Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City

Obywatele zdobywają The Emirates, Arsenal 0:1 City 29.11.2011, 21:58, Sebastian Czarnecki 1037 komentarzy

Dobiegło końca spotkanie pomiędzy Arsenalem a Manchesterem City, rozgrywanego w ramach ćwierćfinału Carling Cup. Mecz w ogóle nie przypominał starcia dwóch zespołów, które w Premier League słyną z ładnej i ofensywnej gry, bowiem oglądaliśmy bardzo nudne widowisko. Co prawda obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje, jednak sam mecz nie zachwycił. Ostatecznie The Citizens okazali się drużyną po prostu lepszą, wykorzystując dogodną szansę na zdobycie gola.

Obie strony rozpoczęły mecz w mocno odmienionych składach, bowiem większość zespołu wciąż odczuwała zmęczenie po weekendowych zmaganiach na przestrzeni Premier League. Mecz w rozgrywkach Carling Cup okazał się dobrym momentem na rotację w składach oraz danie szansy zawodnikom, którzy nie otrzymują regularnie szans na grę.

Kanonierzy przystąpili do tego meczu w następującym składzie: Fabiański - Miquel, Squillaci, Koscielny, Djourou - Benayoun, Frimpong, Coquelin, Oxlade-Chamberlain - Park, Chamakh.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy poświęconą tragicznej śmierci Gary'ego Speeda, który w niedzielę popełnił samobójstwo.

Pierwsze minuty meczu to głównie gra w środku pola. Rezerwowe jedenastki obu drużyn wzajemnie się badały i ostrożnie wyprowadzały kolejne ataki. Przez ten czas wielokrotnie popis dali kibice Arsenalu, którzy za każdym razem buczeli i gwizdali w stronę Samira Nasriego, gdy tylko ten dobiegał do futbolówki.

W 10. minucie do głosu pierwszy raz doszli Obywatele, kiedy to prawą flanką szarżował Adam Johnson. Anglik swobodnie minął niedoświadczonego Miquela i huknął na bramkę Fabiańskiego, jednak zabrakło mu kilkunastu centymetrów. Minutę później za ciosem poszli gospodarze, którzy przeprowadzili świetną akcję. Na prawym skrzydle odnalazł się Coquelin, który posłał piłkę w pole bramkowe, prosto do wybiegającego Parka. Koreańczyk zdołał oddać strzał, jednak został dobrze przyblokowany przez Onuohę, a na dodatek kapitalną interwencją popisał się Pantilimon.

Kolejne minuty nie przyniosły większego widowiska. Gra ponownie przeważała w środkowej części boiska, a obie strony skupiały się bardziej na ataku pozycyjnym, aniżeli na szybkich kontrach. Częściej do głosu dochodzili gospodarze, jednak nie potrafili znaleźć żadnego sposobu na stworzenie dogodnej sytuacji na pokonanie Pantilimona. Jedynym wyjątkiem był potężny strzał Chamberlaina zza pola karnego, z którym jednak bardzo dobrze poradził sobie rumuński golkiper.

W 33. minucie Roberto Mancini postanowił najwyraźniej nieco rozruszać ospałą ofensywę swojego zespołu, którą dowodził notorycznie wygwizdywany Samir Nasri. Widać było, że buczenie bardzo przeszkadzało mu w grze i był tylko cieniem zawodnika, który w lecie opuszczał Emirates Stadium. Murawę boiska opuścił jednak nie Francuz, a Kolarov, za którego desygnowany do gry został Sergio Aguero.

Do końca pierwszej połowy utrzymał się bezbramkowy remis, a Lee Probert zaprosił obie drużyny na przerwę.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się strzałem z dystansu Edina Dżeko. Próba odważna, aczkolwiek daleka od perfekcji.

Gra ponownie skupiła się w środku pola, jednak znowu częściej atakowali gospodarze. Popłoch na prawym skrzydle notorycznie siał Oxlade-Chamberlain, który swoimi rajdami mocno dał się we znaki drużynie Obywateli. Młody Anglik był nawet bliski zdobycia bramki, ale kolejny raz jego przeszkodą okazał się Costel Pantilimon.

Coraz odważniej zaczęli atakować podopieczni Roberto Manciniego, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na przeforsowanie świetnie spisującej się defensywy Arsenalu. Jednym świetnym odbiorem popisał się Coquelin, jednak ostoją obrony Arsenalu był Laurent Koscielny, który w przeciągu niecałych pięciu minut zaliczył trzy światowej klasy przechwyty.

W 67. minucie wreszcie groźny atak przeprowadzili Kanonierzy. Yossi Benayoun uruchomił trochę źle ustawionego Chamakha, co przyczyniło się bardzo złym strzałem Marokańczyka. Chwilę później Arsene Wenger przeprowadził pierwszą zmianę: za Parka na boisko wszedł Gervinho.

