Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal

Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal 16.12.2018, 15:29, Łukasz Wandzel 1847 komentarzy

Każda seria musi się kiedyś skończyć, a w przypadku Arsenalu zwykle dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie. Passa aż 11 zwycięstw z rzędu została przerwana 28 listopada w derbach przeciwko Crystal Palace, z kolei dzisiejszego popołudnia w starciu ze Świętymi zakończyła się znakomita seria bez porażki. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia z meczami wyjazdowymi, ale przeciwko drużynom, które nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej.

Wymuszone braki kadrowe w defensywie Arsenalu spowodowały niepotrzebne komplikacje. Zespół Southamptonu okupował przecież strefę spadkową, więc dla Kanonierów 3 punkty powinny być formalnością. Tymczasem gospodarze, wraz z nowym menedżerem, Ralphem Hasenhüttlem, uciekli z krańca tabeli dzięki wygranej nad Kanonierami. Formacja obronna dała plamę, pozwalając gospodarzom zdobyć 3 bramki po strzałach głową. Nie popisał się także Bernd Leno, który popełnił błąd przy decydującym golu.

Southampton: McCarthy - Valery, Vestergaard, Bednarek - Yoshida, Romeu, Hojbjerg, Targett - Armstrong (90+4' Johnson), Redmond (63' Long), Ings (71' Austin).

Arsenal: Leno - Bellerin (46' Lacazette), Lichtsteiner (74' Maitland-Niles), Koscielny, Monreal - Xhaka, Guendouzi, Torreira - Iwobi (70' Özil), Mchitarian, Aubameyang.

Przyjezdni z początku szybko narzucili swoje tempo na St. Mary's Stadium i przeważali w posiadaniu piłki. Natomiast Święci złapali rytm po pierwszym kwadransie, wymieniając dłużej futbolówkę między sobą i w konsekwencji nawet przetestowując dyspozycję Bernda Leno. Niemiecki golkiper nie miał dziś swojego dnia - musiał skapitulować już w 20. minucie. Danny Ings znakomicie wbiegł w pole karne, by wykorzystać dośrodkowanie Matta Targetta. Piłkarz wypożyczony z ekipy Liverpoolu otworzył wynik spotkania, lecz prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo.

Zawodnicy Arsenalu znakomicie zareagowali na wydarzenia boiskowe i kilka minut później był już remis. Kanonierzy przeprowadzili prawię kopię akcji bramkowej swoich rywali z tą różnicą, że w obręb szesnastki wbiegał Henrich Mchitarian. Ormianin popisał się celną główką i umieścił piłkę w siatce. Kiedy londyńczycy myśleli już, że do przerwy nic się nie zmieni, Danny Ings znowu zaskoczył fenomenalną główką. Tym razem po wrzutce z drugiej strony autorstwa Nathana Redmonda. Strzał Anglika był lekki i Bernd Leno nie spodziewał się, że futbolówka ma szanse wpaść do siatki.

Po przerwie na boisko nie wyszedł już Hector Bellerin. Hiszpan został zmieniony przez Alexandre'a Lacazette'a, który miał udział przy wyrównującej bramce Arsenalu. Los uśmiechnął się do Kanonierów w 53. minucie, gdy Francuz przechwycił futbolówkę przed polem karnym, po czym podał do Mchitariana, a ten oddał bardzo słabe uderzenie sprzed szesnastki. Piłka po rykoszecie wturlała się do bramki Świętych i było już 2-2.

