Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal

Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal 16.12.2018, 15:29, Łukasz Wandzel 1847 komentarzy

Każda seria musi się kiedyś skończyć, a w przypadku Arsenalu zwykle dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie. Passa aż 11 zwycięstw z rzędu została przerwana 28 listopada w derbach przeciwko Crystal Palace, z kolei dzisiejszego popołudnia w starciu ze Świętymi zakończyła się znakomita seria bez porażki. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia z meczami wyjazdowymi, ale przeciwko drużynom, które nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej.

Wymuszone braki kadrowe w defensywie Arsenalu spowodowały niepotrzebne komplikacje. Zespół Southamptonu okupował przecież strefę spadkową, więc dla Kanonierów 3 punkty powinny być formalnością. Tymczasem gospodarze, wraz z nowym menedżerem, Ralphem Hasenhüttlem, uciekli z krańca tabeli dzięki wygranej nad Kanonierami. Formacja obronna dała plamę, pozwalając gospodarzom zdobyć 3 bramki po strzałach głową. Nie popisał się także Bernd Leno, który popełnił błąd przy decydującym golu.

Southampton: McCarthy - Valery, Vestergaard, Bednarek - Yoshida, Romeu, Hojbjerg, Targett - Armstrong (90+4' Johnson), Redmond (63' Long), Ings (71' Austin).

Arsenal: Leno - Bellerin (46' Lacazette), Lichtsteiner (74' Maitland-Niles), Koscielny, Monreal - Xhaka, Guendouzi, Torreira - Iwobi (70' Özil), Mchitarian, Aubameyang.

Przyjezdni z początku szybko narzucili swoje tempo na St. Mary's Stadium i przeważali w posiadaniu piłki. Natomiast Święci złapali rytm po pierwszym kwadransie, wymieniając dłużej futbolówkę między sobą i w konsekwencji nawet przetestowując dyspozycję Bernda Leno. Niemiecki golkiper nie miał dziś swojego dnia - musiał skapitulować już w 20. minucie. Danny Ings znakomicie wbiegł w pole karne, by wykorzystać dośrodkowanie Matta Targetta. Piłkarz wypożyczony z ekipy Liverpoolu otworzył wynik spotkania, lecz prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo.

Zawodnicy Arsenalu znakomicie zareagowali na wydarzenia boiskowe i kilka minut później był już remis. Kanonierzy przeprowadzili prawię kopię akcji bramkowej swoich rywali z tą różnicą, że w obręb szesnastki wbiegał Henrich Mchitarian. Ormianin popisał się celną główką i umieścił piłkę w siatce. Kiedy londyńczycy myśleli już, że do przerwy nic się nie zmieni, Danny Ings znowu zaskoczył fenomenalną główką. Tym razem po wrzutce z drugiej strony autorstwa Nathana Redmonda. Strzał Anglika był lekki i Bernd Leno nie spodziewał się, że futbolówka ma szanse wpaść do siatki.

Po przerwie na boisko nie wyszedł już Hector Bellerin. Hiszpan został zmieniony przez Alexandre'a Lacazette'a, który miał udział przy wyrównującej bramce Arsenalu. Los uśmiechnął się do Kanonierów w 53. minucie, gdy Francuz przechwycił futbolówkę przed polem karnym, po czym podał do Mchitariana, a ten oddał bardzo słabe uderzenie sprzed szesnastki. Piłka po rykoszecie wturlała się do bramki Świętych i było już 2-2.

Po golu na remis Arsenal nie zdołał przycisnąć gospodarzy i byliśmy świadkami bardzo otwartej gry. Kanonierzy chcieli zainkasować 3 punkty, ale z drugiej strony, Southampton miał na to nawet większe szans przy tak niezgrabnej grze defensywy londyńczyków. W 75. minucie o mało nie doszło do katastrofy, bo podopieczni Ralpha Hasenhüttla po raz trzeci pokonali Bernda Leno, ale Kanonierów uratowała chorągiewka podniesiona przez sędziego liniowego, który zasygnalizował spalonego.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Wydawało się, że to Kanonierzy przeważali w końcówce, ale jeden kontratak zakończył serię bez porażki Arsenalu. W 85. minucie Shane Long i Charlie Austin świetnie wykorzystali kontratak. Ten pierwszy dostał piłkę na wolne pole i posłał dośrodkowanie na głowę swojego partnera, który skarcił Bernda Leno za koszmarne wyjście do futbolówki. Goście nie zdołali już odrobić tej straty w końcówce, dlatego Jan Bednarek i jego koledzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku arbitra.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Fanatic komentarzy: 599116.12.2018, 19:02

LFC ma fajną ekipę, walczą w innej lidze z MC i oby zdetronizowali Pepa. Niech Emery bierze przykład z Kloppa mam nadzieję, że za maks 2 lata to Arsenal bedzię tak topowym klubem

Gawel922 komentarzy: 64716.12.2018, 19:01

@Glajskor: To się ciesz. Murarzy mi nie szkoda. Wygracie coś to pogadamy...

_marecki komentarzy: 30416.12.2018, 19:00

Mam nadzieję, że odpuścimy środę i skoncentrujemy się na pojedynku z Burnley.

