Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City

Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City 29.11.2011, 21:58, Sebastian Czarnecki 1037 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City, rozgrywanego w ramach ćwierćfinału Carling Cup. Mecz w ogóle nie przypominał starcia dwóch zespołów, które w Premier League słyną z ładnej i ofensywnej gry, bowiem oglądaliśmy bardzo nudne widowisko. Co prawda obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje, jednak sam mecz nie zachwycił. Ostatecznie The Citizens okazali się drużyną po prostu lepszą, wykorzystując dogodną szansę na zdobycie gola.

Obie strony rozpoczęły mecz w mocno odmienionych składach, bowiem większość zespołu wciąż odczuwała zmęczenie po weekendowych zmaganiach na przestrzeni Premier League. Mecz w rozgrywkach Carling Cup okazał się dobrym momentem na rotację w składach oraz danie szansy zawodnikom, którzy nie otrzymują regularnie szans na grę.

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Fabiański - Miquel, Squillaci, Koscielny, Djourou - Benayoun, Frimpong, Coquelin, Oxlade-Chamberlain - Park, Chamakh.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy poświęconą tragicznej śmierci Gary'ego Speeda, który w niedzielę popełnił samobójstwo.

Pierwsze minuty meczu to głównie gra w środku pola. Rezerwowe jedenastki obu drużyn wzajemnie się badały i ostrożnie wyprowadzały kolejne ataki. Przez ten czas wielokrotnie popis dali kibice Arsenalu, którzy za każdym razem buczeli i gwizdali w stronę Samira Nasriego, gdy tylko ten dobiegał do futbolówki.

W 10. minucie do głosu pierwszy raz doszli Obywatele, kiedy to prawą flanką szarżował Adam Johnson. Anglik swobodnie minął niedoświadczonego Miquela i huknął na bramkę Fabiańskiego, jednak zabrakło mu kilkunastu centymetrów. Minutę później za ciosem poszli gospodarze, którzy przeprowadzili świetną akcję. Na prawym skrzydle odnalazł się Coquelin, który posłał piłkę w pole bramkowe, prosto do wybiegającego Parka. Koreańczyk zdołał oddać strzał, jednak został dobrze przyblokowany przez Onuohę, a na dodatek kapitalną interwencją popisał się Pantilimon.

Kolejne minuty nie przyniosły większego widowiska. Gra ponownie przeważała w środkowej części boiska, a obie strony skupiały się bardziej na ataku pozycyjnym, aniżeli na szybkich kontrach. Częściej do głosu dochodzili gospodarze, jednak nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na stworzenie dogodnej sytuacji na pokonanie Pantilimona. Jedynym wyjątkiem był potężny strzał Chamberlaina zza pola karnego, z którym jednak bardzo dobrze poradził sobie rumuński golkiper.

W 33. minucie Roberto Mancini postanowił najwyraźniej nieco rozruszać ospałą ofensywę swojego zespołu, którą dowodził notorycznie wygwizdywany Samir Nasri. Widać było, że buczenie bardzo przeszkadzało mu w grze i był tylko cieniem zawodnika, który w lecie opuszczał Emirates Stadium. Murawę boiska opuścił jednak nie Francuz, a Kolarov, za którego desygnowany do gry został Sergio Aguero.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis, a Lee Probert zaprosił obie drużyny na przerwę.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się strzałem z dystansu Edina Dżeko. Próba odważna, aczkolwiek daleka od perfekcji.

Gra ponownie skupiła się w środku pola, jednak znowu częściej atakowali gospodarze. Popłoch na prawym skrzydle notorycznie siał Oxlade-Chamberlain, który swoimi rajdami mocno dał się we znaki drużynie Obywateli. Młody Anglik był nawet bliski zdobycia bramki, ale kolejny raz jego przeszkodą okazał się Costel Pantilimon.

Coraz odważniej zaczęli atakować podopieczni Roberto Manciniego, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na przeforsowanie świetnie spisującej się defensywy Arsenalu. Jednym świetnym odbiorem popisał się Coquelin, jednak ostoją obrony Arsenalu był Laurent Koscielny, który w przeciągu niecałych pięciu minut zaliczył trzy światowej klasy przechwyty.

