Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City

Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City 29.11.2011, 21:58, Sebastian Czarnecki 1037 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City, rozgrywanego w ramach ćwierćfinału Carling Cup. Mecz w ogóle nie przypominał starcia dwóch zespołów, które w Premier League słyną z ładnej i ofensywnej gry, bowiem oglądaliśmy bardzo nudne widowisko. Co prawda obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje, jednak sam mecz nie zachwycił. Ostatecznie The Citizens okazali się drużyną po prostu lepszą, wykorzystując dogodną szansę na zdobycie gola.

Obie strony rozpoczęły mecz w mocno odmienionych składach, bowiem większość zespołu wciąż odczuwała zmęczenie po weekendowych zmaganiach na przestrzeni Premier League. Mecz w rozgrywkach Carling Cup okazał się dobrym momentem na rotację w składach oraz danie szansy zawodnikom, którzy nie otrzymują regularnie szans na grę.

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Fabiański - Miquel, Squillaci, Koscielny, Djourou - Benayoun, Frimpong, Coquelin, Oxlade-Chamberlain - Park, Chamakh.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy poświęconą tragicznej śmierci Gary'ego Speeda, który w niedzielę popełnił samobójstwo.

Pierwsze minuty meczu to głównie gra w środku pola. Rezerwowe jedenastki obu drużyn wzajemnie się badały i ostrożnie wyprowadzały kolejne ataki. Przez ten czas wielokrotnie popis dali kibice Arsenalu, którzy za każdym razem buczeli i gwizdali w stronę Samira Nasriego, gdy tylko ten dobiegał do futbolówki.

W 10. minucie do głosu pierwszy raz doszli Obywatele, kiedy to prawą flanką szarżował Adam Johnson. Anglik swobodnie minął niedoświadczonego Miquela i huknął na bramkę Fabiańskiego, jednak zabrakło mu kilkunastu centymetrów. Minutę później za ciosem poszli gospodarze, którzy przeprowadzili świetną akcję. Na prawym skrzydle odnalazł się Coquelin, który posłał piłkę w pole bramkowe, prosto do wybiegającego Parka. Koreańczyk zdołał oddać strzał, jednak został dobrze przyblokowany przez Onuohę, a na dodatek kapitalną interwencją popisał się Pantilimon.

Kolejne minuty nie przyniosły większego widowiska. Gra ponownie przeważała w środkowej części boiska, a obie strony skupiały się bardziej na ataku pozycyjnym, aniżeli na szybkich kontrach. Częściej do głosu dochodzili gospodarze, jednak nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na stworzenie dogodnej sytuacji na pokonanie Pantilimona. Jedynym wyjątkiem był potężny strzał Chamberlaina zza pola karnego, z którym jednak bardzo dobrze poradził sobie rumuński golkiper.

W 33. minucie Roberto Mancini postanowił najwyraźniej nieco rozruszać ospałą ofensywę swojego zespołu, którą dowodził notorycznie wygwizdywany Samir Nasri. Widać było, że buczenie bardzo przeszkadzało mu w grze i był tylko cieniem zawodnika, który w lecie opuszczał Emirates Stadium. Murawę boiska opuścił jednak nie Francuz, a Kolarov, za którego desygnowany do gry został Sergio Aguero.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis, a Lee Probert zaprosił obie drużyny na przerwę.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się strzałem z dystansu Edina Dżeko. Próba odważna, aczkolwiek daleka od perfekcji.

Gra ponownie skupiła się w środku pola, jednak znowu częściej atakowali gospodarze. Popłoch na prawym skrzydle notorycznie siał Oxlade-Chamberlain, który swoimi rajdami mocno dał się we znaki drużynie Obywateli. Młody Anglik był nawet bliski zdobycia bramki, ale kolejny raz jego przeszkodą okazał się Costel Pantilimon.

Coraz odważniej zaczęli atakować podopieczni Roberto Manciniego, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na przeforsowanie świetnie spisującej się defensywy Arsenalu. Jednym świetnym odbiorem popisał się Coquelin, jednak ostoją obrony Arsenalu był Laurent Koscielny, który w przeciągu niecałych pięciu minut zaliczył trzy światowej klasy przechwyty.

