Słupek ratuje trzy punkty!

Słupek ratuje trzy punkty! 21.02.2015, 17:00, Łukasz Wandzel 3308 komentarzy

Wielu kibiców z pewnością oczekiwało łatwego zwycięstwa, mimo że drużyna Crystal Palace nie prezentuje się ostatnio słabo. Tę opinię zdołała utrzymać także dziś pokazując prawdziwe oblicze derbów. Podopieczni Alana Pardewa pokazali niezwykły charakter, dzięki któremu byli niesamowicie blisko wydarcia Kanonierom punktów.

Co można powiedzieć o grze Arsenalu? Bez zachwytów, lecz przynajmniej zdołał wygrać spotkanie. Wszyscy moglibyśmy wybaczyć drużynie Arsene'a Wengera niezbyt ładne zwycięstwo, gdyby nie nerwowa końcówka. Konsekwencja w grze obronnej piłkarzy Arsenalu przynosiła skutek prawie do samego końca. Prawie, czego skutkiem mogły być szybko stracone dwie bramki. Na szczęście taktyka The Gunners nie zakończyła się blamażem. Mimo tego każdy fan Arsenalu zawdzięcza udane popołudnie ratującemu punkty...słupkowi.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Welbeck (75. Gibbs), Özil (75. Rosicky), Alexis (89. Gabriel) - Giroud

Crystal Palace: Speroni - Ward, Delaney, Dann, Souare - Mutch, Ledley (79. Ameobi) - Puncheon, Zaha, Gayle (79. Murray) - Campbell (63. Bolasie)

Piłkarzom Arsenalu zajęło nieco ponad kilkadziesiąt sekund, aby przyzwyczaić buty do biegania po Selhurst Park i zacząć swobodnie utrzymywać się przy futbolówce. Mesut Özil zdołał nawet pokonać bramkarza, lecz już po gwizdku sygnalizującym offside.

I już w 7. minucie jedenastka dla Arsenalu! Górne podanie przed polem karnym gospodarzy zdołał przejąć Danny Welbeck. Ledwo znajdujący się już w szesnastce rywala Anglik został powalony, co nie umknęło uwadze sędziego.

Zdobycie bramki dla Santiego Cazorli wydawało się formalnością. Hiszpan ze stoickim spokojem umieścił piłkę w rogu bramki, 0-1 dla Arsenalu!

The Eagles w kolejnych minutach zaczęli stwarzać sobie okazje, lecz drużyna gości nie straciła kontroli nad wydarzeniami na murawie. Defensywa The Gunners beż wyraźnych kłopotów potrafiła zażegnać każde niebezpieczeństwo.

Po kwadransie gry zespół Crystal Palace nie tracił chęci, aby zagrozić bramce przeciwnika i nie ustawał w natarciach. Kreowane sytuacje stawały się coraz groźniejsze, a do bezpośrednich kontaktów z futbolówką zmuszany był również David Ospina.

Ponad pół godziny gry minęło a Arsenal ciągle nie zdołał zdominować swojego oponenta. Próby zagrożenia bramce Speroniego przez Kanonierów nie były warte odnotowania.

Nic nie zapowiadało zmiany wyniku! W ciągu dwóch doliczonych minut Kanonierzy zdobyli gola! Pięknego, prostopadłego podania od Alexisa nie zdołał wykorzystać Danny Welbeck, lecz piłkę dopadł Olivier Giroud, który musiał jedynie wbić futbolówkę do siatki!

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się od ofensywy...Crystal Palace. Gospodarze prawie zamknęli rywali na własnej połowie.

Po pięciu minutach piłkarzom Arsenalu udało się skonstruować atak, lecz jego konsekwencją był niegroźny strzał głową Mesuta Özila po zgraniu Alexisa. Obraz gry się nie zmienił, ciągle to Orły były w natarciu.

Goście zapracowali na swoją kolejną szansę w 57. minucie, kiedy rajdem popisał się Özil. Tym razem to reprezentant Niemiec wypuścił piłkę Sanchezowi, który mimo wolnej przestrzeni fatalnie spudłował.

W 65. minucie rozgrzewkę rozpoczął Wojciech Szczęsny. Ta została spowodowana potrzebą pomocy medycznej dla Davida Ospiny. Jednakże Kolumbijczyk postanowił uchronić drużynę przed kolejną kontuzją i kontynuował grę.

Kilka minut później dobrym dośrodkowaniem popisał się Souare, jakby chcąc naprawić swoją winę przy rzucie karnym. Gayle wygrał nawet pojedynek o piłkę z Mertesackerem, lecz skierował piłkę nad poprzeczkę.