W 67. minucie wreszcie groźny atak przeprowadzili Kanonierzy. Yossi Benayoun uruchomił trochę źle ustawionego Chamakha, co przyczyniło się bardzo złym strzałem Marokańczyka. Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę: za Parka na boisko wszedł Gervinho.

W 84. minucie Obywatele objęli prowadzenie. Futbolówkę wychodzącą na aut uratował Dżeko, po czym posłał świetnie prostopadłe podanie do Adama Johnsona. Anglik odegrał do wychodzącego Aguero, a ten nie dał szans Łukaszowi Fabiańskiemu. 1:0 dla Manchesteru City.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obywatele jedną akcją zadecydowali o losach spotkania, które nie stało na najwyższym poziomie. Dzisiejszego wieczora zadecydowała tylko i wyłącznie skuteczność, bowiem obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje do zadecydowania o wyniku tej potyczki.

Capital One CupEmirates StadiumManchester City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4829.11.2011, 23:54

Dokładnie, trzeba sprzedać Chamakha, Parka też by można (chyba już nasprzedawali tych koszulek w Azji, hm?) I kupić zmiennika dla RvP z prawdziwego zdarzenia. Jak my się mamy równać z Shitami, skoro oni mają Dżeko, Balotellego, Aguero i całą resztę, a my mamy właściwie tylko RvP..

Barney komentarzy: 2100629.11.2011, 23:54

dzięki za info

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 329.11.2011, 23:54

Zapomniałam dodać, Nasri został odpowiednio potraktowany. :)

grand92 komentarzy: 793729.11.2011, 23:53

pauleta19

próbowałem się pocieszyć

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.11.2011, 23:53

sWinny, ja bym nie winił ludzi, że nie siedzą do północy, bo chcą się wyspać jak mają wstać o 6 do pracy czy szkoły ;-)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.11.2011, 23:50

grand92, a tam takie gadanie. jakbyśmy wygrali byłby już tylko 2 mecze (półfinał i finał). W przypadku wygrania trofeum gracze dostaliby nagły zastrzyk pozytywnej energii. Inna sprawa, co by było gdybyśmy przegrali w finale jak rok temu:p "I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką."Coelho

veron komentarzy: 459429.11.2011, 23:50

Anglia: Fabiański nie zatrzymał wielkiego klubu - tytuł z wp.pl
Może jeszcze legendarny, nieziemski,

Adu (zawieszony) komentarzy: 549829.11.2011, 23:49

Szczerze patrząc na naszą młodzież i to jak spisuje sie ostatnio obrona to niewiele nam trzeba. Tylko jeden jedyny napastnik który dorówna Van Persiemu i będzie wyśmienicie.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 329.11.2011, 23:46

Byliśmy stroną przeważającą, choć było widać braki w zgraniu, przejawiające się m.in. w sporej ilości niecelnych podań, czy stratach piłki. Ale to normalne, w końcu w takim składzie nie gramy zbyt często. Stworzyliśmy sobie więcej okazji, szkoda, że żadnej nie potrafiliśmy wykorzystać. Oni tak naprawdę mieli tylko jedną dobrą okazję, niestety zdołali strzelić gola. W obronie spisaliśmy się dobrze, poza tą jedną sytuacją, kiedy poszła ta cholerna kontra. Chamakh i Park zawiedli, reszta ogólnie rzecz biorąc na +. Kościelny czyścił wszystko, nasza młodzież pokazała się z bardzo dobrej strony. Wszystko fajnie, tylko wynik nie taki jak by się chciało. Choć z drugiej strony... odejdzie nam przez to parę meczów.

bazibas komentarzy: 26829.11.2011, 23:46

Barney to był Bolton

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.11.2011, 23:45

gettyimages.com/detail/news-photo/samir-nasri-of-man-city-before-the-carling-cup-quarter-news-photo/134263058

