Słupek ratuje trzy punkty!

Słupek ratuje trzy punkty! 21.02.2015, 17:00, Łukasz Wandzel 3308 komentarzy

Wielu kibiców z pewnością oczekiwało łatwego zwycięstwa, mimo że drużyna Crystal Palace nie prezentuje się ostatnio słabo. Tę opinię zdołała utrzymać także dziś pokazując prawdziwe oblicze derbów. Podopieczni Alana Pardewa pokazali niezwykły charakter, dzięki któremu byli niesamowicie blisko wydarcia Kanonierom punktów.

Co można powiedzieć o grze Arsenalu? Bez zachwytów, lecz przynajmniej zdołał wygrać spotkanie. Wszyscy moglibyśmy wybaczyć drużynie Arsene'a Wengera niezbyt ładne zwycięstwo, gdyby nie nerwowa końcówka. Konsekwencja w grze obronnej piłkarzy Arsenalu przynosiła skutek prawie do samego końca. Prawie, czego skutkiem mogły być szybko stracone dwie bramki. Na szczęście taktyka The Gunners nie zakończyła się blamażem. Mimo tego każdy fan Arsenalu zawdzięcza udane popołudnie ratującemu punkty...słupkowi.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Welbeck (75. Gibbs), Özil (75. Rosicky), Alexis (89. Gabriel) - Giroud

Crystal Palace: Speroni - Ward, Delaney, Dann, Souare - Mutch, Ledley (79. Ameobi) - Puncheon, Zaha, Gayle (79. Murray) - Campbell (63. Bolasie)

Piłkarzom Arsenalu zajęło nieco ponad kilkadziesiąt sekund, aby przyzwyczaić buty do biegania po Selhurst Park i zacząć swobodnie utrzymywać się przy futbolówce. Mesut Özil zdołał nawet pokonać bramkarza, lecz już po gwizdku sygnalizującym offside.

I już w 7. minucie jedenastka dla Arsenalu! Górne podanie przed polem karnym gospodarzy zdołał przejąć Danny Welbeck. Ledwo znajdujący się już w szesnastce rywala Anglik został powalony, co nie umknęło uwadze sędziego.

Zdobycie bramki dla Santiego Cazorli wydawało się formalnością. Hiszpan ze stoickim spokojem umieścił piłkę w rogu bramki, 0-1 dla Arsenalu!

The Eagles w kolejnych minutach zaczęli stwarzać sobie okazje, lecz drużyna gości nie straciła kontroli nad wydarzeniami na murawie. Defensywa The Gunners beż wyraźnych kłopotów potrafiła zażegnać każde niebezpieczeństwo.

Po kwadransie gry zespół Crystal Palace nie tracił chęci, aby zagrozić bramce przeciwnika i nie ustawał w natarciach. Kreowane sytuacje stawały się coraz groźniejsze, a do bezpośrednich kontaktów z futbolówką zmuszany był również David Ospina.

Ponad pół godziny gry minęło a Arsenal ciągle nie zdołał zdominować swojego oponenta. Próby zagrożenia bramce Speroniego przez Kanonierów nie były warte odnotowania.

Nic nie zapowiadało zmiany wyniku! W ciągu dwóch doliczonych minut Kanonierzy zdobyli gola! Pięknego, prostopadłego podania od Alexisa nie zdołał wykorzystać Danny Welbeck, lecz piłkę dopadł Olivier Giroud, który musiał jedynie wbić futbolówkę do siatki!

Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę. Druga rozpoczęła się od ofensywy...Crystal Palace. Gospodarze prawie zamknęli rywali na własnej połowie.

Po pięciu minutach piłkarzom Arsenalu udało się skonstruować atak, lecz jego konsekwencją był niegroźny strzał głową Mesuta Özila po zgraniu Alexisa. Obraz gry się nie zmienił, ciągle to Orły były w natarciu.

Goście zapracowali na swoją kolejną szansę w 57. minucie, kiedy rajdem popisał się Özil. Tym razem to reprezentant Niemiec wypuścił piłkę Sanchezowi, który mimo wolnej przestrzeni fatalnie spudłował.

W 65. minucie rozgrzewkę rozpoczął Wojciech Szczęsny. Ta została spowodowana potrzebą pomocy medycznej dla Davida Ospiny. Jednakże Kolumbijczyk postanowił uchronić drużynę przed kolejną kontuzją i kontynuował grę.

Kilka minut później dobrym dośrodkowaniem popisał się Souare, jakby chcąc naprawić swoją winę przy rzucie karnym. Gayle wygrał nawet pojedynek o piłkę z Mertesackerem, lecz skierował piłkę nad poprzeczkę.

