Piękne trafienie Odegaarda z rzutu wolnego daje 3 punkty: Burnley 0-1 Arsenal!

Piękne trafienie Odegaarda z rzutu wolnego daje 3 punkty: Burnley 0-1 Arsenal! 18.09.2021, 17:03, Bartek Romanowski 1254 komentarzy

W sobotnie popołudnie Arsenal wyjechał do Burnley, żeby na Turf Moor zmierzyć się z drużyną Seana Dyche'a. Oba zespoły nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych i na wczoraj potrzebowały punktów, aby zmienić swoją sytuację w tabeli. Zarówno Burnley, jak i Arsenal chciały w 5. kolejce spotkań powiększyć swój dorobek punktowy o 3 oczka. Mecz rozpoczął się o 16:00 czasu polskiego.

Oto składy, w jakich grały oba zespoły:

Burnley: Pope, Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor, Gudmundsson (57' Cornet), Brownhill, Westwood, McNeil, Wood (82' Rodriguez), Barnes (57' Vydra).

Arsenal: Ramsdale, Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney (78' Tavares), Partey (75' Maitland-Niles), Odegaard, Pepe, Saka, Smith Rowe (61' Lokonga), Aubameyang.

Początek meczu nie przyniósł kibicom obu drużyn większych emocji. Pierwsze 15 minut to wiele niedokładności z obu stron, posiadanie piłki stabilizowało się na zbliżonym poziomie. Arsenal miał trudności z przeprowadzeniem groźnej akcji, jedyne zagrożenie ze strony gości nastąpiło po podaniu Odegaarda do Tierneya za linię obrony na lewym skrzydle. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Zagrożenie z obu stron płynęło głównie z dośrodkowań.

W drugim kwadransie Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, jednak nie wynikało z tego nic w ofensywie. Brakowało podjęcia ryzyka, większość podań była bezpieczna. Niewiele było ruchu, gry na małej przestrzeni. Około 30 minuty, jak na zaprzeczenie tym słowom, Arsenal przeprowadził szybką wymianę podań, a przed polem karnym sfaulowany został Saka… Wtedy pojawił się Odegaard, cały na żółto. Podszedł do rzutu wolnego i strzałem nad murem, blisko prawego okienka bramkarza, umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce pojawiło się dużo chaosu na boisku, wiele długich piłek nie docierało do swoich adresatów. Obie strony nie potrafiły ustabilizować gry. Arsenal starał utrzymywać się przy piłce, jednak nie można powiedzieć, że całkowicie kontrolował to spotkanie. Obrońcy Arsenalu znakomicie się uzupełniali i nie dopuszczali do groźnych strzałów - mimo kilku niebezpiecznych okazji dla gospodarzy. Chwilę przed przerwą Pepe zagrał groźne podanie do Smith Rowa, jednak młody Anglik przeniósł piłkę nad poprzeczką. Przez 2 minuty doliczonego czasu przy piłce utrzymywali się głównie piłkarze Burnley, Arsenal cofnął się do defensywy. Kanonierzy zdołali w ostatnich minutach pierwszej połowy przeprowadzić groźną kontrę, jednak zabrakło zdecydowania w ostatniej fazie akcji, a Saka niedokładnie przyjął piłkę. Ostatecznie Anthony Taylor zaprosił piłkarzy do szatni.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się diametralnie. Arsenal nie potrafił na dłużej utrzymać się przy piłce, a Burnley od pierwszego gwizdka po przerwie ruszyło na bramkę Ramsdale'a. W pierwszych kilkunastu minutach drugiej połowy Burnley kompletnie zdominowało Kanonierów. Ramsdale miał pełne ręce roboty, a obrońcy gości byli pod coraz większą presją. Podopieczni Mikela Artety nie potrafili złożyć jednej składnej akcji i mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. Starali się grać z kontry, jednak brakowało dokładności w rozegraniu. Obrońcy Arsenalu pomijali drugą linię, grając długie piłki do napastników, jednak te lądowały albo u przeciwnika, albo na aucie.

