Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City

Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City 29.11.2011, 21:58, Sebastian Czarnecki 1037 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City, rozgrywanego w ramach ćwierćfinału Carling Cup. Mecz w ogóle nie przypominał starcia dwóch zespołów, które w Premier League słyną z ładnej i ofensywnej gry, bowiem oglądaliśmy bardzo nudne widowisko. Co prawda obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje, jednak sam mecz nie zachwycił. Ostatecznie The Citizens okazali się drużyną po prostu lepszą, wykorzystując dogodną szansę na zdobycie gola.

Obie strony rozpoczęły mecz w mocno odmienionych składach, bowiem większość zespołu wciąż odczuwała zmęczenie po weekendowych zmaganiach na przestrzeni Premier League. Mecz w rozgrywkach Carling Cup okazał się dobrym momentem na rotację w składach oraz danie szansy zawodnikom, którzy nie otrzymują regularnie szans na grę.

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Fabiański - Miquel, Squillaci, Koscielny, Djourou - Benayoun, Frimpong, Coquelin, Oxlade-Chamberlain - Park, Chamakh.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy poświęconą tragicznej śmierci Gary'ego Speeda, który w niedzielę popełnił samobójstwo.

Pierwsze minuty meczu to głównie gra w środku pola. Rezerwowe jedenastki obu drużyn wzajemnie się badały i ostrożnie wyprowadzały kolejne ataki. Przez ten czas wielokrotnie popis dali kibice Arsenalu, którzy za każdym razem buczeli i gwizdali w stronę Samira Nasriego, gdy tylko ten dobiegał do futbolówki.

W 10. minucie do głosu pierwszy raz doszli Obywatele, kiedy to prawą flanką szarżował Adam Johnson. Anglik swobodnie minął niedoświadczonego Miquela i huknął na bramkę Fabiańskiego, jednak zabrakło mu kilkunastu centymetrów. Minutę później za ciosem poszli gospodarze, którzy przeprowadzili świetną akcję. Na prawym skrzydle odnalazł się Coquelin, który posłał piłkę w pole bramkowe, prosto do wybiegającego Parka. Koreańczyk zdołał oddać strzał, jednak został dobrze przyblokowany przez Onuohę, a na dodatek kapitalną interwencją popisał się Pantilimon.

Kolejne minuty nie przyniosły większego widowiska. Gra ponownie przeważała w środkowej części boiska, a obie strony skupiały się bardziej na ataku pozycyjnym, aniżeli na szybkich kontrach. Częściej do głosu dochodzili gospodarze, jednak nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na stworzenie dogodnej sytuacji na pokonanie Pantilimona. Jedynym wyjątkiem był potężny strzał Chamberlaina zza pola karnego, z którym jednak bardzo dobrze poradził sobie rumuński golkiper.

W 33. minucie Roberto Mancini postanowił najwyraźniej nieco rozruszać ospałą ofensywę swojego zespołu, którą dowodził notorycznie wygwizdywany Samir Nasri. Widać było, że buczenie bardzo przeszkadzało mu w grze i był tylko cieniem zawodnika, który w lecie opuszczał Emirates Stadium. Murawę boiska opuścił jednak nie Francuz, a Kolarov, za którego desygnowany do gry został Sergio Aguero.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis, a Lee Probert zaprosił obie drużyny na przerwę.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się strzałem z dystansu Edina Dżeko. Próba odważna, aczkolwiek daleka od perfekcji.

Gra ponownie skupiła się w środku pola, jednak znowu częściej atakowali gospodarze. Popłoch na prawym skrzydle notorycznie siał Oxlade-Chamberlain, który swoimi rajdami mocno dał się we znaki drużynie Obywateli. Młody Anglik był nawet bliski zdobycia bramki, ale kolejny raz jego przeszkodą okazał się Costel Pantilimon.

Coraz odważniej zaczęli atakować podopieczni Roberto Manciniego, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na przeforsowanie świetnie spisującej się defensywy Arsenalu. Jednym świetnym odbiorem popisał się Coquelin, jednak ostoją obrony Arsenalu był Laurent Koscielny, który w przeciągu niecałych pięciu minut zaliczył trzy światowej klasy przechwyty.

W 67. minucie wreszcie groźny atak przeprowadzili Kanonierzy. Yossi Benayoun uruchomił trochę źle ustawionego Chamakha, co przyczyniło się bardzo złym strzałem Marokańczyka. Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę: za Parka na boisko wszedł Gervinho.

W 84. minucie Obywatele objęli prowadzenie. Futbolówkę wychodzącą na aut uratował Dżeko, po czym posłał świetnie prostopadłe podanie do Adama Johnsona. Anglik odegrał do wychodzącego Aguero, a ten nie dał szans Łukaszowi Fabiańskiemu. 1:0 dla Manchesteru City.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obywatele jedną akcją zadecydowali o losach spotkania, które nie stało na najwyższym poziomie. Dzisiejszego wieczora zadecydowała tylko i wyłącznie skuteczność, bowiem obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje do zadecydowania o wyniku tej potyczki.

