Pierwsza bramka w nowym sezonie. Arsenal 1-0 Udinese

Pierwsza bramka w nowym sezonie. Arsenal 1-0 Udinese 16.08.2011, 21:39, Szymon Ortyl 2179 komentarzy

Kibice Kanonierów z pewnością podeszli do tego meczu z mieszanymi uczuciami, z powodu transferów Cesca Fabregasa i Emmanuela Eboue oraz niepewnej sytuacji Samira Nasriego, jednak The Gunners pokazali, iż potrafią radzić sobie z silnymi przeciwnikami nawet bez swoich największych gwiazd:

Już w pierwszej minucie Szwed Ekstrand ukarany został żółtą kartką za faul na Tomasie Rosicky'm.

2 minuty później Arsenal wyszedł na prowadzenie za sprawą pięknej asysty Aarona Ramseya i bramki Theo Walcotta..

W 9. minucie po dośrodkowaniu z boku boiska Vermaelen nieznacznie musnął piłkę głową, co uniemożliwiło Gervinho oddanie strzału.

W 15. minucie, jedynie ekwilibrystyczna interwencja Vermaelena uchroniła Arsenal przed stratą bramki.

10 minut później Alex Song popełnił fatalny błąd tracąc piłkę po rzucie rożnym, jednak Armero nie zdołał w 100% sytuacji pokonać Wojtka Szczęsnego.

W 35. minucie groźny strzał oddał Gervinho, jednak jeden z obrońców Udinese zdołał ustawić się na drodze piłki do bramki.

Od początku drugiej połowy na boisku oglądaliśmy Djourou, który zastąpił Gibbsa. Szwajcar już kilka chwil po wejściu na boisko popisał się świetnym ofiarnym wślizgiem blokując strzał Di Natale.

W 56. minucie boisko opuścił.... Johan Djourou. Zastąpił go Carl Jenkinson.

W 66. minucie po błędzie Jenkinsona groźny strzał oddał skrzydłowy Udinese, jedak piłka minęła bramkę Szczęsnego.3 minuty później, w sytuacji sam na sam z Handanovicem, Theo Walcott nie trafił w światło bramki przeciwnika. 3 minuty później, Emmanuel Frimpong zmienił utykającego Tomasa Rosicky'ego.

W 73. minucie Wojtek Szczęsny popisał się piękną paradą po strzale Di Natale z rzutu wolnego. 10 minut później na dobrą pozycję wyszedł Gervinho, jednak jeden z obrońców Udinese w ostatniej chwili wybił mu piłkę. 20 minut później, w sytuacji sam na sam z Handanowicem, Theo Walcott strzelił wprost w bramkarza popularnych Zebr. Kilka sekund później sędzia zakończył spotkanie, które wydatnie obrazowało potrzebę transferów i zmian w drużynie z Emirates Stadium.

Maciekkk10 komentarzy: 258318.08.2011, 00:38

Dobrze widziałem?! Ricardo Carvalho popchnął sędziego?!

pumeks

No ale w drugiej kolejce "DZIEWIĘCIU" niezdolnych do gry? Mam nadzieję, że to tylko na początku jest tak źle - a potem przez cały sezon kontuzje nas będą omijać (yeah - wright).

t0my komentarzy: 29618.08.2011, 00:26

pepe to hanibal leckter

david90 komentarzy: 17818.08.2011, 00:26

ja tam nic do fabregasa nie mam i zycze mu tam jak najlepiej i wiem ze sta go na granie w pierwszym skladzie ale to ze moze grac na kazdej pozycji oprocz obrony i bramki to lekka przesada

DB10 komentarzy: 149618.08.2011, 00:21

@popekns u Ciebie tez brak sygnalu na tvp ?

pumeks komentarzy: 2080818.08.2011, 00:20

-->Midgardsorm...kontuzje to przecież tradycja w Arsenalu..dlatego Boss musi cały czas wychowywać młodych, żeby ktoś mógł wejść na boisko...po co kupować? mamy wychowanków! :D

DB10 komentarzy: 149618.08.2011, 00:19

drhtv.com.pl/transmisja-4156.html

mdr_AFC komentarzy: 305118.08.2011, 00:19

Fabs się cudownie wykurował ale nadal nie ma czasu udzielić obiecanego wywiadu dla nas...

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1518.08.2011, 00:18

Fabregas ?! Box to Box ?! Ja nie mogę ten Trzeciak to jest jakiś koleś z FM'a, ogląda mecze na komputerze w grze i myśli, że jest super.

pumeks komentarzy: 2080818.08.2011, 00:15

faul był ale radość Szpaka bezcenna..."Jest jest żółta kartka dla Marcelo"

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41218.08.2011, 00:15

mirrorfootball.co.uk/news/Arsenal-news-Arsene-Wenger-set-be-without-nine-first-teamers-against-Liverpool-as-Jack-Wilshere-placed-in-walking-boot-to-protect-ankle-injury-article786574.html

MateuszK4nonier komentarzy: 440418.08.2011, 00:13

Marczelo ? To nowy zawodnik Realu ?

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1518.08.2011, 00:13

Messi co symuluje HAHA:D Nie no popisy aktorskie są tutaj genialne.

Sanchoo komentarzy: 153718.08.2011, 00:13

A czemu nikt nie pisał o Interze , przecież pokonali Barcelone w LM? Nikt wtedy nie pisał , że są wielcy, najlepsi. Jak mają tak dobrych zawodników , to po co kupują innych, chyba po to tylko , żeby inny klub ich nie kupił ^^

pumeks komentarzy: 2080818.08.2011, 00:11

możliwe, że taka farsa w 2 lidze angielskiej skończyłaby na 4-5 miejscu....a w Premiership? lepiej nie myśleć :-) takie Stoke by ich zmiażdzyli....przegraliby pewnie ale zmiażdżyli

Sanchoo komentarzy: 153718.08.2011, 00:09

Zespoły te nie są obciążone takim zmęczeniem jak te w PL, więc one mogą istnieć na arenie miedzynarodowej. Przykro to stwierdzić ale taka prawda.

pumeks komentarzy: 2080818.08.2011, 00:08

--> Sanchoo ..dobra masz rację...jest kilku ale nie w farsie

Sanchoo komentarzy: 153718.08.2011, 00:07

Oj to już kwestia gustu. Nie było w tej generacji lepszego piłkarza jak Zidane i nie będzię. Zapraszamy Barcelonke do Premier League.

bmo komentarzy: 34018.08.2011, 00:07

Prosze Was... Z gowna bata jeszcze nikt nie zrobil... Messi baaaaaaaardzo czesto wypracowuje sobie 70 procent akcji. A gadanie ze brakuje mu do Zidana czy del Piero to jest absurd. Wiadomo nie mozna mowic ze jest lepszy bo tego udowodnic sie nie da... Lecz mozna go stawiac na tej samej polce. Tak, mozna to zrobic juz.

tradusio komentarzy: 458 newsów: 118.08.2011, 00:05

Bronicie niektórzy z Was Szpaka, ale odpowie mi ktoś jak profesjonalny komentator może mówić w 46 minucie, że mecz jest już rozstrzygnięty(co prawda z pozoru, ale jednak).

Sanchoo komentarzy: 153718.08.2011, 00:05