Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa

Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa 22.10.2021, 22:15, Łukasz Wandzel 1193 komentarzy

Kilka dni po zremisowanym meczu z Crystal Palace Arsenal przedłuża serię bez porażki, tym razem wygrywając 3-1 z Aston Villą. Partey, Aubameyang i Smith Rowe wpisali się na listę strzelców po stronie Kanonierów, którzy od początku do końca spotkania byli zespołem lepszym. Podopieczni Deana Smitha zaliczyli jeden z gorszych występów w tym sezonie, stanowiąc przez większość czasu tło dla drużyny z Londynu, ale mimo to piłkarze Mikela Artety nie uniknęli mankamentów i zaprzepaścili szansę na łatwe czyste konto.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Gabriel, White, Tavares – Lokonga (73' Maitland-Niles), Partey – Saka, Smith Rowe, Aubameyang (90+1' Martinelli) – Lacazette (68' Odegaard).

Aston Villa: Martinez – Tuanzebe (46' Bailey), Konsa, Mings – Cash, McGinn, Luiz, Targett – Buendia (68' J. Ramsey) – Ings (77' El Ghazi), Watkins.

Nie minęła minuta od gwizdka rozpoczynającego mecz, a Ollie Watkins przesadził z pressingiem i sfaulował Gabriela, za co obejrzał żółtą kartkę. To był zwiastun, ale i podsumowanie "gry" Aston Villi w pierwszej połowie. The Villans nie oddali ani jednego strzału do przerwy. Zamiast piłki kopali po nogach Kanonierów, za których tempem nie nadążali. Londyńczycy z kolei uderzali przed przerwą kilkanaście razy, jednak celność i skuteczność nie była ich największym atutem tego wieczora.

Pomimo sporej przewagi Arsenal swoje gole w pierwszej połowie zdobył ze stałych fragmentów gry. Wynik spotkania otworzył Partey po asyście Smitha Rowe'a z rzutu rożnego. Ghańczyk skierował piłkę do siatki głową w 23. minucie. Dopiero tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli na 2-0. Tuż przed przerwą Matt Targett faulował w polu karnym Alexandre'a Lacazette'a. Arbiter po weryfikacji VAR-u wrócił do tej akcji po dłuższej chwili, przyznając londyńczykom jedenastkę. Rzut karny wykonywał Aubamyang. Strzał Gabończyka wybronił Martinez, ale Argentyńczyk nie poradził sobie już z dobitką kapitana Arsenalu.

W drugiej połowie Aston Villa nie tyle co wróciła do gry, co wróciła do grania w piłkę. Mecz stał się bardziej wyrównany. Nie zmieniło się to nawet po 56. minucie, kiedy gospodarze przejęli piłkę, a Smith Rowe podwyższył na 3-0. Szansę na bramkę dla gości miał chociażby Buendia, którego zmienił później Jacob Ramsey. To właśnie 20-letni Anglik strzelił jedynego gola dla Aston Villi. W 82. minucie defensywa Arsenalu zaspała, grę nieco przyspieszył Bailey, a w okienko przymierzył Ramsey. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1, a The Gunners zaliczyli 6. mecz bez porażki w lidze.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kiepomen komentarzy: 429524.10.2021, 21:56

Ole i Michniewicz dzisiaj out, nieźle.

MCX018 komentarzy: 138824.10.2021, 21:55

Ronaldo widzę znowu dał popis w tej sytuacji z Jonesem podejrzę.

Gość z wybujanym ego, nie potrafiący przegrywać, nigdy za nim nie przepadałem.

kamil47 komentarzy: 268524.10.2021, 21:54

@majormati: srała baba. Skąd ty możesz wiedzieć jak Saliba będzie radzić sobie w PL? To zupełnie dwie różne bajki. Liga francuska to nie PL.

Lamoreaux komentarzy: 343424.10.2021, 21:51

OGS dał ciekawa wypowiedz. "Jesteśmy na dnie. Gorzej być nie może" i w sumie ma plus za to. Wyobraźcie sobie że Arteta tak mówi? Barista by wspomniał że zabrakło jakości w kluczowych momentach, decydowały detale i przeciwnik był lepszy ale wrócimy silniejsi.

