Słupek ratuje trzy punkty!

Słupek ratuje trzy punkty! 21.02.2015, 17:00, Łukasz Wandzel 3308 komentarzy

Wielu kibiców z pewnością oczekiwało łatwego zwycięstwa, mimo że drużyna Crystal Palace nie prezentuje się ostatnio słabo. Tę opinię zdołała utrzymać także dziś pokazując prawdziwe oblicze derbów. Podopieczni Alana Pardewa pokazali niezwykły charakter, dzięki któremu byli niesamowicie blisko wydarcia Kanonierom punktów.

Co można powiedzieć o grze Arsenalu? Bez zachwytów, lecz przynajmniej zdołał wygrać spotkanie. Wszyscy moglibyśmy wybaczyć drużynie Arsene'a Wengera niezbyt ładne zwycięstwo, gdyby nie nerwowa końcówka. Konsekwencja w grze obronnej piłkarzy Arsenalu przynosiła skutek prawie do samego końca. Prawie, czego skutkiem mogły być szybko stracone dwie bramki. Na szczęście taktyka The Gunners nie zakończyła się blamażem. Mimo tego każdy fan Arsenalu zawdzięcza udane popołudnie ratującemu punkty...słupkowi.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Welbeck (75. Gibbs), Özil (75. Rosicky), Alexis (89. Gabriel) - Giroud

Crystal Palace: Speroni - Ward, Delaney, Dann, Souare - Mutch, Ledley (79. Ameobi) - Puncheon, Zaha, Gayle (79. Murray) - Campbell (63. Bolasie)

Piłkarzom Arsenalu zajęło nieco ponad kilkadziesiąt sekund, aby przyzwyczaić buty do biegania po Selhurst Park i zacząć swobodnie utrzymywać się przy futbolówce. Mesut Özil zdołał nawet pokonać bramkarza, lecz już po gwizdku sygnalizującym offside.

I już w 7. minucie jedenastka dla Arsenalu! Górne podanie przed polem karnym gospodarzy zdołał przejąć Danny Welbeck. Ledwo znajdujący się już w szesnastce rywala Anglik został powalony, co nie umknęło uwadze sędziego.

Zdobycie bramki dla Santiego Cazorli wydawało się formalnością. Hiszpan ze stoickim spokojem umieścił piłkę w rogu bramki, 0-1 dla Arsenalu!

The Eagles w kolejnych minutach zaczęli stwarzać sobie okazje, lecz drużyna gości nie straciła kontroli nad wydarzeniami na murawie. Defensywa The Gunners beż wyraźnych kłopotów potrafiła zażegnać każde niebezpieczeństwo.

Po kwadransie gry zespół Crystal Palace nie tracił chęci, aby zagrozić bramce przeciwnika i nie ustawał w natarciach. Kreowane sytuacje stawały się coraz groźniejsze, a do bezpośrednich kontaktów z futbolówką zmuszany był również David Ospina.

Ponad pół godziny gry minęło a Arsenal ciągle nie zdołał zdominować swojego oponenta. Próby zagrożenia bramce Speroniego przez Kanonierów nie były warte odnotowania.

Nic nie zapowiadało zmiany wyniku! W ciągu dwóch doliczonych minut Kanonierzy zdobyli gola! Pięknego, prostopadłego podania od Alexisa nie zdołał wykorzystać Danny Welbeck, lecz piłkę dopadł Olivier Giroud, który musiał jedynie wbić futbolówkę do siatki!

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się od ofensywy...Crystal Palace. Gospodarze prawie zamknęli rywali na własnej połowie.

Po pięciu minutach piłkarzom Arsenalu udało się skonstruować atak, lecz jego konsekwencją był niegroźny strzał głową Mesuta Özila po zgraniu Alexisa. Obraz gry się nie zmienił, ciągle to Orły były w natarciu.