W 67. minucie wreszcie groźny atak przeprowadzili Kanonierzy. Yossi Benayoun uruchomił trochę źle ustawionego Chamakha, co przyczyniło się bardzo złym strzałem Marokańczyka. Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę: za Parka na boisko wszedł Gervinho.

W 84. minucie Obywatele objęli prowadzenie. Futbolówkę wychodzącą na aut uratował Dżeko, po czym posłał świetnie prostopadłe podanie do Adama Johnsona. Anglik odegrał do wychodzącego Aguero, a ten nie dał szans Łukaszowi Fabiańskiemu. 1:0 dla Manchesteru City.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obywatele jedną akcją zadecydowali o losach spotkania, które nie stało na najwyższym poziomie. Dzisiejszego wieczora zadecydowała tylko i wyłącznie skuteczność, bowiem obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje do zadecydowania o wyniku tej potyczki.

Capital One CupEmirates StadiumManchester City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Pinguite komentarzy: 1502030.11.2011, 20:35

Sprzedani? Nosz kurde, pewnie masz rację. Zamiast zatrzymac te talenty to beda chciec sprzedac. Wolą pieniądze od talentów.

concrete13 komentarzy: 869830.11.2011, 20:33

jeszcze jest pan Żyro..

kamil_9414 komentarzy: 282830.11.2011, 20:29

Pinguite---->
Nie wime czy bedzie miec najwięcej reprezentanów Legia, bo pewnie wkrótce Borysiuk i Rybus zostaną sprzedani. A i Wolski przy takim progresie jeśli nie spocznie na laurach to też pojdzie.

rubo1025 komentarzy: 10330.11.2011, 20:28

@mizzou
masz rację,mi raczej chodziło o to że nie musisz jechać po kimś kto np obraża twoją ulubioną drużynę i nie ma szacunku.Raczej tego kogoś to nie powinno wogóle ruszać,a nie pokazywać wszem i wobec jaki to JA mam szacunek do czegoś tam np Legi...można by dużo o tym mówić

Mizzou komentarzy: 605330.11.2011, 20:17

@rubo
ale jakoś ten szacunek chyba musisz okazywać. n'nie? pomyśl...

rubo1025 komentarzy: 10330.11.2011, 20:15

@Danielo
Szacunek to masz mieć w sercu a nie na gębie

fcescf komentarzy: 255430.11.2011, 20:14

I tak wolę Legię niż Wisłe

Pinguite komentarzy: 1502030.11.2011, 20:14

Mizzou > Nie leniwy. Nie zgadzam się. Tylko zbyt szybko osiadają na laurach.

Pinguite komentarzy: 1502030.11.2011, 20:13

Słowo bench w wykonaniu Frimponga to właśnie dench. Słowo dench to znak firmowy Frimponga.

Mizzou komentarzy: 605330.11.2011, 20:13

@Pinquite
Polacy to leniwy naród, to jest już pierwszy powód.

Mizzou komentarzy: 605330.11.2011, 20:12

@GFL
Chodzi o Judi Dench :P

GunnerForLife komentarzy: 335530.11.2011, 20:11

offtop mały , wiem co oznacza bench ale DENCH ? Co to znaczy , frimpong miał to wczoraj na koszulce .

Pinguite komentarzy: 1502030.11.2011, 20:09

Mizzou > Stawianie na Polaków nie jest dobre? Jest. Polacy mają pomagać Polakom, a nie sobie szkodzić i źle myśleć. Dziwne, że Polak bardziej pomoże gościowi zza granicy niż własnemu rodakowi...

Pinguite komentarzy: 1502030.11.2011, 20:07

Danielo > legła, legła, legła, legła... znalazł się pyskaty.

fcescf komentarzy: 255430.11.2011, 20:06

Ramsi-> Ale Arsza jak przychodził to był gwiazdą a więc wiesz dlatego 15 mln.

