Piękne trafienie Odegaarda z rzutu wolnego daje 3 punkty: Burnley 0-1 Arsenal!

Piękne trafienie Odegaarda z rzutu wolnego daje 3 punkty: Burnley 0-1 Arsenal! 18.09.2021, 17:03, Bartek Romanowski 1254 komentarzy

W sobotnie popołudnie Arsenal wyjechał do Burnley, żeby na Turf Moor zmierzyć się z drużyną Seana Dyche'a. Oba zespoły nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych i na wczoraj potrzebowały punktów, aby zmienić swoją sytuację w tabeli. Zarówno Burnley, jak i Arsenal chciały w 5. kolejce spotkań powiększyć swój dorobek punktowy o 3 oczka. Mecz rozpoczął się o 16:00 czasu polskiego.

Oto składy, w jakich grały oba zespoły:

Burnley: Pope, Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor, Gudmundsson (57' Cornet), Brownhill, Westwood, McNeil, Wood (82' Rodriguez), Barnes (57' Vydra).

Arsenal: Ramsdale, Tomiyasu, White, Gabriel, Tierney (78' Tavares), Partey (75' Maitland-Niles), Odegaard, Pepe, Saka, Smith Rowe (61' Lokonga), Aubameyang.

Początek meczu nie przyniósł kibicom obu drużyn większych emocji. Pierwsze 15 minut to wiele niedokładności z obu stron, posiadanie piłki stabilizowało się na zbliżonym poziomie. Arsenal miał trudności z przeprowadzeniem groźnej akcji, jedyne zagrożenie ze strony gości nastąpiło po podaniu Odegaarda do Tierneya za linię obrony na lewym skrzydle. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Zagrożenie z obu stron płynęło głównie z dośrodkowań.

W drugim kwadransie Arsenal dłużej utrzymywał się przy piłce, jednak nie wynikało z tego nic w ofensywie. Brakowało podjęcia ryzyka, większość podań była bezpieczna. Niewiele było ruchu, gry na małej przestrzeni. Około 30 minuty, jak na zaprzeczenie tym słowom, Arsenal przeprowadził szybką wymianę podań, a przed polem karnym sfaulowany został Saka… Wtedy pojawił się Odegaard, cały na żółto. Podszedł do rzutu wolnego i strzałem nad murem, blisko prawego okienka bramkarza, umieścił piłkę w siatce. 1-0 dla Arsenalu!

Po bramce pojawiło się dużo chaosu na boisku, wiele długich piłek nie docierało do swoich adresatów. Obie strony nie potrafiły ustabilizować gry. Arsenal starał utrzymywać się przy piłce, jednak nie można powiedzieć, że całkowicie kontrolował to spotkanie. Obrońcy Arsenalu znakomicie się uzupełniali i nie dopuszczali do groźnych strzałów - mimo kilku niebezpiecznych okazji dla gospodarzy. Chwilę przed przerwą Pepe zagrał groźne podanie do Smith Rowa, jednak młody Anglik przeniósł piłkę nad poprzeczką. Przez 2 minuty doliczonego czasu przy piłce utrzymywali się głównie piłkarze Burnley, Arsenal cofnął się do defensywy. Kanonierzy zdołali w ostatnich minutach pierwszej połowy przeprowadzić groźną kontrę, jednak zabrakło zdecydowania w ostatniej fazie akcji, a Saka niedokładnie przyjął piłkę. Ostatecznie Anthony Taylor zaprosił piłkarzy do szatni.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się diametralnie. Arsenal nie potrafił na dłużej utrzymać się przy piłce, a Burnley od pierwszego gwizdka po przerwie ruszyło na bramkę Ramsdale'a. W pierwszych kilkunastu minutach drugiej połowy Burnley kompletnie zdominowało Kanonierów. Ramsdale miał pełne ręce roboty, a obrońcy gości byli pod coraz większą presją. Podopieczni Mikela Artety nie potrafili złożyć jednej składnej akcji i mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. Starali się grać z kontry, jednak brakowało dokładności w rozegraniu. Obrońcy Arsenalu pomijali drugą linię, grając długie piłki do napastników, jednak te lądowały albo u przeciwnika, albo na aucie.

