Powrócić na zwycięską ścieżkę, Arsenal vs Birmingham!

Powrócić na zwycięską ścieżkę, Arsenal vs Birmingham! 15.10.2010, 11:13, IceMan 829 komentarzy

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej meczami reprezentacyjnymi powracają rozgrywki angielskiej Premier League. W sobotnie popołudnie w jednym z najciekawszych pojedynków kolejki Arsenal podejmie na The Emirates Stadium Birmingham City. Koniec oglądania spotkań kadr narodowych z drżącymi w obawie przed kontuzjami Kanonierów członkami. Koniec zrywania nocy i "podziwiania" kaleczącej najpiękniejszą dyscyplinę sportu reprezentacji Polski. Czas na prawdziwe emocje!

Ostatnich kilka spotkań The Gunners na ligowym podwórku wlało w serca kibiców 13-krotnych mistrzów Anglii nieco smutku i zwątpienia. Niektórzy bardziej krewcy i skłonni do wydawania pośpiesznych sądów fani wysnuli już nawet wizję kolejnego pozbawionego tytułu sezonu. Podopieczni Arsene'a Wengera ulegli bowiem ekipom Chelsea oraz West Bromwich, a wcześniej jedynie zremisowali z Sunderlandem na Stadionie Światła, przez co strata drużyny z Asburton Grove do lidera wynosi już siedem punktów. Ewentualna przegrana z Birmingham (odpukać w niemalowane!) oznaczać będzie dla Arsenalu pierwszą od kwietnia 2007 roku passę trzech ligowych porażek z rzędu.

Nastroje w obozie The Blues również najlepsze nie są. Ekipa z Birmingham nie potrafiła wygrać żadnego z ostatnich pięciu meczów Premier League, ogółem zanotowała w bieżących rozgrywkach tylko jedno zwycięstwo i z dorobkiem siedmiu oczek znajduje się na odległym 16. miejscu. Szwankuje szczególnie ofensywa klubu o 135-letniej historii, która w poprzednich czterech spotkaniach Premiership zdobyła zaledwie jedną bramkę. Aby rozpocząć swój marsz w górę tabeli podopieczni Alexa McLeisha muszą poprawić swoją grę poza St Andrew's, bowiem ostatnie wyjazdowe zwycięstwo zespołu z Birmingham miało miejsce w marcu, przeciwko występującemu dziś na boiskach Championship Hull City.

Kanonierzy podejdą do jutrzejszego spotkania z myślą przedłużenia korzystnej passy w starciach z Birmingham City. The Blues nie zdołali wygrać w żadnej z ostatnich sześciu potyczek z Arsenalem, a ich bilans meczów na obiekcie 13-krotnych mistrzów Anglii jest wręcz kompromitujący. Spośród 62 ligowych pojedynków stoczonych na stadionie The Gunners zaledwie cztery zakończyły się wygraną zespołu z St Andrew's, a ostatnie takie zwycięstwo datuje się na bardzo odległy październik 1957 roku.

Po raz pierwszy od wielu tygodni ze sztabu medycznego Arsenalu napłynęła garstka pozytywnych wiadomości. Na swój debiut w tym sezonie ma szansę Nicklas Bendtner, a do gry gotowy jest również Kieran Gibbs, który być może zastąpi słabo spisującego się Gaela Clichy'ego. Możliwy jest również powrót Theo Walcotta, który podda się dzisiaj odpowiednim testom sprawnościowym. Tutaj niestety dobre wieści się kończą, a zaczynają złe. Manuel Almunia wciąż narzeka na uraz łokcia i najprawdopodobniej jutrzejsze starcie obejrzy z trybun. Wbrew wcześniejszym przewidywaniom, Cesc Fabregas nie wystąpi z Birmingham i raczej zabraknie go też we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck. Przedłuża się rehabilitacja Thomasa Vermaelena, który, podobnie jak Bakary Sagna, pojawi się na murawie nie wcześniej niż w pojedynku z Manchesterem City. Opóźnia się również powrót Robina van Persiego, który wraz z Aaronem Ramsey'em znajdzie się w kadrze meczowej dopiero w listopadzie.

W drużynie z Birmingham zabraknie jedynie zmagającego się z długoterminowym urazem Jamesa McFaddena oraz Jeana Beasusejoura, który uszkodził więzadła w kolanie. Swoją kontuzję zaleczył już były Kanonier - Alexandr Hleb - który będzie miał okazję raz jeszcze zaprezentować się publiczności na The Emirates Stadium.

