Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal

Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal 16.12.2018, 15:29, Łukasz Wandzel 1847 komentarzy

Każda seria musi się kiedyś skończyć, a w przypadku Arsenalu zwykle dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie. Passa aż 11 zwycięstw z rzędu została przerwana 28 listopada w derbach przeciwko Crystal Palace, z kolei dzisiejszego popołudnia w starciu ze Świętymi zakończyła się znakomita seria bez porażki. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia z meczami wyjazdowymi, ale przeciwko drużynom, które nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej.

Wymuszone braki kadrowe w defensywie Arsenalu spowodowały niepotrzebne komplikacje. Zespół Southamptonu okupował przecież strefę spadkową, więc dla Kanonierów 3 punkty powinny być formalnością. Tymczasem gospodarze, wraz z nowym menedżerem, Ralphem Hasenhüttlem, uciekli z krańca tabeli dzięki wygranej nad Kanonierami. Formacja obronna dała plamę, pozwalając gospodarzom zdobyć 3 bramki po strzałach głową. Nie popisał się także Bernd Leno, który popełnił błąd przy decydującym golu.

Southampton: McCarthy - Valery, Vestergaard, Bednarek - Yoshida, Romeu, Hojbjerg, Targett - Armstrong (90+4' Johnson), Redmond (63' Long), Ings (71' Austin).

Arsenal: Leno - Bellerin (46' Lacazette), Lichtsteiner (74' Maitland-Niles), Koscielny, Monreal - Xhaka, Guendouzi, Torreira - Iwobi (70' Özil), Mchitarian, Aubameyang.

Przyjezdni z początku szybko narzucili swoje tempo na St. Mary's Stadium i przeważali w posiadaniu piłki. Natomiast Święci złapali rytm po pierwszym kwadransie, wymieniając dłużej futbolówkę między sobą i w konsekwencji nawet przetestowując dyspozycję Bernda Leno. Niemiecki golkiper nie miał dziś swojego dnia - musiał skapitulować już w 20. minucie. Danny Ings znakomicie wbiegł w pole karne, by wykorzystać dośrodkowanie Matta Targetta. Piłkarz wypożyczony z ekipy Liverpoolu otworzył wynik spotkania, lecz prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo.

Zawodnicy Arsenalu znakomicie zareagowali na wydarzenia boiskowe i kilka minut później był już remis. Kanonierzy przeprowadzili prawię kopię akcji bramkowej swoich rywali z tą różnicą, że w obręb szesnastki wbiegał Henrich Mchitarian. Ormianin popisał się celną główką i umieścił piłkę w siatce. Kiedy londyńczycy myśleli już, że do przerwy nic się nie zmieni, Danny Ings znowu zaskoczył fenomenalną główką. Tym razem po wrzutce z drugiej strony autorstwa Nathana Redmonda. Strzał Anglika był lekki i Bernd Leno nie spodziewał się, że futbolówka ma szanse wpaść do siatki.

Po przerwie na boisko nie wyszedł już Hector Bellerin. Hiszpan został zmieniony przez Alexandre'a Lacazette'a, który miał udział przy wyrównującej bramce Arsenalu. Los uśmiechnął się do Kanonierów w 53. minucie, gdy Francuz przechwycił futbolówkę przed polem karnym, po czym podał do Mchitariana, a ten oddał bardzo słabe uderzenie sprzed szesnastki. Piłka po rykoszecie wturlała się do bramki Świętych i było już 2-2.

Po golu na remis Arsenal nie zdołał przycisnąć gospodarzy i byliśmy świadkami bardzo otwartej gry. Kanonierzy chcieli zainkasować 3 punkty, ale z drugiej strony, Southampton miał na to nawet większe szans przy tak niezgrabnej grze defensywy londyńczyków. W 75. minucie o mało nie doszło do katastrofy, bo podopieczni Ralpha Hasenhüttla po raz trzeci pokonali Bernda Leno, ale Kanonierów uratowała chorągiewka podniesiona przez sędziego liniowego, który zasygnalizował spalonego.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Wydawało się, że to Kanonierzy przeważali w końcówce, ale jeden kontratak zakończył serię bez porażki Arsenalu. W 85. minucie Shane Long i Charlie Austin świetnie wykorzystali kontratak. Ten pierwszy dostał piłkę na wolne pole i posłał dośrodkowanie na głowę swojego partnera, który skarcił Bernda Leno za koszmarne wyjście do futbolówki. Goście nie zdołali już odrobić tej straty w końcówce, dlatego Jan Bednarek i jego koledzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku arbitra.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Traitor komentarzy: 10314 newsów: 2416.12.2018, 18:38

@DyktatorArsene

To ironia, sam w lato sie modlilem zeby go wziac do AFC

hidd3nly komentarzy: 448 newsów: 316.12.2018, 18:38

Chciałbym się dowiedzieć co @Key sądzi o dzisiejszej potężnej interwencji najlepszego bramkarza na świecie co miał 1 sezon dobry.

Cdarwin1 komentarzy: 26116.12.2018, 18:38

@arsenallord: 1. Lichy 2. Vestergaard 3. Keita 4. Fred 5. Leno
Lichy to chyba najgorszy zawodnik Arsenalu od czasów Squilacciego. Vestergaard kosztował 25mln i zawalil juz kilka goli. Keita i Fred nic nie pokazują mimo że kosztowali grube miliony. Leno też nie był tani, a na razie jego gra na przedpolu to kryminal i jeszcze ten babol ze Spurs.

Chopinno komentarzy: 328716.12.2018, 18:38

Shaqiri dwa gole po rykoszetach xD

enrique komentarzy: 1922516.12.2018, 18:37

@Chopinno: Dla kasy.

