Słupek ratuje trzy punkty!

Słupek ratuje trzy punkty! 21.02.2015, 17:00, Łukasz Wandzel 3308 komentarzy

Wielu kibiców z pewnością oczekiwało łatwego zwycięstwa, mimo że drużyna Crystal Palace nie prezentuje się ostatnio słabo. Tę opinię zdołała utrzymać także dziś pokazując prawdziwe oblicze derbów. Podopieczni Alana Pardewa pokazali niezwykły charakter, dzięki któremu byli niesamowicie blisko wydarcia Kanonierom punktów.

Co można powiedzieć o grze Arsenalu? Bez zachwytów, lecz przynajmniej zdołał wygrać spotkanie. Wszyscy moglibyśmy wybaczyć drużynie Arsene'a Wengera niezbyt ładne zwycięstwo, gdyby nie nerwowa końcówka. Konsekwencja w grze obronnej piłkarzy Arsenalu przynosiła skutek prawie do samego końca. Prawie, czego skutkiem mogły być szybko stracone dwie bramki. Na szczęście taktyka The Gunners nie zakończyła się blamażem. Mimo tego każdy fan Arsenalu zawdzięcza udane popołudnie ratującemu punkty...słupkowi.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Welbeck (75. Gibbs), Özil (75. Rosicky), Alexis (89. Gabriel) - Giroud

Crystal Palace: Speroni - Ward, Delaney, Dann, Souare - Mutch, Ledley (79. Ameobi) - Puncheon, Zaha, Gayle (79. Murray) - Campbell (63. Bolasie)

Piłkarzom Arsenalu zajęło nieco ponad kilkadziesiąt sekund, aby przyzwyczaić buty do biegania po Selhurst Park i zacząć swobodnie utrzymywać się przy futbolówce. Mesut Özil zdołał nawet pokonać bramkarza, lecz już po gwizdku sygnalizującym offside.

I już w 7. minucie jedenastka dla Arsenalu! Górne podanie przed polem karnym gospodarzy zdołał przejąć Danny Welbeck. Ledwo znajdujący się już w szesnastce rywala Anglik został powalony, co nie umknęło uwadze sędziego.

Zdobycie bramki dla Santiego Cazorli wydawało się formalnością. Hiszpan ze stoickim spokojem umieścił piłkę w rogu bramki, 0-1 dla Arsenalu!

The Eagles w kolejnych minutach zaczęli stwarzać sobie okazje, lecz drużyna gości nie straciła kontroli nad wydarzeniami na murawie. Defensywa The Gunners beż wyraźnych kłopotów potrafiła zażegnać każde niebezpieczeństwo.

Po kwadransie gry zespół Crystal Palace nie tracił chęci, aby zagrozić bramce przeciwnika i nie ustawał w natarciach. Kreowane sytuacje stawały się coraz groźniejsze, a do bezpośrednich kontaktów z futbolówką zmuszany był również David Ospina.

Ponad pół godziny gry minęło a Arsenal ciągle nie zdołał zdominować swojego oponenta. Próby zagrożenia bramce Speroniego przez Kanonierów nie były warte odnotowania.

Nic nie zapowiadało zmiany wyniku! W ciągu dwóch doliczonych minut Kanonierzy zdobyli gola! Pięknego, prostopadłego podania od Alexisa nie zdołał wykorzystać Danny Welbeck, lecz piłkę dopadł Olivier Giroud, który musiał jedynie wbić futbolówkę do siatki!

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się od ofensywy...Crystal Palace. Gospodarze prawie zamknęli rywali na własnej połowie.

Po pięciu minutach piłkarzom Arsenalu udało się skonstruować atak, lecz jego konsekwencją był niegroźny strzał głową Mesuta Özila po zgraniu Alexisa. Obraz gry się nie zmienił, ciągle to Orły były w natarciu.

Goście zapracowali na swoją kolejną szansę w 57. minucie, kiedy rajdem popisał się Özil. Tym razem to reprezentant Niemiec wypuścił piłkę Sanchezowi, który mimo wolnej przestrzeni fatalnie spudłował.

W 65. minucie rozgrzewkę rozpoczął Wojciech Szczęsny. Ta została spowodowana potrzebą pomocy medycznej dla Davida Ospiny. Jednakże Kolumbijczyk postanowił uchronić drużynę przed kolejną kontuzją i kontynuował grę.

Kilka minut później dobrym dośrodkowaniem popisał się Souare, jakby chcąc naprawić swoją winę przy rzucie karnym. Gayle wygrał nawet pojedynek o piłkę z Mertesackerem, lecz skierował piłkę nad poprzeczkę.