Arteta zareagował na wydarzenia boiskowe i w 61. minucie wprowadził Lokongę za Smith Rowa. Po wejściu na boisko Belga, goście podjęli próbę przejęcia kontroli nad meczem i przeprowadzili parę groźnych akcji, jednak ostatecznie Nick Pope nie miał wiele do roboty. W 68. minucie spotkania, po stracie Parteya w środku boiska, katastrofalne podanie do Ramsdale'a wykonał Ben White. Bramkarz Arsenalu, chcąc ratować sytuacje, wyszedł z bramki i starł się z Vydrą w polu karnym. Sędzia wskazał na rzut karny. Powtórki pokazały jednak, że zanim Anglik trafił w nogi napastnika, trącił piłkę. Po analizie VAR-u, Anthony Taylor podbiegł do ekranu, a po weryfikacji zdarzenia - anulował wskazanie na wapno.

Po tej decyzji sędziego mecz nieco się zaostrzył i otworzył. Obrońcy Arsenalu mieli coraz więcej do roboty, blokując coraz więcej strzałów i walcząc z Woodem o piłki z dośrodkowań. Burnley zdecydowanie dominowało, stwarzając coraz to większe zagrożenie bramki Arsenalu. Goście starali odgryzać się kontratakami, jednak jak w całym meczu, brakowało w nich zdecydowania oraz dokładności. Zawodziło przyjęcie piłki Saki w decydujących momentach, który przy dobrym opanowaniu futbolówki, miał szansę na kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola. Arteta przeprowadził jeszcze dwie zmiany. w 75. minucie za Thomasa wszedł Maitland-Niles, a w 78. Tierneya zmienił Tavares. Arsenalowi nie udało się uspokoić gry w ostatnich minutach i do końca musieli drżeć o wynik.

Ostatecznie po pewnej grze Ramsdale'a oraz walce w defensywie zawodników Arsenalu, Kanonierzy zachowali drugie czyste konto z rzędu w lidze i wracają do Londynu z 3 punktami! Czeka ich też awans w tabeli Premier League.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Bartek Romanowski źrodło: własne
InoGArtic komentarzy: 25418.09.2021, 18:44

@Lamoreaux: Właśnie mam zróżnicowane otoczenie w aspekcie kibicowskim. Kuzyn kibicuje Chelsea i od dziecka oglądamy derby razem. A reszta znajomych zaraziła się arsenalem ode mnie poza właśnie tym ziomeczkiem, który jest wyjątkiem i kibicuje tottenhamowi

wawrzyn1903 komentarzy: 18118.09.2021, 18:43

@Slaviola: już go nie ma w drużynie :D

Slaviola komentarzy: 1237718.09.2021, 18:41

Za tydzień niech wyjdzie Lamela, może będzie czerwo :D

Elastico07 komentarzy: 1256818.09.2021, 18:41

@thegunners101 napisał: "Niles właśnie dzisiaj zagrał jak nie on - kilka wygranych przebitek, rozgrywał spokojnie, bez głupich baboli i chodzenia po boisku"
No no wszedł po 70 minucie.Gdyby grał od początku koło 25 minuty już by chodził od niechcenia jak reszta tych patalachow

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102018.09.2021, 18:40

@Garfield_pl:

Dokładnie to się chwali, inni niech też się ogarną.

enrique komentarzy: 1934218.09.2021, 18:40

@InoGArtic: Nie będzie Sona ? Super wiadomość, bez niego to oni tracą 50% swojej ofensywy.

Czeczenia komentarzy: 1249818.09.2021, 18:40

Z pochwałami Ramsdale'a to poczekałbym przynajmniej do czasu kiedy coś wybroni. Fakt, uratował Arsenal po wylewie Bena, ale miał naprawdę furę szczęścia. Sama interwencja była dość specyficzna, trochę w stylu środkowego obrońcy.

Lamoreaux komentarzy: 347818.09.2021, 18:39

@InoGArtic napisał: "Ja liczę tylko na zaskoczenie. Mój kolega, który kibicuje tottenhamowi, powiedział że nie będzie sona a harry nie wszedł dobrze w sezon. W skrócie jakaś iskierka jest, ale nie ma co z niej robić od razu płomienia."

jak można kibicować kogutom? xD

InoGArtic komentarzy: 25418.09.2021, 18:36

@Garfield_pl: Ja liczę tylko na zaskoczenie. Mój kolega, który kibicuje tottenhamowi, powiedział że nie będzie sona a harry nie wszedł dobrze w sezon. W skrócie jakaś iskierka jest, ale nie ma co z niej robić od razu płomienia.