Wierząc statystykom i patrząc na umiejętności indywidualne piłkarzy obu ekip zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania będą gospodarze, jednak jak zwykle rzeczywistość zweryfikuje boisko. Oby Kanonierzy, którzy nie mogą pozwolić sobie na kolejne wpadki, nie sprawili zawodu swoim fanom i odprawili przyjezdną ekipę z kwitkiem.

@eSSo
Fabian nie miał szans. Kuźwa, dobry ruch wykonał ale nie miał żadnych szans! Jak już mówiłem, tylko Seaman brał takie rzeczy ;)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1516.10.2010, 16:57

eSSo----> coś ci się pomerdało. Tu Łukasz zrobił co mógł. I nie mów mi że to jego błąd bo zrobił wszystko co mógł.

Henry_14 komentarzy: 117716.10.2010, 16:57

fabregas1987 -> popatrz na arshavina ;p

na jakiej przeglądarce działa sopcast?

Dominika93 komentarzy: 293716.10.2010, 16:56

druga połowa na pewno będzie lepsza... musimy to wygrać ...

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 816.10.2010, 16:56

Na poprawę humoru po jakże żenującej w naszym wykonaniu pierwszej połowie zobaczcie to;D

youtube.com/watch?v=SFLw8aH-M2w

orangepl komentarzy: 12816.10.2010, 16:56

kto strzelil?

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 316.10.2010, 16:56

Ja dopiero oglądam ostatnie 15 minut i widzę,że Chamakh jeśli nie został by piłkarzem to zostałby nurkiem a Nasza obrona to do krów nie na boisko. Tragedia.
Przynajmniej Nasri karnego załadował bo strach się bać jakby Rosa strzelał ;)

ToMo_18 komentarzy: 13140 newsów: 1516.10.2010, 16:56

Howareyou---> Walnąć Theo tak w 70 minucie ... i jeszcze lepiej by było gdyby ktoś z Biringham dostał reda. Wtedy w 10 nie dali by rady Theo;] A reszta to dobrze. No i jeszcze chcę zobaczyć szybko nicka ;]

eSSo komentarzy: 38216.10.2010, 16:56

1 gol fabian zwalil mogl troszke bardziej sie rzucic

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 116.10.2010, 16:56

mam pewien niesmak po tej pierwszej polowie..

maniek56 komentarzy: 300716.10.2010, 16:56

howeareyou > zgadzam się z tymi zmianami, tak poza tym to nasz Marokański nurek bardzo mnie zawodzi od kilku meczy ;/ Niech Nicklas szybko za niego wchodzi i niech pokaże jak się strzela bramki :)

Gunner89 komentarzy: 12616.10.2010, 16:56

1:1

Acolt komentarzy: 2009 newsów: 616.10.2010, 16:55

orangepl - 1-1 ;/

kwiatinho komentarzy: 1312816.10.2010, 16:55

Musimy szybko strzelić drugiego i trzeciego gola bo z każdą upływajacą minutą będzie wieksza nerwówka a dzisiaj nasri jest jakiś naspeedowany i może wylecieć z boiska ma na koncie juz żółtą kartkę...Song i Arszavin poza meczem.Śmiało w pierwszych 20 minutach mogliśmy strzelić akcja Chamakha Diabeyego i Clichego mogła zakończyć rywalizację w tym meczu.Na szczęście maja chłopaki teraz 15 minut żeby ochłonąć a wenger zrobi swoje.Arsenal w 2 połowie zawsze gra lepiej.Stawiam na gola Arszy i Walcotta...liczę na bardziej skuteczna gre

Najlepiej zrobić tak:

Theo za Arshavina koło 60 minuty i Walcott przechodzi na prawo, a Nasri na lewo. To będzie dobre rozwiązanie.

Potem Rosicky za Diabiego i Bendtner za naszego Ronaldo.

