Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs

Północny Londyn dzieli się punktami: Arsenal 1-1 Spurs 08.11.2015, 18:07, Łukasz Wandzel 3723 komentarzy

Nawet osoba niezbyt interesująca się futbolem dostrzegłaby, że dziś naprzeciw siebie stanęli odwieczni rywale. Od samego początku można było poczuć unikalną atmosferę derbów. Zacięty bój, nieodstawianie nóg, intensywna gra obu ekip. Nie brakowało tego, choć z każdą minutą piłkarze opadali z sił. I choć to Koguty prowadziły w tym meczu, w ostatecznym rozrachunku musiały podzielić się punktami ze swoim znienawidzonym oponentem.

Był moment, kiedy to znacznie lepiej prezentowali się goście. Piłkarze Spurs mieli więcej pomysłów na grę i częściej kreowali sobie sytuacje strzeleckie, których po stronie Arsenalu brakowało. W drugiej połowie, kiedy to gospodarze byli zmuszeni do gonienia wyniku, zawodził parokrotnie Olivier Giroud. Wydawało się, że nie uda się uszczknąć nawet jednego punktu. W tym momencie całkowitym zaskoczeniem stała się bramka, którą zdobył...Kieran Gibbs, a mecz zakończył się remisem.

Arsenal nie znalazł się po tym spotkaniu na miejscu lidera. Londyńczycy zaprzepaścili potknięcie Manchesteru City na Villa Park. Tym samym sytuacja na czele tabeli nie zmieniła się, ale robi się niezwykle ciasna. Zespoły tuż za The Citizens oraz The Gunners mają jeszcze większą okazję na dogonienie tych dwóch, przodujących zespołów w lidze.

Jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Cech - Debuchy (77' Arteta), Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla (46' Flamini) - Campbell (74' Gibbs), Özil, Sanchez - Giroud.

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Vertonghen, Rose - Alli (81' Mason), Dier - Dembele, Eriksen (90' Onomah), Lamela (75' Son) - Kane.

Od pierwszych minut dało się poczuć atmosferę derbów, szczególnie tych o północny Londyn. Intensywny start i takie same pierwsze minuty, pełne odbiorów, bliskich kontaktów między zawodnikami i nieodstawiania nóg z obu stron. Mimo wysokiego tempa, brakowało groźnych sytuacji strzeleckich.

Zacięty kwadrans minął utrzymując grę głównie w środku pola. Nikt nie miałby wątpliwości, że to spotkanie odwiecznych rywali, ale akcji godnych odnotowania nie było. Mecz do tej pory polegał na skutecznych blokowaniach ofensywnych zagrań i nic nie przynoszących rzutach rożnych.

Daleką piłkę, w 16. minucie, otrzymał Eriksen. Nie potrafił jednak wykorzystać tego prezentu, ponieważ obrońcy skutecznie zablokowali piłkę oddając Kogutom rzut rożny.

Tottenham zagroził bramce Petra Cecha przez stały fragment gry. W 25. minucie Eriksen, z rzutu wolnego, zagrał piłkę w pole karne. Tam akcję, strzałem, udało zamknąć się Dierowi, lecz nie skierował uderzenia w światło bramki.

Jednobramkowe prowadzenie Tottenhamu! Wystarczyła długa piłka od Rose'a w 32. minucie, aby Harry Kane, który nie został złapany na spalonym, otworzył sobie drogę do bramki. Przed nim był tylko bezradny Cech, 1-0 dla Kogutów!

Kilka chwil później doszło do przepychanki w polu karnym gości. Bohaterami incydentu byli Vertonghen i Giroud - obaj pokazali poziom rywalizacji w meczu o północny Londyn.

Niedługo po tym zdarzeniu doszło do szybkiej wymiany podań w szeregach Kanonierów. To była szansa dla Arsenalu, lecz Özil znajdował się na spalonym.

Harry Kane, tuż przed końcem tej połowy, pokazał jak dużym potrafi być zagrożeniem. Po raz kolejny oddał strzał zmuszając Cecha do pokazania swoich umiejętności.

Sędzia zakończył pierwszą część spotkania.

Druga nie rozpoczęła się, jakby to The Gunners powinni odrabiać stratę jednego gola. To Tottenham podejmował próby ponownego zaatakowania bramki Petra Cecha.

52. minuta dała temu wyraz, bo niezłym strzałem popisał się Eriksen. Jego uderzenie z ostrego kąta udało się zablokować, więc wywalczył tylko rzut rożny.

