Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal

Seria bez porażki przerwana, Soton 3-2 Arsenal 16.12.2018, 15:29, Łukasz Wandzel 1847 komentarzy

Każda seria musi się kiedyś skończyć, a w przypadku Arsenalu zwykle dzieje się to w najmniej spodziewanym momencie. Passa aż 11 zwycięstw z rzędu została przerwana 28 listopada w derbach przeciwko Crystal Palace, z kolei dzisiejszego popołudnia w starciu ze Świętymi zakończyła się znakomita seria bez porażki. W obu przypadkach mieliśmy do czynienia z meczami wyjazdowymi, ale przeciwko drużynom, które nie radzą sobie w tym sezonie najlepiej.

Wymuszone braki kadrowe w defensywie Arsenalu spowodowały niepotrzebne komplikacje. Zespół Southamptonu okupował przecież strefę spadkową, więc dla Kanonierów 3 punkty powinny być formalnością. Tymczasem gospodarze, wraz z nowym menedżerem, Ralphem Hasenhüttlem, uciekli z krańca tabeli dzięki wygranej nad Kanonierami. Formacja obronna dała plamę, pozwalając gospodarzom zdobyć 3 bramki po strzałach głową. Nie popisał się także Bernd Leno, który popełnił błąd przy decydującym golu.

Southampton: McCarthy - Valery, Vestergaard, Bednarek - Yoshida, Romeu, Hojbjerg, Targett - Armstrong (90+4' Johnson), Redmond (63' Long), Ings (71' Austin).

Arsenal: Leno - Bellerin (46' Lacazette), Lichtsteiner (74' Maitland-Niles), Koscielny, Monreal - Xhaka, Guendouzi, Torreira - Iwobi (70' Özil), Mchitarian, Aubameyang.

Przyjezdni z początku szybko narzucili swoje tempo na St. Mary's Stadium i przeważali w posiadaniu piłki. Natomiast Święci złapali rytm po pierwszym kwadransie, wymieniając dłużej futbolówkę między sobą i w konsekwencji nawet przetestowując dyspozycję Bernda Leno. Niemiecki golkiper nie miał dziś swojego dnia - musiał skapitulować już w 20. minucie. Danny Ings znakomicie wbiegł w pole karne, by wykorzystać dośrodkowanie Matta Targetta. Piłkarz wypożyczony z ekipy Liverpoolu otworzył wynik spotkania, lecz prowadzenie gospodarzy nie trwało zbyt długo.

Zawodnicy Arsenalu znakomicie zareagowali na wydarzenia boiskowe i kilka minut później był już remis. Kanonierzy przeprowadzili prawię kopię akcji bramkowej swoich rywali z tą różnicą, że w obręb szesnastki wbiegał Henrich Mchitarian. Ormianin popisał się celną główką i umieścił piłkę w siatce. Kiedy londyńczycy myśleli już, że do przerwy nic się nie zmieni, Danny Ings znowu zaskoczył fenomenalną główką. Tym razem po wrzutce z drugiej strony autorstwa Nathana Redmonda. Strzał Anglika był lekki i Bernd Leno nie spodziewał się, że futbolówka ma szanse wpaść do siatki.

Po przerwie na boisko nie wyszedł już Hector Bellerin. Hiszpan został zmieniony przez Alexandre'a Lacazette'a, który miał udział przy wyrównującej bramce Arsenalu. Los uśmiechnął się do Kanonierów w 53. minucie, gdy Francuz przechwycił futbolówkę przed polem karnym, po czym podał do Mchitariana, a ten oddał bardzo słabe uderzenie sprzed szesnastki. Piłka po rykoszecie wturlała się do bramki Świętych i było już 2-2.