Sprzedawczyk !

gettyimages.com/detail/news-photo/arsenal-fans-hold-up-a-banner-berratting-former-players-news-photo/134262859

Mają rację :D

bobslej22 komentarzy: 834829.11.2011, 23:45

Nasri + Clihy Judas - Van i the mAN :)

incoREALISTA komentarzy: 34229.11.2011, 23:44

bolton

Barney komentarzy: 2100629.11.2011, 23:43

przypomnijcie z kim graliśmy w poprzedniej rundzie CC Shrewsbury ? kurde nie pamiętam

grand92 komentarzy: 793729.11.2011, 23:43

odpadnięcie z CC to chociaż taki plus że będziemy mieli mniej meczy w terminarzu a City i Liverpool więcej tak więc zmęczenie może wdać im się we znaki

bobslej22 komentarzy: 834829.11.2011, 23:43

Strzelałem :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.11.2011, 23:43

gettyimages.com/Search/Search.aspx?EventId=134189498&EditorialProduct=Sport

Fotki z meczu .

sWinny komentarzy: 785529.11.2011, 23:42

Przed chwilą było 2150 ludzi, a teraz standardowe 750. ehh "meczowcy"

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.11.2011, 23:42

na 100% Kompany

ncba komentarzy: 55529.11.2011, 23:41

facebook.com/photo.php?fbid=182179661876208&set=a.141577652603076.30549.139475032813338&type=1&theater
Nasri ucieka przed EF :P

Kaziu09 komentarzy: 325329.11.2011, 23:41

co się stało między Frimpongiem, a Na$rim ?

DayMan_15 komentarzy: 59629.11.2011, 23:41

nie lubie takich meczy kiedy arsenal kontroluje cały mecz i jedna kontra i gol przeciwnika... aż coś sie robi w środku. Arsenal nie nie zasłuzył na przegraną chociaz myslalem ze ten mecz bedzie inaczej wygladał. Ahh... szkoda .. szkoda. Wiem jedno, że gdyby grał RvP to by napewno było to 1-1 i dogrywka . No ale cóż, cieszy fakt że zagraliśmy praktycznie 2 składem a Man C tylko połową 2 składu . Mogliśmy wygrać ten mecz Ale teraz trzeba skupic sie na PL.

grand92 komentarzy: 793729.11.2011, 23:41

Aguero kiedyś lubiłem ale po dzisiejszym meczu ( i w ogóle pod uwagę nie biorę strzelonej przez niego dziś bramki no bo taka jego praca) dołączył do klubu Busqetów , Dani Alvesów i innych Mesjaszy tego świata

bobslej22 komentarzy: 834829.11.2011, 23:41

GunnerForLife - VERTHONGEN ???

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.11.2011, 23:40

GFL > Kompany

GunnerForLife komentarzy: 335529.11.2011, 23:40

offtop , kto jest kapitanem reprezentacji Belgi ?

bobslej22 komentarzy: 834829.11.2011, 23:39

Arsenal_1886 to poprostu są d e b i l e :)

malyglod komentarzy: 649129.11.2011, 23:38

Arsenal_1886->
myślę, że Boss miał rację. Oprócz ostatniego zdania.

grand92 komentarzy: 793729.11.2011, 23:38

Gigi

nasze młodziaki pokazały charakter , pełne uznanie

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.11.2011, 23:38

grand92 > Dokładnie , też to zauważyłem .

MarcinKanonier komentarzy: 133129.11.2011, 23:38

Grand
No wszystkiego nie moglem obserwowac niestety bo perełka stygła ale Yossiego niezbyt widzialem :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.11.2011, 23:37

Insekt > Ci co chcą zwolnienia Bossa to są to sezonowcy czy dzieci ,które się nie znają na piłce .

grand92 komentarzy: 793729.11.2011, 23:37

Arsenal_1886

no w sumie racja , ale to takie oddanie piłki Djourou jak psu i odepchnięcie Kosy jak ten mu rękę podał to już szczyt tępoty

Insekt komentarzy: 148729.11.2011, 23:37

@gigi
100% popracia, a tu niektorzy chca wengera zwalniac eh...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.11.2011, 23:36

Wenger on Nasri abuse by fans: "It is his first time back, I think it was more 'disappointed love' than anger. I am sure they love him."

