Pierwsza bramka w nowym sezonie. Arsenal 1-0 Udinese

Pierwsza bramka w nowym sezonie. Arsenal 1-0 Udinese 16.08.2011, 21:39, Szymon Ortyl 2179 komentarzy

Kibice Kanonierów z pewnością podeszli do tego meczu z mieszanymi uczuciami, z powodu transferów Cesca Fabregasa i Emmanuela Eboue oraz niepewnej sytuacji Samira Nasriego, jednak The Gunners pokazali, iż potrafią radzić sobie z silnymi przeciwnikami nawet bez swoich największych gwiazd:

Już w pierwszej minucie Szwed Ekstrand ukarany został żółtą kartką za faul na Tomasie Rosicky'm.

2 minuty później Arsenal wyszedł na prowadzenie za sprawą pięknej asysty Aarona Ramseya i bramki Theo Walcotta..

W 9. minucie po dośrodkowaniu z boku boiska Vermaelen nieznacznie musnął piłkę głową, co uniemożliwiło Gervinho oddanie strzału.

W 15. minucie, jedynie ekwilibrystyczna interwencja Vermaelena uchroniła Arsenal przed stratą bramki.

10 minut później Alex Song popełnił fatalny błąd tracąc piłkę po rzucie rożnym, jednak Armero nie zdołał w 100% sytuacji pokonać Wojtka Szczęsnego.

W 35. minucie groźny strzał oddał Gervinho, jednak jeden z obrońców Udinese zdołał ustawić się na drodze piłki do bramki.

Od początku drugiej połowy na boisku oglądaliśmy Djourou, który zastąpił Gibbsa. Szwajcar już kilka chwil po wejściu na boisko popisał się świetnym ofiarnym wślizgiem blokując strzał Di Natale.

W 56. minucie boisko opuścił.... Johan Djourou. Zastąpił go Carl Jenkinson.

W 66. minucie po błędzie Jenkinsona groźny strzał oddał skrzydłowy Udinese, jedak piłka minęła bramkę Szczęsnego.3 minuty później, w sytuacji sam na sam z Handanovicem, Theo Walcott nie trafił w światło bramki przeciwnika. 3 minuty później, Emmanuel Frimpong zmienił utykającego Tomasa Rosicky'ego.

W 73. minucie Wojtek Szczęsny popisał się piękną paradą po strzale Di Natale z rzutu wolnego. 10 minut później na dobrą pozycję wyszedł Gervinho, jednak jeden z obrońców Udinese w ostatniej chwili wybił mu piłkę. 20 minut później, w sytuacji sam na sam z Handanowicem, Theo Walcott strzelił wprost w bramkarza popularnych Zebr. Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie, które wydatnie obrazowało potrzebę transferów i zmian w drużynie z Emirates Stadium.

Liga MistrzówTheo WalcottUdinese autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
dzik86 komentarzy: 45317.08.2011, 23:03

czesio siedzi na ławce, jeszcze tak z 10 meczów i się będzie zastanawiał czy dobrze zrobił idąc 'tam' :D

szaman15 komentarzy: 94717.08.2011, 23:02