Slaviola komentarzy: 1237718.09.2021, 18:35

Martin, zagadaj do kolegi Elringa, by przyszedł na The Emirates pomóc Ci zdobywać więcej asyst :)

Ech0z komentarzy: 1043118.09.2021, 18:33

Zniszczylismy ich 1:0 jeszcze tylko za tydzień wygramy derby 1:1 i Arteta god

Garfield_pl komentarzy: 2831318.09.2021, 18:33

@Barney napisał: "Odegaard chyba nie był zadowolony z gry kolegów pokrzykiwał pod koniec meczu wkurzony, a po gwizdku wcale się nie cieszył."
No i bardzo dobrze, nie bez przyczyny jest kapitanem Norwegów, natomiast gol piękny!

InoGArtic komentarzy: 25418.09.2021, 18:33

@enrique: Ja się z tym zgadzam, ale to nie jest city albo liverpool z fajnymi trenerami, ktorzy potrafią zrotować tak składem, aby zagrać na podobnym poziomie sportowym.

Slaviola komentarzy: 1237718.09.2021, 18:32

Tiramisu może być najlepszym transferem tego sezonu w PL!

EroLDN (redaktor) komentarzy: 521 newsów: 1718.09.2021, 18:31

"Po bramce pojawiło się dużo haosu na boisku"
Prosze poprawic na "chaosu", bo kłuje w oczy :)

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 518.09.2021, 18:31

Z Tottenhamem wraca Xhaka, ale tez i wyniki wrócą do optymalnej dyspozycji, ale to nie dlatego, ze wroci Xhaka, tylko dlatego, ze ten Arsenal po prostu nic nie gra. NA Norwich i Burnley wystarczy. Ale czy na lepsze drużyny? Nie sadze.

Gofer999 komentarzy: 1473218.09.2021, 18:29

@PietrasM: Gabi uczy się gry w piłkę od podstaw, zaraz dołączy do niego Saka i chwilę później ESR. :D

Bukayoforever komentarzy: 353618.09.2021, 18:28

Cos czuje ze Ramsdale juz wrocil do repki

Lamoreaux komentarzy: 347818.09.2021, 18:27

Jedyną osobą, która może być niezadowolona z transferu Ramsdale jest Jordan Pickford.

Bukayoforever komentarzy: 353618.09.2021, 18:27

@sWinny: XDDD

enrique komentarzy: 1934218.09.2021, 18:27

@InoGArtic: Ale na chwilę obecną Saka nic nie gra, jest nieprzydatny a wręcz problematyczny gdy traci piłki lub źle podaje. Z pewnością można znaleźć na ławce zawodnika i zmienić ustawienie tak by wyglądało to lepiej.

PietrasM komentarzy: 250118.09.2021, 18:27

Co z Gabim? Mocno ucichły informacje o nim

cwalin komentarzy: 236918.09.2021, 18:26

Czasami warto wydać na bramkarza trochę więcej pieniędzy.Np.Alison w Liverpoolu.Wiedzialem że Ramsdale będzie dobrym dealem.

tomash473 komentarzy: 211518.09.2021, 18:26

@LukaModric: pewnie. Trzeba siebie osłodzić mecz Arsenalu

Garfield_pl komentarzy: 2831318.09.2021, 18:26

Talking to a few loyal Arsenal supporters outside the Turf Moor away end and they tell me Burnley fans started the trouble by throwing plastic bottles in a bid to provoke visiting fans https://t.co/o7ENhYeSQW

Garfield_pl komentarzy: 2831318.09.2021, 18:25

@InoGArtic napisał: "każdy wliczył ten mecz do kalkulatorka jako przegrana"
Z Totkami? W życiu go nie wlicze jako z góry przekrany, to kuraki u siebie, jazda z nimi!!

triumphst666 komentarzy: 257418.09.2021, 18:25

Zobaczcie jaką on ma dziwną rękę i opiera się o niezauważalną ścianę

sWinny komentarzy: 786118.09.2021, 18:25

Patrząc na naszą grę i wczorajszą dyskusję to serio byśmy mieli problemy z Lechem Poznań.... żeby chociaż zremisować.

