Remis na otwarcie sezonu! Arsenal 1-1 Liverpool

Remis na otwarcie sezonu! Arsenal 1-1 Liverpool 15.08.2010, 18:04, Szymon Ortyl 1102 komentarzy

Dzisiejszy mecz w pierwszym składzie rozpoczęli m.in. Abou Diaby, Moruane Chamakh, Laurent Koscielny i Manuel Almunia. Kapitanem Kanonierów w tym spotkaniu był Thomas Vermaelen.

Zobacz skróty tego pojedynku

W 4. minucie po strzale Vermaelena z rzutu wolnego piłkę pewnie wypiąstkował Reina. 7 minut później po wślizgu Mascherano lekkiej kontuzji nabawił się Nasri, jednak chwilę później Francuz powrócił do gry.

W 20. minucie Steven Gerrard mocno poturbował Emmanuela Eboue, jednak Iworyjczyk mógł kontynuować grę. W 31. minucie Manuel Almunia źle wypiąstkował dośrodkowaną z rzutu rożnego piłkę, która spadła pod nogi Mascherano. Na szczęście sędzia Martin Atkinson przerwał akcje z niezbyt jasnych przyczyn.

W 40. minucie żółtą kartką za faul na Mascherano ukarany został Wilshere. 3 minuty później Manuel Almunia zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką po dobrym strzale Johnsona.

W 44. minucie po strzale głową N’Goga piłka zmierzała do siatki Kanonierów, jednak w ostatniej chwili drogę futbolówki do bramki zablokował stojący na linii bramowej Gael Clichy.

Tuż przed przerwą czerwoną kartką za brutalny faul na Koscielnym ukarany został Joe Cole. francuski obrońca Arsenalu nie dołączył do kolegów na boisku do końca pierwszej części gry, gdyż został zniesiony bezpośrednio do szatni przez lekarzy londyńskiego klubu

Laurent wrócił w drugiej połowie na boisko, jednak nie zdołał zapobiec bramce, którą po błędach Wilshere'a i Almunii strzelił N'Gog, który mocnym strzałem umieścił piłkę w krótkim rogu bramki Hiszpana.

W 48. minucie kolejny błąd popełnił Manuel Almunia, który wyszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego jednak minął się z piłką. Na szczęście Skrtel, który zdołał dojść do piłki przeniósł ją nad poprzeczką bramki Kanonierów.

W 55. minucie po dobrym dośrodkowaniu Gerrarda bliski strzelenia bramki był N'Gog, jednak piłka po strzale Francuza przeleciała nad bramką Almunii.

W 58. minucie Walcott i Rosicky pojawili się na boisku w miejsce Eboue i Wilshere'a. 8 minut później Maxi zastąpił na boisku Jovanovica.

W 71. minucie żółtą kartką za faul na Chamakhu ukarany został Steven Gerrard. Sędzia podyktował rzut wolny dla Kanonierów, który wykonał Theo Walcott, jednak piłkę po strzale Anglika z najwyższym trudem na rzut rożny wybił Reina.

Minutę później Fernando Torres zastąpił na boisku Davida N'Goga. Po kolejnych 2 minutach na boisku pojawili się Robin van Persie i Lucas, którzy zmienili Abou Diaby'ego i Javiera Mascherano.

W 80. minucie boisko opuścił na kilka minut Daniel Agger, który słaniał się na nogach po tym, jak piłka trafiła wprost jego twarz po dośrodkowaniu Bacary'ego Sagny.

W 84. minucie żółtą kartką ukarany został Thomas Rosicky. Minutę później w olbrzymim zamieszaniu w polu karnym Liverpoolu najwięcej spokoju zachował Gerrard, który wybił piłkę w stronę środka boiska.

W 89. minucie po dośrodkowaniu Rosicky'ego piłka zmierzała w ręce Reiny, jednak oślepiony przez słońce Hiszpan przestraszył się nadbiegającego Marouane Chamakha i po niefortunnej interwencji skierował piłkę do własnej siatki.