Wyraźnie nie jest to spotkanie, w którym Arsenal stwarzałby więcej okazji niż rywal. W 74. minucie faulowany przez Monreala został Ledley. Tuż sprzed szesnastego metra uderzył Puncheon, lecz niecelnie. Chwilę później na boisku zawitali Rosicky i Gibbs, którzy zastąpili Özila oraz Welbecka.

W 83. minucie niezwykłym rajdem odznaczył się Bolasie. Zmiennik Campbella pokonał kilkanaście metrów między zawodnikami Arsenalu, lecz na końcu oddał słaby strzał. Trzy minuty później kolejną okazją dla The Eagles był rzut rożny. Tym razem czujną postawę zachował David Ospina.

Gol dla gospodarzy! W końcówce meczu, obronny styl gry The Gunners się zemścił! Duże zamieszanie w polu karnym Kanonierów udało się wykorzystać Murray'owi, 1-2!

Strzelec bramki już sekundy po wznowieniu gry miał następną okazję! Tym razem słupek uratował gościom trzy punkty!

Sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 14:39

No to Vive powinno na spokojnie przejść :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 14:35

"Montpellier Agglomeration HB będzie przeciwnikiem Vive Tauronu Kielce, a Orlen Wisła Płock zmierzy się z Vardarem Skopje."

TakKrzysiu komentarzy: 893624.02.2015, 14:35

Mam pytanie do osób które w jakimś tam okresie monitorowały sposób gry Monaco. Jaki preferują styl gry przynoszący im korzyść w grze obronnej,
typowy autobus i kontry, czy mają jakąś swoją skuteczną taktykę?

ColinMan komentarzy: 9524.02.2015, 14:33

Ma ktos moze gdzies linka do tego podania co Rosicky zrobil w meczu z City z fałszu? Bo na vine zostal usunięty :(

mic_now komentarzy: 218924.02.2015, 14:24

widać, ze kolega Mizio nowy i nie wie że często te głosy są oddawane "dla jaj"

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370024.02.2015, 14:23

City by pewnie opłaciło swoich zawodników aby zostali.

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 14:22

mizio
Jakie Southampton? Wtedy Stoke mistrzem Anglii by zostało :D

migus11 komentarzy: 131424.02.2015, 14:18

Miałem dylemat ale chyba się zdecyduję na City-Barca.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 14:14

Juve v BvB

mizio komentarzy: 65724.02.2015, 14:13

Ciekawe wyniki sondy "MOTM vs Crystal Palace"
1. Welbeck
2. Giroud
3. Ozil
4. Cazorla
5. Coquelin
6. Sanchez
7. PAULISTA (12 głosów / 322 głosów :P )

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370024.02.2015, 14:06

Dawid, A co, genialny Milik który już jest w pełni ukształtowanym napastnikiem klasy światowej, królem strzelców prestiżowego pucharu Holandii pociągnie nas do mistrzostwa Europy... A no, jeszcze Niemców ustrzelił !

mizio komentarzy: 65724.02.2015, 14:05

A gdyby było tak jak z PNA, że po prostu trzeba się obyć bez piłkarzy powołanych, i Arsenal, Chelsea, City grają juniorami to chyba Southampton będzie majstrem :)

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1424.02.2015, 14:04

AM, wiadomo, ale chodzi o to, gdyby teraz takie cos bylo, bo o to pytali. Za te 7 lat to wiadomo.. wszystko sie zmieni. Tylko troche z tą Polską pojechales.

Trequartista komentarzy: 536624.02.2015, 14:02

Dawid04111
Ale to jest za pięć lat :D nie będzie Flaminiego, Cazorli, Rosy i Merte. Koscielny i Debuchy blisko emeryturki, no i pewnie będzie z 8 transferów przez ten czas.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1424.02.2015, 14:01

Juz teraz caly czas mam w glowie "kaszanka". Po co ja to ogladalem.. :D

mizio komentarzy: 65724.02.2015, 14:01

A może zmniejszą ilość meczy na ten sezon. Jak widać Katar jak zapłaci to mało kto odmawia.
To co mówię to totalna hipotetyczna sytuacja:
Runda 1: 19 meczy (każdy z kazdym)
Runda 2: 9 meczy (między miejscami 1-10) i między miejscami (11-20)
Wtedy ten sezon miałby 27 meczy zamiast 38.
Oczywiście uważam, że jeżeli faktycznie mistrzostwa odbędą się listopad-grudzień, to będzie chora sytuacja.
Ale gdyby teoretycznie faktycznie tak było to ja wolałbym taką opcję (27 meczy w 1 wyjątkowym sezonie)

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370024.02.2015, 13:59

Dawid04111, ale do mundialu jeszcze jest czas. Arteta przejdzie na emeryture, Polska stanie się potęgą. Chambers, Akpom, Gnabry, Bellerin staną się dojrzayłymi, ukształtowanymi zawodnikami.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1424.02.2015, 13:57

Szczesny, Monreal, Chambers, Mertesacker, Bellerin, Coquelin, Arteta, Ramsey, Gnabry, Rosicky, Akpom

Nikt nie powolany, Polska, Walia, czasem Czechy na Ms nie jezdza, Merte zakonczyl kariere w rep., Chambers, Akpom, Gnabry i Bellerin za mlodzi. Coq i Arteta niepowolywani.
Jakos to wygląda.