Glajskor komentarzy: 106116.12.2018, 19:00

@rreddevilss:

XD

Paczuszek komentarzy: 84316.12.2018, 18:59

@Glajskor: 2.12.2018 czuliśmy się lepiej ;)

Fanatic komentarzy: 599116.12.2018, 18:58

@Catalonczyk:
Dlaczego żałosny, skoro to jest piękne? Oby tak dalej ;)

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466916.12.2018, 18:58

@Glajskor:

Zamknij edzip śmieciu

Paczuszek komentarzy: 84316.12.2018, 18:57

A nie mówiłem, że jeszcze chwila xDDD

enrique komentarzy: 1922516.12.2018, 18:57

@fabregas1987: Jak będzie kim grać to może coś z tego będzie. Jak nam ozdrowieńcy wypadną i dojdą kolejne kontuzje to nawet nie będzie z czego linii obrony ułożyć...

Wszyscy pamiętamy z czego wzięło się pamiętne 8:2 - mieliśmy 2 obrońców dostępnych...

Glajskor komentarzy: 106116.12.2018, 18:56

@Gawel922:

Dzisiaj mogę (prawie)wszystko! Gdybyś tylko mógł poczuć się przez chwilę, tak jak ja teraz...;)

fabregas1987 komentarzy: 2582216.12.2018, 18:56

Za niecałe 2 tygodnie to my gramy na Anfield, nie widzę jakoś tego starcia

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 616.12.2018, 18:55

Tej trzeciej to mogli już nie strzelać, to by mi wynik siadł przynajmniej.

Gawel922 komentarzy: 64716.12.2018, 18:55

@Glajskor: Nie kozacz do końca sezonu dalekoo

paw3u komentarzy: 563016.12.2018, 18:55

Liverpool o klasę lepszy, gratulacje dla The Reds.

Fanatic komentarzy: 599116.12.2018, 18:54

Klopp jak gratuluje wszystkim ;D

Glajskor komentarzy: 106116.12.2018, 18:54

Podrzuć mi swój adres na na pw, chciałbym wysłać Ci paczkę, a w niej czapkę, szalik i rękawiczki. Musisz się ciepło ubrać, e-kolego. -19 za oknem. :)

enrique komentarzy: 1922516.12.2018, 18:54

Co Elneny u nas robi to ja nie wiem. Do kiedy on w ogóle ma kontrakt ? Przecież ten gość to poziom Stoke w najlepszym wypadku.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 616.12.2018, 18:52

Statystyki podobne do naszego spotkania z ManU na Emitates w tamtym sezonie, tylko, że wtedy to my przegraliśmy 1:3.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.12.2018, 18:52

Na ławkę idealny. I to taki byczek, który godzi się na ławę, ale walczy o miejsce w składzie. Przeciwieństwo Elnenego.

Pisze sobie
Czerwiec 2018: Fajnie byloby kupic shaqiriego za taka cene, super zawodnik.
Odpowiedzi: Przeciez to szrot

Grudzien 2018: Shaq to szrot
Odp: U nas to by gral ale by bylo kuurla

Fanatic komentarzy: 599116.12.2018, 18:45

Pogba nie ma sie co smucic - najwazniejsze, że słoma będzie się zgadzać na koncie ;D

KapitanJack10 komentarzy: 5419 newsów: 416.12.2018, 18:45

@hidd3nly: Miki też strzelił dwie bramki :)

hidd3nly komentarzy: 448 newsów: 316.12.2018, 18:44

Fajny ten szrot. Chciałbym mieć taki szrot jak Shaqiri w Arsenalu.

djmacius komentarzy: 380616.12.2018, 18:44

Dopiero ogarnąłem na instastory chłopaków że wczoraj mieli jakąś imprezę klubową. Nie dziwmy się więc że dziś nie poszło, bo atmosfera może dobra, ale dziś niektórzy mogli być na jakimś kacu/zmęczeniu :P

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11716.12.2018, 18:44

@enrique: Byłyby jakieś szanse. Umiejętności ma lepsze od całej pomocy United

enrique komentarzy: 1922516.12.2018, 18:43

@arsenallord: A z Pogbą by się udało ? Przecież to leń i gra na zwolnienie Mou.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11716.12.2018, 18:42

Brak Pogby + Lingard i Rashford - to nie mogło się udać

cwalin komentarzy: 236616.12.2018, 18:42

Czerwonka zmontowala solidną ekipę.Nie pożałowali kasy na bramkarza i srodkowego obrońcę i mają teraz perfect team.

songoku95 komentarzy: 2348616.12.2018, 18:42

FELLLLLLLLAINI :D

enrique komentarzy: 1922516.12.2018, 18:41

The Special Joke powinien polecieć po tym meczu.

Catalonczyk komentarzy: 519816.12.2018, 18:41

Żałosny Mourinho wykańcza United. Jakie to piękne.

@Argudo: Dzięki.
A jaką ma formę ? Każdy odcinek to cześć opowieści czy procedural - każdy odcinek o czymś innym a od czasu do czasu fabuła główna ?

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11716.12.2018, 18:39

De Gea nie przeżył takiego bombardowania? Na Emirates przeżył dużo większe.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.12.2018, 18:38

Szakiri kosztował 14 mln £. Każdy to wiedział, że się spłaci, ale że będzie robił taką furorę i różnicę w najważniejszych meczach to nikt się nie spodziewał.

Tevez komentarzy: 408716.12.2018, 18:38