Po golu na remis Arsenal nie zdołał przycisnąć gospodarzy i byliśmy świadkami bardzo otwartej gry. Kanonierzy chcieli zainkasować 3 punkty, ale z drugiej strony, Southampton miał na to nawet większe szans przy tak niezgrabnej grze defensywy londyńczyków. W 75. minucie o mało nie doszło do katastrofy, bo podopieczni Ralpha Hasenhüttla po raz trzeci pokonali Bernda Leno, ale Kanonierów uratowała chorągiewka podniesiona przez sędziego liniowego, który zasygnalizował spalonego.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Wydawało się, że to Kanonierzy przeważali w końcówce, ale jeden kontratak zakończył serię bez porażki Arsenalu. W 85. minucie Shane Long i Charlie Austin świetnie wykorzystali kontratak. Ten pierwszy dostał piłkę na wolne pole i posłał dośrodkowanie na głowę swojego partnera, który skarcił Bernda Leno za koszmarne wyjście do futbolówki. Goście nie zdołali już odrobić tej straty w końcówce, dlatego Jan Bednarek i jego koledzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku arbitra.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348616.12.2018, 17:40

Leno to ogólnie ratował akcje, gdzie stał Kosa, który krył go na radar? Zawalił, ale to Kosa otrzymuje tytuł dzbana kolejki.

Slaviola komentarzy: 1237716.12.2018, 17:40

Czyżby Keita właśnie powinien dostać czerwo?

Fanatic komentarzy: 599216.12.2018, 17:39

Clyne to jeszcze gra w LFC? chlopa to od dawien dawna nie widziałem

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466916.12.2018, 17:39

@FabsFAN:

Atkinson jak zwykle Steve Wonder

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 216.12.2018, 17:39

Prawda jest taka, że Fabinho to mega grajek. Jeszcze udowodni swoją wartość, niestety.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.12.2018, 17:38

@polishbrigadesx:
Mnie sie wydaje, ze LFC nie wygra. Wypompowali sie na poczatku meczu i teraz ich gra wyglada o wiele gorzej. Unajted zaczynaja dochodzic do glosu

Kysio2607 komentarzy: 1336016.12.2018, 17:38

Leno chciał ratować straconą sytuację, Alison miał piłe na tacy, więc dzban kolejki trafia do Brazylijczyka xD

Hahaha... Allison jaki ręcznik xD

Ej, czekajcie... przecież to najlepszy bramkarz na wyspach, kosztował 4x więcej od Naszego Leno, więc musi być bezbłędny!

Mam nadzieję że Muły wygrają z brendanami!

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52416.12.2018, 17:37

Jeśli De Gea po sytuacji sam na sam jest ręcznikiem, to kim jest teraz Alisson? Szmatą?

ArsenalChampion komentarzy: 813216.12.2018, 17:37

ile ten Allison kosztował ?
60 mln ?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.12.2018, 17:37

Trzeba przyznac, ze FAPINIO gra dzis dobrze.

michal192837465 komentarzy: 765416.12.2018, 17:36

Mercedes chyba dawno na przeglądzie nie był

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190916.12.2018, 17:36

Fantastycznie, jestem bardzo zadowolony i pod wielkim wrażeniem jakości, jaką zaprezentowali dzisiaj nasi zawodnicy. Od początku można było przewidzieć, że osiągniemy sukces, ale kto by się spodziewał, że końcowy rezultat będzie aż tak dobry. Aż 2 Polaków na podium, a Kubacki na 5. miejscu. Ryou na ten moment poza zasięgiem, ale coś czuję, że to się zmieni.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.12.2018, 17:35

Ależ błąd Alissona. Odbiła mu się od kolana, gdy chciał ją złapać. Dobrze, ten mecz nie może być za łatwy dla jakiejkolwiek z drużyn.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 316.12.2018, 17:34

@KapitanJack10:
No i fakt, ze Alisson to kilka razy lepszy bramkarz.

GROMALL komentarzy: 509016.12.2018, 17:34

hahaha jakie to są farty XD

songoku95 komentarzy: 2348616.12.2018, 17:34

nie jest to mecz niemieckich marek, najpierw Opel, teraz Mercedes.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.12.2018, 17:34

Oj Alisson co się stało?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 516.12.2018, 17:34

Mercedes znowu guma. Same "ręczniki" w tej Premier League.