Czasem fajnie mówić jak jest bez tej korpogadki

Dzulian komentarzy: 254324.10.2021, 21:50

Czesiu Michniewicz do reprezentacji mówili...

losnumeros komentarzy: 1318924.10.2021, 21:43

Arczi ma za mało doświadczenia i to wychodzi. Mikel niepotrzebnie tutaj przyszedł za wysokie progi i zbyt duże oczekiwania, a tego trzeba wymagać od naszej drużyny. Mikel dopiero wszystkiego się uczy, za kilka lat będzie zdecydowanie lepszy, bo ma potencjał chłopak.

Artu komentarzy: 188524.10.2021, 21:41

@lordpat: otóż to, dlatego niech Ole zostaje na długo

Dominik17 komentarzy: 313624.10.2021, 21:36

@lordpat: gucio prawda , nasi idą po swoje Xd HEJTERZE NIE BEDE MÓWIŁ JAKI KAŻDY SOBIE DO POWIE , BANA NIE CHCE MIEC :D

Dominik17 komentarzy: 313624.10.2021, 21:34

@majormati: jak pisałem wcześniej , specjalnie będę oglądał ten mecz i na ten moment saliba dla mnie PAN PILKARZ , i to na tle nie byle kogo ale też Mateo na ten moment po pierwszej połowie mega spotkanie

mruw komentarzy: 413324.10.2021, 21:33

Ale ten Under mnie denerwuje. Cieszę się, że nie przyszedł do Arsenalu, mimo że były kiedyś takie plotki.

lordpat komentarzy: 336524.10.2021, 21:30

@Artu napisał: "Wracając do Utd, jeżeli dłużej będą w fatalnej formie to w najbliższych meczach w PL bedą mieli pod górę
Tottenham vs ManUtd
ManUtd vs ManCity
Watford vs ManUtd
Chelsea vs ManUtd
ManUtd vs Arsenal

Po drodze wyjazdowe mecze w LM z Atalantą i Villareal"

Niech zgadnę, niefortunną passę zakończą najprawdopodobniej meczem z Arsenalem?

majormati komentarzy: 191424.10.2021, 21:27

Te 50 mln na nizolka White'a mogli przeznaczyć na inną pozycję, Saliba juz w tym momencie go zjada.

mar12301 komentarzy: 2311524.10.2021, 21:26

Legia XDDD

losnumeros komentarzy: 1318924.10.2021, 21:25

@Garfield_pl: Ty to pisałeś? Nie pamiętał. Guendo przyszedł do nas z 2 ligi francuskiej, czyli musiał mieć odpowiedni talent. Teraz są inne czasy niż kiedyś, trzeba zmienić podejście do zawodnika i umieć do niego dotrzeć. A to wszystko zależy tylko od trenera. Fergi też nie pozbył się Cantony.

Vardimus komentarzy: 17824.10.2021, 21:19

Guendo za 11mln ale promocja, patrząc na to co ostatnio gra.

Artu komentarzy: 188524.10.2021, 21:17

Po drodze wyjazdowe mecze w LM z Atalantą i Villareal

Garfield_pl komentarzy: 2778124.10.2021, 21:16

@mruw napisał: "Kurcze, ten Saliba całkiem nieźle wygląda"
Będzie z niego pociecha, na spokoju póki co. Swoją drogą te gwiazdki psg to jak draśnie ich ktoś to teatrzyk jakby nogi im urwało ;)

sWinny komentarzy: 780224.10.2021, 21:14

@mruw: Mi się bardzo podoba i Saliba i Guendo. Cały czas się zastanawiam jakim cudem gra u nas Chambers, Mari, Elneny czy czaka a nie gra tych dwóch Francuzów.

mruw komentarzy: 413324.10.2021, 21:10

Kurcze, ten Saliba całkiem nieźle wygląda

Garfield_pl komentarzy: 2778124.10.2021, 21:07

@krystiannn napisał: "Guendo przeboleje. Grunt zeby Salliba przyszedl za takiego Mariego albo Holdinga w sam raz. A widze że młody gra wszystko po 90 minut. Na wypożyczeniu w Nice tez duzo grał."
No Saliba po to wypożyczony, miał grać ile się da i na tą chwilę tak jest,więc spora szansa że będzie rywalizował o skład w nowyn sezonie, dziś narazie ładnie ogarnia przeciwko takim gwiazdom.

mruw komentarzy: 413324.10.2021, 21:07

No i po bramce.

