Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs

Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs 08.11.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 3723 komentarzy

Nawet osoba niezbyt interesująca się futbolem dostrzegłaby, że dziś naprzeciw siebie stanęli odwieczni rywale. Od samego początku można było poczuć unikalną atmosferę derbów. Zacięty bój, nieodstawianie nóg, intensywna gra obu ekip. Nie brakowało tego, choć z każdą minutą piłkarze opadali z sił. I choć to Koguty prowadziły w tym meczu, w ostatecznym rozrachunku musiały podzielić się punktami ze swoim znienawidzonym oponentem.

Był moment, kiedy to znacznie lepiej prezentowali się goście. Piłkarze Spurs mieli więcej pomysłów na grę i częściej kreowali sobie sytuacje strzeleckie, których po stronie Arsenalu brakowało. W drugiej połowie, kiedy to gospodarze byli zmuszeni do gonienia wyniku, zawodził parokrotnie Olivier Giroud. Wydawało się, że nie uda się uszczknąć nawet jednego punktu. W tym momencie całkowitym zaskoczeniem stała się bramka, którą zdobył...Kieran Gibbs, a mecz zakończył się remisem.

Arsenal nie znalazł się po tym spotkaniu na miejscu lidera. Londyńczycy zaprzepaścili potknięcie Manchesteru City na Villa Park. Tym samym sytuacja na czele tabeli nie zmieniła się, ale robi się niezwykle ciasna. Zespoły tuż za The Citizens oraz The Gunners mają jeszcze większą okazję na dogonienie tych dwóch, przodujących zespołów w lidze.

Jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Cech - Debuchy (77' Arteta), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (46' Flamini) - Campbell (74' Gibbs), Özil, Sanchez - Giroud.

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Alli (81' Mason), Dier - Dembele, Eriksen (90' Onomah), Lamela (75' Son) - Kane.

Od pierwszych minut dało się poczuć atmosferę derbów, szczególnie tych o północny Londyn. Intensywny start i takie same pierwsze minuty, pełne odbiorów, bliskich kontaktów między zawodnikami i nieodstawiania nóg z obu stron. Mimo wysokiego tempa, brakowało groźnych sytuacji strzeleckich.

Zacięty kwadrans minął utrzymując grę głównie w środku pola. Nikt nie miałby wątpliwości, że to spotkanie odwiecznych rywali, ale akcji godnych odnotowania nie było. Mecz do tej pory polegał na skutecznych blokowaniach ofensywnych zagrań i nic nie przynoszących rzutach rożnych.

Daleką piłkę, w 16. minucie, otrzymał Eriksen. Nie potrafił jednak wykorzystać tego prezentu, ponieważ obrońcy skutecznie zablokowali piłkę oddając Kogutom rzut rożny.

Tottenham zagroził bramce Petra Cecha przez stały fragment gry. W 25. minucie Eriksen, z rzutu wolnego, zagrał piłkę w pole karne. Tam akcję, strzałem, udało zamknąć się Dierowi, lecz nie skierował uderzenia w światło bramki.

Jednobramkowe prowadzenie Tottenhamu! Wystarczyła długa piłka od Rose'a w 32. minucie, aby Harry Kane, który nie został złapany na spalonym, otworzył sobie drogę do bramki. Przed nim był tylko bezradny Cech, 1-0 dla Kogutów!

Kilka chwil później doszło do przepychanki w polu karnym gości. Bohaterami incydentu byli Vertonghen i Giroud - obaj pokazali poziom rywalizacji w meczu o północny Londyn.

Niedługo po tym zdarzeniu doszło do szybkiej wymiany podań w szeregach Kanonierów. To była szansa dla Arsenalu, lecz Özil znajdował się na spalonym.

Harry Kane, tuż przed końcem tej połowy, pokazał jak dużym potrafi być zagrożeniem. Po raz kolejny oddał strzał zmuszając Cecha do pokazania swoich umiejętności.

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Druga nie rozpoczęła się, jakby to The Gunners powinni odrabiać stratę jednego gola. To Tottenham podejmował próby ponownego zaatakowania bramki Petra Cecha.

52. minuta dała temu wyraz, bo niezłym strzałem popisał się Eriksen. Jego uderzenie z ostrego kąta udało się zablokować, więc wywalczył tylko rzut rożny.

Olivier Giroud, chwilę później, głową spróbował pokonać Llorisa. Wszystko za sprawą piłki dogranej z rzutu wolnego przez Mesuta Özila. Reprezentant Francji udanie oddał strzał, lecz futbolówka trafiła...w poprzeczkę!

W 60. minucie mogło dojść do wyrównania! Olivier Giroud, kolejny raz, wyrwał się obrońcom Kogutów i uderzył dośrodkowaną piłkę, lecz nie wykonał tego celnie.

