Słupek ratuje trzy punkty!

Słupek ratuje trzy punkty! 21.02.2015, 17:00, Łukasz Wandzel 3308 komentarzy

Wielu kibiców z pewnością oczekiwało łatwego zwycięstwa, mimo że drużyna Crystal Palace nie prezentuje się ostatnio słabo. Tę opinię zdołała utrzymać także dziś pokazując prawdziwe oblicze derbów. Podopieczni Alana Pardewa pokazali niezwykły charakter, dzięki któremu byli niesamowicie blisko wydarcia Kanonierom punktów.

Co można powiedzieć o grze Arsenalu? Bez zachwytów, lecz przynajmniej zdołał wygrać spotkanie. Wszyscy moglibyśmy wybaczyć drużynie Arsene'a Wengera niezbyt ładne zwycięstwo, gdyby nie nerwowa końcówka. Konsekwencja w grze obronnej piłkarzy Arsenalu przynosiła skutek prawie do samego końca. Prawie, czego skutkiem mogły być szybko stracone dwie bramki. Na szczęście taktyka The Gunners nie zakończyła się blamażem. Mimo tego każdy fan Arsenalu zawdzięcza udane popołudnie ratującemu punkty...słupkowi.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Welbeck (75. Gibbs), Özil (75. Rosicky), Alexis (89. Gabriel) - Giroud

Crystal Palace: Speroni - Ward, Delaney, Dann, Souare - Mutch, Ledley (79. Ameobi) - Puncheon, Zaha, Gayle (79. Murray) - Campbell (63. Bolasie)

Piłkarzom Arsenalu zajęło nieco ponad kilkadziesiąt sekund, aby przyzwyczaić buty do biegania po Selhurst Park i zacząć swobodnie utrzymywać się przy futbolówce. Mesut Özil zdołał nawet pokonać bramkarza, lecz już po gwizdku sygnalizującym offside.

I już w 7. minucie jedenastka dla Arsenalu! Górne podanie przed polem karnym gospodarzy zdołał przejąć Danny Welbeck. Ledwo znajdujący się już w szesnastce rywala Anglik został powalony, co nie umknęło uwadze sędziego.

Zdobycie bramki dla Santiego Cazorli wydawało się formalnością. Hiszpan ze stoickim spokojem umieścił piłkę w rogu bramki, 0-1 dla Arsenalu!

The Eagles w kolejnych minutach zaczęli stwarzać sobie okazje, lecz drużyna gości nie straciła kontroli nad wydarzeniami na murawie. Defensywa The Gunners beż wyraźnych kłopotów potrafiła zażegnać każde niebezpieczeństwo.

Po kwadransie gry zespół Crystal Palace nie tracił chęci, aby zagrozić bramce przeciwnika i nie ustawał w natarciach. Kreowane sytuacje stawały się coraz groźniejsze, a do bezpośrednich kontaktów z futbolówką zmuszany był również David Ospina.

Ponad pół godziny gry minęło a Arsenal ciągle nie zdołał zdominować swojego oponenta. Próby zagrożenia bramce Speroniego przez Kanonierów nie były warte odnotowania.

Nic nie zapowiadało zmiany wyniku! W ciągu dwóch doliczonych minut Kanonierzy zdobyli gola! Pięknego, prostopadłego podania od Alexisa nie zdołał wykorzystać Danny Welbeck, lecz piłkę dopadł Olivier Giroud, który musiał jedynie wbić futbolówkę do siatki!

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się od ofensywy...Crystal Palace. Gospodarze prawie zamknęli rywali na własnej połowie.

Po pięciu minutach piłkarzom Arsenalu udało się skonstruować atak, lecz jego konsekwencją był niegroźny strzał głową Mesuta Özila po zgraniu Alexisa. Obraz gry się nie zmienił, ciągle to Orły były w natarciu.

Goście zapracowali na swoją kolejną szansę w 57. minucie, kiedy rajdem popisał się Özil. Tym razem to reprezentant Niemiec wypuścił piłkę Sanchezowi, który mimo wolnej przestrzeni fatalnie spudłował.

W 65. minucie rozgrzewkę rozpoczął Wojciech Szczęsny. Ta została spowodowana potrzebą pomocy medycznej dla Davida Ospiny. Jednakże Kolumbijczyk postanowił uchronić drużynę przed kolejną kontuzją i kontynuował grę.

Kilka minut później dobrym dośrodkowaniem popisał się Souare, jakby chcąc naprawić swoją winę przy rzucie karnym. Gayle wygrał nawet pojedynek o piłkę z Mertesackerem, lecz skierował piłkę nad poprzeczkę.

