Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa

Pewne zwycięstwo, Arsenal 3-1 Aston Villa 22.10.2021, 22:15, Łukasz Wandzel 1193 komentarzy

Kilka dni po zremisowanym meczu z Crystal Palace Arsenal przedłuża serię bez porażki, tym razem wygrywając 3-1 z Aston Villą. Partey, Aubameyang i Smith Rowe wpisali się na listę strzelców po stronie Kanonierów, którzy od początku do końca spotkania byli zespołem lepszym. Podopieczni Deana Smitha zaliczyli jeden z gorszych występów w tym sezonie, stanowiąc przez większość czasu tło dla drużyny z Londynu, ale mimo to piłkarze Mikela Artety nie uniknęli mankamentów i zaprzepaścili szansę na łatwe czyste konto.

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Gabriel, White, Tavares – Lokonga (73' Maitland-Niles), Partey – Saka, Smith Rowe, Aubameyang (90+1' Martinelli) – Lacazette (68' Odegaard).

Aston Villa: Martinez – Tuanzebe (46' Bailey), Konsa, Mings – Cash, McGinn, Luiz, Targett – Buendia (68' J. Ramsey) – Ings (77' El Ghazi), Watkins.

Nie minęła minuta od gwizdka rozpoczynającego mecz, a Ollie Watkins przesadził z pressingiem i sfaulował Gabriela, za co obejrzał żółtą kartkę. To był zwiastun, ale i podsumowanie "gry" Aston Villi w pierwszej połowie. The Villans nie oddali ani jednego strzału do przerwy. Zamiast piłki kopali po nogach Kanonierów, za których tempem nie nadążali. Londyńczycy z kolei uderzali przed przerwą kilkanaście razy, jednak celność i skuteczność nie była ich największym atutem tego wieczora.

Pomimo sporej przewagi Arsenal swoje gole w pierwszej połowie zdobył ze stałych fragmentów gry. Wynik spotkania otworzył Partey po asyście Smitha Rowe'a z rzutu rożnego. Ghańczyk skierował piłkę do siatki głową w 23. minucie. Dopiero tuż przed przerwą gospodarze podwyższyli na 2-0. Tuż przed przerwą Matt Targett faulował w polu karnym Alexandre'a Lacazette'a. Arbiter po weryfikacji VAR-u wrócił do tej akcji po dłuższej chwili, przyznając londyńczykom jedenastkę. Rzut karny wykonywał Aubamyang. Strzał Gabończyka wybronił Martinez, ale Argentyńczyk nie poradził sobie już z dobitką kapitana Arsenalu.

W drugiej połowie Aston Villa nie tyle co wróciła do gry, co wróciła do grania w piłkę. Mecz stał się bardziej wyrównany. Nie zmieniło się to nawet po 56. minucie, kiedy gospodarze przejęli piłkę, a Smith Rowe podwyższył na 3-0. Szansę na bramkę dla gości miał chociażby Buendia, którego zmienił później Jacob Ramsey. To właśnie 20-letni Anglik strzelił jedynego gola dla Aston Villi. W 82. minucie defensywa Arsenalu zaspała, grę nieco przyspieszył Bailey, a w okienko przymierzył Ramsey. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1, a The Gunners zaliczyli 6. mecz bez porażki w lidze.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kiepomen komentarzy: 432924.10.2021, 19:14

Cóż...będąc szczerym, to niczym obraz meczu nie różni się od starć Arsenalu z tymże Liverpoolem, czy City. Może wynik faktycznie dość drastyczny, ale styl jak i ogólny pokaz nędzy i rozpaczy jest ten sam.

Perconte komentarzy: 62824.10.2021, 19:10

Kumpel (fan United) pisze mi, że gdyby uznali gola Ronaldo , jeszcze by to wyciągnęli, a teraz już nie da.rady...

Hahahaha nie wierzę. Ten klub to jednak stan umysłu..

caliero913 komentarzy: 125424.10.2021, 19:10

Ten mecz wygląda jak nasze spotkanie z City - jedna drużyna bawi się jak na treningu i mogłaby strzelić ile chce, przeciwnicy stoją jak pachołki i marzą o zejściu do szatni

1:6 Spurs

Piękne to były mecze, nie zapomne ich nigdy.

losnumeros komentarzy: 1318924.10.2021, 19:03

CR7 anulowali gola. A live nie miało podobnej sytuacji? To była chyba 2 lub 3 bramka. Też tam było na styku.

enrique komentarzy: 1916224.10.2021, 19:02

Teraz oglądam sytuację z pierwszej połowy... jakim cudem Ronaldo nie dostał czerwa za te karate na zawodniku LFC ???????