Olivier Giroud, chwilę później, głową spróbował pokonać Llorisa. Wszystko za sprawą piłki dogranej z rzutu wolnego przez Mesuta Özila. Reprezentant Francji udanie oddał strzał, lecz futbolówka trafiła...w poprzeczkę!

W 60. minucie mogło dojść do wyrównania! Olivier Giroud, kolejny raz, wyrwał się obrońcom Kogutów i uderzył dośrodkowaną piłkę, lecz nie wykonał tego celnie.

Z pewnością można powiedzieć, że Arsenal niezbyt skutecznie pracował na zdobycie bramki. Wszystkie kontrataki, w kolejnych minutach, zostawały przerywane. Piłkarze gości prezentowali lepszy pomysł na konstruowanie akcji.

Alderweireld, w 70. minucie głową miał szansę na gola. Jednak jego próba z pięciu metrów została cudownie powstrzymana przez Petra Cecha. Czeski bramkarz, niedługo później, został zmuszony do następnej interwencji przez Harry'ego Kane'a, który oddał strzał z dystansu. Kolejne sytuacje Spurs świadczyły o przewadze zespołu gości.

Gol! Remis! 77. minuta i wbicie gola przez, wprowadzonego wcześniej, Gibbsa! Anglik zamknął głębokie dośrodkowanie, a piłka, choć z trudnościami, znalazła się za linią bramki Llorisa. Ależ energii dało Kanonierom to trafienie, 1-1!

Energii, ponieważ obraz gry, na ostatnie 10 minut przed końcem meczu, uległ odwróceniu. To Arsenal miał chęć, aby zdobyć komplet punktów i samodzielnie zająć fotel lidera! Drużyna Wengera zaczęła powodować stres u przeciwników, znacznie częściej niż do tej pory, znajdując się w szesnastce Kogutów.

Harry Kane, w 90. minucie, przedarł się w pole karne Cecha, lecz siła i celność strzału udowodniła jego wyczerpanie w tych derbach.

Mecz został zakończony ostatnim gwizdkiem sędziego.

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
AaronLieber27 komentarzy: 612718.11.2015, 19:57

Tez w ta watpie, ale to calkiem dobry grajek, a trener Kogutow go nie docenia. Nic nie gra w tym sezonie

AaronLieber27 komentarzy: 612718.11.2015, 19:56

Simpllemann

Konczy sie pewna epoka dla Dunczykow.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267218.11.2015, 19:55

Już widzę jak Wenger po ostatnich słowach na temat zawodników Spurs wypożyczyłby kurczaka.

AaronLieber27 komentarzy: 612718.11.2015, 19:53

Ostatnio akurat Wenger w styczniu kupowal pilkarzy, wiec moze w tym roku bedzie podobnie. Moze wypozyczy jakiegos slrzydlowego (Jese/ Townsend)

michalm1 komentarzy: 702018.11.2015, 19:53

przecież już zarząd powiedział że nie będzie żadnych transferów zimą więc po co te plotki...

pietraz komentarzy: 158818.11.2015, 19:48

Siema wie ktoś co się dzieje z Arsenal Ladies? Dlaczego nie ma ich w tegorocznej LM?

aguero10 komentarzy: 856518.11.2015, 19:44

lays

Patrząc realnie 2-3 .Przy braku kontuzji co jest nierealne moze majstra uda sie ugrac

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267218.11.2015, 19:39

zimą to można kupić co najwyżej kilka par rękawiczek, bo na zawodników nie ma co liczyć.

lays komentarzy: 3987118.11.2015, 19:38

Nie będzie nikogo zimą.

Trzeba ugrac majstra tym co jest.

Mihex komentarzy: 2360418.11.2015, 19:22

sport.pl/sport/1,65025,19209931,premier-league-w-arsenalu-tesknia-za-szczesnym-chca-zeby.html

No faktycznie sensacja, że vice kapitan wypowiada się pozytywnie o zawodniku, którego zna już ładnych kilka lat :V

aguero10 komentarzy: 856518.11.2015, 19:20

Maciek

Zalezy od firmy i przedewszystkim doswiadczenia .Zaraz po kursie tak przyjmuja ale za jaką stawke .
Do spawania trzeba miec troche drygu .

Doktor

Zgadzam sie ze Welbeck jest do odstrzału .Dla mnie to był transfer na siłe i tyle.Na RW Yarmolenko niszczył by ta lewno nogą .Taki biały Costa he

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267218.11.2015, 18:48

MG
Dawaj śmiało. Posłuchamy chętnie.

lays komentarzy: 3987118.11.2015, 18:41

Niektorzy tutaj dalej nie ogarniaja XD Griezmann za 40 mln euro? Ludzie za niego to oni beda chcieli ale min 60...