Kawalarz z Bossa :D

Oby Wenger postąpił słusznie i w zimie sprzedał Chamakha ,a zakupił chociażby Podolskiego ,który jest o wiele lepszy i bardziej doświadczony od Marokańczyka , to w dodatku mógłby grać również w LM jak Marouane .

grzegi_ndg komentarzy: 89629.11.2011, 23:36

a co kuna zrobil??

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4829.11.2011, 23:36

@grand92

Inaczej: Jak na składy obu drużyn, to wynik przewidywalny, bo City miało Dżeko, Nasriego, Zabaletę, Aguero, Johnsona, Toure, de Jonga.. to nie są anonimowi gracze, u nas z kolei z pierwszego zespołu pojawili się tylko DJ, Kos, potem Gervinho, Verma i Arsha. Ale jeśli chodzi o przebieg gry, to jest niedosyt, bo można było utrzeć nosa szejkom i dla tych chłopaków, którzy dzisiaj zagrali z sercem i świetnie się zaprezentowali (Miquel, AOC, Coq, Frimpong) byłaby to duża sprawa. szkoda.

grand92 komentarzy: 793729.11.2011, 23:35

MarcinKanonier

w sumie Benayoun też coś tam pokazał

bobslej22 komentarzy: 834829.11.2011, 23:35

Oprócz sytuacji na 0-1 to trzeba przyznać że graliśmy bardzo spokojnie i jak kolega poniżej napisał mądrze. Tego nie było nawet w 1 składzie w zeszłym sezonie. Poczekajcie a sukces sam przyjdzie. Boss powoli ich wszystkich układa i ja jestem pewien że będzie OK. Kto nie wierzy nie powinien być kibicem Arsenalu a powinien szukać w google co znaczy słowo SEZONOWIEC !!!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.11.2011, 23:34

grand92 > Wszyscy z City to takie typowe prostaki .

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.11.2011, 23:34

mskafc

Kluczowe słowa: "until now" :]

grand92 komentarzy: 793729.11.2011, 23:33

Aguero to jednak dzik bagienny , dziś dał piękny okaz chamstwa

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.11.2011, 23:33

Hehe, Frimpong zyskał w moich oczach ^o^ Wyprowadził z równowagi sprzedawczyka:-)

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11729.11.2011, 23:32

Frimpong pewnie w tunelu ES chciał solo z Nasrim ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.11.2011, 23:32

A liczyłem, że dzisiaj zmienię avatar. Ehh...

malyglod komentarzy: 649129.11.2011, 23:32

maltesers->
bez przesady. Zabrakło szczęścia. Wg mnie AOC, Miquel, Frim i Coq ale też DJ czy Kościelny zagrali nieprzeciętnie. W środku pola odebrać inicjatywę MC, które tu miało De Jonga, Nasriego to coś znaczy. Zaangażowanie na 100%.

MarcinKanonier komentarzy: 133129.11.2011, 23:32

Pomimo ze przegralismy i wypilem kilka piwek to zwrocil moja uwage zdecydowanie Kosa. Wydawalo mi sie ze wszystk czyscil :) Podobal mi sei jeszcze Chambarlain - niesamowity talent, oraz nie ma co narzekac na postawe Kuklę oraz Ignasio :) Frimpong przyzwoicie, reszta troszke mnie zawiodla. Najbardziej nasi napastincy ktory nie umieli sobie prawei stworzyc sytuacji bramkowych

Kysio2607 komentarzy: 1336029.11.2011, 23:31

Widzieliście wpis Jacka z twittera 4 godziny temu ? :D "On route to emirates with @13Szczesny13" :D

mskafc komentarzy: 579629.11.2011, 23:31

Wenger: 'I was very patient with him until now and sometimes it's important to hold them back and keep them on training ground'