Goście zapracowali na swoją kolejną szansę w 57. minucie, kiedy rajdem popisał się Özil. Tym razem to reprezentant Niemiec wypuścił piłkę Sanchezowi, który mimo wolnej przestrzeni fatalnie spudłował.

W 65. minucie rozgrzewkę rozpoczął Wojciech Szczęsny. Ta została spowodowana potrzebą pomocy medycznej dla Davida Ospiny. Jednakże Kolumbijczyk postanowił uchronić drużynę przed kolejną kontuzją i kontynuował grę.

Kilka minut później dobrym dośrodkowaniem popisał się Souare, jakby chcąc naprawić swoją winę przy rzucie karnym. Gayle wygrał nawet pojedynek o piłkę z Mertesackerem, lecz skierował piłkę nad poprzeczkę.

Wyraźnie nie jest to spotkanie, w którym Arsenal stwarzałby więcej okazji niż rywal. W 74. minucie faulowany przez Monreala został Ledley. Tuż sprzed szesnastego metra uderzył Puncheon, lecz niecelnie. Chwilę później na boisku zawitali Rosicky i Gibbs, którzy zastąpili Özila oraz Welbecka.

W 83. minucie niezwykłym rajdem odznaczył się Bolasie. Zmiennik Campbella pokonał kilkanaście metrów między zawodnikami Arsenalu, lecz na końcu oddał słaby strzał. Trzy minuty później kolejną okazją dla The Eagles był rzut rożny. Tym razem czujną postawę zachował David Ospina.

Gol dla gospodarzy! W końcówce meczu, obronny styl gry The Gunners się zemścił! Duże zamieszanie w polu karnym Kanonierów udało się wykorzystać Murray'owi, 1-2!

Strzelec bramki już sekundy po wznowieniu gry miał następną okazję! Tym razem słupek uratował gościom trzy punkty!

Sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

songoku95 komentarzy: 2348624.02.2015, 18:57

myślę że Allegro powie Ci mniej więcej ile coś takiego kosztuje.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.02.2015, 18:56

Sam rozbiłem :)

Qarol komentarzy: 1450224.02.2015, 18:55

Dałeś auto kobiecie to teraz płacz i płać.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.02.2015, 18:51

Witam panowie, orientuje się ktoś ile może kosztować maska przednia, błotnik i zderzak do Scenica I po lifcie?

marimoshi komentarzy: 472824.02.2015, 18:40

To wtedy Stoke na mistrza :D!

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.02.2015, 18:40

Przekładales pod inne usb?dziwne, ze sama mycha sie nie zainstalowala

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 18:36

W PL jak kluby wysyłały 3-4 graczy to już był wielki problem a co by było, gdyby takich zawodników było 10 lub więcej.

lays komentarzy: 3987124.02.2015, 18:35

widzi ją

Lokalizacja 2 ...

cos takiego mam

A bezprzewodowa, normalnie widac jako USB bezprzewodowe

to jest tania mycha za 25 zl i nie ma do niej plytki zadnej, ani nic. Sterowniki sa aktualne bo chcialem zaaktualizowac

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.02.2015, 18:34

@Lays

Wejdz w panel sterowania najpierw, i zobacz czy system ją widzi

songoku95 komentarzy: 2348624.02.2015, 18:32

ja zawsze w takich sytuacjach kiedy nie wiem co robić to instaluje nowe sterowniki :)
Ale może ktoś doradzi Ci coś innego :D

lays komentarzy: 3987124.02.2015, 18:31

Panowie pomozcie bo mnie cholera strzeli, a wczniesniej czegos takiego nie robilem.

Mam zestaw bezprzewodowy klawiatura i myszka na jedno wejscie USB. Kupilem dzis sobie myszke z kablem do gry w csa, bo wiadomo, że jest lepsza. Podłączyłem ją i świeci się, ale nie działa, działa tylko ta bezprzewodowa. Gdy ją wyłączam to tamta się nadal świeci, ale nie dziala. Jak to ogarnac?