Wyraźnie nie jest to spotkanie, w którym Arsenal stwarzałby więcej okazji niż rywal. W 74. minucie faulowany przez Monreala został Ledley. Tuż sprzed szesnastego metra uderzył Puncheon, lecz niecelnie. Chwilę później na boisku zawitali Rosicky i Gibbs, którzy zastąpili Özila oraz Welbecka.

W 83. minucie niezwykłym rajdem odznaczył się Bolasie. Zmiennik Campbella pokonał kilkanaście metrów między zawodnikami Arsenalu, lecz na końcu oddał słaby strzał. Trzy minuty później kolejną okazją dla The Eagles był rzut rożny. Tym razem czujną postawę zachował David Ospina.

Gol dla gospodarzy! W końcówce meczu, obronny styl gry The Gunners się zemścił! Duże zamieszanie w polu karnym Kanonierów udało się wykorzystać Murray'owi, 1-2!

Strzelec bramki już sekundy po wznowieniu gry miał następną okazję! Tym razem słupek uratował gościom trzy punkty!

Sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1426.02.2015, 18:57

Xander, Nie wiem jakim cudem ja sie tu znalazlem, ale jestem juz troche madrzejszy po tym co zobaczelem wczoraj, wiec wybieram mecz z United :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 20:16

Broda

facebook.com/premierleaguenabiezaco

Tutaj bedziesz mial streamy.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 124.02.2015, 20:14

@Broda: Kody z Heineken to już przeszłość.

XandeR komentarzy: 965324.02.2015, 20:11

Co was bardziej ekscytuje - jutrzejszy mecz z Monaco, czy zblizajacy sie wielkimi krokami pojedynek z ManU?

Broda komentarzy: 9524.02.2015, 20:03

Siema kanonierzy; mam pytanko czy te kody z heinekena obowiązują już czy nie? znacie dobrego streama na city barca? pozdro

Kwietnik komentarzy: 62724.02.2015, 20:00

Też czytałem, że Kuba mógłby zagrać, ale to było raczej takie pisanie polskich pismaków. Jakoś wątpię żeby Klopp puścił Kubę w podst. 11 po takiej przerwie i to jeszcze w takim meczu. Immobile ładował we Włoszech, może i dzisiaj się przełamie grając przeciwko Włochom :D

belaSS komentarzy: 11724.02.2015, 19:55

R700

Dziena. Szkoda ze Kuba nie gra bo czytałem że on ma zastąpić Kampla.

juve na bvb

Buffon, Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra, Marchisio, Pirlo, Pogba, Vidal, Tevez, Morata

Trequartista komentarzy: 536624.02.2015, 19:47

Co z Toure? Fernando w sumie w defensywie jest lepszy od Fenandinho, a przy braku Tura to ma znaczenie.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52424.02.2015, 19:46

Wracając jeszcze do MŚ - teraz usłyszałem, że finał miałby zostać rozegrany dzień przed Wigilią.

KingOfLoyal

Jak City zagra bardzo agresywnie i wysokim pressingiem to maja szanse na pokonanie Barcelony.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2015, 19:41

sorry jakis blad

STRASZNIE namieszal w skladzie. Immobile i Michitarian ostatnio grali maks 10 minut , a wloch od 3 meczow nawet w ogole nie gral , a tu pierwszy sklad.

A kagawa co ciagle gral na lawie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747424.02.2015, 19:40

Ogladam ostatnio czesto bvb w BL i klopp

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 124.02.2015, 19:39

City bez dużej siły w środku. Fernando i Milner maja powstrzymać siłe ataku Barcy ?? mocno wątpie,jedynie wyjście to atak, atak i jescze raz atak ze strony City

michalm1 komentarzy: 702024.02.2015, 19:36

mistique

0-2 dla Atletico, chociaz ciezko tutaj o dokladny wynik bo moze byc wiecej...

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.02.2015, 19:35

A jutro jaki wynik przewidujecie w tym mniej interesującym nas meczu?