W 92. minucie żółtą kartką za zagranie piłki ręką ukarany został Koscielny. 3 minuty później Francuz po raz kolejny dopuścił się podobnego przewinienia i Martin Atkinson był zmuszony usunąć go z boiska. Francuz zostanie zatem zawieszony na jedno spotkanie.

Kilka sekund później arbiter zakończył spotkanie. Kanonierzy grali bardzo niedokładnie. Nie mieli żadnego pomysłu na doprowadzenie do remisu, a grający w dziesiątkę Liverpool potrafił kilka razy groźnie zaatakować bramkę Almunii, który po raz kolejny udowodnił, że nie jest bramkarzem na miarę mistrzostwa Anglii.

Wszystko wskazuje na to, że w meczu z Blackpool na środku obrony ujrzymy Alexa Songa, gdyż kontuzjowany Djourou i zawieszony Koscielny nie będą mogli wystąpić w przyszłotygodniowym spotkaniu.

LiverpoolPremier League autor: Szymon Ortyl źrodło: własne
cegla5055 komentarzy: 152518.08.2010, 17:06

sebasz ---> co z tego, że jest w kregu, jak i tak nikogo nie kupimy. Nie wiem czemu tak wielki klub jak Arsenal nie moze wydac raz a pozadnie kilkadziesiat milionow i kupic dwoch, trzech mocnych zawodnikow, tylko bawimy sie w odkrycia Wengera. ;//

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56718.08.2010, 16:55

patryk > błąd. 2,5 mln to roczna pensja, jaką wypłaci Bellamy'emu City. Cardiff nie byłoby inaczej stać na jego tygodniówkę, tak dołożą mu z 500 tysięcy i wystarczy :P Craig rozpieprzy Championship na kawałeczki. Stawiam 30 goli, jeśli będzie grał jako typowy napastnik.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52018.08.2010, 16:14

W kręgu naszego zainteresowania podobno pojawił się 30 letni stoper HSV -- Mathijsen.

adam3462 komentarzy: 273218.08.2010, 15:35

Nasri nie zagra przez miesiąc.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 418.08.2010, 14:57

Mam nadzieje że na nast mecz będą gotowi: Song, Diaby, Djorou, Van Persie, Fabregas.

Wtedy środek zagrałby Fabregas z Rosickim,
Dobrze że nie mamy żadnego silnego rywala przed sobą narazie, ale nie mozna lekcewazyc przeciwnikow.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9818.08.2010, 14:53

ArsenalTheBest -> Wiemy o tym już kilka dobrych dni...

BTW. City zapłaciło Cardiff 2,5mln funtów aby Bellamy mógł do nich przejść ponieważ... negocjował ze Spurs, a widocznie City nie chciało ich wzmacniać.

ArsenalTheBest komentarzy: 102618.08.2010, 14:34

Nieeee!!!! Ozil do Realu przeszedł :(

Danielo_Gunners komentarzy: 264518.08.2010, 14:26

to dopiero początek będzie jescze większy bajzel jak nie kupimy obrońcy :)

kamil_9414 komentarzy: 282818.08.2010, 13:40

Erzet--- nie rob ze mnie idioty. Chodzilo mi wtedy czy na treningu mu sie cos stalo czy w meczu - chodzilo mi o powod kontuzji.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 718.08.2010, 13:33

Przynajmniej Diaby wrócił... będzie się kiwał z własnym cieniem i może coś z tego wyjdzie. No i Wilshere umie strzelać słabym drużynom, więc nie jest aż tak źle... :/

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3518.08.2010, 13:31

kamil_9414 - rzucił wszystko w pizdu i pojechał na wakacje... No chyba jasne, że jest kontuzjowany?

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 718.08.2010, 13:28

@pajdi
Ja to samo. Tylko czekam też jeszcze na jakiegoś stopera...