Wyraźnie nie jest to spotkanie, w którym Arsenal stwarzałby więcej okazji niż rywal. W 74. minucie faulowany przez Monreala został Ledley. Tuż sprzed szesnastego metra uderzył Puncheon, lecz niecelnie. Chwilę później na boisku zawitali Rosicky i Gibbs, którzy zastąpili Özila oraz Welbecka.

W 83. minucie niezwykłym rajdem odznaczył się Bolasie. Zmiennik Campbella pokonał kilkanaście metrów między zawodnikami Arsenalu, lecz na końcu oddał słaby strzał. Trzy minuty później kolejną okazją dla The Eagles był rzut rożny. Tym razem czujną postawę zachował David Ospina.

Gol dla gospodarzy! W końcówce meczu, obronny styl gry The Gunners się zemścił! Duże zamieszanie w polu karnym Kanonierów udało się wykorzystać Murray'owi, 1-2!

Strzelec bramki już sekundy po wznowieniu gry miał następną okazję! Tym razem słupek uratował gościom trzy punkty!

Sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Ospina

Na zmiany: Walcott, Wilshere, Rosicky, Ramsey i jazda po pierwszą Kaszanke w historii.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 13:32

marz2
W połowie roku ma być ostateczna decyzja, wtedy się wszystko okaże.

moomin
2 w 178.

FadeIn komentarzy: 354724.02.2015, 13:31

Podaje dla swojej informacji ale inni tez moga skorzystac.
LINKI DO STRON Z SOPAMI

Na wszelki wypadek wole miec linki do stronek z sopami w komentach bo mam kilka platform a nie chce mi sie do kazdej ustawiac przegladarki.

simpllemann
I oby tak się stało. Dziwnie by było w listopadzie i grudniu bez Premier League, boxing day oraz Ligi Mistrzów.

moomin komentarzy: 82024.02.2015, 13:27

Nie rozumiem czemu tak drżycie na myśl o tym, że będzie bronił Szczęsny. Przecież to świetny bramkarz. Że pewnie dostanie czerwoną kartkę? Nie wiem ile on ich w Arsenalu łącznie dostał, ale pewnie nie więcej niż 3, a meczów ma spokojnie ponad 150.

Ja rozumiem, że circlejerk przeciwko Wojtkowi kwitnie, ale naprawdę Szczęsny w składzie nie jest równoznaczny z porażką.

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 13:27

Rosja jeszcze jeszcze. Oby następny mundial był np. w Anglii lub Portugalii, Holandii.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 13:25

marz2
Katar to wszystko może zrobić. Pieniądze się dla nich nie liczą. Przecież tam ma powstać stadion w mieście, które... jeszcze nie istnieje, więc i klimatyzowany obiekt by postawili.

kamilo_oo komentarzy: 2356724.02.2015, 13:21

- Styczeń - Luty im nie pasuje bo IO

- Maj - Czerwiec też nie pasuje bo 2 kwietnia zaczyna się ramadan

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 13:20

simpllemann
Dlatego kraje typu Katar nie powinny dostawać takiego turnieju do organizacji. Albo lato albo w ogóle. A skoro nie są w stanie zorganizować no to dziękujemy. Niech kombinują coś, mają w końcu tyle kasy, że mogą wybudować jakieś stadiony, które pozwoliły by grać w normalnych warunkach.

kamilo_oo komentarzy: 2356724.02.2015, 13:18

Niech zbojkotują te zasrane katarskie mistrzostwa

ehh Wszędzie Ci szejkowie

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 13:17

marz2
Akurat to, że wtedy jest gorąco nie przeszkadza Katarczykom a całej reszcie.

Kysio2607 komentarzy: 1336024.02.2015, 13:16

Dawid

Ty serio z takimi przewidywaniami? Wenga chciał bronić wyniku, bo na tamtej murawie i tak nie szło grać po naszemu. Wywiózł 3 punkty, polegli tam chociażby Liverpoolczycy czy Kuraki, chwała Wendze za to.

Jutrzejszy mecz będzie zupełnie inny. Spodziewam się spokojnej kontroli gry, i 2-3 bramek. Oby zero z tyłu, i na rewanż do Francji pojedziemy raczej spokojnie.

Ospina - Chambers Koscielny Mertesacker Gibbs - Coq Cazorla Ozil - Welbeck Sanchez Giroud

Taki skład obstawiam, 3:0 po golach Welbecka, Ozila i Sancheza.

