Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa

Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa 22.10.2021, 22:15, Łukasz Wandzel 1193 komentarzy

Kilka dni po zremisowanym meczu z Crystal Palace Arsenal przedłuża serię bez porażki, tym razem wygrywając 3-1 z Aston Villą. Partey, Aubameyang i Smith Rowe wpisali się na listę strzelców po stronie Kanonierów, którzy od początku do końca spotkania byli zespołem lepszym. Podopieczni Deana Smitha zaliczyli jeden z gorszych występów w tym sezonie, stanowiąc przez większość czasu tło dla drużyny z Londynu, ale mimo to piłkarze Mikela Artety nie uniknęli mankamentów i zaprzepaścili szansę na łatwe czyste konto.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Gabriel, White, Tavares – Lokonga (73' Maitland-Niles), Partey – Saka, Smith Rowe, Aubameyang (90+1' Martinelli) – Lacazette (68' Odegaard).

Aston Villa: Martinez – Tuanzebe (46' Bailey), Konsa, Mings – Cash, McGinn, Luiz, Targett – Buendia (68' J. Ramsey) – Ings (77' El Ghazi), Watkins.

Nie minęła minuta od gwizdka rozpoczynającego mecz, a Ollie Watkins przesadził z pressingiem i sfaulował Gabriela, za co obejrzał żółtą kartkę. To był zwiastun, ale i podsumowanie "gry" Aston Villi w pierwszej połowie. The Villans nie oddali ani jednego strzału do przerwy. Zamiast piłki kopali po nogach Kanonierów, za których tempem nie nadążali. Londyńczycy z kolei uderzali przed przerwą kilkanaście razy, jednak celność i skuteczność nie była ich największym atutem tego wieczora.

Pomimo sporej przewagi Arsenal swoje gole w pierwszej połowie zdobył ze stałych fragmentów gry. Wynik spotkania otworzył Partey po asyście Smitha Rowe'a z rzutu rożnego. Ghańczyk skierował piłkę do siatki głową w 23. minucie. Dopiero tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli na 2-0. Tuż przed przerwą Matt Targett faulował w polu karnym Alexandre'a Lacazette'a. Arbiter po weryfikacji VAR-u wrócił do tej akcji po dłuższej chwili, przyznając londyńczykom jedenastkę. Rzut karny wykonywał Aubamyang. Strzał Gabończyka wybronił Martinez, ale Argentyńczyk nie poradził sobie już z dobitką kapitana Arsenalu.

W drugiej połowie Aston Villa nie tyle co wróciła do gry, co wróciła do grania w piłkę. Mecz stał się bardziej wyrównany. Nie zmieniło się to nawet po 56. minucie, kiedy gospodarze przejęli piłkę, a Smith Rowe podwyższył na 3-0. Szansę na bramkę dla gości miał chociażby Buendia, którego zmienił później Jacob Ramsey. To właśnie 20-letni Anglik strzelił jedynego gola dla Aston Villi. W 82. minucie defensywa Arsenalu zaspała, grę nieco przyspieszył Bailey, a w okienko przymierzył Ramsey. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1, a The Gunners zaliczyli 6. mecz bez porażki w lidze.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ArsenalChampion komentarzy: 806424.10.2021, 20:17

@losnumeros: a kiedy tak było że Kroenke chciał przytulić hajs za jakiegoś zawodnika? Dlaczego często daje Arsenalowi swobodę w działaniu nawet jak zawodnikowi kończy się kontrakt? Dlaczego nie sprzedał Sancheza jak były za niego oferty tylko klub czekał aż skończy mu się kontrakt. Arsenal jest w na tyle dobrej sytuacji finansowej ze nie musi pozbywać się swoich graczy, chyba że zmusi go do tego sytuacja kontraktowa zawodnika