Arteta zareagował na wydarzenia boiskowe i w 61. minucie wprowadził Lokongę za Smith Rowa. Po wejściu na boisko Belga, goście podjęli próbę przejęcia kontroli nad meczem i przeprowadzili parę groźnych akcji, jednak ostatecznie Nick Pope nie miał wiele do roboty. W 68. minucie spotkania, po stracie Parteya w środku boiska, katastrofalne podanie do Ramsdale'a wykonał Ben White. Bramkarz Arsenalu, chcąc ratować sytuacje, wyszedł z bramki i starł się z Vydrą w polu karnym. Sędzia wskazał na rzut karny. Powtórki pokazały jednak, że zanim Anglik trafił w nogi napastnika, trącił piłkę. Po analizie VAR-u, Anthony Taylor podbiegł do ekranu, a po weryfikacji zdarzenia - anulował wskazanie na wapno.

Po tej decyzji sędziego mecz nieco się zaostrzył i otworzył. Obrońcy Arsenalu mieli coraz więcej do roboty, blokując coraz więcej strzałów i walcząc z Woodem o piłki z dośrodkowań. Burnley zdecydowanie dominowało, stwarzając coraz to większe zagrożenie bramki Arsenalu. Goście starali odgryzać się kontratakami, jednak jak w całym meczu, brakowało w nich zdecydowania oraz dokładności. Zawodziło przyjęcie piłki Saki w decydujących momentach, który przy dobrym opanowaniu futbolówki, miał szansę na kilka dobrych sytuacji do strzelenia gola. Arteta przeprowadził jeszcze dwie zmiany. w 75. minucie za Thomasa wszedł Maitland-Niles, a w 78. Tierneya zmienił Tavares. Arsenalowi nie udało się uspokoić gry w ostatnich minutach i do końca musieli drżeć o wynik.

Ostatecznie po pewnej grze Ramsdale'a oraz walce w defensywie zawodników Arsenalu, Kanonierzy zachowali drugie czyste konto z rzędu w lidze i wracają do Londynu z 3 punktami! Czeka ich też awans w tabeli Premier League.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Bartek Romanowski źrodło: własne
clash123 komentarzy: 189018.09.2021, 18:00

3 punkty zainkasowane na wyjeździe , drugi raz z rzędu na zero z tyłu . Że styl nie zachwyca ? Wielkie i bogaty Man City zremisowało u siebie z Southampton bezbramkowo oddając na bramkę jeden (!) celny strzał

Gofer999 komentarzy: 1473218.09.2021, 17:59

Spoko mecz, pierwsza połowa pod kontrolą, w drugiej połowie brak kontroli. Cieszy że Arti zmienił ustawienie i nie zarządził gry na Tirneya. Tak jak mówiłem, White to Mustafi, a Tamiyasu będzie naszym najlepszym obrońcą. Z przodu bezsilność, a jego symbolem jest Auba. Z tyłu Ramsdale daje pewność zawodnikom z bloku obrony. Ogólnie to gramy na miarę możliwości i dobrze że to wystarczyło na Burnley które gra dramatyczny sezon jak na razie. No i cieszy fakt że bez Czapiego gramy lepiej, co pokazuje że ten gość jest nieporozumieniem. :D

ZielonyLisc komentarzy: 2029418.09.2021, 17:59

Jest ktoś w stanie napisać jak grali? Zapomniałem, że dziś mecz :)

Lamoreaux komentarzy: 347818.09.2021, 17:59

Garbiel, Ramsdale, Partey, Tamagoczi i Ode wszyscy na plus.
Reszta in minus

kamil47 komentarzy: 268518.09.2021, 17:59

3 punkty !!! COYG!!!
Nasz atak bardzo słabo dzisiaj. Czeka drużynę dużo pracy jeżeli chcą zacząć punktować z poważniejszymi przeciwnikami.

Najbardziej jestem rozczarowany Benem i Saka.
Na plus Timayisu i Ramsdale. Zmiennicy również na plus.

mruw komentarzy: 413718.09.2021, 17:58

Zastanawiam się co za skomplikowane schematy rozegrania im Arteta daje że trzeba się ich uczyć 2 lata. Gramy mecz w mecz to samo, czyli nudną kupę. Jak rywal zostawi trochę miejsca to robimy jakies kontry ale często przy nich zawodnicy podejmują złe wybory. 3 punkty to jedyny pozytyw. Chciałbym zobaczyć tą ekipę pod wodzą innego trenera, ale nie wiem czy to możliwe. Dałem Artecie czas do połowy pierwszej części tego sezonu, ale to co gramy to jest tragedia.