W 84. minucie Obywatele objęli prowadzenie. Futbolówkę wychodzącą na aut uratował Dżeko, po czym posłał świetnie prostopadłe podanie do Adama Johnsona. Anglik odegrał do wychodzącego Aguero, a ten nie dał szans Łukaszowi Fabiańskiemu. 1:0 dla Manchesteru City.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obywatele jedną akcją zadecydowali o losach spotkania, które nie stało na najwyższym poziomie. Dzisiejszego wieczora zadecydowała tylko i wyłącznie skuteczność, bowiem obie drużyny stworzyły sobie odpowiednie sytuacje do zadecydowania o wyniku tej potyczki.

Capital One CupEmirates StadiumManchester City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
ONA81 komentarzy: 84030.11.2011, 18:41

@wronka
Na szczęście decyduje Wenger^^ Arshavinowi brakuje gry, myślisz, że jak będzie ciągle na ławce przesiadywał to forma wróci?

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:38

Nafciarz1990 Gervinho w pierwszym składzie , pozniej za niego AOC:)

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:37

w obecnej formie Arszawin nie powinnien grac, powinni grac zawodnicy ktorzy sa w najlepszej formie. Ale nie mamy wpływu na to i tak zdecyduje Wenger:)

Nafciarz1990 komentarzy: 90630.11.2011, 18:36

Liczę, że Wenger da szanse zagrać AOC w meczu z Wigan.

jarts komentarzy: 231930.11.2011, 18:32

Ja tam jestem zadowolony z wczorajszego meczu.
Przy odrobinie szczęscie spokojnie mozna było ograc Szejków.Teraz bardzo ważne są 3 pkt z Wigan, Liczę że Chamakh sie pojawi :D

ONA81 komentarzy: 84030.11.2011, 18:32

@wronka
A ja wręcz przeciwnie, mam nadzieję, że będą grali częściej a zwłaszcza Arshavin.

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:31

ONA81 mam nadzieję że będą grali jak najmniej i nie będę musiał robić tego tak często

ONA81 komentarzy: 84030.11.2011, 18:29

@wronka
To nie oglądaj meczy, nie będzie Ci żal. Albo zamykaj oczy jak Chamakh, Park czy Arshavin są przy piłce^^

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:29

miało być dla niektórych ;p

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:28

gadajcie co chcecie ale niektórych zawodników Arsenal to za wysokie progi i niekiedy aż żal że musze ich oglądać w moim ulubionym klubie .

ONA81 komentarzy: 84030.11.2011, 18:24

@wronka
Nie, Ty próbujesz wszystkim narzucić Twoje zdanie. A to jest różnica 'ze mojego punktu widzenia'^^

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:23

ONA81
każdy może mieć swoje zdanie . Ja piszę jak to wygląda ze mojego punktu widzenia

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:21

Conrado888
tak głaskajcie dalej szamaków arszawinów iaparków innych może za 50 lat zdobedziemy jakies trofeum

ONA81 komentarzy: 84030.11.2011, 18:21

@wronka23
Pokazujesz jaki to prawdziwy kibic z Ciebie... Żal to czytać Twoje żenujące komentarze^^

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:20

a co do Arszawina to w meczu Fulham pokazał jaki jest dobry :D żal było patrzeć na jego żenującą grę.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 930.11.2011, 18:18

wronka
no chyba Ty oglądałeś inny mecz :P tak się składa, że chyba nikt z tutaj obecnych nie podziela Twojego zdania na temat wczorajszego zaanagażowania Chamakha :P

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 930.11.2011, 18:17

najgorszym zawodnikiem wczorajszego spotkania był Park. nawet Miquel zagrał lepiej.

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:17

Conrado888 haha chyba inny mecz oglądałeś:D duecik szamak park i gralismy bez napastników , a młodzi Frimpong, Coquelin, Oxlade-Chamberlain walczyli i biegali i dało efekt bo zagrali dobre zawody . Jak się chce to wszystko można

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 930.11.2011, 18:15

MiEvo
masz stuprocentową rację.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 130.11.2011, 18:15

Obczajcie liste jego ostatnich kometarzy xD

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1430.11.2011, 18:14

Przecież tu zawsze narzeka się na tych samych piłkarzy, nawet jeśli zagrają dobrze. Odejdzie Chamakh, Arshavin i tak dalej to kozłem ofiarnym będzie Gervinho albo znowu Jenkinson

concrete13 komentarzy: 869830.11.2011, 18:13

wronka25 - > a od kogo dostawał AOC piłki..to był najlepszy występ Szamana od niepamiętnych czasów..no ale tak-bramki nie strzelił to grał porażkę..a Park ?!

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 930.11.2011, 18:13

co Ty pieprzysz wronka? Twoim zdaniem Chamakh przestał cały mecz? powiedz po prostu, że go nie lubisz czy jesteś do niego uprzedzony. bo moim zdaniem biegał wczoraj za dwóch.