Po golu na remis Arsenal nie zdołał przycisnąć gospodarzy i byliśmy świadkami bardzo otwartej gry. Kanonierzy chcieli zainkasować 3 punkty, ale z drugiej strony, Southampton miał na to nawet większe szans przy tak niezgrabnej grze defensywy londyńczyków. W 75. minucie o mało nie doszło do katastrofy, bo podopieczni Ralpha Hasenhüttla po raz trzeci pokonali Bernda Leno, ale Kanonierów uratowała chorągiewka podniesiona przez sędziego liniowego, który zasygnalizował spalonego.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Wydawało się, że to Kanonierzy przeważali w końcówce, ale jeden kontratak zakończył serię bez porażki Arsenalu. W 85. minucie Shane Long i Charlie Austin świetnie wykorzystali kontratak. Ten pierwszy dostał piłkę na wolne pole i posłał dośrodkowanie na głowę swojego partnera, który skarcił Bernda Leno za koszmarne wyjście do futbolówki. Goście nie zdołali już odrobić tej straty w końcówce, dlatego Jan Bednarek i jego koledzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku arbitra.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Fanatic komentarzy: 599116.12.2018, 18:08

Byc moze to wina Mou ale Pogba niczego nie gra wiec nie dziwie sie, że woli postawic na fellainiego, ktory chociaż daje opcje na lage do przodu

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9216.12.2018, 18:08

@Kysio2607: pewnie z Liverpoolem...

Catalonczyk komentarzy: 519816.12.2018, 18:07

@Kowal96:

Ox ma chyba kontuzje?

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 216.12.2018, 18:07

@FabsFAN: Błędem było złe obliczenie lotu piłki, ale gdyby nie wyszedł to gol byłby tym pewniejszy.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9216.12.2018, 18:06

Mam nadzieję, że we właściwym czasie Emery zrobi z Ozilem co trzeba. Jego dzisiejsze zaangażowanie i wola walki dobitnie pokazują, że na takie mecze nie ma nawet po co wstawiać Mesuta - chyba, że zmieni swoje postępowanie. Ale znając Unaia decyzja pewnie już zapadła.

KapitanJack10 komentarzy: 5419 newsów: 416.12.2018, 18:05

Kwintesencja Manu teraz.. Atak, strata piłki, Mane biegnie z kontrą a tu 6 gości Manu przed nim :D

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 516.12.2018, 18:04

Ktoś tutaj pytał, czy Mourinho zaryzykuje i wrzuci Pogbę po przerwie. No to zaryzykował - jest mistrz od zadań specjalnych - Fellaini. To idealnie obrazuje i podsumowuje Portugalczyka jako szkoleniowca United.

Alonso komentarzy: 1282416.12.2018, 18:04

Kto tam ma dłuższe włosy? Niech Salah się szykuje, tylko pierw Fellaini musi go dogonić

michal192837465 komentarzy: 765416.12.2018, 18:04

Koniec żartów. Fellaini na boisku.

ejmati komentarzy: 94816.12.2018, 18:04

Niedziela wieczur i humor zepsuty

Fanatic komentarzy: 599116.12.2018, 18:03

Szkoda, że nie próbował ratować drugiej bramki tylko gapił się jak słup soli jak piłka wpada na jego kolejne nieczyste konto

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.12.2018, 18:03

@Slaviola:
No i zostawienie bramki kompletnie pustej nie nazywasz bledem?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.12.2018, 18:02

Dalot OUT? :/ Dobrze gral w pierwszej polowie.

Slaviola komentarzy: 1237716.12.2018, 18:02

@FabsFAN:

Nie!

Leno musiał ratować się ryzykownym wyjściem, ponieważ i tak napastnik miałby setkę, bo obrońcy popełnili błędy w kryciu i zostawili napastnika Southampton praktycznie z piłką na pustą bramkę.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466916.12.2018, 18:02

Fellaini dajesz

Kysio2607 komentarzy: 1336016.12.2018, 18:02

@Redzik: zakładając błędy dzisiaj i z Tottkami to gdzie ten trzeci?

michal192837465 komentarzy: 765416.12.2018, 18:02

Jak patrzę jeszcze raz na tą sytuację z Leno, to myślę, że jeśli można mieć do niego pretensje o ten pusty przelot, to tak samo byłoby w przypadku, gdyby został na linii, bo ta piłka leciała 5 minut.