Bukayoforever komentarzy: 353618.09.2021, 18:25

Ten Tomyijasu to jest jakis psychiczny, walczy za siedemnastu, w obronie skala na poziomie najlepszych na swiecie, a dynamika i szybkosc jak jakis skrzydlowy

InoGArtic komentarzy: 25418.09.2021, 18:24

@wawrzyn1903: Nie wychodźmy aż tak do przodu liczy się że wygraliśmy i mamy wesoły tydzień a w kolejny weekend arteta można nam sprawdzić tylko miła niespodziankę bo każdy wliczył ten mecz do kalkulatorka jako przegrana

Garfield_pl komentarzy: 2831318.09.2021, 18:23

Gabriel Magalhães vs. Burnley:

90 minutes played
8 clearances
2 blocked shots
3 tackles
0x dribbled past
4/10 aerial duels won

Skotii komentarzy: 1713 newsów: 818.09.2021, 18:23

Ważne, że wygraliśmy ten mecz, ale to co udało mi się uchwycić oglądając multilige to był dramat. Najbardziej rzuciła się w oczy nieporadność w ofensywie ESRa i Saki oraz błędy Whitea. NLD będzie bardzo ciężkie. Tyle dobrze, że Spursy też formą nie zachwycają ostatnio.

Cartman_KG komentarzy: 364218.09.2021, 18:23

Chaosu przez samo "h"o matko....

arsenallord komentarzy: 29758 newsów: 11718.09.2021, 18:22

@Czeczenia: Dostanie piłkę, do końcowej linii i wrzutka. Masakra. Czasami lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Ale bym chciał Monreala znowu

Bukayoforever komentarzy: 353618.09.2021, 18:22

w zime musimy sprowadzic konkretnego skrzydlowego lub napastnika, a najlepiej obojga bo to co sie tam dzieje to nieporozumienie

LukaModric komentarzy: 67518.09.2021, 18:21

ogląda ktoś siate ?walczymy o final

InoGArtic komentarzy: 25418.09.2021, 18:21

@enrique: Jego obecność w pierwszym składzie jest nieunikniona, pomimo słabych występów od początku sezonu. Realnie nie ma zawodnika, który byłby w stanie zagrać na jego pozycji patrzysz na ławkę a tam znajduje się martinelli pod formą nketiah jego stylu gry nikomu nie trzeba przedstawiać i balogun, który jest stricte napastnikiem. Jeżeli chciałbyś go wyrzucić ze składu na mecz czy dwa jesteś zmuszony zmienić formację, co nam rzadko kiedy wychodzi na plus.

wawrzyn1903 komentarzy: 18118.09.2021, 18:21

Za tydzien ta mizerna gra wyjdzie nam bokiem :( ślepy by zauważył, że za ta nieudolna gre odpowiada trener zawodników mamy naprawde fajnych, ale nasz "mistrz" na ławce trenerskiej nie potrafi wykrzesać potencjału z drużyny.
Do póki nie zmienimy trenera to tak to bedzie wyglądało tydzien w tydzień :(

LukaModric komentarzy: 67518.09.2021, 18:20

@Gofer999: w takiej sytuacji mówi się że ważne 3punkty i ma się.nadzieje na lepsze jutro

Arsenal96l komentarzy: 502718.09.2021, 18:20

@rosiu71: A jak Niles zagra tragicznie to napiszesz że wolisz Xhake xD już nie mogę czytać takich pierdół..

rosiu71 komentarzy: 77018.09.2021, 18:19

Wolę Nilsa jak generała Xake

Calyn komentarzy: 191618.09.2021, 18:19

@Czeczenia: dodatkowo zauważyłeś jak prosi o pole cały czas? On tam dosłownie darł mordę na White'a żeby mu zagrał w.koncu a ten się kręcił jak gówno w przeręblu. Taki baleron to ostatnie co chciał to piłkę

thegunners101 komentarzy: 248518.09.2021, 18:18

Niles właśnie dzisiaj zagrał jak nie on - kilka wygranych przebitek, rozgrywał spokojnie, bez głupich baboli i chodzenia po boisku.

Czeczenia komentarzy: 1249818.09.2021, 18:17

@arsenallord: czasem mam wrażenie, że nawet biega bezmyślnie.

Qznia21 (zawieszony) komentarzy: 13418.09.2021, 18:17