Kwietnik komentarzy: 62724.02.2015, 19:34

BVB: Weidenfeller - Piszczek, Sokratis, Hummels, Schmelzer - Gündogan, Sahin - Mkhitaryan, Reus, Aubameyang - Immobile

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 19:33

AaronLieber27
Mysle ze ten skrot ci w zupelnosci wystarczy. Mi sie bardzo podoba ; p

Kwietnik komentarzy: 62724.02.2015, 19:32

Mój kolega ma podobnie. Jedna myszka + klawiatura na jednym USB i druga myszka (na kabel) osobno i jakoś mu wszystko śmiga. Tak samo do CS'a to sobie zrobił. Teraz go nie ma i nie mam jak zapytać. Poszukaj w necie, na bank ktoś miał podobny problem.
Ja znalazłem coś takiego > elektroda.pl/rtvforum/topic934936.html

Tomassini komentarzy: 272024.02.2015, 19:27

Wilshare
Mamy łatwy terminarz i nie ma się co oszukiwać że jakiś West Ham potrafi zaskoczyć albo inne QPR zrobi wszystko żeby się utrzymać. Piłkarsko jesteśmy co najmniej 2 klasy nad QPR i jedną nad West Hamem a do końca ligi mamy tylko jeden zespół lepszy od nas (Chelsea). Man united i Liverpool to kluby z którym powinniśmy wygrać bo poprostu na dzień dzisiejszy powinniśmy być lepsi od nich (United jeszcze w powijakach a Liverpool jeszcze w okresie przejściowym po suarezie kontuzjach i zmianach w formacjach). Jak będzie to można się domyślić...

mar12301 komentarzy: 2311324.02.2015, 19:27

Zawsze na C+ Sport jest ten "lepszy" mecz. :)

Ale oczywiście dziś są dwa naprawdę świetne spotkania.

TheInvincibles komentarzy: 130424.02.2015, 19:27

Mistiqueafc
Nie widzą kabla :-P

AaronLieber27 komentarzy: 612724.02.2015, 19:27

Nawet nie wiedzialem ze Koscielny zagral w tym meczu na PO

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11724.02.2015, 19:26

A ja dzisiaj chyba sobie zrobię tak: Obejrzę mecz Juve - BVB i po północy zobaczę powtórkę meczu City - Barca. Tylko jakimś cudem nie mogę dowiedzieć się wyniku.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.02.2015, 19:25

Kiszka trochę, no ale trudno. Dziękuje za info! :)

lays

Wiem ze to chcesz ale w ten sposob to raczej nie bedzie Ci dzialac. Jesli masz myszke na kabel to co za roznica czy klawiatura bedzie na kabel czy nie ? I tak bedziesz ograniczony jesli chodzi o odleglosc.

lays komentarzy: 3987124.02.2015, 19:19

michalm

Niee, ja chce miec sprzet bezprzewodwoy normalnie. Myszke chce miec tlyko do gry w csa

Szogun komentarzy: 28502 newsów: 324.02.2015, 19:16

Przez ten pieprzony wiatr muszę złapać jakąś transmisję.

Lays

Podlacz stara klawiature na kabel i myszke na kabel co masz.

lays komentarzy: 3987124.02.2015, 19:09

Okazuje się, że ta myszka z kablem działa na laptopie odrazu, a na PC nie chce

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.02.2015, 19:07

AL27
Racja, ale przedstawiam sytuację gdyby miała miejsce teraz. Za 8 lat do Kataru może pojechać 6 albo 16 Kanonierów. Nie wiemy.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.02.2015, 19:07

Nie obstawiłem dziś stsa, pewnie będę żałował i wejdą te mecze które chciałem postawić :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 19:06

Niestety mam tylko skrot po polsku.

mega.co.nz/#!TQ5m3Qga!u_y1h0iNuqexCVZiJC4pvAz1KytrqC1zrx2Ep9ERS-c

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.02.2015, 19:05

Ta kolejka może być nasza.

AaronLieber27 komentarzy: 612724.02.2015, 19:04

Do mundialu zostaly praweie 4 lata. W tym czasie Paulista moze wywalczyc miejsce w repreentacji. Monreal zmienic klub. Bellerin pewnie tez wywalczy miejsce w kadrze.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.02.2015, 19:04

songoku: Właśnie wiem, też myślałem, że znajdę raz dwa :D

songoku95 komentarzy: 2348624.02.2015, 19:03

w scenicu I po lifcie? Dziwne, to bardzo popularne auta.

songoku95 komentarzy: 2348624.02.2015, 19:02

wilshare
i to jest głupie w tym pomyśle z listopadem.
Wątpie żeby zawodnicy chcieli odrabiać październik listopad w czerwcu i lipcu, bo wtedy ich organizmy padną.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.02.2015, 19:00

songoku95
Większość drużyn zostałaby bez ataku, bo o ile obronę da się skleić Monreal - Gabriel - Mertesacker - Bellerin to drugą linię i szpicy nie ma kim zastąpić, a to tylko Arsenal. Pomyśl co się dzieje u TOP5 zespołów.

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.02.2015, 19:00