@Slaviola:
Bez przesady. Bramkarz, ktory mija sie z pilka przy wyjsciu z bramki popelnia koszmarny blad i gol obciaza jego konto.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466916.12.2018, 17:58

@Redzik:

Jedno podanie i zaliczył asystę, jak widać wystarczyło, mogliby robić więcej to może będą 3 punkty, na samym farcie się nie zajedzie

@Redzik:
Drewniaku dzis porazka. Jeszcze to wejscie w Keite, ktore moglo sie skonczyc gorzej niz tylko zolta.... Bardzo drewniany i slaby zaowdnik

AlexVanPersie komentarzy: 806416.12.2018, 17:57

Leno jak kiedyś trafi w piłę przy wyjściu do górnej piłki to będzie cud.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.12.2018, 17:56

@Glajskor: Co się stało z panem Alissonem?

praptak komentarzy: 882616.12.2018, 17:55

Ciekaw jestem jaka jest statystyka asyst i bramek naszych skrzydłowych na tle innych z top6-7

Glajskor komentarzy: 106116.12.2018, 17:55

@Redzik:

A teraz wymień bramkarzy, którzy mają więcej czystych kont, niż Leno...:P

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9216.12.2018, 17:54

Romelu Lukaku completed one pass in the first half against Liverpool; his lowest tally in the opening 45 minutes of a Premier League game this season.

praptak komentarzy: 882616.12.2018, 17:53

Leno wgl jak oblicza lot piłki i wyjście do niej to ma przed oczami te dziwne zielone cyferki z Matrixa i nie ogarnia

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9216.12.2018, 17:52

Only Bernd Leno and Asmir Begović (3) have made more errors leading to Premier League goals this season than Alisson.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466916.12.2018, 17:51

@Slaviola:

Takich pustych przelotów Leno miał w tym sezonie conajmniej 5, tym razem jednak konsekwencją był gol który wpada na jego konto

polishbrigadesx komentarzy: 1020916.12.2018, 17:51

Milik i Zielu w podstawie z Cagliari .

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.12.2018, 17:50

Ale przy tej 3 bramce to Berni poleciał cudnie:D wygiął się jak tyczka

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57316.12.2018, 17:50

on if money is available…
It is not easy, I don’t believe a lot in this transfer window because it is not a very big possibility with the players. The club is working only if some players can help us with a high level or better than [what we have].

caliero913 komentarzy: 125416.12.2018, 17:47

Ciekawe czy Mourinho zaryzykuje z Pogbą w 2 połowie, bo środek United dzisiaj mało kreatywny

Slaviola komentarzy: 1237716.12.2018, 17:47

Moim zdaniem przy trzeciej bramce dla Świętych, wcale nie zawinił Leno, nasz bramkarz ewidentnie wyszedł by ratować sytuację bo błędach w kryciu Naszych obrońców!

Niestety brakło Berndtnowi kilka centymetrów by sparować piłkę, ale dzbany w obronie głównie zawiniły :/

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.12.2018, 17:44

LFC 10/14 strzalow nawet nie w bramke. NAbijaja sobie statystyki, walac po golebiach i pozniej trabia o jakichs okazjach, ktore niby mieli.

Slaviola komentarzy: 1237716.12.2018, 17:44

@songoku95:

Wiem, szkoda dzisiejszej porażki, no ale trzeba przyznać że i tak świetnie nam szło do dziś!

Slaviola komentarzy: 1237716.12.2018, 17:43

@Kowal96:

Tak# tylko OX przecież miał mega poważną kontuzje!

songoku95 komentarzy: 2348616.12.2018, 17:43

@Slaviola: domyślam się, ale ogólnie to lipa po całości.

polishbrigadesx komentarzy: 1020916.12.2018, 17:42

@FabsFAN: zobaczymy lecz myślę że Live jest na tyle silne i coś po przerwie wsadzi to zespół fart

softgreat komentarzy: 208116.12.2018, 17:42

niestety koscielny moze juz tylko grac z pasterzami. trzeba sciagnac dominujacego, swietnego w obronie CB

Slaviola komentarzy: 1237716.12.2018, 17:42