Wyraźnie nie jest to spotkanie, w którym Arsenal stwarzałby więcej okazji niż rywal. W 74. minucie faulowany przez Monreala został Ledley. Tuż sprzed szesnastego metra uderzył Puncheon, lecz niecelnie. Chwilę później na boisku zawitali Rosicky i Gibbs, którzy zastąpili Özila oraz Welbecka.

W 83. minucie niezwykłym rajdem odznaczył się Bolasie. Zmiennik Campbella pokonał kilkanaście metrów między zawodnikami Arsenalu, lecz na końcu oddał słaby strzał. Trzy minuty później kolejną okazją dla The Eagles był rzut rożny. Tym razem czujną postawę zachował David Ospina.

Gol dla gospodarzy! W końcówce meczu, obronny styl gry The Gunners się zemścił! Duże zamieszanie w polu karnym Kanonierów udało się wykorzystać Murray'owi, 1-2!

Strzelec bramki już sekundy po wznowieniu gry miał następną okazję! Tym razem słupek uratował gościom trzy punkty!

Sędzia zdecydował się zakończyć mecz.

Crystal PalacePremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FadeIn komentarzy: 354724.02.2015, 17:03

lays

Tzn. Masz kilka wejść usb. Masz zestaw klaw plus mysz które działają ale jak podłączasz dodatkowo klawiaturę na kablu to ta bezprzewodowa nie dziala czy na odwrot. Bezprzewodowa nie działa a przewodowa działa ? Sprawdź dokladnie co działa a co nie i daj znać. Czy np. Jak podłącza bezprzewodowa myszke to czy przypadkiem wyłącza to i klawiaturę i mysz bez.p. Czy może klawiatura dziala.

Szogun komentarzy: 28656 newsów: 324.02.2015, 17:02

Kto tam w Parmie jest niezły oprócz Biabianyego??

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 17:01

JanikK
Akurat Podbeskidzie jest jednym z klubów polskich, które na prawdę lubię. Podoba mi się, że Ojrzyńskiemu udało się zrobić z zawodników takich walczaków. Widać, że po boisku biegają chłopy z jajami. A co do transferu to wydaje mi się troch nie realny :)

K204
Jakoś niedawno oglądałem ten mecz i jakiś inny (chyba 5:2 z Kurakami) na Ipli. Świetne spotkanie i ta brama RvP ah..

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52424.02.2015, 17:00

Baros w Polsce? W Podbeskidziu?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 16:57

Master10
No ej! to niesprawiedliwe ; d

Mialo byc ciezko a wyszlo za latwo. Tak to jest ten mecz. A kto komentowal to spotkanie pewnie pamietacie.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11724.02.2015, 16:55

marz---> To byłoby coś wspaniałego dla Podbeskidzia jak i całej Ekstraklasy.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.02.2015, 16:54

Marz
Śmieszą Cię cele transferowe mojego miejskiego klubu? :D
Nowym piłkarzy nigdy dość. Chociaż chciałbym by poprawili system szkoleniowy w klubie, bo stoi na przeciętnym nawet jak na Polskę poziomie.
Swoją drogą Podbeskidzie chyba niedługo będzie miało 20lat.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 324.02.2015, 16:54

K204
Chelsea - Arsenal 3-5?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 16:52

Kurde. Wlasnie patrze i nie ma pelnego meczu AFC v BVB 2-1 tylko skrot po polsku. No ale jest za to inna perelka - i to ligowa. Moze ktos zgadnie :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 324.02.2015, 16:50

Błaszczu w Wiśle grał na prawej obronie :) Pamietam ;]

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 16:50

To może być prawdziwy hit zimowego okna transferowego w T-Mobile Ekstraklasie - Podbeskidzie Bielsko-Biała jest zainteresowane pozyskaniem Milana Barosa z Banika Ostrawa.

Hahaha koń by się uśmiał :)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 324.02.2015, 16:49

Kwietnik - jak on nie lubi Chelsea, to znaczy ze swoj chlopk, nie ?:)

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 16:47

Dokładnie 10 lat temu Jakub Błaszczykowski został piłkarzem.. Wisły Kraków. Jak ten czas leci :o

Waskitcz komentarzy: 448824.02.2015, 16:42

Parma na zawsze bedzie mi się kojarzyła z Hidetotsi Nakatą :D

Waskitcz komentarzy: 448824.02.2015, 16:38

AJR
4:0 może jeszcze bym uwierzył, Hat trickiem Żwirka też, ale bramkę Merty, jeszcze przewrotką? Chyba jakby się akurat przewracał i spadła mu na nogę:P.