Wajdos komentarzy: 163516.10.2010, 16:53

YES na sopcascie nie tnie :)

fabregas1987 komentarzy: 2581416.10.2010, 16:53

czy tez macie wrazenie, ze Chamakh poziomem odstaje od reszty ??
oprocz gry glowa i aktorzenia niec pokazac nie umie ...
specjalnie szybki nie jest, drybling sredni, przyjecie sredni, strzal sredni tez, a sam na sam to do dupy mu ida, niewiem co w nim Wenger widzial ;/

orangepl komentarzy: 12816.10.2010, 16:53

jaki wynik dopiero wszedłem

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223716.10.2010, 16:53

Mam jednak nadzieje ze teraz Wenger cos w tej szatni zrobi zebysmy zaczeli grac...

bajosix komentarzy: 6616.10.2010, 16:53

Nie ma kto ich nawet poprowadzić w tym meczu niech wraca RvP i Fabregas bo to jest masakra

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 716.10.2010, 16:52

wronka - To ty oglądasz mecz w ogóle? Diaby nie szaleje, ale miał cudowną akcję, gdzie ograł przeciwnika i wypuścił Arszę sam na sam, oprócz tego kilka dobrych zagrań i niewiele błędów. Rosjanin np. gra o wiele gorzej, a o Songu nawet nie mówię, bo jak to ktoś kiedyś już napisał, jemu się chyba też mózg utlenił.

maniek56 komentarzy: 300716.10.2010, 16:52

sędziowanie jest dzisiaj bardzo stronnicze, na szczęście na naszą stronę :) najpierw karny z kapelusza a później zachowanie Nasriego za które powiedzmy sobie szczerze, powinien dostać czerwo. Już widzę tą falę krytyki po meczu, będą nas niszczyć tak samo jak w sytuacji z Edu.

wronka25 komentarzy: 224516.10.2010, 16:52

trzeba sie przelamac i wygrac ten mecz nie wazne jakim sposobem

Shearer komentarzy: 13116.10.2010, 16:52

to jest cyrk co Atkinson wyrabia w tym meczu... żal komentowac to...

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4816.10.2010, 16:52

@mlody13

Po co Vela? Póki co Carlos nie pokazał się z dobrej strony w żadnym meczu o stawkę (np. z Tottenhamem) i przy niekorzystnym wyniku. Theo? Prawy pomocnik za lewego ?

Ludzie.. wy już ślepo powtarzacie to "Vela za Arshavina". Ja też po cichu liczyłem na więcej szans dla Carlosa, do czasu, aż zobaczyłem, że nie radzi sobie i jest niewidoczny, gdy zespół gra pod presją.

ToMo_18;

Też tak czuje

RESOVIA

ja korzystam z tego. Trochę się przycina, ale lepsze to niż nic.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952116.10.2010, 16:51

fromsport.com/v-0/8/18/v-81983.html

Arsenal1994 komentarzy: 749716.10.2010, 16:51

Patrzeć się nie da na to co my gramy...
I my idziemy po mistrzostwo? To już nawet nie jest śmieszne :|
Dobrze chociaż że wyrównaliśmy przed przerwą, ale ciężko to i tak widzę, jak szybko nie wprowadzimy Walcotta i Bendtnera z każdą minutą będzie coraz ciężej.

RESOVIA komentarzy: 63116.10.2010, 16:51

dzięki za linki...

wronka25 komentarzy: 224516.10.2010, 16:51

CharlieTheUnicorn jak Diaby gra dobrze to chyba ogladamy inny mecz ....

Szogun komentarzy: 28655 newsów: 316.10.2010, 16:51

Jak widzę co robi Nasza obrona to się dziwie,że straciliśmy tylko jedną bramkę a jak ktoś chce oglądać mecz niech wskakuje na ilemi tam mi przynajmniej nie przycina.

@wronka25
Akurat Diaby gra dobrze. Nie wiem za to co się znowu stało z Songiem.

A Atinson w dalszym ciągu mnie wkur...za...

Sędzia im wszystko gwizda ;/ Trzeba uważać ,żeby nasi nie faulowali w polu karnym ,bo ten sędzia może nawet byle co im odgwizdać i będzie źle ;/
Wynik nie jest zły , tylko teraz musimy przyśpieszyć grę . Nie patrzeć na United tylko na siebie .
C'MON ARSENAL !!!

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52016.10.2010, 16:51

Arshavin niedługo zostanie sprzedany.

GunnerFab -- tak tak 4 napastnikw i ofensywny pomocnik --- już byśmy przegrywali ze trzy zero

mlody13 komentarzy: 337416.10.2010, 16:50