Garfield_pl komentarzy: 2778124.10.2021, 21:05

@losnumeros napisał: "Jest opcja, OM musi spaść z ligi. Mało realne."
Napisalem to ;) nie porównujmy Adamsa do Guendo, Guendo to rozwydrzony dzieciak i teraz są inne czasy też. Guendo najpierw niech na boisku pokaże pełnię umiejętności, a dopiero swoje ego potem. Jeśli chodzi o charakter, to ma go Ramsdale, taki jak trzeba, a Guendo może mu rękawice czyścić na tą chwilę pod tym względem.

Ładna akcja i bramka Milika :)

mruw komentarzy: 413324.10.2021, 21:05

Brawo Milfik!

sWinny komentarzy: 780224.10.2021, 21:05

MILIK !!!!

losnumeros komentarzy: 1318924.10.2021, 21:00

@Garfield_pl napisał: "Na 99% Guendo już nie wróci, ja osobiście płakać nie będę, choć na początku go lubiłem i mógł być tu lata, gdyby głowa była ok."

Adams też miał swoje problemy i nie tylko on. Wenger ich sprzedał? Nie, bo potrafił do nich dotrzeć. Arteta tego nie umie i pozbywa się takich zawodników.

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57924.10.2021, 21:00

@Garfield_pl:

losnumeros komentarzy: 1318924.10.2021, 20:58

@Garfield_pl: Jest opcja, OM musi spaść z ligi. Mało realne.

Garfield_pl komentarzy: 2778124.10.2021, 20:56

@krystiannn: zresztą Wheatley podał dziś że Guendo i Mavropanos chyba za jakieś 12 baniek w sumie odejdą na koniec sezonu.

Garfield_pl komentarzy: 2778124.10.2021, 20:55

@krystiannn napisał: "To ja juz nie wiem. Było gadane, że jest obowiązek wykupu teraz sie okazuje, że nie ma. Jeszcze dzisiaj albo wczoraj czytałem tutaj, że Guendo powiedział, że chce zostac w Marsylii. Teraz jest jakas klauzula ... tu sie zmienia jak w kalejdoskopie."
No generalnie jest tak jak mówisz, obowiązek wykupu, on chce zostać w Marsylii i marsylia chce go wykupić, Arsenal ma opcje zerwania tej umowy, ale nie chce skorzystać, a jedynie byłaby nieważna jeśli Marsylia spadnie. Na 99% Guendo już nie wróci, ja osobiście płakać nie będę, choć na początku go lubiłem i mógł być tu lata, gdyby głowa była ok.

losnumeros komentarzy: 1318924.10.2021, 20:55

David de Gea po meczu z Liverpoolem:

- Gramy jak dzieci

Szacunek za wypowiedź, mówi wprost jak było. Chociaż kilku naszych, też skrytykowała mecz z Brighton.

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57924.10.2021, 20:44

Garfield_pl komentarzy: 2778124.10.2021, 20:40

@krystiannn napisał: "Juz tyle razy było to wałkowane. Pan Guendouzi został wypożyczony na cały sezon 2021/2022 z obowiazkiem wykupu po sezonie.

Formalnie Pan Guendouzi został sprzedany."

Jest jakaś opcja zerwania tej umowy, z której AFC nie ma zamiaru korzystać i bardo dobrze :D

grzegorz1211 komentarzy: 1028324.10.2021, 20:37

@lordpat napisał: "No ale Arsenal wydal “najwiecej” w calej europie"
Najwiecej zapłacił poprzednim klubom za zawodników, przypuszczał że PSG wydało więcej na bonusy za podpisanie kontraktów, czy premie dla Agentów. Bo taki Riaola za Donnarume skasował pewnie niemałą prowizję

kkam195 komentarzy: 138024.10.2021, 20:37