Qarol komentarzy: 1450224.02.2015, 18:31

Przecież to jest zupełnie co innego. Nie ma porównania pod względem ilości zawodników, których nie byłoby w kadrach tych najmocniejszych zespołów.

songoku95 komentarzy: 2348624.02.2015, 18:29

gadaliśmy już na ten temat i uważam że MŚ będą na takiej zasadzie jak PNA. Zawodnik jedzie, ale rozgrywki są dalej.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 18:23

Sprzedaż Vermaelena to majstersztyk w wykonaniu Bossa.

TheInvincibles komentarzy: 130424.02.2015, 18:20

Wilshare
16?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.02.2015, 18:16

Ja rozumiem jakby ten Katar miał dobrą reprezentację albo chociaż porównywalną do Australii, ale oni nie mają nikogo, a samych zwerbowanych graczy do ligi. Nie mieli podstaw, by wygrać przetarg na ten Mundial (choć w końcu kiedyś musiał się gdzieś tam odbyć), ale pieniądze ugrały wszystko.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 824.02.2015, 18:14

TheInvincibles
Jakie 20 :D

TheInvincibles komentarzy: 130424.02.2015, 18:07

Nieźle z tym vermą jest. 20 baniek za gracza który nie zagrał minuty w oficjalnym meczu, super

marimoshi komentarzy: 472824.02.2015, 18:01

Zwycięstwo Anderlechtu u19 mogło być niespodzianką tylko dla osób nieinteresujących się młodzieżowką. Kto prześledzi wyniki belgów to zauważy,że jednak tacy słabi nie są. Z resztą mają teraz duża szansę na wygranie tych rozgrywek.

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.02.2015, 17:59

@Thide

Też za tym jestem, żeby kluby w ten sposób zbojkotowały MŚ.Dlaczego wszyscy mają robić tak, jak FIFA zarządzi?Federacje piłkarskie krajów mają też swoje interesy

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 17:59

MaciekGoooner
No tak, Francuz.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.02.2015, 17:54

@mistiq, mam nadzieję, że kluby nie puściłyby zawodników do reprezetnacji

ferdudas komentarzy: 12924.02.2015, 17:52

fcbarca.com/62093-vermaelen-musial-przerwac-treningi-biegowe.html?utm_source=newsList&utm_medium=newsList&utm_campaign=mainpage

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.02.2015, 17:52

Wyobrażacie sobie MŚ w listopadzie?Bo ja jakos nie.Ciekawy jestem jak FA by ułożyła by wtedy terminarz rozgrywek ułożyła

ferdudas komentarzy: 12924.02.2015, 17:51

Widzieliscie? XD Diaby v2

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 17:47

simpllemann
Dokładnie. FIFA miała przed oczyma tylko to ile mogą na tym zarobić, a to jak to wszystko będzie wyglądać było już na drugim planie. No i masz babo placek. Odebrać nie mogą, bo wyjdą wszystkie przekręty, a w lato też się nie da zorganizować. Zobaczymy co to będzie.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 17:45

marz2
To, że Katarczykom się zachciało to jedno a kto ich wybrał to drugie.
Teraz FIFA musi przełknąć żabę, którą wymyśliła.

wojtek1256 komentarzy: 298624.02.2015, 17:43

Jutro pewnie wyjdziemy obrona standard a dalej coq,flamini,ozil,santi, alexis, giroud

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 17:42

michalm
Wiem o tym. Przeciez sledzilem to spotkanie :D bramke strzelil ten ktorego znam z u19 Aaron ; )

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 17:37

michalm1
Wcześniej był już ten temat poruszany tutaj. Jak dla mnie to jest chore. Odebrać im mundial i spokój. Po co tyle motania i zmieniania? Jest dobrze co 4 lata i po co to zmieniać, bo Katarczykom się mundialu zachciało..

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 17:37

Czyli co? Mecz MŚ w Wigilię?

michalm1 komentarzy: 702024.02.2015, 17:36

Kanonier204 cos dla Ciebie.