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.10.2021, 19:02

Chelsea, City i Liverpool mają trenerów z najwyższej półki. I to widać. Arsenal i United eksperymentują. To też widać.

Rafson95 komentarzy: 1054924.10.2021, 18:58

Nic tak nie łączy kibiców Arsenalu jak porażki United.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11724.10.2021, 18:58

@Garfield_pl: Od razu po meczu padną ale później będą działać.

Garfield_pl komentarzy: 2809324.10.2021, 18:57

@arsenallord napisał: "Popcorn, piwko i devilpage obowiązkowo dziś"
O ile serwery im nie padną ;)

Garfield_pl komentarzy: 2809324.10.2021, 18:56

Kibice nieładnie, że wychodzą, to nie pomaga..

enrique komentarzy: 1916224.10.2021, 18:55

Pogba powinien pauzować tyle ile będzie musiał pauzować Keita jeśli to kontuzja.

fabregas1987 komentarzy: 2581524.10.2021, 18:54

Salah, Messi, Lewandowski tak powinna wyglądać 3 na ZP, choć kolejności nie odważę się podać

Slaviola komentarzy: 1237724.10.2021, 18:54

Będzie większy gwałt?

xD

Marcel90 komentarzy: 814624.10.2021, 18:54

Zastanawiam się czemu nikt nie rozpatrywał czerwa dla mcguire wcześniej za kosę przy wychodzeniu na czysta pozycje

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11724.10.2021, 18:54

Popcorn, piwko i devilpage obowiązkowo dziś

Rafson95 komentarzy: 1054924.10.2021, 18:54

United 0-5 i humor gituwa

ostriket komentarzy: 662824.10.2021, 18:53

Jeszcze dzban zrobił coś złego Keitcie... Fatalny wslig, nie wiem jak działają komisję ale 3 mecze to będzie łaskawa kara

Garfield_pl komentarzy: 2809324.10.2021, 18:53

@michalmsos napisał: "Byloby milo gdyby bylo okolo 8 do zera...
To by juz 8-2 nam nie wypominali"
wszystko jeszcze możliwe ;)

enrique komentarzy: 1916224.10.2021, 18:52

Kibice United idą do domu - jak to było dumni po zwycięstwie, wierni po porażce ? xD

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11724.10.2021, 18:52

Ciekawe czy my byśmy tam ograli United dziś w takiej formie

mar12301 komentarzy: 2313724.10.2021, 18:52

Grubo widzę XD

EZ_22 komentarzy: 124924.10.2021, 18:52

Martwię się, że Solsza poleci. Nie jestem zawistny ale z tą kadrą którą dysponuje UTD, to fachowiec może walczyć o LM.

Co tam sie dzieje xD

Pogbuś:D i co ten biedny Ogs może jak piłkarze tak nie grają ;)

lordpat komentarzy: 336624.10.2021, 18:51

Xhaka dostał za bardzo podobną sytuację czerwo.!

michalmsos komentarzy: 156524.10.2021, 18:46

Byloby milo gdyby bylo okolo 8 do zera...
To by juz 8-2 nam nie wypominali

mruw komentarzy: 413424.10.2021, 18:45

Bije piątke każdemu kibicowi MU na tej stronie!

Alonso komentarzy: 1282424.10.2021, 18:44

rok temu Tottenham na ich stadionie wbił im 6 goli wiec są przyzwyczajeni

Lamoreaux komentarzy: 344524.10.2021, 18:44

@lordpat: okej xD i co to wnosi do dyskusji bo już się gubię w Twojej retoryce.

Może mam Ci przedstawić oficjalne stanowisko co sądzę o Arsenalu?
Okej, proszę bardzo. Mam dość Artety ale kiedy nadchodzi dzień meczowy to chcę żeby nasi zagrali jak najlepiej. Nie masz tak?
Sokół kiedyś rapował coś w stylu "*******e hazard jak przegram, a jutro znów do tego wracam".
Trochę podobnie jest stosując porównanie z kibicowaniem Arsenalu. Po kiepskich meczach ma się ich dość ale im bliżej dnia meczowego tym bardziej jesteś ciekaw i mam nadzieję, że zaczną grać jak powinni.

Beką jest, że wywlekasz moje posty sprzed paru dni i próbujesz odwrócić kota do góry ogonem. Dziwne masz zajęcie w niedzielę, że przeglądasz moje posty i myślisz do czego tutaj wbić szpilkę.

michalmsos komentarzy: 156524.10.2021, 18:43

Nie wiem czy było ale Wąski nie zyje....