Dominik11 komentarzy: 2019716.12.2018, 18:37

Koniec taki piłkarz przydał by się nam , a cena była bardzo niska.

Chopinno komentarzy: 328716.12.2018, 18:37

@hot995 napisał: "Choć ciężko to przełknąć, to jednak Liverpool jest w tej chwili o klasę lepszy od Arsenalu i gra razem z City w innej lidze."
To po co w ogóle grać? Wiadomo jakie są realne szanse, ale albo grasz o mistrza albo nie graj wcale. Bo po co?

FanekAFC komentarzy: 511216.12.2018, 18:37

Jak Shaqiri to szrot to jak nazywiesz Iwobiego? ;)

gunner1990 komentarzy: 371916.12.2018, 18:36

Ale to junajted suabe. Kupmy pogbe w zimę:)))

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.12.2018, 18:36

Nie wiem, jak United chca odrobic strate, jesli atakuja trzema zawodnikami.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 516.12.2018, 18:33

Dobry wynik. Niech tak pozostanie. Choć ciężko to przełknąć, to jednak Liverpool jest w tej chwili o klasę lepszy od Arsenalu i gra razem z City w innej lidze. Przynajmniej United pozostanie tam gdzie ich miejsce, czyli wśród Wolves, Evertonu, Bournemouth i WHU definitywnie odpadając z walki o czołową czwórkę. Jeden rywal mniej.

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11716.12.2018, 18:31

Z czego wziął się gol LFC? Wiatrak na skrzydle. Błagam o Pepe.

@arsenallord:

Zdecydowanie wielki zawód. Podobnie jak Miki, wymiatał w Bundeslidze, a w PL jest przeciętny. Top1 to Lichy i tak :P

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11716.12.2018, 18:28

Naby Keita TOP5 najgorszych transferów w tym sezonie? Zapraszam do dyskusji :D

Traitor komentarzy: 10314 newsów: 2416.12.2018, 18:26

@Chopinno

Wiadomo xD

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 616.12.2018, 18:23

Jakoś nie potrafię za bardzo się przejmować tą porażką. Może dlatego, że po meczu dokończyłem ulubiony serial i teraz bardziej się przejmuję tym, że się skończył.
A 3 sezon Travelers rozwala na łopatki. Po prostu znakomity.

Chopinno komentarzy: 328716.12.2018, 18:21

@ziom napisał: "Monreal lata świetności ma już dawno za sobą."
Jak jest zdrowy to od lat jest naszym najrówniejszym i chyba najlepszym (czasem ten tytuł dzielił z Kościelnym) obrońcą

songoku95 komentarzy: 2348616.12.2018, 18:20

@DontCry: nie usprawiedliwam go, ale rozumiem, że był w trudnej sytuacji.

Chopinno komentarzy: 328716.12.2018, 18:20

@FabsFAN: w negocjacje transferowe xD

ziom komentarzy: 190016.12.2018, 18:19

Mamy najsłabszych piłkarzy na skrzydłach z wszystkich czołowych drużyn w Anglii.Oglądam mecz Liverpoolu z United,The Reds mają jedne z najszybszych i najlepszych skrzydeł na świecie.Iwobi-ten zawodnik nie powinien grać w takiej drużynie jak Arsenal.Dla mnie on jest dobrym piłkarzem,nic więcej.Z nim na skrzydle Arsenal się męczy,podobnie jest z Mikim który dla mnie jest bardziej zawodnikiem środka niż skrzydła.Skrzydłowi wliczając do nich obrońców napędzają ataki całej drużyny.Z obecnych bocznych piłkarzy zostawiłbym:Kolasinaca,Bellerina i Naitlanda-Milesa.Iwobi,Miki nie nadają się na skrzydłowych,Monreal lata świetności ma już dawno za sobą.Człapający Ozil musi odejść.Ciekawe czy klub jest w stanie w okienku zimowym sprowadzić klasowego skrzydłowego?

DontCry komentarzy: 760816.12.2018, 18:19

@songoku95: Zgadza się, co nie zmienia faktu, że był dziś najgorszym zawodnikiem na boisku.

songoku95 komentarzy: 2348616.12.2018, 18:18

@sWinny: znaczy inaczej postrzega się osobę, która przepracowała okres przygotowawczy, jest w rytmie. Kosa miał od razu bardzo ciężki mecz a miał partnerów, którzy też są tykającymi bombami.

Catalonczyk komentarzy: 519816.12.2018, 18:17

Strzał najlepszego obroncy swiata xD

sWinny komentarzy: 784316.12.2018, 18:15

ludzie piszą, że kosa po kontuzji mógłby już nie wracać.... a wystarczy spojrzeć na younga który ma 33 lata a zapieprza jakby miał koło 18 lat i jakiś motorek w d*&^e.

DontCry komentarzy: 760816.12.2018, 18:11

@FabsFAN: Po prostu napisz to co zwykle - że leciała w niego. ;)

Fanatic komentarzy: 599116.12.2018, 18:11

"De Gea co broni. Ale ręcznik."
Taki Leno by się nie rzucił bo by uznał, że nie obroni

caliero913 komentarzy: 125416.12.2018, 18:10

@arsenallord: jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że zarząd daje ponad 100 milionów za zawodnika

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.12.2018, 18:10

@rreddevilss:
Raz na rok to i recznik cos obroni. Poczekaj na jakas wrzutke LFC. Bedziesz drzal tak jak my przy wyjscaich Leno.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466916.12.2018, 18:09

@FabsFAN:

Racznik? :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.12.2018, 18:09

JA nie moge. Young w meczach przeciwko TOPce zamienia sie w jakiegos ultrakozaka. Co on dzis gra!

arsenallord komentarzy: 29735 newsów: 11716.12.2018, 18:09