@DARKING
A co z tym, który dobrze gra w piłkę - Robinem Van Persie? I tym, który "kant skor najti onli for, sory" - Andriuszą Arshavinem? :/

kamil_9414 komentarzy: 282818.08.2010, 13:27

Czego Nasri wypadl??

Erzet komentarzy: 2069 newsów: 3518.08.2010, 13:24

Brejking njus: Nasri wypadł ze składu na miesiąc.

Topek komentarzy: 13967 newsów: 12618.08.2010, 13:24

Nasri wypada na miesiąc. Witamy w Arsenalu.

Danielo_Gunners komentarzy: 264518.08.2010, 13:08

Cesc nie wraca na kolejny mecz?

pajdi komentarzy: 378018.08.2010, 12:48

Co chwilę wchodzę na stronę z nadzieją, że jako główny news będzie pt. " Given/schwarzer w Arsenalu " i jeszcze się doczekać nie mogę ..; p

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 818.08.2010, 11:52

cegla5055;- a no niestety zanosi się na kolejny rok posuchy.Bez klasowego bramkarza i minimum jednego stopera możemy zapomnieć o Mistrzostwie Anglii.Nie wspominam już o zaciętej walce o top4.Odeszli od nas Campbell,Senderos,Gallas,Silvestre, a przybył tylko Kościelny.Nie wspominam o odejściu Eduardo i przybyciu Chamakh'a bo akurat napad mamy nieźle obstawiony.Zamiast się wzmacniać oczywiście jak co roku się osłabiamy.I jak tu w ogóle marzyć o Mistrzostwie-.- eh...

cegla5055 komentarzy: 152518.08.2010, 11:47

GunnrsFan9---> Na TRWAM SPORT mówili, że Given dołączył do Arsenalu, a jutro przyjdzie jeszcze Schwarzer, żeby było pewniej xD

a tak na serio to ja już przestałem się łudzić na jakiś transfer, będziemy znów trzymać i karmić te fajtłapy, poza tym będziemy jak w starej skarpecie łatać dziury w obronie pomocnikami

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 818.08.2010, 11:30

arsenal22;- aha no to ten bóg musi mieć naprawdę niezłe poczucie humoru;)

arsenal22 komentarzy: 64218.08.2010, 11:24

gunnersfan9 to bylo info od boga :D:D:D

DARKING komentarzy: 33118.08.2010, 11:23

Jesli nie wylecza sie pilkarze( ci co byli kontuzjowani) na mecz z Blackpool to moj skład:
w pomocy Frimpong diaby rosa, napad vela szaman i ten co zagina czasoprzestrzen TW

GunnersFan9 komentarzy: 8707 newsów: 818.08.2010, 11:22

arsenal22; - gdzie Ty żeś to wyczytał?

arsenal22 komentarzy: 64218.08.2010, 11:21

SHEY oficjalnie w arsenalu!

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 718.08.2010, 00:32

Te filmiki są świetne.

Cholera, jak ja bardzo nie mogę się doczekać meczu z Blackpool... Już bym chciał siedzieć i go oglądać. A potem wszystkie mecze całego sezonu... Po kolei. Siedziałbym całą noc i cały następny dzień i całą następną noc i cholera wie jeszcze ile, oglądając je wszystkie po kolei, bez przerwy. Ech, pomarzyć dobra rzecz... :P A tak, oprócz oglądania meczów Kanonierów będę musiał robić w międzyczasie jeszcze inne, w większości mniej pasjonujące rzeczy. To niesprawiedliwe. :(

Arsenal1994 komentarzy: 749718.08.2010, 00:03

Pierwszy filmik widziałem wiele razy, ten drugi nie.