Nicsienieda komentarzy: 663 newsów: 124.10.2021, 20:15

Rzeczywistość naszego klubu jest taka, że będziemy rywalizować o maksymalnie czwarte miejsce w tym sezonie, a jak United wróci do formy w kolejnych sezonach, to tylko o piąte miejsce. Piąte albo czwarte miejsca to takie, które stosunkowo duży procent swoich meczy przegrywa albo remisuje. Wyniki 1:1 z takimi Brighton staną się regułą, bo czwarte / piąte miejsce w takich meczach traci punkty. Jesteśmy niewiele lepsi od przeciętności, średniakami i oglądanie naszych meczów w przypadku remisów to już nie będą wypadki przy pracy, ale reguła. Taka jest smutna rzeczywistość do której trzeba się przyzwyczaić. Naszej mentalności powinno być bliżej do mentalności kibiców jakiejś Aston Villi niż Chelsea. To boli, ale to jedyny proces żeby znowu zacząć oglądać mecze Arsenalu z jakąś przyjemnością - czego mi brakuje od paru lat. Kwestia to jedynie kto zostanie kibicem Arsenalu w nowej rzeczywistości a kto odpuści.

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 20:12

@grzegorz1211:
No ale Arsenal wydal “najwiecej” w calej europie

Cartman_KG komentarzy: 363824.10.2021, 20:12

I myyyyyyyk w FPL Salah na kapitanie i 42 punkciki

Dziadyga komentarzy: 828824.10.2021, 20:12

Nic mnie bardziej nie cieszy niż wp***ole MU z kimkolwiek.Od razu pysk od ucha do ucha usmiechniety,ale była pewka,że Liverpool wygra,ale stawiałem wynik 1-3/0-3(to i tak wysoki) a tu taki blamaż..Jak Ole wyleci to szkoda,bo MU sie pozbedzie amatora i zatrudni byc moze fachowca..

losnumeros komentarzy: 1318924.10.2021, 20:08

@ArsenalChampion napisał: "Arsenal obrał droge rozwoju opartą na młodzieży i zanim to wszystko bedzie funkcjonować troche potrwa."

I cyk wpływają odpowiednie oferty za młodych i Kroenke będzie chciał przytulić kasę. Oczywiście, może również dobrze odrzucić ofertę. Oby nie było jak kiedyś.

sWinny komentarzy: 783324.10.2021, 20:06

Ale sobie z chęcią popatrze na Salibe& Guendo& Milik& Payet konta Psg. Mam nadzieję na dobre meczycho.

grzegorz1211 komentarzy: 1030224.10.2021, 20:05

@lordpat napisał: "PSG nie dało złamanego grosza za Messiego i Ramosa"
Nie dało złamanego grosza ich byłym klubom, ale go jakie bonusy za samo podpisanie umów zgarnęli i jakie tygodniówki dostali, to przy tym transfer White był tani

gregory3213 komentarzy: 90424.10.2021, 20:00

Man Utd ma tyle punktów co my? Nic dziwnego. Tam przecież też mają wuefistę na stanowisku menadżera, który wcale lepszy od naszego nie jest.

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 19:57

@Rafson95:
przecież napisałem, że od 2 dni jestem w teamie Arteta OUT

ArsenalChampion komentarzy: 806424.10.2021, 19:57

@arsenallord napisał: "Świetnie. Mamy tyle samo punktów co klub w kryzysie który ma trenera amatora. Jakie tu wyciągniesz wnioski?"
Moze takie ze Arsenal ma skład z najniższą średnia wieku i tutaj jest budowana druzyna na przyszlość, która swój prime dopiero osiągnie za jakiś czas. Arsenal obrał droge rozwoju opartą na młodzieży i zanim to wszystko bedzie funkcjonować troche potrwa. i to jest bardziej dla United kompromitacja ze mając skład na walke o mistrza mają tyle samo pkt co Arsenal

Rafson95 komentarzy: 1054924.10.2021, 19:56

@lordpat:
O no to przepraszam bardzo skoro United i może klub czy kilka wyszło mniej korzystnie w ostatnim okienku dodając do salda transferowego tygodniówki to Arteta jest w 200% usprawiedliwiony z obecnej pozycji w tabeli :)

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 19:54

@Rafson95:
PSG nie dało złamanego grosza za Messiego i Ramosa.