LordPrettyFlacko (zawieszony) komentarzy: 49816.12.2018, 17:32

Przeciez trzeba byc niespelna rozumu, zeby komentarze FabsFana tutaj brac na powaznie.

Ech0z komentarzy: 1043116.12.2018, 17:31

Tęsknię za żartami Arsenal zawsze 4...

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11716.12.2018, 17:29

Fabinho niestety wraca do formy z Monaco.

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57316.12.2018, 17:29

@Alonso napisał: "Arsenal wcale nie ma wyników ponad oczekiwania, właśnie gra tak jak wielu się spodziewało."

To zdanie kończy wszelaką dyskusję pomiędzy mną a Tobą. Jestem już pewien, że nie rozmawiam z kompetentną osobą.

Życzę miłego wieczoru.

kibic94 komentarzy: 34616.12.2018, 17:29

Liverpool nas przewyższa o klasę niestety.

Fanatic komentarzy: 599216.12.2018, 17:28

@FabsFAN:
Nasz ręcznik może ręcznikowi MU co najwyżej buty czyścić

Garfield_pl komentarzy: 2836416.12.2018, 17:28

@Dominik11: i co w związku z tym? Do każdego meczu idziemy po wygraną, serio komentujecie i wstawiacie jakieś staty chyba po to żeby nabić sobie komentarzy! Ogarnijcie się, nic się nie stało odrobimy, nie tylko my gramy mecze co kolejke rywale też, do tego obrona wraca jakby nie patrzeć i jeśli nie będzie czerwonej to na live mamy skład w obronie na tyle ile możemy dobry. Oby Torreira z totkami na żółtko zagrał a jeśli nie to był na ławce przed live i bedzie dobrze. O a teraz zachwycajcie się live i ciśnijcie po naszych haha. A tak poważnie, dlaczego panowie nie możecie po prostu kibicować i wspierać, pokażcie że nie jesteśmy jak kibice innych drużyn i wspierajmy a naprawdę będzie dobrze, zobaczycie, mogę się założyć że będzie top 4 i na pewno nie na farcie. Wiele razy zarzucacie brak jaj naszym piłkarzom a tak naprawdę to wy ich nie macie jeszcze przed meczami, narzekanie nic nie daje, trzeba iść po swoje i tyle

Catalonczyk komentarzy: 519916.12.2018, 17:28

Gdzie jest ten typek od Fabinho? xD Zobacz kolego jaką asyste rzucił :D

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52416.12.2018, 17:27

@FabsFAN
Naprawdę, daj już spokój z tym. Mieć słabszy sezon, a być ręcznikiem to dwie różne rzeczy.

GROMALL komentarzy: 509016.12.2018, 17:27

to była kwestia czasu

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.12.2018, 17:27

De Gea ręcznik. Po strzale sam na sam. To kim dzisiaj był Leno.

Alonso komentarzy: 1282416.12.2018, 17:27

@MVTI: Z topem jedna wygrana i dwa remisy, no rewelacyjny wynik jest za co chwalić. Co Ci po tych 22 meczach bez porażki w dodatku grając w LE z pasterzami i Sportingiem po rozbiorach, są jakieś bonusowe punkty za serie zwycięstw? To tylko ładnie brzmi. Arsenal wcale nie ma wyników ponad oczekiwania, właśnie gra tak jak wielu się spodziewało.

@Kysio2607: 12 to w maju a po 17 kolejkach rok temu 1 punkt straty

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 116.12.2018, 17:26

@Slaviola: Lepiej oni niż United

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.12.2018, 17:25

Fabinho cud piła. Przypomniał mi się Song.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11716.12.2018, 17:25

@FabsFAN: Przecież to było nie do obrony

Slaviola komentarzy: 1237716.12.2018, 17:24

Mane... shit, jeszcze brendany wygrywają!