Arsenal1994 komentarzy: 749717.08.2010, 23:10

Oby po tym sezonie ktoś skomponował równie dobry filmik, ale żebyśmy w końcu na końcu owej kompilacji wznosili jakiś puchar ;) :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.08.2010, 23:02

No jest genialny , naprawde patrzac na takie cuda uswiadamiam sobie jak kocham ten klub , odrazu ciary leca po calym ciele:) Cos pieknego

Arsenal1994 komentarzy: 749717.08.2010, 22:51

stefcio15 --> nie widziałem filmiku, który można określić jedynym mianem - cudo! :P

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.08.2010, 22:42

No szkoda szkoda, bo Young Boysi mogli jeszcze podwyzszyc na conajmniej 4-1 a wtedy koguty mialy by u siebie niezle klopoty , macie tu filmik , pewnie wiekszosc z was widziala , ale jest genialny wiec tu wstawie;)

Arsenal1994 komentarzy: 749717.08.2010, 22:32

Shit! 3-2! Tak więc Spursi raczej przejdą bo nie wierze, że nie wygrają u siebie choć 1-0

Arsenal1994 komentarzy: 749717.08.2010, 22:30

Fuck, znowu mieli szanse na 4-1

Theo44 komentarzy: 427917.08.2010, 22:28

a ja odsylam kolege do slownika jezyka polskiego do literki M...a dalej slowa...malostkowy. NIgdy nie bylem szalikowcem zadnej wiekszej polskiej druzyny wiec moze myslenie typu Lks-Widzew, czy Legia-Polonia jest mi obce....ale nikt mnie nie przekona iz wieksza wartosc moze miec zwyciestwo nad kogutami niz MU czy Che

Arsenal1994 komentarzy: 749717.08.2010, 22:27

Spokojnie mógł to nawet przyjąć i by mieli prawie awans w kieszeni

Piootrus komentarzy: 4151 newsów: 1517.08.2010, 22:27

Tottenham najwidoczniej poczuł się przed meczem już w fazie grupowej, albo i dalej i teraz dostają za swoje. Angielskie drużyny nigdy nie umiały grać w pucharach, oprócz Top4 która zawsze miażdżyła w Champions League, no może oprócz ostatniego sezonu. Generalnie nie wróżę kogutom sukcesu od początku, a wypowiedzi typu "dojdziemy dalej niż Arsenal" są po prostu śmieszne. Nawet jeśli przejdą przez kwalifikacje, w co zaczynam szczerze wątpić, to ich przygoda zakończy się w fazie grupowej, tego jestem już pewny.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.08.2010, 22:26

Kurde , takie sytuacje sie wykorzystuje Young Boysi :D

evelred komentarzy: 369117.08.2010, 22:24

takie wnioski tu padają, że zaraz ktoś powie, że młodzi chłopcy mają lepszą ofensywę niż city :p

arsen1 komentarzy: 107817.08.2010, 22:22

Ale mi sie humor poprawił ;) mam nadzieje ze young boysi dołożą jeszcze z dwójke kurczakom ! haha :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223717.08.2010, 22:18

Ale juz nie chodzi o zasade , ale jest tam kilku takich wiekszych cwaniakow a i dochodzi ta "walka" wiec nie przepadam za nimi , ale nie watpie ze jakby grali np. z City to wolalbym zeby wygraly koguty

IGWC komentarzy: 1052 newsów: 117.08.2010, 22:17

odsyłam kolegę do wypowiedzi Denilsona :D, są pewne rzeczy które wynikają z siebie. Oczywiście nikt nie zabroni kibicowi Gunners lubić Spurs ale będzie to conajmniej dziwne, tak jakby po krakowie biegał koleś w koszulce wisły i czapce cracovi równocześnie.

mitmichael komentarzy: 4924317.08.2010, 22:16

Z tego wyniku mozna wywnioskowac jedno - ladnie daleko sa polskie zespoly od Europy jak tu takie Young Boys wygrywa z Tottenhamem - 4 siła BPL

Theo44 komentarzy: 427917.08.2010, 22:12