Umowmy że normalna niech strzeli :p

PawlakKanonier komentarzy: 21424.02.2015, 16:33

A Parma swego czau miała niesamowitą packę

Kwietnik komentarzy: 62724.02.2015, 16:27

Pamiętamy?
youtube.com/watch?v=mM747L9Wf8M
Ten sam niekompetentny "człowiek" jest teraz odpowiedzialny za pracę sędziów w BPL. Nie ma co się dziwić, że takie szopki są coraz częściej odstawiane w Premier League.

TomHen1990 komentarzy: 67424.02.2015, 16:26

Panowie czy derby wygra z charltonem? Co slychac u obu druzyn? Bo charlton dwa ostatnie mecze to 3:0 do przodu a derby wiadomo, lider

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 16:26

Degradacja Parmy z Serie A jest już niemal przesądzona. Tylko cud mógłby zmienić tę sytuację. Do bezpiecznego miejsca podopieczni Roberto Donadoniego tracą już 13 punktów, a już wkrótce władze ligi mogą im odebrać kolejne. To jest jednak najmniejszy problem piłkarzy Parmy. Od lipca nie otrzymują oni wynagrodzeń, w klubie nie ma prądu i ciepłej wody, komornik zajął klubowe pojazdy (w tym autobus) oraz część sprzętu treningowego, dyrektor sportowy przebywa w klinice leczenia depresji i nerwic, a w ciągu ostatnich czterech miesięcy klub miał czterech prezydentów. 19 marca sąd zdecyduje o ogłoszeniu upadłości kontrolowanej. Jeżeli zadłużona na 200 mln euro Parma ogłosi bankructwo, nowy sezon rozpocznie w Serie B. Jeśli nie będzie jednak w stanie dokończyć sezonu, to dwukrotny zdobywca Pucharu UEFA zostanie zdegradowany do ligi amatorskiej.

Szkoda trochę Parmy. Ogólnie niewesoło jest w piłce włoskiej ostatnio.

royal87 komentarzy: 142424.02.2015, 16:07

dzięki Kanonier204 :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 16:01

Komentarz w Canal+ Sport: Marcin Rosłoń – Rafał Nahorny (z Manchesteru)

k204
Tylko ja cos to chodzi mi o mecz z BVB z przed 3 lat. Wtedy gdy RvP strzelil ladanbramka glowka po dosrodkowaniu Songa

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 15:41

Aaron
Milan da sie zrobic. Jednak tutaj komentowali na nSport Jagoda i Kalinowski. Z BvB moze i znajde ;p

AaronJamesRamsey komentarzy: 457324.02.2015, 15:39

Waskitcz
Jeśli tak będzie to oficjalnie zostaniesz uznany za proroka dekady w gronie k.com.

AaronLieber27 komentarzy: 612724.02.2015, 15:39

k204
swietnie ze wrzucasz takie filmiki. Jak dasz rade to poszukaj meczu z Milanem (3:0) albo z BVB (2:0) albo Porto bazd z Chelsea (3:1)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 15:38

Waskitcz
Takich perelek nie.

Waskitcz komentarzy: 448824.02.2015, 15:37

Kanonier204

Arsenal - Monaco 25.02.2015

4-0, ten z Hat trickiem Giroud i bramką z przewrotki Mertesackera. Ogarniesz mi? Najlepiej na jutro wieczorem :p

lays komentarzy: 3987124.02.2015, 15:35

fadein

Nie ma płytki żadnej i pisze, ze sterownik jest aktualny.

Bo się boję, że zaraz mi cos nie pojdzie bo do myszki i klawy jest jedno usb... ale to by bylo chore

Waskitcz komentarzy: 448824.02.2015, 15:35

Fajnie by było trochę przyfarcić w tym sezonie i przejść Monaco, a w następnej rundzie Bazylea/Porto, raz byśmy mogli.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 15:33

Nie ma za co. Jak chcecie jeszcze jakas perelke to piszcie. Moze uda mi sie znalezc ; p

FadeIn komentarzy: 354724.02.2015, 15:33

AaronJR

Mamy dwoch swietnych bramkarzy. Kto wystapi nie ma zaczenia. Wazna jest jego dyspozycja. Schmeichel, Cech, Van der Sar puszczali takie scierwa o ktorych sie zapomina. Wojtek to swietny bramkarz ktory jeszcze nie raz udowodni swoja klase. Ospina rowniez. Ja osobiscie wole Wojtka

Kwietnik komentarzy: 62724.02.2015, 15:32

Kampl wymiotował kilka razy w samolocie i stracił przytomność na skutek odwodnienia. Prawdopodobnie dzisiaj nie zagra z Juventusem.
Błaszczykowski na skrzydle? :P

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 15:32

AJR
Dlatego mi to wszystko jedno kto będzie bronił jutro i przez resztę sezonu. Wojtek i Ospina są na tym samym poziomie wysokim poziomie.