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.11.2015, 18:39

Morten Oslen po 15 latach rezygnuje z prowadzenia reprezentacji Danii.

Doktor komentarzy: 770618.11.2015, 18:30

@aguero10

Barcelona podobno nie ma pieniędzy na żaden zimowy transfer.

A powiem Ci tak, wolę Nolito od Welbecka. Gra kolejny bardzo dobry sezon i ciągnie przeciętną Celtę. Awansował do reprezentacji Hiszpanii, jest dwa lata młodszy od Cazorli.

aguero10 komentarzy: 856518.11.2015, 18:27

Doktor

Barca prowadzi juz rozmowy z Celto na temat Hiszpana z tego co wiem to jeszcze wychowanek i do tego byly szef Enrique.Chyba 28 na karku .Dla mnie odpada jesli chodzi o skrzydlo

polishbrigadesx komentarzy: 1020518.11.2015, 18:21

a może kupimy Felipe Andersona ? ;)

aguero10 komentarzy: 856518.11.2015, 18:20

Maciek

Dobrze platna lecz ciezka do załatwienia.Bardziej popularna jest metoda MIG choc miej platna.Jesli chodzi o zdrowie to TIG

Doktor komentarzy: 770618.11.2015, 18:00

Bild - Arsenal rozbije bank na Obamejanga (42 w funtach), źródło takie se

Doktor komentarzy: 770618.11.2015, 17:59

Akurat Nolito na ten moment zjada wszystkich skrzydłowych Arsenalu poza Alexisem na głowę. Moim zdaniem - byłby to całkiem niezły zakup, gość nawet w reprze zaczyna ogarniać. Cena? 12 mln funtów - naprawdę niedrogo jak na dzisiejsze czasy. Jako opcja na dwa lata - spoko. Tylko Welbz musiałby odejść, by nie blokować miejsca na przyszłe transfery.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 218.11.2015, 17:55

Xhaka jak najbardziej. Może wreszcie jakieś by pociski od czasu do czasu szył na bramkę zza pola karnego.

Nolito nienajgorszy, ale jak już wzmacniać to pierwszy skład, a nie ławkę...

Doktor komentarzy: 770618.11.2015, 17:54

Nie no, Simeone to nie powinien być wybór dla Chelsea, on by tam tylko kontynuował filozofię autobusu z różnym skutkiem.

Moim zdaniem - powinni zastanowić się nad Ancelottim jako opcję na najbliższe dwa sezony. Przynajmniej dla ich dobra. Tak samo powinien zrobić United, bo van Gaal przepierniczył mnóśtwo kasy na transfery, a z ofensywy to jedynie Martial i Young (ale błagam, nie ten poziom...) tam wyrabiają.

Doktor komentarzy: 770618.11.2015, 17:49

W kontekście Arsenalu ostatnio mówi się przede wszystkim o defensywnym pomocniku i ofensywnym graczu.

Nazwiska?
DM: Xhaka, Jorginho
Skrzydłowy/Napastnik: Nolito

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 218.11.2015, 17:48

Milik?
Szkoda go do Arsenalu. Jak dla mnie to jeszcze nie ten poziom, a fajnie jakby grał regularnie. Ajax póki co dla niego idealny.

Myslę, że w lato ewentualnie mógłby się przenieść Wolfsburga, Romy czy Evertonu jeśli odejdzie Lukaku.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 118.11.2015, 17:45

@arsenallord: A właśnie, że Milik i Griezmann :P

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11718.11.2015, 17:43

Griezmann i Milik? I wszyscy zadowoleni :D

new_star komentarzy: 6852 newsów: 918.11.2015, 17:35

Napastnik PSG Zlatan Ibrahimović w rozmowie z angielskim dziennikiem Daily Mail odciął się od spekulacji medialnych, które łączyły go z klubami Premier League.

Szwed był ostatnio przymierzany do Manchesteru United, ale jak zaznaczył, raczej nie ma szans, by przeniósł się na Old Trafford. – Myślę, że jest dla mnie za późno na transfer do Anglii. Jestem szczęśliwy w PSG. Zostało mi sześć miesięcy, więc zobaczymy, co się wydarzy później – stwierdził enigmatycznie 34-latek.

Nie znaczy to jednak, że "Ibracadabra" wybiera się na emeryturę. – Futbol wciąż mnie cieszy. Cieszy mnie każdy dzień spędzony na boisku, ponieważ kiedy gram na najwyższym poziomie, to po prostu chcę się w to włączyć i robić to, co potrafię najlepiej - mówił.