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:11

oglądałem . Chociaż nawet jak się nie jest w formie to przynajmniej trzeba walczyć biegać a nie stać jak za przeproszeniem ci.... ;/

concrete13 komentarzy: 869830.11.2011, 18:09

wronka23 - > oglądałeś spotkanie czy śledziłeś dwie cyferki na livesport?

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:08

KondzioElite; z przyzwyczajenai zobacz co zagral szamak wczoraj ? porazka ;/

KondzioElite komentarzy: 618730.11.2011, 18:06

Wronka, inteligĘcie. Z przyzwyczajenia wypisujesz już SS'a i Szamana czy po prostu potrzebujesz numer do dobrego lekarza?

wronka23 komentarzy: 408930.11.2011, 18:01

Arszawin szamah park SS juz nidy niepowinni zagrac w barwach AArsenalu . jak sie zaklada koszulke zarmata to sie zapier....ala a nie chodzi po boisku

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277030.11.2011, 17:52

pinguite

oj tam, oj tam^^
kazdy sie myli, a ze jednym zdarza sie to czesciej niz drugim to juz inna sprawa.:)
ja sie dopiero ucze podstaw.:)

Danielo_Gunners komentarzy: 264330.11.2011, 17:41

szkoda ze nie wygramy nawet jakiegos malego pucharu... cos wygrajmy..to jest nudne.

Pinguite komentarzy: 1502030.11.2011, 17:36

Dennis_Bergkamp > Angielski kuleje. Mówi się " I hope... " a nie "I have hope...". :)

Dennis_Bergkamp komentarzy: 277030.11.2011, 17:34

tyka, tyka, ale juz niedlugo przestanie...

Insekt komentarzy: 148730.11.2011, 17:11

czasami lepiej jak stoper jest niewidoczny...

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11730.11.2011, 17:10

Kosa wczoraj był najlepszym obrońcą świata.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 930.11.2011, 17:09

tercet wiodący wczoraj: Kościelny, Frimpong i Chamberlain.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 930.11.2011, 17:07

dla mnie Squillaci nie zagrał niczego specjalnego. dla mnie to Kościelny zapieprzał na cełej szerokości jak i długości boiska. a Squill? niewidoczny moim zdaniem.

GunnerForLife komentarzy: 335530.11.2011, 16:52

Czy tylko ja zauważyłem wczoraj dobrą grę El Filaro ?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997330.11.2011, 16:01

a jednak w lecie sie dzialo:

"Rennes chief Jean- François Creachcadec: "In the summer we received a big offer for M'Vila from England, but it arrived too late."

Amneschia komentarzy: 98 newsów: 230.11.2011, 15:58

Witam.
Orientuje się ktoś czy jest do kupna jakiś ładny plakat z graczami Arsenalu na obecny sezon ?:)
Pozdrawiam..

KliMo komentarzy: 56730.11.2011, 15:55

a co do jednej z wypowiedzi tutaj ze Fabian sałby bo tego nie obronił a Szczęsny tez nie, takie komentarze sa niepotrzebne...

KliMo komentarzy: 56730.11.2011, 15:54

przez cały mecz lepszy Arsenal i to z gwiazdeczakmi za pieniądze z City

KliMo komentarzy: 56730.11.2011, 15:53

a komentatorzy się tak srali,albo teksty typu Nasri odszedł do City ponieważ tam mają większe suckecy spójrzmy na ich grę i osiągnięcia w lidze i w lidze mistrzów.... no fajnie tylko ze w lidze mistrzów to oni już nie pograją bo prawdopodobnie na 80% odpadną

Mizzou komentarzy: 605330.11.2011, 15:53

Szaman będzie wtedy porywał tłumy

thegunner4life komentarzy: 899730.11.2011, 15:47

Ciekawy jestem co będzie za rok jak Robin odejdzie, bo musimy ze wszystkiego odpadać, żeby uczyć się na błędach. I trzeba szanować bossa, bo w sezonie 2001/2002 zdobył mistrzostwo, a to był dość nie dawno temu.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 230.11.2011, 15:37

SportKlub 100% profeska. Nigdy nie widziałem tak profesjonalnego kanału TV. !

Mizzou komentarzy: 605330.11.2011, 15:26

@Ramsi
w sumie racja, troszkę źle się ustawił z tego co widzę, stał na środku bramki, podczas gdy Aguero z strzelał z prawej

thegunner4life komentarzy: 899730.11.2011, 15:24

Kogo obchodzi jak graliśmy, odpadliśmy już nas tam nie ma.

David92 komentarzy: 640030.11.2011, 15:20

To czy by nie wyjął to sobie możesz przypuszczać, pewności nikt nie ma, ale i tak wiadomo, że Szczesny > Fabian.