Anderlecht Bruksela niespodziewanie pokonał Barcelonę w 1/8 finału Ligi Młodzieżowej. Z trybun to zwycięstwo śledziło blisko 13 tysięcy kibiców!

Maciar komentarzy: 69324.02.2015, 17:36

AJR
Dlatego ja gram szybko i moje ruchy są przemyślane. Moje oczy są całe i zdrowe :D

michalm1 komentarzy: 702024.02.2015, 17:32

Nie wiem czy bylo ale jak bylo to lepiej zeby bylo 2 razy niz wcale.

Zgodnie z przewidywaniami podczas dzisiejszego spotkania w Doha FIFA zaproponowała ramy Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Miałyby one odbyć się między późnym listopadem a późnym grudniem.

1
9 i 20 marca w Zurychu dojdzie do dyskusji nad propozycją i najprawdopodobniej zaakceptowania jej.

Powstał także pomysł przeniesienia Pucharu Konfederacji w 2021 roku do innego azjatyckiego państwa w tradycyjnych letnich terminach, natomiast jako test dla Kataru służyć miałyby Klubowe Mistrzostwa Świata w 2021 roku.

-
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po rozważeniu różnych opinii i szczegółowej dyskusji z zainteresowanymi, znaleźliśmy najlepsze rozwiązanie generalnie dla piłki i na kalendarz gier międzynarodowych w latach 2018-2024. To było wymagające wyzwanie i chcę podziękować wszystkim członkom futbolowej społeczności za wkład i konstruktywność przy pomocy znalezienia rozwiązania. Wierzymy, że będzie ono odpowiednie dla każdego - powiedział Salman Bin Ibrahim Al-Khalifa, prezydent Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej (AFC).

Przy zmianie terminu mundialu działacze wzięli pod uwagę dwie azjatyckie kandydatury do organizacji Igrzysk Olimpijskich - Ałmaty w Kazachstanie i Pekin w Chinach (04.02.2022-20.02.2022), Ramadan (03.04.2022-03.05.2022), trudne warunki klimatyczne w Katarze od maja do września. Dodatkowo podkreślono, że ze względów prawnych mistrzostwa muszą zostać rozegrane w roku kalendarzowym 2022.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457324.02.2015, 17:32

Dlaczego szachy to taka niebezpieczna gra?
Bo jak przeciwnik długo myśli, to można zasnąć i wybić sobie oko gońcem.

#takiżarcik

:D

Maciar komentarzy: 69324.02.2015, 17:29

Panowie jutro mam zawody szachowe. Posłuży ktoś za sparing partnera?

afctid komentarzy: 52124.02.2015, 17:27

Mi tam się odechciało Ospiny, już wolę Szczęsnego na LM i wydaje mi się, że to właśnie Wojtek wyjdzie w podstawie przeciwko Monaco.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.02.2015, 17:26

Marz
I tak już chyba zdementował te plotki ;)
Szczerze mówiąc, to w Bielsku bardziej wspieranym klubem jest BKS. Dziwne to jest trochę. 4ligowiec ma więcej kibiców niż 1 zespół z topu.
Jeśli chodzi o polską ligę, której szczerze mówiąc - nie oglądam to trzymam właśnie z TSP, Widzewem, Legią i z BKSem ze względu na rzeszę bliskich kolegów ;)

kaziu874 komentarzy: 673524.02.2015, 17:25

Tak bym to jutro widzial: Ospina, Bellerin, Koscielny, Mertesacker, Gibbs, Coquelin, Cazorla, Ozil, Sanchez, Walcott, Giroud

Z tego co slyszalem wystep Ospiny niepewny, szkoda, ale licze ze jednak da rade. Chambers ostatnio gral, ale nie wygladal na pewny punky, to samo Monreal, a szybkie skrzydla i boczni obroncy moga zrobic roznice w tym meczu. Reszta standard, ale mam nadzieje ze Theo jutro od pierwszej minuty wyjdzie, fajnie by bylo.