JacOsc komentarzy: 93618.09.2021, 17:58

Cieszmy się z 3 punktów. W PL nie ma już słabych drużyn. Oprócz arsenalu

michalmsos komentarzy: 156518.09.2021, 17:58

Panowie, obiektywnie...
Dzis oprócz 3pkt to ciezko zobaczyć jakies pozytywy w naszej grze...
Ciezko sie to ogladalo.....
Echhh :(

jurasmolas44 komentarzy: 184918.09.2021, 17:58

@Elastico07: panie spokojnie. 2 mecze 6 pkt, bramkarz miodzio, graliśmy z Burney przypominam( tam każdy ma ciężko), Tomiyasu pieknie, Niles też dał dobrą zmianę aaa najlepszy dzisiaj Pepe. Weekend leci.....

19Gunner95 komentarzy: 418.09.2021, 17:58

Tragedia! Najlepszy możliwy skład, a kopanina jak w A-klasie.

NaZawszeArsenal komentarzy: 123818.09.2021, 17:57

@Garfield_pl napisał: "celowo murawa nie była polana i to nas wykoleiło"

xD

Koroniarz komentarzy: 1023418.09.2021, 17:57

Masa ilość niedokładnych podań, momentami aż oczy bolały od oglądania tej padaki. Ja nie wiem jak na tym poziomie można nie potrafić podać celnie na 10 metrów przecież to jakiś kryminał. Cieszy wygrana i kolejne punkty ale styl nadal słabiutki. Podejrzewam ze gdyby na obronie dzisiaj zagrał Mari z Holdingiem to nie mielibyśmy kompletu oczek

noth komentarzy: 264318.09.2021, 17:57

Znów kuleje ostatnie podanie, albo za lekko albo za mocno, można było wcześniej zabić mecz podobnie zresztą jak z Norwich.

Nie rozumiem pomysłu z Saka na lewym skrzydle znów słaby jego mecz. Niech w końcu da mu grać tam gdzie najlepiej wygląda czyli na prawej stronie.

enrique komentarzy: 1935018.09.2021, 17:57

Dziwnie się teraz czyta ten artykuł o statusie nietykalnego dla Saki, bo jakby nie było to najgorszy piłkarz we wszystkich meczach w tym sezonie.

Chłopak kompletnie zgubił mental gdzieś po drodze i cały repertuar zagrań którymi nas raczył jeszcze rok temu.

djmacius komentarzy: 382018.09.2021, 17:57

Akurat to był trudny teren, trudny rywal, więc trzy punkty ważne i cenne. Czekam na NLD, tam musi być walka i zaangażowanie.

arsenallord komentarzy: 29758 newsów: 11718.09.2021, 17:57

Co, jesteście dumni z czegoś takiego?

tomash473 komentarzy: 211518.09.2021, 17:57

@Slaviola: za bardzo? XD rozumiem, że jakiegoś stylu się dopatrzyłeś. Gorzkie 3 pkt i bilans 2-9.

triumphst666 komentarzy: 257418.09.2021, 17:56

Wenger się w fotelu przewraca

Simpllemann komentarzy: 52855 newsów: 52418.09.2021, 17:56

Burnley zepchnęło Arsenal do rozpaczliwej defensywy. Burnley. Zawstydzające.

Garfield_pl komentarzy: 2832518.09.2021, 17:56

Ciężki mecz, ale są 3 pkt. Burnley utrudniło nam robotę, mnóstwo niedokładności, choć wydaje mi się, że celowo murawa nie była polana i to nas wykoleiło, ale trudny teren zdobyty, to najważniejsze. Druga wygrana, oby tylko kontuzje,były niegroźne..

kamil47 komentarzy: 268518.09.2021, 17:56

@Alonso: i ta jego mentalność. Kuźwa chłopak jest zajebisty. Leno bierz się za robotę.

sickstick komentarzy: 281818.09.2021, 17:56

Możecie krytykować styl, ale przecież każdy wie że pianka na kawce nie zawsze jest idealnie spieniona

Elastico07 komentarzy: 1256818.09.2021, 17:55

@Szakal33 napisał: "Już dawno nie widziałem tak wymęczonego 1:0, ale ważne są 3 pkt, mecz do zapomnienia:)"
Do zapomnienia to są ostatnie 4 sezony.Ja czekam na mecz do zapamiętania w końcu jakiś.

enrique komentarzy: 1935018.09.2021, 17:55

Przyzwyczajcie się że tak właśnie nasze mecze będą wyglądać.

Teraz już się rozbija tylko o ciułanie punktów, bo nic fajnego ani pięknego na boisku za Artety nie uświadczycie.