AaronLieber27 komentarzy: 612724.02.2015, 13:51

Mundial w Rosji a potem w Katarze - katastrofa niech jak najszybciej wraca do Europy

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 13:51

Turek44
Najbardziej prawdopodobny to jedynie Ronaldo.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 13:51

Muller jak Milner ; d

Messi to nie pasuje na Smerfa. To samo Pogba w AFC. Silva i Ronaldo pasuja jak ulal :)

Turek44 komentarzy: 231724.02.2015, 13:48

l'equipe XD

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 13:48

Zespoły niestety muszą puścić zawodników na mundial. Wszystko zależy od samych piłkarzy i federacji krajów.
Jednak takie ligi jak angielska powinny mieć coś do powiedzenia. Katar pewnie pokryje wszystkie szkody finansowe BPL i zagrają w zimę :D
Ty się szykujesz na święta, a tu w TV półfinał MŚ :)

kamilo_oo komentarzy: 2356724.02.2015, 13:47

krzysiu

Trzymam za nią kciuku, tylko denerwuje mnie głos Kowalczyk

songoku95 komentarzy: 2348624.02.2015, 13:46

marz
dokładnie, zmiana klimatu i teraz zawodnicy do z Anglii jadą tam wcześniej żeby się zaklimatyozwać, więc jak mundial będzie w listopadzie, to zawodnicy będą już w połowie października niedostępni, potem w grudniu po zakończeniu mistrzostw też potrzebują czasu i wychodzi na to że od połowy października do połowy stycznia gramy bez najlepszych? Żaden klub na to nie pójdzie.

AaronLieber27 komentarzy: 612724.02.2015, 13:46

Ja stesknielm sie za Gibbsem ale wedlug mnie na mecz z taka druzyna jaka jest Monaco bardziej basuje Monreala

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.02.2015, 13:45

Dawid
To przeklęty utwór jest! Przed dzisiejszym meczem będziesz zamiast hymnu CL słyszał kaszankę.

songoku95 komentarzy: 2348624.02.2015, 13:44

Wiem że to durne, ale zawodnicy nie pojadą na mundial żeby lige odrabiać w czerwcu lipcu.
To wszystko wprowadzi ogromny zamęt... chore.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1424.02.2015, 13:44

Monreal. IMO bardziej zasluguje na gre na obecny moment.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 924.02.2015, 13:43

Najprędzej liga zacznie się w lipcu - runda jesienna - przerwa na MŚ - runda wiosenna do końca czerwca i wakacje miesiąc i powrót do normalności

krzysiu357 komentarzy: 61824.02.2015, 13:42

oglada ktos biegi narciarskie?
z numerem 18 Magdalena Kozielska. Śliczna jest

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 13:42

Piłkarze po mundialu potrzebują trochę odpocząć szczególnie po takim jak Katar gdzie są wysokie temperatury więc dziwne by było jakby w grudniu po mundialu od razu za tydzień/dwa ruszała liga.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 13:41

Dawid
Przeciez to jest tak znane jak Mr. President feat HG - Coco Jambo.

FadeIn komentarzy: 354724.02.2015, 13:41

AaronLieber

IMO. Gibbs i Chamberas

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 924.02.2015, 13:41

@songoku95 - więc wymień mi skład Arsenalu bez zawodników powołanych na MŚ

albo skład ManU, ManC, Chelsea, Bayernu, Barcelony, Realu, i tak można wymieniać i wymianiać.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.02.2015, 13:39

songoku95
Sam wiesz, że to durny pomysł. Od nas w 2014 pojechało bodajże 16 (?) zawodników.

songoku95 komentarzy: 2348624.02.2015, 13:39

Na to wychodzi. Chyba że zmienią terminarze, będzie wszystko dogrywane w czerwcu i lipcu. Ale to jest dziwne bo zawodnicy też potrzebują odpoczynku. Dlatego też tak jak w PNA wydaje się najbardziej możliwe.

songoku95
To najlepsze kluby, które wysyłają największą liczbę piłkarzy będą grać juniorami.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 13:36

Dawid04111
youtube.com/watch?v=Pa5yG1JdvLA

songoku95 komentarzy: 2348624.02.2015, 13:36

może być tak jak z PNA że zawodnicy wyjadą na mundial a mecze będą grać piłkarzy którzy nie pojechali.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 13:35