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 19:53

@Rafson95:
O właśnie o tym mówiłem :)

Artu komentarzy: 189824.10.2021, 19:53

Nie ma co śmiać się z Utd, my z Live gramy za około miesiąc. Pytanie ile nam wrzucą

krzykus1990 komentarzy: 519424.10.2021, 19:52

Mourinho dziś s meczu z Napoli dostał czerwoną kartkę i wyleciał z ławki trenerskiej w tym meczu xD

Dominik17 komentarzy: 313624.10.2021, 19:52

@Rosomak: w dupie xd

Rafson95 komentarzy: 1054924.10.2021, 19:52

@lordpat: W ostatnim okienku transferowym nasze wydatki na transfery były nie tylko największe w Anglii, ale i na całym świecie.

Rosomak komentarzy: 254224.10.2021, 19:48

Czekaj mamy tyle samo pkt w lidze co MU? Ciekawe gdzie są teraz wszyscy mądrale z MU, którzy na początku sezonu tak ochoczo wypowiadali się na naszej stronie.

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 19:45

@ArsenalChampion:
Moim zdaniem i tak nic nie przebije kibiców United, którzy mówią, że mało wydają na transfery.
Z drugiej strony ludzie, którzy mówią, że Arsenal wydał NAJWIĘCEJ ze wszystkich angielskich klubów też są śmieszni, bo nikt de facto nie wliczył w te transfery ogromnych tygodniówek, które United będzie musiało płacić za Varane, Ronaldo i Sancho.

enrique komentarzy: 1916224.10.2021, 19:44

BREAKING NEWS !

OFFICIAL ! SOLSJKAER 2026 !

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11724.10.2021, 19:44

@ArsenalChampion: Świetnie. Mamy tyle samo punktów co klub w kryzysie który ma trenera amatora. Jakie tu wyciągniesz wnioski?

aikon90 komentarzy: 60224.10.2021, 19:43

Solsza zmarnował 3 lata, Arteta 2. Dla naszych to żadna lekcja. Będą ciągnąć ten marazm dalej. My wolimy uczyć się na własnych nie na cudzych błędach.

ArsenalChampion komentarzy: 806424.10.2021, 19:40

Jak to było parę miesięcy temu? United jest klubem który pokazuję Arsenałowi jakie transfery powinien robić klub z aspiracjami? Oj eksperci eksperci...
Jak zwykle wasza futbolowa wiedza jest weryfikowana. Zabawne ze Arsenal w budowie, głownie z młodym zawodnikami, ma tyle samo pkt co zespół który miał się niby bić o mistrzostwo..

Koroniarz komentarzy: 1016524.10.2021, 19:38

Ale MU dostało w papę Haha pewnie jutro Suszar poleci chociaż wolałbym żeby został

losnumeros komentarzy: 1318924.10.2021, 19:37

@lordpat: Dla mnie tak, jeśli w następnych kilkunastu spotkaniach będziemy prezentować taki sam poziom gry jak z AV, to wtedy będzie można pisać, że coś ruszyło ( niezależnie czy będzie to wygrana, remis lub porażka).

Kiepomen komentarzy: 432924.10.2021, 19:37

@lordpat napisał: "Gorszy od Chambersa i Cedrica nie będzie."
Dla mnie własnie Tomijasu wygląda jak wersja Chambersa 2.0, trochę lepszy w defensywie, ale w ofensywie nic nie daje.

losnumeros komentarzy: 1318924.10.2021, 19:35

@Kiepomen napisał: "Jak oceniacie narazie transfer Tomyasu? Widzę na FB i Twiterze podzielone opinie. Szczerze mówiąc dla mnie kasa poszła na nie takiego RB jakiego potrzebowaliśmy. Do teraz nie wiem, czy my kupiliśmy RB czy CB."

Obrońca najpierw jest od bronienia, a później od atakowania. Tomiyasu lepiej wygląda w obronie niż Bellerin, ale ten 2 był lepszy w ataku.

Dzulian komentarzy: 256524.10.2021, 19:33

Wincyj Ronaldo i Sanchów do ataku. Ale dopóki serce i płuca zespołu to jest Fred, to wyniki będą takie a nie inne. Przydałby się taki Bissouma albo Rice to może by zażarło.

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 19:32

Gorszy od Chambersa i Cedrica nie będzie.

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 19:31

@losnumeros napisał: "Fakt obydwoje są do wywalenia."
no nie do końca

Placio komentarzy: 255524.10.2021, 19:31

@Kiepomen
Tomiyasu jest jakieś 2 albo 3 półki wyżej jeżeli chodzi o gre defensywną i rozgrywanie od Bellerina, szybkościowo też daje rade. Jak dla mnie nic lepszego nie było do wyrwania.

