meczu. Zadecydowały indywidualności, które The Citizens niepodważalnie ma większe.
Ex Kanonierzy na pewno czują, że dokonali dobrego wyboru, szczególnie po tym meczu, ograli nas u nas, gdzie miała być twierdza nie do zdobycia.

ste100 komentarzy: 331829.11.2011, 23:02

CO za debile... Arsenal kompletnie zawiódł ?
Zawiodły jednostki, nie zespół.

malyglod komentarzy: 649129.11.2011, 23:02

Czy niektóre palanty zawsze muszą szukać winnego porażki? Jak nie Ciamciak to park, jak nie on to Sqill. Albo wenger. Paranoja.

PiterS komentarzy: 4529.11.2011, 23:02

Chcieliści dzisiaj grać pierwszym składem, że narzekacie na młodzików?
Przecież to jest okazja do ogrania, sprawdzenia w grze na najwyższym poziomie. Po tym meczu z młodych napewno trzeba pochwalić Alexa i Frimponga.
Byliśmy lepsi, nie ma co się załamywać to tylko CC.
Pozdro ;)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1529.11.2011, 23:02

Spokojnie nie patrzcie na to, że łatwy puchar, i tak byśmy w następnym etapie grali z kimś silnym. Szkoda, może jakby Robin zagrał zamiast kompletnie wypalonego Chamakha to byśmy cieszyli się awansem ?

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041329.11.2011, 23:02

afc1192

boże ***** jacy wy jesteście żałośni? Masz kule do wróżenia w domu że wnioskujesz że kapitan drużyny odejdzie po porażce z Carling Cup:| Boże koleś strać się.

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12629.11.2011, 23:02

Ciężko stwierdzić czy graliśmy lepiej. Środek pola był nasz, ale dalej wszystko leżało. Yossi obudził się na 5 minut, Chamakh i Park przez większość czasu bezproduktywni, do tego Marokańczyk w ogóle nie atakuje piłki. Po raz n-ty jest spóźniony do najlepszych dośrodkowań. Do zmian naszym jedynym zagrożeniem był AOC i czasem podania Coqa.