FadeIn komentarzy: 354724.02.2015, 15:29

lays

Wejdz w manager urzadzen. Odszukaj mausa i pobierz automatycznie sterownik jezeli nie miales na jakiejs plycie.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457324.02.2015, 15:27

Na fb komentarze dotyczące tego, że podobno wojtek zagra a nie Ospina z Monaco.

Jakim trzeba być ignorantem żeby nie zauważyć, że to dzięki Koscielnemu idzie dobrze w obronie a nie dzięki Ospinie w bramce? Przecież argumenty "obrona gra lepiej gdy broni ospina" są tak samo sensowne jak bieganie na golasa po lesie.

Kolejny argument jest świetny. Pozwolę sobie zacytować "Kiedy realizator transmisji pokazuje siedzącego na ławce Wojtka albo rozgrzewającego się, to widać wyraźnie, że najzwyczajniej ma gdzieś tą sytuację. Tak jakby najważniejsze było, że tygodniówka i tak wpływa."-Ocenianie kogoś po jego wyrazie twarzy również zasługuje na wyróżnienie... głupoty. Oczywiście niektórzy w ten sposób oceniają też Ozila.

Można znaleźć wiele takich bardzo mądrych uwag na temat bramkarzy Arsenalu. Podziwiam niektórych za bujną wyobraźnię, świetną pamięć interwencji Davida i brak pamieci o Szczęsnym- i na odwrót.

Podsumowując, nie widzę przeciwwskazań co występu Szczęsnego w jutrzejszym meczu. Nie przez przypadek rozegrał już ponad tych 100 meczów w Arsenalu. Jest to dobry i zdolny bramkarz. Chociażby ze względu na warunki fizyczne przewyższa Ospinę, a umiejętności na pewno nie ma mniejszych od Kolumbijczyka.

lays komentarzy: 3987124.02.2015, 15:19

Panowie pomozcie bo mnie cholera strzeli, a wczniesniej czegos takiego nie robilem.

Mam zestaw bezprzewodowy klawiatura i myszka na jedno wejscie USB. Kupilem dzis sobie myszke z kablem do gry w csa, bo wiadomo, że jest lepsza. Podłączyłem ją i świeci się, ale nie działa, działa tylko ta bezprzewodowa. Gdy ją wyłączam to tamta się nadal świeci, ale nie dziala. Jak to ogarnac?

FadeIn komentarzy: 354724.02.2015, 15:16

Mizio

Ja około 2 lata dłużej :-)
Jeszcze Wrighta pamietam choć wtedy dla mnie zobaczenie transmisji było nierealne. Nie miałem kabla ani satelity. Internet to byla jeszcze czarna magia. Zadowalem się jakimiś skrótami i naklejkami z pilkarzami Arsenalu. Od ok 96/7 roku jest numero uno chociaz byla bliska mi Barca za czasów Romario i Stoiczkowa, Milan z tamtego okresu. Porto i PSG z Georgem Whea nie pamietam jak się pisze. Ah te wspomnienia.

praptak komentarzy: 882124.02.2015, 15:06

Boleslaw
dzienks

mizio komentarzy: 65724.02.2015, 15:06

no kibicuję już od 1999 Arsenalowi :P

marz2 może i Stoke. Na razie wizja mundialu
w listopadzie-grudniu jest dla mnie nie do ogarnięcia.

Boleslaw komentarzy: 25124.02.2015, 15:04

@praptak
losowanie

praptak komentarzy: 882124.02.2015, 15:03

Jeśli przejdziemy Monaco to losowanie czy gramy ze zwycięzcą danego dwumeczu?

Athelas komentarzy: 46324.02.2015, 15:03

sporo Bielika na zdjęciach z treningu przed Monaco :D

spazi_28 komentarzy: 85024.02.2015, 14:55

@mic_now

po profilu widać, że mizio to jednak stary wyjadacz ;)

marz2 komentarzy: 521924.02.2015, 14:55

Kurde mi internet strasznie dzisiaj muli. Nie wiem co się dzieje więc muszę poczekać trochę ale oczywiście, że jak tylko będę mógł to pobiorę! Dzięki Kanonier! :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 224.02.2015, 14:53

Kanonier
Dzięki wielkie! Zaraz zabieram się za ściąganie i ponowne obejrzenie mojego urodzinowego meczyka ! :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.02.2015, 14:49