Dominik17 komentarzy: 313624.10.2021, 19:31

@wawrzyn1903: a mnie to że byśmy dziś tyle dostali , bo mecz , meczowi nie jest równy :)

DeKa komentarzy: 964 newsów: 224.10.2021, 19:30

@Kiepomen: 22 lata, 4 stracone bramki gdy grał w 6 rozegranych meczach. Mało dla nas zagrał ale potencjał jest spory. Moim zdaniem nikt nie będzie płakał za Hectorem.

losnumeros komentarzy: 1318924.10.2021, 19:30

Spójrzcie sobie na poszczególne pozycje w lidze i pucharach europejskich OGS. W każdym następnym sezonie osiągał lepsze wyniki, niż w poprzednich sezonach. Czego nie można powiedzieć o Mikelu, wiem zaraz ktoś napiszę spójrz na nasz skład a UTD. Fakt obydwoje są do wywalenia.

noth komentarzy: 264324.10.2021, 19:29

Tam takie primadonny same biegają, pressować im się nie chce, pracowac też nie. Jedynie Greenwood wygląda ok. Ronaldo Rashford Bruno Pogba ego maja w kosmosie i bez zasuwania na dupie się nie wygra tej ligi. Conte może ich ogarnąć w sumie bo on wymaga mocnoo zaangażowania, a to w tej chwili najwieksza slabośc mułów.

Ole wydaje mi się, że nie ma posłuchu w szatni. U nas Arteta ewidentnie ściąga młodych graczy tez dlatego, że nie mają ego w kosmosie i go się słuchają. United to banda gwiazdeczek, a nie drużyna.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11724.10.2021, 19:28

Narzekamy na Pepe a on przy Sancho to piłkarz z innej galaktyki

erykgunner (administrator) komentarzy: 2357 newsów: 161724.10.2021, 19:27

Ale co United wygrał okienko transferowe kupując Sancho, Varana i Ronaldo to ich.

Kiepomen komentarzy: 432924.10.2021, 19:26

Alonso komentarzy: 1282424.10.2021, 19:25

Trzeba poważnie przemyśleć to czy tytuł najgorszego trenera w lidze należy się Artecie. Norweg dostał Sancho i Ronaldo a nie Tsubase i Odeegarda

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 19:25

Słucham sobie Joe Rogan podcast z Post Malone, polecam każdemu, serio.

wawrzyn1903 komentarzy: 17224.10.2021, 19:25

@Dominik17: To co kibice united pier... to mnie to nie interesuje :)

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 19:24

@mar12301 napisał: "tabela też to pokazuje"
dlatego od 2 dni jestem w teamie Arteta OUT

Dominik17 komentarzy: 313624.10.2021, 19:23

@wawrzyn1903: okej może i gramy ale się nie PUSZYLISMY PRZED SEZONEM ZE WALCZYMY O MISTRZA .

mar12301 komentarzy: 2313724.10.2021, 19:22

@lordpat: tabela też to pokazuje

wawrzyn1903 komentarzy: 17224.10.2021, 19:21

Nie ma się co śmiać bo jak byśmy trafili dzisiaj na liverpool to by było to samo. Gramy tak samo słabo jak united.
Widać w każdym meczu, że atak pozycyjny nie istnieje a jak drużyna zagra pressingiem to już w ogóle nie potrafimy wychodzić. pierwszy przykład z brzegu mecz z brighton.

caliero913 komentarzy: 125424.10.2021, 19:19

@losnumeros: kolejny aktor z mojego ukochanego Vabanku odchodzi.. spoczywaj w pokoju Nuta :(

losnumeros komentarzy: 1318924.10.2021, 19:18

Krzysztof Kiersznwoski zmarł, 70 lat miał.

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 19:16

@mar12301 napisał: "bo Arteta to podobny wuefista jak Ole"
powinien polecieć razem z Ole, bo w sumie to trenerzy na podobnym poziomie.

caliero913 komentarzy: 125424.10.2021, 19:16

@Kiepomen: weź jednak pod uwagę jaką siłą rażenia dysponuje Ole i co z tego wyciąga..