- Nie wiem, gdzie zakończę swoją karierę. Musimy poczekać i dopiero później zobaczymy - dodał snajper, który we wtorkowym spotkaniu barażowym z Danią strzelił dwa gole. Dzięki wygranej w dwumeczu 4:3 jego reprezentacja zakwalifikowała się do Euro 2016.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 218.11.2015, 17:16

Griezmanna chętnie bym do nas przyjął.

I tak naprawdę nie byłby to wcale ciężki do zrealizowania transfer.

Sam zawodnik myslę, że mógłby być chętny, pensji wielkiej by nie chciał, jedynym problemem byłaby chyba kwota transferu.

Ale jakby udało się zmieścić w 40 mln euro to super transfer, bo gość uniwersalny, na skrzydło, na atak.

roxx292 komentarzy: 37818.11.2015, 16:50

michalm1
Było :)

losnumeros komentarzy: 1318918.11.2015, 15:58

FabsFAN

Mam nadzieje ze inni uzytkownicy oraz osoby maja taka opinie o tobie jak ty o Chelsea. Zadnego szacunku dla rywala

michalm1 komentarzy: 702018.11.2015, 15:50

Było że Arsenal na leczenie piłkarzy wydał 20 mln funtów? ?

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 318.11.2015, 15:45

Od dawien dawna Nasza reprezentacja nie grała tak dobrze i jeszcze pojawiają się młode twarze które potrafią dobrze grać. Świetnie to rokuje i oby pokazali jeszcze więcej bo mają do tego papiery.

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 318.11.2015, 15:40

Dzięki Kanonier

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.11.2015, 15:39

losnumeros
Arsenal gra ladna i ofensywna pilke , a chelsea to zalosny klub frajerow.

simple
Z najsilniejszymi rywalami muruja , ofensywnie jeszcze sie zgrywaja, bo maja sporo nowych zawodnikow. Na pewno sa ciekawsi niz chleska, ktora z gry nie strzela goli : )

thide komentarzy: 32389 newsów: 185218.11.2015, 15:15

działa wam zakładka moje allegro na allegro?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185218.11.2015, 15:14

nieeeeeeeeeeeee, tylko nie Griezmann :(

losnumeros komentarzy: 1318918.11.2015, 15:03

FabsFAN

Na pewno nie są słabi jeszcze ta strate moga odrobic, to jak nazwiesz Arsenal w LM? Też traciliśmy w 1 sezoie z 7-8 punktów do TOP4 i było mniej meczy do rozegrania

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.11.2015, 15:00

Ploty z transferem Griezmanna do Chelsea juz sa od dawna wiec czas pokaze co sie stanie z Francuzem. Mozliwe ze wlasnie The Blues go kupia.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.11.2015, 14:59

FabsFAN
Osobiście nie oglądam ligi hiszpańskiej ale słyszałem/czytałem wiele opinii, że Atletico też gra "autobus", więc takiej różnicy by pewnie nie odczuł.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.11.2015, 14:56

losnumeros
Z tego, ze sam zawodnik musi wyrazic chec grania tam, a nie wierze, ze Gryży przeszedlby do o wiele slabszej ekipy, w dodatku marnego autobusu :)

losnumeros komentarzy: 1318918.11.2015, 14:53

FabsFAN

Nie wiem z czego masz beke, oni zapłaca a Wenger by sie targował

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.11.2015, 14:50

FabsFAN
Co jak co ale mają chyba na to większe szanse niż Arsenal.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.11.2015, 14:41

Ale mam beke z kibicow chelskiej. Oni mysla, ze kupia Griezmana xD

Kaczaza komentarzy: 722318.11.2015, 14:37

songoku95
Zanim podbiją, pytanie co z atakiem, Kokorin?

songoku95 komentarzy: 2348618.11.2015, 14:23

Klauzula wykupu 20 melonów, nic tylko brać!

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.11.2015, 14:18

songoku95
Nawet jeśli to myślę, że cena może okazać się zaporowa.

songoku95 komentarzy: 2348618.11.2015, 14:14

simple
na chwile obecna posiadamy na DP tylko ekstra yebake Le Coqa i 2 paralityków. Więc przyjście młodego, perspektywicznego, dobrze zbudowanego pod względem fizycznym Xhaki może Nam tylko pomóc;)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.11.2015, 14:04

Kaczaza
Ale ja to wszystko wiem. Potrzebujemy wzmocnień, bo z jednym zawodnikiem na daną pozycję to może być trudno coś osiągnąć.

Xhaka solidny. Tylko czy my potrzebujemy zawodników solidnych?

Kaczaza komentarzy: 722318.11.2015, 13:25