Z pewnością można powiedzieć, że Arsenal niezbyt skutecznie pracował na zdobycie bramki. Wszystkie kontrataki, w kolejnych minutach, zostawały przerywane. Piłkarze gości prezentowali lepszy pomysł na konstruowanie akcji.

Alderweireld, w 70. minucie głową miał szansę na gola. Jednak jego próba z pięciu metrów została cudownie powstrzymana przez Petra Cecha. Czeski bramkarz, niedługo później, został zmuszony do następnej interwencji przez Harry'ego Kane'a, który oddał strzał z dystansu. Kolejne sytuacje Spurs świadczyły o przewadze zespołu gości.

Gol! Remis! 77. minuta i wbicie gola przez, wprowadzonego wcześniej, Gibbsa! Anglik zamknął głębokie dośrodkowanie, a piłka, choć z trudnościami, znalazła się za linią bramki Llorisa. Ależ energii dało Kanonierom to trafienie, 1-1!

Energii, ponieważ obraz gry, na ostatnie 10 minut przed końcem meczu, uległ odwróceniu. To Arsenal miał chęć, aby zdobyć komplet punktów i samodzielnie zająć fotel lidera! Drużyna Wengera zaczęła powodować stres u przeciwników, znacznie częściej niż do tej pory, znajdując się w szesnastce Kogutów.

Harry Kane, w 90. minucie, przedarł się w pole karne Cecha, lecz siła i celność strzału udowodniła jego wyczerpanie w tych derbach.

Mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185218.11.2015, 13:08

@qba Konarowska i Bujakiewicz

D:

Hirow komentarzy: 40918.11.2015, 12:58

Droga Redakcjo. Prosze abyście się nie obijali ponieważ 13 kolejka BPL rusza już za 3 dni a wiąż nie ma możliwości typowania wyników. Z bólem serca ponaglam was aby do dnia jutrzejszego mozliwość typowania była aktywna. Wprzeciwnym razie zrobie wszystko aby Prezydent Duda was nie mógł ułaskawić w sprawie zaniechania waszych obowiązków :P
Z wyrazami szacunku.
Hirow

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 318.11.2015, 12:47

Jakiś skrót do wczorajszego spotkania.Przez te zamachy zupełnie o nim zapomniałem?

AlexSong2321 komentarzy: 78918.11.2015, 12:35

Masz racje, kiedy wejdzie juz na wysokie obroty to od razu jakis uraz. Gdyby ciagnał mecz za meczem mysle, ze w obecnej sytuacji w tabeli strzelcow moglby o cos powalczyc :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.11.2015, 12:33

AlexSong2321
Tylko go nie ma i nie wiadomo kiedy wróci. I tak cały czas - gra dobrze, kontuzja, wracanie do formy, gra dobrze, kontuzja itd.

AlexSong2321 komentarzy: 78918.11.2015, 12:30

Ja tam bym chętnie zostawił Theo na szpicy, kupic tylko jakiegos zastepce o podobnej charakterystyce do niego i byłoby super IMO. Podoba mi sie gra z Theo na ataku no i jest coraz lepszy ;)

qba555 komentarzy: 797 newsów: 118.11.2015, 12:20

@Fabs
Pike ma dopiero 36 lat, nie wiem czy łapie się już pod tą kategorię. ;)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 818.11.2015, 12:18

Wiadomo na ile wypada Martial?

schnor25 komentarzy: 1854618.11.2015, 12:06

Milik niby jest tylko dobry w Ajaxie, jeszcze tam nie kozaczy, ale, żeby potem nie było za późno na sprowadzenie kogoś takiego jak Arek. Po Euro mogą się rzucić kluby na Polaka.

FadeIn komentarzy: 354718.11.2015, 12:03

Simple

no to fajnie. Cieszę się. Oby do czerwca.

Co do Milika też jestem fanem tego gościa. To ciut inny grajek niż Lewy i wiadomo, że jeszcze nie ten poziom ale wydaję mi się, że pod odpowiednim okiem w odpowiednim klubie jest w stanie wrzucić kolejny bieg i walić bramki jak miło. Jedno jest pewne. Potencjał porównywalny z Lewym. Umiejętność też wielkie choć jeszcze nie wykorzystane

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.11.2015, 11:51

Milik jako uzupełnienie Oliego :P

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1518.11.2015, 11:46

Milik fajną opcją by był. Myślę, że pod okiem Wengera rozwinąłby się jeszcze bardziej.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.11.2015, 11:39

FadeIn
3:1 Milik (wrzutka Kapustki po przechwycie), Jodłowiec (po rzucie rożnym), Grosicki (kontratak, asysta Milika). Gra przyzwoita. Dobrze zakończyliśmy ten rok na niwie reprezentacyjnej.

FadeIn komentarzy: 354718.11.2015, 11:27

A ja zapomniałem o wczorajszym meczu. Spotkanie rodzinne i takie takie. Ile było i jak zagraliśmy ? Kto brameczki jak były....

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.11.2015, 11:03