Danielo_Gunners komentarzy: 264330.11.2011, 20:02

troche szacunku..i nie zadna "legła" i duze L.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 230.11.2011, 20:01

Jak Lech by zmienił trenera, to by mógł spokojnie być mistrzem.. Skorża jak dla mnie najlepszy polski trener. Jak była jeszcze Dyskobolia, to wyniósł ją na prawie samą górę, później z Wisłą mistz, a teraz z Legii robi potęgę. Szkoda, że nie ma go w Lechu ;/

Mizzou komentarzy: 605330.11.2011, 19:59

@Pinguite
Jedno zaprzecza drugiemu, stawianie na Polaków jednak nie jest dobre

Pinguite komentarzy: 1502030.11.2011, 19:57

Legia to będzie potęga. Stawia na młodych Polaków. To mi się podoba. Dojdzie do takiej sytuacji, że reprezentantów Polski najwięcej będzie mieć Legła.

sWinny komentarzy: 782730.11.2011, 19:52

Nie lubię legii, ale oni mają motorek w Lidze Europejskiej i jeśli będą tak grać to moim zdaniem są tam w stanie pocisnąć każdego!!!

karlo komentarzy: 906930.11.2011, 19:49

Legia może co najwyżej pokusić się o remis i uznam to za sukces.

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 19:46

Mizzou; zgadzam się z Tobą w 100 % . Co do meczu Legia - PSV pewnie dużo bramek będzie ale stawiam 2-4 dla PSV. Chociaż będę kibicował polskiej druzynie

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 330.11.2011, 19:40

Legia do boju aby wygrali chociaż PSV ma więcej doświadczenia w europejskich rozgrywkach.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.11.2011, 19:40

Za 1000 mln można kupić maszyne do klonowania. Także nie widze problemu żeby sklonowac Rvp pare razy.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 330.11.2011, 19:39

Tyle,że Torres był cholernie drogim niewypałem a Chamakh chociaż pół roku grał na poziomie a potem gra jako darmowy "niewypał"

Mizzou komentarzy: 605330.11.2011, 19:39

Jak myślicie Legia ma jakieś szanse z PSV? Czy raczej pogrom Eindhoven?

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 230.11.2011, 19:39

Ja nie ukrywam, że pokładam duże nadzieję w Joelu, Wenger pewnie też więc nie będzie napastnika..

Mizzou komentarzy: 605330.11.2011, 19:37

Dla mnie porównywanie Torresa i Szamaka, jest totalnie bezsensowne, bo nie ma się nijak do rzeczywistośći, ponieważ Torres jest niewypałem. Szamak jest słaby. Park też. Usprawiedliwanie ich nie ma sensu. Prawda jest taka, że nie mamy zmienników w napadzie ;/

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 230.11.2011, 19:37

A komu ty ufasz??

Ramsi komentarzy: 312930.11.2011, 19:35

Dobra czyli rozumiem że podchodzę do naszych niektórych piłkarzy nieufnie i zbyt krytycznie.
Nie wątpię że to są bardzo dobrzy zmiennicy rvp, ale to nie są gracze kalibru drużyny grającej w 1/8 CL.
Po prostu nie ufam im i to jest moje zdanie. Może w przyszłości będę ich fanem ale teraz po prostu im nie ufam :(

Hardej komentarzy: 37230.11.2011, 19:32

nie chce sie chwalić, ale ostatnio pisałem o ustawieniu 4-4-2 przy newsie o tym że Pappis Cisse do Arsenalu, ktoś na mnie naskoczył że Wenger już nigdy nie zagra 4-4-2. a ja po prostu wiedziałem ze tak będzie. dokładnie takim samym ustawieniem graliśmy w pamiętnym sezonie 03/04. dodatkowym plusem tej formacji jest to że łatwo przejść w naszą 4-3-3. wystarczy sie tylko lekko przyjrzeć obrazkowi:) dużej zmiany w sumie nie ma, a można grać dwoma napastnikami.:) fakt nie ma typowego rozgrywającego, ale zawsze są jakieś plusy i minusy.

popekns komentarzy: 742030.11.2011, 19:26

madderns: no wiadomo. Ale z tej trójki wymienionej nie są złymi graczami jak Ramsi ich określa.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9830.11.2011, 19:22

@Ramsi: W sumie mogliśmy kupić Torresa. Pewnie płakalibyśmy tak samo jak teraz, że nie mamy zmiennika dla Robina.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 230.11.2011, 19:22