Choina komentarzy: 211218.09.2021, 17:55

No cóż, przynajmniej są 3 punkty.

Slaviola komentarzy: 1237718.09.2021, 17:55

Jest zwycięstwo!

Może stylu za bardzo nie było, jednak bardzo istotne 3 pkt!

COYG!

Alonso komentarzy: 1282418.09.2021, 17:55

Ramsdale szybko mi zamknął morde. Z Leno byśmy stracili punkty bo Niemiec broni ostatnio co najwyżej poprawnie, a tu były potrzebne ekstra interwencje i Anglik je dał

Ups147 komentarzy: 349718.09.2021, 17:55

Dwa ważne mecze z bezpośrednimi rywalami wygrane, lecimy dalej panowie !!!

AaronRambo komentarzy: 128018.09.2021, 17:55

3 punkty, ale gra nie zasługuje komentarza. Dzięki za walkę Ramsdale, Gabriel, Tomayasu i za piękną bramę Odegarda reszta do zapomnienia

schnor25 komentarzy: 1854618.09.2021, 17:55

Mecz walki, a w drugiej części momentami obrona Częstochowy. Już dawno nie oglądałem meczu i jakie wrażenia? Proces trwa he he. Mecz z gatunku, są 3 punkty, a o stylu i przebiegu spotkania nikt za tydzień nie będzie pamiętać. Dobre i to, nie ma co wybrzydzać, niestety.

Elastico07 komentarzy: 1256818.09.2021, 17:54

Wstyd,żenada,hanba.Czuje się zażenowany tym co oglądam w tym sezonie na boisku,co sezon gramy co raz gorzej.Lezy u nas absolutnie wszystko od przyjęcia,podania do utrzymania się przy piłce.

tomash473 komentarzy: 211518.09.2021, 17:54

Już mi się śmiać chce jak patrzę na tę żenadę. Mógłby ktoś nazwać to malkontenctwem, ale Burnley nas ciśnie, no błagam. Jedyny plus to, że udało im się dowieźć wynik. Arteta wypad z tym swoim stylem!

kkam195 komentarzy: 138018.09.2021, 17:54

Podoba mi się, że Ramsdale potrafi opier&!@ć naszych obrońców jak się niestarają lub nie dają 120%

darek250s komentarzy: 10353 newsów: 518.09.2021, 17:54

Przyjdzie mecz z United, albo ogólnie nawet z kimś lepszym to będzie płacz.

ronczo komentarzy: 227 newsów: 218.09.2021, 17:53

Od dawna gramy brzydko, ale dziś nie da się tego oglądać...
Pisałem, że styl nie ważny w takim meczu, ale są jakieś ***** granice xD

Szakal33 komentarzy: 1618.09.2021, 17:53

Jurr komentarzy: 133318.09.2021, 17:53

Ciezko sie to oglada.

enrique komentarzy: 1935018.09.2021, 17:53

Jest wygrana po ciężkim meczu z niewygodnym rywalem na trudnym terenie.

Kolejny za tydzień.

daniken komentarzy: 351918.09.2021, 17:53

co za dno haha ,znowu fuksem zgarnięte trzy punkty ,barista OUT!

FromCradleToGrave komentarzy: 766 newsów: 318.09.2021, 17:53

Jesli mozna cos dzisiaj pochwalic to podoba mi sie wspolpraca miedzy Ramsdale'm, a obroną. Wzajemnie sie nakrecają.

U Leno tego nie bylo

PietrasM komentarzy: 250118.09.2021, 17:53

Nawet komentatorzy bekę cisną

mruw komentarzy: 413718.09.2021, 17:52

Grają w siatkonogę przez linię pola karnego xD

Sandbead komentarzy: 342618.09.2021, 17:51

@varatas: szkoda, że mamy takiego napastnika w kadrze, a mimo to gra Auba bez formy

fighterPL komentarzy: 38118.09.2021, 17:51

Uważam że klub powinien ukarać finansowo Obame za ten mecz. Przecież przez 90 minut graliśmy 10 vs 11...

Milena_AFC komentarzy: 106 newsów: 218.09.2021, 17:51

Po tym meczu Ramsdale pokazał że nie jest zupełną pomyłką :)

enrique komentarzy: 1935018.09.2021, 17:51

Przez Sterlinga sędzia anulował gol Fodena bo mu się wpierdzielił i zabrał gola xD xD xD

Calyn komentarzy: 191618.09.2021, 17:50

@varatas: Lacazette powinien grać naprawdę no nie widzę sensu grania Auba