Capital One CupEmirates StadiumManchester City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Hahhaa anulowana ;DD

bramka dla tych cieci.. anulowac, wtf! nie wiem co sie stalo ale anulowac.

HellSpawn komentarzy: 618530.11.2011, 22:39

drhtv.com.pl/transmisja-6508.html

Micklbn komentarzy: 210730.11.2011, 22:32

na wszystkich streamach mam 84 minute a na livesports 90;/

Micklbn komentarzy: 210730.11.2011, 22:31

macie jakiś link do mułow z Pl koemnttarzem?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.11.2011, 22:14

Taaak Muły odpadają musze to zobaczyć !!!

Kredens komentarzy: 369830.11.2011, 22:08

mskafc, ja wytrzymałem,ale nie wiem czy to nie był błąd :)

Mizzou komentarzy: 605330.11.2011, 22:07

Ljuboja to taka gwiazdeczka, ja już się przystosowałem :P Rybus robi wrażenie ;p

Pinguite komentarzy: 1502030.11.2011, 22:06

Mizzou > No przecie przeżywa obecnie kryzys wieku średniego. Właściwie to już mu się chyba kończy.

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 22:05

Mizzou no pare akcji zrobili ino czegos brakuje ;/ i wkurza mnie ten Ljuboja

Mizzou komentarzy: 605330.11.2011, 22:05

Krzysiu już nie wygląda tak młodo, chyba ma jakiś kryzys

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.11.2011, 22:05

Biebera się trudniej słuchało. Dziwie się że kataloniarze nie s********i z treningu jak go zobaczyli.

Pinguite komentarzy: 1502030.11.2011, 22:03

Świerczu to pikuś przy Krzysiu. A propos Krzysia, to jem zupę ;)

sWinny komentarzy: 782730.11.2011, 22:03

google.pl/imgres?q=flaszka&num=10&um=1&hl=pl&biw=1600&bih=780&tbm=isch&tbnid=-MkWM472O0JaTM:&imgrefurl=http://swiat-obrazkow.pl/obrazki-smieszne_zdjecia-0-254-5-5.html&docid=3Ie_Ip7g-zwHeM&imgurl=http://swiat-obrazkow.pl/obrazy/2/254/smieszne_dziecko_z_flaszka.jpg&w=313&h=240&ei=-pnWTuKXBZGWswaagL29Dg&zoom=1&iact=hc&vpx=412&vpy=183&dur=445&hovh=192&hovw=250&tx=158&ty=102&sig=111453663252251931187&sqi=2&page=1&tbnh=127&tbnw=174&start=0&ndsp=40&ved=1t:429,r:2,s:0

ta ode mnie :(

mskafc komentarzy: 579630.11.2011, 22:01

wow, kanonierzy twardziele.:D Polecam przewinac prawie na koniec, tam jest wielki final - SWIERCZEWSKI!

Mizzou komentarzy: 605330.11.2011, 22:01

@wronka
Legia ładniej grała na jeden kontakt

damian199656 komentarzy: 762630.11.2011, 22:01

Rezerwy przegrały z Aston Villą 0-2

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 22:01

ale widać po PSV że typowa holenderska myśl szkoleniowa , wszystko na jeden dwa kontakty pięknie się to ogląda :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.11.2011, 21:58

Albo poleconym taniej wyjdzie.

Pinguite komentarzy: 1502030.11.2011, 21:57

Dobra, wytrzymałem. Gdzie ta flaszka? ;)

Mizzou komentarzy: 605330.11.2011, 21:56

ja bym wytrzymał, ale nie chciało mi się już oglądać

elobreko komentarzy: 5330.11.2011, 21:55

ja niestety nie wytrzymalem. CO TO ***** BYLO?!?!?!?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.11.2011, 21:54

Flaszke kurierem wyślesz. Najgorszy był Ibisz i ta babka w czarnym.

youtube.com/watch?v=fs9DUw2flJQ

to wytrzyma cale 4 minuty, stawiam flaszke.

elobreko komentarzy: 5330.11.2011, 21:20

legia ma wiele mlodych talentow, takich jak wolski czy borysiuk, ale jesli nie beda mieli trenera najwyzszej klasy, ktory potrafi to wykorzystac, to po prostu sie zmarnuja. wolskiemu sie udalo zagrac ladnie w kilku kolejnych meczach i dlatego dostaje swoje szanse, ale co by bylo gdyby zagral slabo w debiucie? siedzial by wciaz na lawce i sie marnowal. trener musi miec jaja i poznac sie na zawodniku i nawet jesli ten zagra slabo, to dawac mu kolejne szanse, zeby sie ogrywal.

andrzej93 komentarzy: 119630.11.2011, 20:57

no Legia na obecnie najlepszą szkółkę w Polsce ale to raczej zostanie zachamowane przez Barcelone, podobnie będzie z i innymi klubami największe talenty pójdą do szkółki Barcelony a klubom polskim zostaną tylko słabsi i ci z mniejszych wsi

kamil_9414 komentarzy: 282830.11.2011, 20:39