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 13:15

Trequartista
Nie no tak ale mi bardziej chodzi o to, że BPL już wyraziło swoje stanowisko w tej sprawie i jest stanowczo na nie. Po prostu Katar robi co chce z tą FIFĄ. Całe życie mundiale i inne turnieje były czerwiec/lipiec, a tym nagle nie pasuje. Źle, bo gorąco? To nie organizujcie. Niech sobie wezmą inne turnieje halowe np. koszykówka.

marimoshi komentarzy: 472824.02.2015, 13:13

Tylko czy PL się zgdzoi na to? Boxing day generuję wielkie przychody. Kluby będą miały ogromną kase za tranmisję. Z ekonomicznego punkty bardziej im się opłaca grać w lidzę niż LM więc jakieś kary w stylu zawieszenia występów w euro pucharach mogą im "wisieć". Tak czy siak bedzie wojan międzi FA,a Fifa

Kwietnik komentarzy: 62724.02.2015, 13:13

"Według zaleceń FIFA mundial w Katarze ma odbyć się pomiędzy listopadem a grudniem, czyli w najbardziej kluczowym momencie Premier League"

śmiech na sali...

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 13:11

Nie wiedziałem, że siostra Walcotta to... kulturystka.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125124.02.2015, 13:10

Orandzo

A o co chodzi?

Trequartista komentarzy: 536624.02.2015, 13:08

marz2
Akurat Premier League w wakacje aż takim problem nie jest, gorzej z cieplejszymi krajami.

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 13:06

Mundial 2022, którego gospodarzem będzie Katar, powinien odbyć się w listopadzie i grudniu - taką rekomendację wydała komisja FIFA podczas posiedzenia w Dausze.

Czy oni na prawdę nie rozumieją, że to jest nie możliwe? Dostali hajs w łapę za mundial, a teraz się głowią co tu zrobić żeby za wszelką cenę turniej się odbył. Pajace i tyle. Powinien być jakiś bojkot tego mundialu. Nie wyobrażam sobie mundialu w listopadzie i grudniu. Wtedy gra Premier League! Mundial = lato.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 524.02.2015, 13:05

Wydaje mi się, że Dybala więcej daje drużynie. Potrafi pociągnąć cały zespół właściwie jedną akcją. Jest zdecydowanie kreatywniejszy. Lacazette także wiele potrafi, ale bardziej jestem przekonany do Argentyńczyka.

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 13:01

Przemek Rudzki typuje:
JUV - BVB 1:1
MCI - FCB 2:1
ARS - MON 2:0
B04 - ATL 1:1

Widać, że chłop za angielskimi drużynami :)

Trequartista komentarzy: 536624.02.2015, 12:59

Ciekawy przypadek Abou Diaby'ego

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 324.02.2015, 12:59

w szczegółach

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 324.02.2015, 12:58

Tyle tytułów a tu Diabyeł tkwi w szegółach.

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 12:56

mizio
Z tego co pamiętam jak kiedys miałem sytuację to możesz dać na jedym kuponie tylko jedno zdarzenie z tą samą drużyną. Jak dasz, że Arsenal wygra LM to już nic z nim związanego nie możesz dać. Ale z inną drużyną już tak.

FadeIn komentarzy: 354724.02.2015, 12:54

Kazdy tytul jest dobry.

Abou reaktywacja niestety nie nastapi.
Oby przed koncem sezonu sie z nami pozegnal i zagral ze 3 mecze dla Arsenalu nie odnoszac kontuzji

Orandzo komentarzy: 338024.02.2015, 12:53

Zdawał ktoś z Was już w tym roku prawo jazdy?

mizio komentarzy: 65724.02.2015, 12:52

ok dzieki :) A można od razu łączyć to z logicznymi zakładami (że Arsenal wygra w dwumeczu z Monaco, Arsenal wygra w dwumeczu w 1/4, Arsenal wygra w dwumeczu 1/2, Arsenal wygra w finale)?

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 12:47

"Diaby reaktywacja" - ciekawe czy coś takiego będzie miało kiedyś miejsce.

mizio komentarzy: 65724.02.2015, 12:47

Czy orientuje się ktoś jaki jest kurs na zwycięstwo Arsenalu w całej LM?

kaman17 komentarzy: 498724.02.2015, 12:46

Ile meczów w PL zagral w tym sezonie Ospina a ile Szczęsny?

FadeIn komentarzy: 354724.02.2015, 12:46

Pumeks

Zaraz sprawdzę. Mam Andka !

FadeIn komentarzy: 354724.02.2015, 12:44

Dziękuję za stronki.
Dla poprawienia humoru

Jakiś czas temu wymyśliłem listę filmów w jakich mógłby zagrać nasz klubowy bohater a zarazem rekordzista...

ABOU DIABY

"Piłkarz widmo"
"Człowiek którego nie ma"
"Lista kontuzji (historia jeszcze prawdziwsza)"
"Nikt go nie widział, nikt go nie słyszał"