Ja tam wolę Benayouna jako zmiennika i Parka. To też zależy w jakiej jesteśmy sytuacji na boisku. Jak wygrywamy to Chamakh jest dobry, lecz jak przegrywamy to Park jest lepszy.

popekns komentarzy: 742030.11.2011, 19:20

IMO. Chamakh i Arszawin to bardzo dobrzy zmiennicy.

popekns komentarzy: 742030.11.2011, 19:17

Nie przynoszą korzyści. Pewnie nie przynoszą -.- Kocham takich kibiców. Ostatnio Chamakh prezentuje się z dobrej strony, Park musi się jeszcze zaaklimatyzować, a Arszawin gra po prostu jak grał sezon - dwa temu.

@Ramsi: "Drogi i nie przynoszący żadnych korzyści
Mówię tu o takich graczach jak: Arsha Szaman Park."

Świetne.

Park - 3mln funtów, Arsza - 15, Chamakh - 0 no i Torres - 50mln. Rzeczywiście, są drodzy przez duże "d".

wojtekzajac2 komentarzy: 6130.11.2011, 19:08

szkoda

mskafc komentarzy: 579630.11.2011, 19:06

Ramsi

jezu chryste.. jak mozna pisac jednym ciagiem niekrotka wiadomosc i potem zapytac sam siebie "na czym to ja skonczylem" ?! Zreszta przestan wypisywac rzeczy o ktorych wszyscy doskonale wiemy. nie tylko Ty tutaj jestes kibicem arsenalu.. wierz lub nie.

ONA81 komentarzy: 84030.11.2011, 19:01

@Ramsi
Lol, następny. Najlepiej wszystkich sprzedać a potem lamentować, że nie ma doświadczenia w zespole i że wąską kadrę mamy^^

Ramsi komentarzy: 312930.11.2011, 18:55

OOOOO napinka jak miło :)

A co do naszych piłkarzy to większe zakupy nie wychodzą Wengerowi.
Zauważcie ostatnie nasze transfery piłkarzy ofensywnych można porównać do transferu Torresa :)
Drogi i nie przynoszący żadnych korzyści ;0
Mówię tu o takich graczach jak: Arsha Szaman Park.
Na razie im nie wychodzi ale mam nadzieję że się bardziej przyda Park, bo arshy i Szamana nie widzę już u nas.
Natomiast transfer Kosy wyszedł Wengerowi:)
Kosztował bodajże 3 mln teraz jest wart cztery razy więcej.
Na czym ja to skończyłem?
Aha dajcie piłkarzom kupionym przez Wengera czas a na pewno się sprawdzą :)

ONA81 komentarzy: 84030.11.2011, 18:53

@wronka
Normalni kibice nie obrażają swoich zawodników^^

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:51

Shinev to jest proste zawodnicy grają słabo to ich kibice wysmiewaja obrazaja , jak dobrze to chwala tak tojuz jestw tym sporcie

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.11.2011, 18:47

@wronka23 Tak Cię to obraziło? Poczytaj co pisałeś o Arshavinie, Chamakhu i innych kanonierach i zobacz, czy masz jakieś podstawy by się mnie czepiać. Bo przeglądając dodane przez Ciebie kometarze, odnoszę wrażenie że jesteś tu tylko aby obrażać naszych graczy

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:45

nikogo z uzytkowników

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:44

Shinev weź nie obrażaj, możesz się nie zgadzać ze mna ale nie obrażaj nikogo

Kanonierka15 komentarzy: 2185 newsów: 530.11.2011, 18:43

@ONA81
Zgadzam się, że Andriej powinien dostać swoją szansę w już sobotę, bo bez grania nikt nie może być w formie. To samo zresztą dotyczy Maroune'a.

mskafc komentarzy: 579630.11.2011, 18:43

dokladnie, na szczescie decyduje Wenger.. co poniektorzy wypowiadaja sie tutaj w taki sposob, jakby Wenger byl zoltodziobem i nie znal sie na prowadzeniu zespolu, juz mnie to w****ia..

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.11.2011, 18:42